بخشدار مرکزی تهران:
جاجرود قابلیت ارتقا به شهر را دارد

خبرگزاری فارس: بخشدار مرکزی تهران گفت: منطقه جاجرود با وجود چند ناحیه روستایی و مراکز کارگاهی متعدد قابلیت تبدیل شدن به شهری مجزا را دارد.

خبرگزاری فارس: جاجرود قابلیت ارتقا به شهر را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، محمود مصلحی‏شاد عصر امروز در جمع مردم و مسئولان بخش مرکزی تهران اظهار کرد: در حال حاضر، جاجرود استعداد بالقوه‏ای برای تبدیل شدن به شهری مجزا دارد.

وی با اشاره به برخی ویژگی‏های بارز منطقه جاجرود خاطرنشان کرد: منطقه جاجرود علاوه بر جریان رودخانه‏ای زیبا و برخورداری از طبیعتی بکر، از وجود نزدیک به سه هزار واحد کارگاهی نیز بهره‏مند است.

مصلحی‏شاد ادامه داد: در برخی از مراکز و واحدهای صنعتی جاجرود به صورت سه ‏شیفت و دو شیفت، یک هزار و 500 نفر نیروی کار مشغول فعالیت هستند.

بخشدار مرکزی تهران با اشاره به آمار جمعیتی منطقه جاجرود گفت: در حال حاضر، جاجرود با 10 هزار نفر جمعیت ساکن دائم قابلیت تبدیل شدن به شهری مجزا را دارد.

وی تصریح کرد: جاجرود، مجموعه‏ای از مناطق روستایی واقع در شمال شرق استان تهران و مستقر در 10 کیلومتری پایتخت است و دیگر هموطنان، این خطه خوش آب و هوا را با رودخانه هم‏نام و زیبای جاری در آن می‏شناسند.

مصلحی‏شاد ادامه داد: نقاطی روستایی همچون "سعیدآباد"، "طاهرآباد" و نواحی کارگاهی از جمله داشته‏های جاجرود به شمار می‏آید.

بخشدار مرکزی تهران افزود: مراحل مقدماتی این تبدیل جغرافیایی انجام و آمادگی لازم از سوی مردم و شوراهای اسلامی منطقه اعلام شده است.

وی ادامه داد: دیگر امور مرتبط با واحدهای مسکونی نواحی روستایی جاجرود به غیر از طرح‏ هادی روستای "خسرو آباد" با مشکل خاصی مواجه نیست.

انتهای پیام/ی20