برگزاری جشن سالگرد انقلاب در کی‌یف

خبرگزاری فارس: سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اوکراین گرامی داشته شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری جشن سالگرد انقلاب در کی‌یف

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اوکراین با حضور اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران، مقامات اوکراینی و سفرای کشورهای مختلف و روسا و مدیران شرکت‌ها، موسسات مطالعاتی، اقتصادی، فرهنگی و اساتید دانشگاه‌ها و رهبران احزاب اوکراین در سالن پذیرایی پارلمان اوکراین برگزار شد.

اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم پس از خیرمقدم به حاضران و گرامی داشت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران‌، اظهار داشت: مناسبات راهبردی دو کشور روند رو به رشدی داشته است.

براساس این گزارش "کیوا" طراح کارخانه هواپیماسازی آنتونوف نیز که در این مراسم حضور داشت، طی سخنانی اظهار داشت: هم اکنون هیئتی از صنایع هوایی جمهوری اسلامی ایران در حال مذاکره برای گسترش و تقویت زیرساخت‌های 15 ساله بین دو کشور و پروژه‌های تکمیلی در خصوص هواپیماهای آنتونوف AN148 و AN158 هستند.‌

چرنوبیل معاون روابط خارجی پارلمان اوکراین نیز با اشاره به اهمیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه بر پیوندهای نزدیک دو ملت ایران و اوکراین تأکید و ضرورت تعمیق مناسبات دو کشور را یک امر راهبردی برای اوکراین قلمداد کرد.

وی اظهار داشت: پارلمان اوکراین آمادگی دارد مناسبات دو کشور را در عرصه‌های پارلمانی، اقتصادی و دیگر زمینه‌ها با جدیت دنبال کند. ما از طرف پارلمان اوکراین حمایت خود را از مواضع جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی اعلام می‌کنیم.