فرمانده انتظامی بوشهر خبر داد
کشف بیش از 225 هزار عدد مواد آتش‌زا در استان بوشهر

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: 235 هزار و 621 عدد مواد آتش‌زا و ترقه در شهرستان‌های دیلم و گناوه کشف و ضبط شد.

خبرگزاری فارس: کشف بیش از 225 هزار عدد مواد آتش‌زا در استان بوشهر

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، رضا محمدی یگانه عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال اقدامات ناجا برای برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی بیشتر شده و در این زمینه توفیقاتی هم داشتیم.

وی افزود: در چهارشنبه آخر سال با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و در پی آن مراسم سنتی چهارشنبه آخر سال و تقاضای جوانان نسبت به تهیه مواد محترقه و آتش‌زا و عرضه این مواد توسط افراد سودجو فرصت طلب در بازار کارکنان اداره نظارت بر اماکن عمومی و پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان گناوه در استان بوشهر برای پاکسازی و جمع اوری مواد محترقه و آتش‌زا و برخورد با عاملین و توزیع کنندگان اقدام به اجرای طرح مبارزه با قاچاق مواد محترقه اقدام کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: در این طرح تعداد و انبار دپو مواد محترقه شناسایی و در بازدید از انبار اول موفق به کشف 52 هزار و 700 عدد انواع ترقه انفجاری و آتش‌زا و تعداد 42 دستگاه چراغ قوه و پنج دستگاه ماشین حساب و دو دستگاه مو کن برقی و چهار دستگاه چراغ سقفی و 59 عدد باتری قاچاق شدند.

محمدی یگانه تصریح کرد: در بازرسی از انبار دوم تعداد 97 هزار و 380 عدد انواع ترقه انفجاری و آتش‌زا کشف و ضبط شد و ارزش تقریبی این دو محموله کالای قاچاق 317 میلیون و 160 هزار ریال برآورد شده است.

وی گفت: کالای قاچاق مکشوفه به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی به پلیس آگاهی دایره مبارزه با قاچاق تحویل و انبارهای مذکور توسط اداراه نظارت بر اماکن عمومی پلمب شدند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: همچنین با تلاش ماموران انتظامی شهرستان دیلم بیش از 85 هزار عدد انواع مواد محترقه در این شهرستان کشف و ضبط شد.

محمدی یگانه گفت: پلیس اطلاعات شهرستان دیلم در استان بوشهر با انجام اقدامات و به‌کارگیری تعقیب مراقبت‌های ویژه پلیسی و شناسایی دو نفر با هماهنگی قضائی و اخذ مجوز برای بازرسی وارد انبار آنها شدند.

وی اظهار داشت: در این راستا در عملیاتی در قالب سه اکیپ به آدرس نامبردگان عزیمت و با رعایت قوانین و موازین شرعی وارد منزل و انبار فوق شدند که متهمان در محل حضور نداشتند و با حضور افراد خانواده تعداد 85 هزار و 541 عدد انواع مختلف مواد محترقه کشف و برای سیر مراحل قانونی به این پلیس انتقال داده شد، ارزش تقریبی مواد کشف شده 350 میلیون ریال است.

انتهای پیام/ش20