مسئول ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه:
16 کاروان از طلاب به مناطق جنگی اعزام می‌شوند

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه از اعزام کاروان‌های راهیان نور طلاب و فضلای حوزه از 25 اسفندماه سال جاری تا 15 فروردین سال 91، در قالب 16 کاروان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 16 کاروان از طلاب به مناطق جنگی اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام مجید کافی در دومین نشست شورای سیاست‌گذاری ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه که در معاونت امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه برگزار شد، اظهار داشت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، سه برنامه کلی در این ستاد دنبال می‌شود که نخستین آنها، اثرگذاری فرهنگی در مناطق جنگی است.

وی افزود: تا امروز کارهای فرهنگی گسترده‌ای در مناطق جنگی صورت گرفته است،‌ ولی این اثرگذاری رنگ و لعاب خاص حوزوی نداشته است و بیشتر به صورت عام بوده است، در این راستا دعوت از سخنرانان مهم از سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

مدیر کل تسهیلات طلاب با بیان اینکه در برنامه کلان اول، شوش دانیال نبی(ع) به عنوان پایگاه اثرگذاری حوزه انتخاب شد، ادامه داد: بر اساس این برنامه سخنرانان و مداحان اهل‌بیت(ع) از سراسر کشور در بارگاه حضرت دانیال نبی(ع) حضور می‌یابند و برنامه‌های مربوطه را اجرا می‌کنند.

وی برنامه کلان دوم را مربوط به اردوگاه نخست که در بندر امام خمینی(ره) است عنوان کرد و گفت: بندر امام خمینی(ره) در شکستن حصر آبادان نقش زیادی داشت و با توجه به اینکه بندرگاه‌ها در دوران جنگ تحمیلی، شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند، بندر امام خمینی(ره) 70 درصد شهدا را به خود اختصاص داده است؛ بنابراین قرار شد که این مکان را به یادمان فرهنگی راهیان نور تبدیل سازیم.

حجت‌الاسلام کافی در تبیین سومین برنامه کلان ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه اظهار داشت: هدف اصلی این برنامه انسجام هرچه بیشتر نهاد‌های فعال در عرصه راهیان نور حوزه است، به طوری که باید میان راویان، مبلغان، معاونت تهذیب، بدنه‌های کمکی این معاونت‌ها و... به وجود آید تا شاهد برگزاری این برنامه به صورت عالی باشیم.

مسئول ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: اعزام طلاب و فضلای حوزه به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس، از 25 اسفند‌ماه سال جاری تا 15 فروردین سال 91، در قالب 16 کاروان 300 نفره در اردوهای چهار روزه‌ صورت می‌گیرد.