شهردار شیراز:
به احداث زیرگذر در شیراز معتقدم

خبرگزاری فارس: شهردار شیراز گفت: به احداث زیر گذر در شیراز معتقدم و هر کجا که احساس نیاز کنیم از این طرح مهم شهری به نحو مطلوب استفاده می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: به احداث زیرگذر در شیراز  معتقدم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی‌رضا پاک فطرت بعد از ظهر امروز در جلسه پرسش‌ و پاسخ خبرنگاران دو استان اصفهان و شیراز در شهرداری مرکزی شیراز‌، اظهار داشت: اعتقاد به احداث زیرگذر در شهر شیراز دارم و هر آنچه لازم باشد در راستای احداث آن انجام می‌دهیم.

وی در پاسخ به پیشنهاد سرپرست روزنامه کیهان اصفهان در ارتباط با اینکه شیراز ظرفیت قطب گردشگری سلامت را دارد، بیان داشت: رسانه‌ها باید کمک بیشتری به روابط عمومی و معاونت فرهنگی و  اجتماعی شهرداری شیراز به منظور اطلاع‌رسانی خدمات مسئولان این نهاد کنند تا مردم به حق واقعی خود در زمینه اینکه با پرداخت عوارض چه اقداماتی در شهر آن‌ها صورت می‌گیرد، دست یابند.

شهردار شیراز در مورد جزئیات بودجه سال 91 این شهر، تصریح کرد: شهرداری شیراز تاکنون از اوراق مشارکت استفاده نکرده است.

وی در این خصوص افزود: پشت درب بانک مرکزی منتظر اعمال این روش هستیم و هر زمان که مجوز آن صادر شود اقدام می‌کنیم.

پاک فطرت در ارتباط با خشک بودن رودخانه تنگ سرخ ادامه داد: از آنجائیکه شاهد خشکی این رودخانه در شهر شیراز هستیم در حال حاضر هیچ اقدامی جز احداث سد تنگ سرخ که در عرض سه تا چهار سال آینده انجام می‌گیرد، برای پر کردن آب این رودخانه نمی‌توان انجام داد.

وی با اشاره به اینکه رودخانه تنگ سرخ که به رودخانه خشک معروف است هم‌اکنون مانند اژدهای خفته است، اضافه کرد: در دهه گذشته دو مرتبه سیل در شیراز به وقوع پیوست که یک‌بار 100 نفر و در سیل دوم شش نفر جان خود را از دست دادند.

شهردار شیراز از احداث سد تنگ سرخ در شهر شیراز خبر داد و تاکید کرد: طرح ساماندهی رودخانه را در آینده نزدیک اجرایی می‌کنیم.

وی به طرح توسعه حرم شاه‌ چراغ از خردادماه امسال اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح در 57 هکتار به اجرا در می‌آید که طراحی آن باید در شأن مردم شیراز باشد.

پاک فطرت با اشاره به اینکه بحث نوسازی حرم مطهر شاه چراغ تنها به شهرداری ارتباط ندارد و بخشی از آن متوجه مسئولان میراث فرهنگی است، اظهار داشت: فاز نخست طرح توسعه حرم شاه چراغ تا پایان شش ماه نخست سال آینده به پایان می‌رسد.

شهردار شیراز  با بیان اینکه طرح متروی این کلان‌شهر بر خلاف اصفهان تاکنون مشکلی برای بافت تاریخی و آثار باستانی شیراز  به وجود نیاورده است، اظهار داشت: ایستگاه‌های متروی شیراز با اینکه از کنار بافت‌ سنتی این شهر می‌گذرد اما خللی بر آن وارد نساخته است.

وی از اینکه هنوز برخی مردم در زمینه وظایف مربوط به شهرداری اطلاع کاملی ندارند، اضافه کرد: در بسیاری از موارد، وظایفی را که مربوط به اداراتی مانند آب و فاضلاب، گاز و...، است مردم همچنان در شرح وظایف شهرداری می‌دانند که این مساله ناشی از عدم آگاهی آن‌ها است.