نگاهی به یک اقدام پسندیده
دیدارهای چهره به چهره حصارهای اداری را می‏شکند

خبرگزاری فارس: بدون شک دیدارهای چهره به چهره مردم و مسئولان حصارهای اداری را می‏شکند و این دیدارها زمینه‏ساز رشد و تعالی جامعه خواهد شد.

خبرگزاری فارس: دیدارهای چهره به چهره حصارهای اداری را می‏شکند

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، فرماندار شهرستان دماوند از ابتدای ورود خود در مرداد ماه سال 90 تاکنون بیش از 35 جلسه با مردم شهرستان دماوند، ملاقات چهره به چهره داشته است که این خود زمینه‏ای است تا حصارهای اداری شکسته شود و مشکلات مردم با سرعت بیشتری رفع شود.

یکی از سیاست‏های ارزشمند دولت‏های عدالت‏محور و خدمتگذار نهم و دهم، توجه به اهمیت دیدارهای چهره به چهره مردم و مسئولان است تا حصارهای اداری بشکند و به دور از تشریفات به راحتی مشکلات و مسائل مردم را رفع شود.

سیاست دولت‏های نهم و دهم در خصوص اهمیت ملاقات‏های مردمی بسیار چشمگیر است و می‏توان به جرات گفت که این سیاست ارزنده نقش موثری در رفع مشکلات مردم حتی در حد گفت‏وگویی با نمایندگان عالی دولت در شهرستان‏ها و استان‏ها دارد و این سنت حسنه در شهرستان دماوند با وجود فرماندار شهرستان، رنگ و بوی خاصی به خود گرفته است.

مردم شهرستان از هر قشری که باشند؛ زن و مرد، پیر و جوان روزهای یکشنبه به فرمانداری شهرستانشان مراجعه و مشکلات خود را حتی در حد یک درد و دل مطرح می‏کنند و فرماندار نیز با رویی گشاده سخنان آنان را گوش می‏دهد و در صورتی که قابل حل باشد، با بررسی تخصصی آن را برطرف می‏سازد.

علی‏رضا قاسمی‏فرزاد، فرماندار دماوند در سی و ششمین دیدار مردمی خود در سال 90 اظهار داشت: حضور مسئول اول اجرایی کشور و مسئولان درجه نخست در هر بخش از استان‏ها به ویژه استان‏های محروم، یکی از سیاست‏های ارزشمند این دولت بوده که بیش از دولت‏های گذشته به آن اهتمام شده است.

وی با بیان اینکه دیدارهای چهره به چهره با مردم و رفع مشکلات آنان موجب شکست حصارهای اداری می‏شود، افزود: این مهم زمینه‏ای برای رفع مشکلات مردم به همراه خواهد داشت که بدون تشریفات وقت‏گیر اداری به راحتی اجرا می‏شود.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه دیدارهای چهره به چهره زمینه تشخیص مشکلات و کاستی‏های دستگاه‏های دولت را نیز روشن و آشکار می‏سازد، خاطرنشان کرد: حضور مسئولان ارشد در هر شهرستان در جمع مردم زمینه دلگرمی آنان را فراهم می‏سازد و مردم نیز عمیقا درمی‏یابند که مسئولان از جنس خودشان هستند و هدفشان رفع مشکلات آنان است.

قاسمی‏فرزاد با اشاره به اهمیت ملاقات چهره به چهره مسئولان شهرستان با مردم دماوند گفت: دولت‏های نهم و دهم خود را موظف دانسته‏اند که در کنار مردم باشند و ما نیز همواره در برابر مردم مسئول هستیم و باید در جهت رفع مشکلات آنان تلاش کنیم، چرا که کشور متعلق به آحاد مردم است.

وی ادامه داد: این دیدارها با هدف رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات بهتر و گسترده‌تر در مسیر اصلاح موانع صورت می‏گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند با اشاره به درخواست‏های مردم این شهرستان در دیدارهای روزهای یکشنبه که هر هفته در محل فرمانداری شهرستان یا در نقاط مختلف شهری و روستایی صورت می‏گیرد؛ گفت: بیشتر مشکلات مردم شهرستان دماوند اشتغال، امور اداری، عمرانی و عمومی بوده که با مساعدت‏های صورت گرفته از سوی استان و همکاری مسئولان شهرستانی در جهت رفع آن اقدام می‏‏شود.

فرماندار شهرستان دماوند در آخرین دیدار چهره به چهره خود با 37 نفر از مردم شهرستان ملاقات کرد که همچون گذشته با رضایت مردم شهرستان همراه بود.

قاسمی‏فرزاد در ادامه با بیان اینکه دیدارهای چهره به چهره با مردم و مسئولان نمادی از تقویت جایگاه تقوا در دین اسلام است، خاطرنشان کرد: ملاقات‏های مردمی سرمایه‏ای مقدس در نظام جمهوری اسلامی است؛ زیرا امروز مسئولانی در صحنه حضور دارند که بر ارزش این سرمایه عظیم افزوده‏اند و سعی آنان رفع موانع و مشکلات است.

وی ادامه داد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، هیچ حجابی بین مردم و مسئولان نیست و هر که خلاف این موضوع را نشان دهد، هدفی غیر از تضعیف ارزش‏ها و باورهای نظام اسلامی ندارد.

انتهای پیام/ی20