تلاش شهردار نیویورک برای منحل کردن جنبش‌ "تسخیر وال استریت"

خبرگزاری فارس: شهردار نیویورک در اقدامی با هشدار به معترضان ضدسرمایه‌داری اعلام کرد که تلاش خود را برای منحل کردن جنبش "تسخیر وال استریت" به کار می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: تلاش شهردار نیویورک برای منحل کردن جنبش‌ "تسخیر وال استریت"

 به گزارش فارس به نقل از شبکه الجزیره، "مایکل بلومبرگ" شهردار نیویورک در پیامی به معترضان ضدسرمایه‌داری "تسخیر وال استریت" هشدار داد که موضع سختی علیه آنها اتخاذ می‌کند و اقدامات شدیدی را علیه معترضان به کار خواهد گرفت.

وی همچنین هشدار داد جنبش "تسخیر وال استریت" را منحل خواهد کرد و به این بهانه که معترضان وال استریت برای جامعه "منهتن" مزاحمت ایجاد می‌کنند، گفت که مردم این منطقه از اشغال پارک "زوکوتی" ناراحت هستند و معترضان باید هرچه سریعتر خواسته‌های خود را کنار بگذارند.

بر اساس این گزارش، معترضان هنوز نمی‌دانند که چه واکنشی نشان دهند. گزارشات روزنامه آمریکایی "نیویورک تایمز" در صفحه اول روز جمعه خود گزارش داد: "معترضان، شهردار نیویورک را می آزمایند، او که حامی وال استریت و آزادی بیان بود."

علاوه بر آن حتی برخی از دموکرات‌ها به بهانه حفاظت از آسایش و امنیت مردم ثروتمند نیویورک خواستار سرکوب جنبش معترضان شدند.

معترضان آمریکایی از ۱۷ سپتامبر در اعتراض به نظام سرمایه‌داری و طبقاتی آمریکا تحت عنوان "تسخیر وال استریت" در وال استریت تجمع کردند و این جمعیت صدها نفری به جمعیت هزاران نفری افزایش پیدا کرد و از نیویورک به دیگر شهرهای آمریکا و کشورهای دیگر اروپا کشیده شد.
انتهای پیام/ف.صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000576