روحانی خبر داد:
اتصال ۱۲ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی به شتابگر ملی تا دهه فجر

خبرگزاری فارس: عضو کمیته راهبردی طرح کلان گرید ملی ایران از اتصال ۱۲ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی تا دهه فجر به شتابگر ملی خبر داد.

خبرگزاری فارس: اتصال ۱۲ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی به شتابگر ملی تا دهه فجر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، روحانی عضو کمیته راهبردی طرح کلان گرید ملی ایران در جلسه کمیته راهبردی ۴ طرح کلان ملی فناوری خبر از اتصال ۱۲ دانشگاه و مرکز تحقیقاتی تا دهه فجر به شتابگر ملی داد و گفت: پروژه شبکه ابریارانه از سال ۸۸ آغاز شده است و اتصال ۱۲ مرکز تحقیقاتی و دانشگاه برای تهیه توان محاسباتی بالا ماموریت این پروژه بوده است.

وی کمک به ایجاد کلاستر محاسباتی در هر دانشگاه، انتخاب میان افزار، صدور شناسنامه دیجیتال مراکز، عضویت در تورین ملی و سند پیشگام را از موارد اجرایی تاکنون اعلام کرد.

به گفته عضو کمیته راهبری کلان گرید ملی ایران دانشگاه‌های صنعتی اصفهان، بین المللی قزوین، صنعتی شیراز و صنعتی شریف تاکنون به طرح شتابگر ملی متصل شده‌اند. دانشگاه امیرکبیر به زودی متصل می‌شود و دانشگاه علم و صنعت تا آخر هفته جاری به طرح شتابگر ملی متصل می‌شود.

وی عدم وجود زیرساخت مخابراتی خوب، ناتوانی دانشگاه‌ها در استخدام مدیر خوشه تمام وقت، عدم الزام به اقدام و عدم وجود انگیزه‌های اجرایی و مالی را از مشکلات پروژه برشمرد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000907