یکی از رهبران انقلاب مصر در گفت‌وگو با فارس:
انقلاب‌های منطقه حاصل اندیشه‌های امام خمینی(ره) است/ به انقلاب ایران افتخار می‌کنم

خبرگزاری فارس: نائب رئیس سابق حزب الاحرار مصر انقلاب‌های منطقه را امتداد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: تحولات اخیر کشورهای عربی ثمره اندیشه‌های امام خمینی (ره) است.

خبرگزاری فارس: انقلاب‌های منطقه حاصل اندیشه‌های امام خمینی(ره) است/ به انقلاب ایران افتخار می‌کنم

"محیی الدین الغندور" از رهبران انقلابیون مصر در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به ایران و آغاز ایام الله دهه فجر گفت: این رویداد تاریخی موضوع نجات امت اسلامی را به ذهن بنده متبادر می‌سازد.

وی بازگشت امام خمینی (ره) به تهران و پیروزی انقلاب شکوهمند ملت ایران و سرنگونی رژیم شاهنشاهی را لحظات آغاز سربلندی و عزت امت اسلامی خواند و افزود: و در واقع با بر افروخته شدن شعله آتش انقلاب ایران، شعله‌های انقلاب در مناطق مختلف جهان شروع به زبانه کشیدن کرد.

الغندور با اشاره به پیروزی انقلاب‌های اسلامی در برخی از کشورهای عربی خاورمیانه و شمال آفریقا، بیداری اسلامی را امتداد بیداری اسلامی ملت ایران در بیش از سه دهه گذشته دانست و  تاکید کرد: انقلاب‌های ایران و مصر به علت اینکه همه آحاد جامعه در آنها مشارکت داشته‌اند مشابه به نظر می‌رسند بویژه آنکه در هر دو انقلاب ملت برای رهایی از طاغوت به پا خاسته‌اند.

این فعال سیاسی تحولات اخیر کشورهای عربی را ثمره اندیشه‌های امام خمینی (ره) دانست و گفت: امام خمینی (ره) در سخنان وضعیت امروز جهان را به صورت شفاف بیان کرده است و سرنگونی دیکتاتورها و بیداری ملت مسلمان را نویده داده است.

وی در ادامه خطاب به ملت ایران گفت: مایل هستم به مناسبت این واقعه تاریخی به ایرانیان بگویم که شما بزرگترین انقلاب جهان و عظیم ترین انقلاب‌ بشریت را در اختیار دارید و بر شماست که به آن چنگ زنید و از آن محافظت کنید زیرا دشمنان امت اسلامی در کمین نشسته و از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به این انقلاب اسلامی دریغ نمی‌کنند.

الغندور افزود: بنده گرچه ایرانی نیستم ولی به انقلاب ملت ایران افتخار می‌کنم زیرا تحولات کشور ایران در بیش از سه دهه گذشته منشاء برکات بسیاری برای جهان اسلام بوده است و معتقدم که ایرانیان بایستی چندین برابر بنده به انقلاب خودشان افتخار کنند.