مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد:
آموزش‌های کارآفرینی در فنی حرفه‌ای یزد ارائه می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد از ارائه آموزش‌های کارآفرینی در مراکز فنی و حرفه‌ای استان یزد خبر داد.

خبرگزاری فارس: آموزش‌های کارآفرینی در فنی حرفه‌ای یزد ارائه می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، حبیب‌الله کارگر عصر امروز در جمع کارآموزان فنی و حرفه‌ای استان یزد با اشاره به ارائه آموزش‌های مربوط به کارآفرینی برای جوانان استان یزد از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، بر نقش آموزش در رشد اقتصادی، تولید ثروت و ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید کرد.

وی کارآفرینی را فرآیند خلق کاری با ارزش و متفاوت از طریق اختصاص زمان و تلاش کافی همراه با خطر مالی، روانی و اجتماعی به منظور دریافت پاداش‌های مالی، استقلال و رضایت شخصی دانست.

کارگر در مورد نقش و اهمیت کارآفرینی عنوان کرد: وجود کارآفرینان و فرآیند کارآفرینی موجب رشد اقتصادی، افزایش بهره‌وری و خلق تکنولوژی‌ها، محصولات و خدمات جدید خواهد شد و توزیع عادلانه و متناسب ثروت در جامعه و کاهش اضطراب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه آنچه به عنوان پاداش در فعالیت‌های کارآفرینانه وجود دارد، رسیدن به استقلال مالی و کسب درآمد و رضایت خاطر است، افزود: مهارت‌های مورد نیاز برای کارآفرینی، مهارت‌های تخصصی، مهارت‌های عمومی کسب و کار و مهارت‌های مدیریتی است.

کارگر با تأکید بر موضوع فرهنگ‌سازی و ترویج روحیه کارآفرینی اظهار داشت: ایجاد و تقویت نگرش‌ها و رفتارهای کارآفرینانه با عنوان فرهنگ‌سازی کسب و کار از مؤلفه‌های اصلی استراتژی دولت‌ها در توسعه کارآفرینی است که به طور عمده این هدف در قالب سیاست‌ها و برنامه‌های تشویقی، ترویجی، آموزشی و در کلیه سطوح و لایه‌های اجتماعی پیگیری می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی مورد نظر در بستری از همکاری‌های دولت و بخش خصوصی صورت می‌گیرد، بیان کرد: بخش اصلی بار فرهنگ‌سازی بر دوش نظام آموزشی و بخشی بر دوش رسانه‌های جمعی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد، نکته مورد تأکید سیاست‌گذاران توسعه کارآفرینی در کشورهای توسعه یافته را طولانی مدت بودن نتیجه‌گیری از این برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: فرهنگ واقعی کسب و کار در یک فرآیند طولانی‌مدت شکل می‌گیرد و از برنامه‌های فرهنگی نباید انتظار نتایج آنی داشت.

کارگر همچنین از ارائه آموزش‌های مهارت و فنی و حرفه‌ای در  زمینه کارآفرینی خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اهمیت این مسئله و نقش آن در آینده جوانان، این مهارت در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان قابل ارائه به علاقمندان است و این افراد می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی ادامه داد: آموزش کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با رویکرد kab و در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و کامل ارائه می‌شود.

کارگر، ایجاد ثروت، اشتغال‌زایی، ایجاد و توسعه فناوری، ساماندهی و استفاده اثربخش از منابع و ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاری را از تأثیرات کارآفرینی بر پیکره جامعه و اقتصاد آن اعلام کرد.

انتهای پیام/ی20