رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی خبر داد
آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان از 27 بهمن

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی از آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از روز 27 بهمن ماه خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان از 27 بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد غفاری اظهار داشت: امروز آخرین فرصت رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان است و فردا وزارت کشور اسامی قطعی این انتخابات را به مرکز حوزه انتخابیه استان اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: پس از این اعلام، فرماندار مشهد به عنوان رئیس حوزه انتخابیه مرکزی استان با انتشار آگهی اسامی نهایی را به اطلاع کاندیداها و عموم مردم می‌رساند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 27 بهمن ماه تا 10 اسفند ماه به مدت 14 روز ادامه دارد، گفت: استفاده از صدا و سیما برای تبلیغات توسط این کاندیداها تنها تفاوت تبلیغاتی میان نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است.

غفاری افزود: کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری متشکل از استاندار خراسان رضوی، بالاترین مقام قضایی استان و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان امشب تشکیل جلسه خواهد داد و در مورد چگونگی تبلیغات از طریق صدا و سیما تصمیم‌گیری می‌کند.

وی همچنین با اشاره به تایید حدود 81 درصد از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: وزارت کشور روز 2 اسفند ماه اسامی قطعی نامزدهای این انتخابات را به تمام حوزه‌های انتخابیه استان اعلام می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: این اسامی روز 3 اسفند ماه با انتشار آگهی از حوزه‌های انتخابیه اعلام عمومی می‌شود.

غفاری زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را 4 تا 10 اسفند ماه به مدت هفت روز اعلام کرد و گفت: روز 11 اسفند ماه تبلیغات کاندیداها متوقف و در روز 12 اسفند ماه رای‌گیری از مردم انجام می‌شود.

وی از رایانه‌ای بودن اکثریت مراحل برگزاری انتخابات در استان خبر داد و بیان داشت: در این راستا تمام امکانات مورد نیاز در اختیار شعبه‌های اخذ رای در سراسر خراسان رضوی قرار می‌گیرد.