امام جمعه نوشهر:
بیداری اسلامی در منطقه به برکت انقلاب ایران است

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرستان نوشهر گفت: بیداری اسلامی در منطقه به برکت انقلاب اسلامی ایران است.

خبرگزاری فارس: بیداری اسلامی در منطقه به برکت انقلاب ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، همایش بزرگ روشنگری با محوریت بیداری اسلامی شب گذشته با حضور مردم ولایت‌مدار و بسیجیان پایگاه سید احمد خمینی (ره) چالوس در مسجد 14 معصوم این شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمود مشایخ امام جمعه شهرستان نوشهر در این همایش اظهار داشت: نقش انقلاب اسلامی ما در جنبش‌های مردمی و اسلامی و آزادی‌خواه منطقه بسیار پررنگ بود و از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر امسال چهار طاغوت توسط انقلاب‌های مردمی سقوط کردند و این به برکت انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی افزود: عده‌ای سعی داشتند تا با سفسطه، این حرکت‌های انقلابی و بیداری اسلامی در کشورهای منطقه را بیداری انسانی نامگذاری کنند اما موفق نشدند.

مشایخ به نقش علم در جامعه اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: علم مایه اقتدار هر جامعه است و بنابراین جامعه‌ای می‌تواند قدرتمند و قوی باشد که آگاه و با علم و بیدار باشد.

وی ادامه داد: امروز اقتدار کشور ما به برکت دانشمندان جوان و آگاه و بیدار ایران اسلامی است که توانستند علم هسته‌ای را برای کشورمان به ارمغان آورند و مایه عزت‌مندی و سربلندی کشور شدند.

امام جمعه نوشهر با اشاره به جنگ روانی دشمن بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی ایران با حربه جنگ‌های تبلیغاتی سعی در ضربه زدن به جامعه ما را دارد تا با استفاده از این حربه، اعتماد مردم را از نظام و انقلاب اسلامی سلب کنند.

وی گفت: مردم ما همواره با حضور همیشگی و پرشور خود در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی  و ... نشان دادند که به نظام و انقلاب اسلامی اعتماد و وفادار هستند.

مشایخ نقش انقلاب اسلامی و شهدا را در شناساندن و گسترش مذهب شیعه در جهان مهم برشمرد و اظهار داشت: یکی دیگر از برکات انقلاب اسلامی ایران و شهدای گرانقدرمان، معرفی و گسترش اسلام واقعی و شیعه به جهانیان بود که سبب گرایش بسیاری از مردم جهان به اسلام ناب محمدی و مذهب شیعه شده است.

وی حضور در راهپیمایی 22 بهمن ماه و شرکت در انتخابات اسفند ماه را مهم دانست و گفت: مردم ما با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن ماه و شرکت در انتخابات اسفند ماه بار دیگر با آرمان‌های مقدس امام و انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید میثاق خواهند کرد و بر پشتیبانی خود از ولایت فقیه تاکید خواهند کرد.