تا پایان امسال صورت می‏گیرد
راه‏اندازی دوربین‏های ثبت‏ سرعت در جاده‏های هراز و فیروزکوه

خبرگزاری فارس: معاون عملیات پلیس راه کشور از راه‏اندازی دوربین‏های ثبت ‏سرعت در جاده‏های هراز و دماوند ـ فیروزکوه تا پایان اسفند ماه 90 خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‏اندازی دوربین‏های ثبت‏ سرعت در جاده‏های هراز و فیروزکوه

صمد اسفندیاری امروز در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: این دو جاده از محورهای پرتردد کشور قلمداد می‏شوند.

وی ادامه داد: دوربین‏های ثبت ‏سرعت پیش از این در دو جاده اصلی مواصلاتی بین استان تهران و نواحی شمالی کشور یعنی دماوند ـ فیروزکوه و محور هزار نصب شده بود.

اسنفدیاری اضافه کرد: طبق برنامه‏هایی که البته هنوز به طور حتم مشخص نیست، این سامانه‏های پیشگیرانه با حضور فرماندهی پلیس راهور ناجا به بهره‏برداری می‏رسد.

معاون عملیات پلیس راه کشور در ادامه، رانندگان و مسافران نوروزی را به استراحت کافی پیش و حین رانندگی برای سفری ایمن‏تر توصیه کرد.

 

* واژگونی؛ بخش عمده‏ای از سوانح جاده‏ای

معاون عملیات پلیس راه کشور همچنین اظهار داشت: بر اساس تحقیقات واحد ارزیابی پلیس راهور، بخش عمده‏ای از سوانح جاده‏ای کشور را واژگونی خودرو تشکیل می‏دهد.

اسفندیاری اضافه کرد: در میان دلایل مختلف واژگونی‏های ناشی از سوانح رانندگی جاده‏ای، خواب‏آلودگی و استراحت ناکافی نیز در صدر لیست قرار می‏گیرد.

معاون عملیات پلیس راه کشور با تاکید بر لزوم سود جستن از توقف‏گاه‏های بین‏راهی خاطرنشان کرد: استفاده از توقف‏گاه‏های مستقر در مسیر حرکت یکی از توصیه‏های پلیس راهور است.

وی ادامه داد: رانندگان می‏توانند با توقف کوتاه و استراحتی چند لحظه‏ای با تمرکز و دقت بیشتری به راه خود ادامه دهند تا خدای نکرده حادثه‏ای برای خانواده به وجود نیاید.

انتهای پیام/ی20