رقابت های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی - تهران
آذرشکیب با غلبه بر قاسمی به طلای سنگین وزن دست یافت/ ناکامی گل‌محمدزاده و لاغری

خبرگزاری فارس: آذرشکیب و قاسمی به فینال سنگین وزن رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ فیلا جام تختی راه یافتند.

خبرگزاری فارس: آذرشکیب با غلبه بر قاسمی به طلای سنگین وزن دست یافت/ ناکامی گل‌محمدزاده و لاغری

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در ادامه مسابقات روز دوم و پایانی سی و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ فیلا جام جهان پهلوان تختی که از ساعت 14:30 امروز در سالن 12 هزار نفری آزادی در اوزان 60، 74، 84 و 120 کیلوگرم آغاز شده است محمدرضا آذرشکیب و کمیل قاسمی به فینال سنگین وزن راه یافتند.

آذرشکیب در این دیدار در 2 تایم و با نتیجه یک بر صفر و یک بر صفر کلینچ مقابل قاسمی به پیروزی رسید و نشان طلای سنگین وزن را بر گردن آویخت.

نشان های برنز این وزن هم به یرژان دویسن بیکوف از قزاقستان و ماگومد گاجی نوررسول اف از روسیه رسید.

کمیل قاسمی با پیروزی مقابل امید گل محمدزاده به فینال رسیده بود و محمدرضا آذرشکیب نیز در دو تایم و با نتایج یک بر صفر و 2 بر صفر مقابل یرژان دویسن بیکوف از قزاقستان به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه پیدا کرد.

از حوادث مهم این وزن می توان به شکست فردین معصومی مقابل گئورگی ساکاندلیدزه از گرجستان در همان دور اول اشاره کرد. معصومی با باخت حریفش در مرحله بعد از گردونه حذف شد تا خداحافظی تلخی با مسابقات داشته باشد.

پیروزی اصغر لاغری مقابل چولومبات جارگالسایخان نفر دوم بازی های آسیایی 2010 گوانگجو و دارنده 2 نشان برنز آسیا نیز جالب توجه بود. لاغری در مرحله بعد مقابل آذرشکیب باخت تا حریف مغولش حذف شود.

* رده بندی 120 کیلو به شرح زیر است:

1- سیدمحمدرضا آذرشکیب (ایران) 2- کمیل قاسمی (ایران) 3- یرژان دویسن بیکوف (قزاقستان) و ماگومد گاجی نوررسول اف (روسیه) 5- امید گل محمدزاده و اصغر لاغری (ایران)

انتهای پیام/م