مدیر سازمان دانش‌آموزی فارس:
نماینده مجلس دانش‌آموزی نگاه ملی داشته باشد

خبرگزاری فارس: مدیر سازمان دانش‌آموزی استان فارس گفت: نماینده مجلس دانش‌آموزی باید دارای نگاه ملی و کلان باشد.

خبرگزاری فارس: نماینده مجلس دانش‌آموزی نگاه ملی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، بهروز پرنیان عصر امروز در انتخابات ششمین دوره انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان فارس اظهار داشت: دانش‌آموزانی که به عنوان نماینده دانش‌آموزان استان فارس به مجلس راه می‌یابند، به طور صرف نماینده منطقه و استان نیستند بلکه نماینده تمام دانش‌آموزان کشور هستند.

وی با اشاره به جایگاه شورا در مفاهیم دینی و نیز شورا و انتخابات در متن قانون اساسی بیان کرد: مدرسه به عنوان مکانی است که برای آموزش افراد فعالیت دارد و آنها را برای زندگی در جامعه بزرگ‌تر آماده می‌کند.

پرنیان با تاکید بر اینکه شوراهای دانش‌آموزی به برکت نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است، تصریح کرد: طبق آیین‌نامه مدارس، شوراهای دانش‌آموزی در مدارس برای ارائه مشورت به اولیای مدرسه تشکیل شده و در سطح شهرستان به مجمع دانش‌آموزی شهرستان می‌رسد.

مدیر سازمان دانش‌آموزی استان فارس همچنین به بررسی جایگاه مجلس دانش‌آموزی پرداخت و آن را در سطح دنیا منحصر به فرد دانست و بیان کرد: مجلس دانش‌آموزی، مجلسی مشورتی است، از این رو دانش‌آموزان منتخب باید با وظایف نمایندگان دانش‌آموزی آشنا باشند.

پرنیان افزود: اعضای مجمع دانش‌آموزی این استان باید افرادی را انتخاب کنند که دارای دیدگاه‌های منطقی باشند و افراد منتخب باید نگاهی ملی و کلان داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس دانش‌آموزی باید فرامنطقه‌ای فکر کرده و به ارائه برنامه بپردازند، تصریح کرد: اگر وسعت دید نماینده دانش‌آموزی در مجلس کوتاه باشد، لطمه‌ای جبران‌ناپذیر به جایگاه مجلس دانش‌آموزی وارد می‌کند و از اثرگذاری آن می‌کاهد.

انتهای پیام/آ20