بازدید حجت‌الاسلام حسینی از شیرخوارگاه حلیمه‌

خبرگزاری فارس: نماینده اصولگرای منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک از شیرخوارگاه حلیمه قزوین بازدید کرد.

خبرگزاری فارس: بازدید حجت‌الاسلام حسینی از شیرخوارگاه حلیمه‌

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی نماینده اصولگرای منتخب مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس نهم، عصر امروز از شیرخوارگاه حلیمه قزوین بازدید کرد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین نیز در حاشیه بازدید حجت‌الاسلام حسینی از این شیرخوارگاه اظهار کرد: مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست شیرخوارگاه حلیمه قزوین با 80 کودک بی‌سرپرست با نظارت بهزیستی و کمک خیران اداره می‌شود.

حسین افشارمقدم تأکید کرد: مسئولان با بازدید‌ از این کودکان بی‌سرپرست در راستای سنت پسندیده یتیم‌نوازی که در سیره حضرت علی (ع) جایگاه ویژه‌ای دارد گام برمی‌دارند.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین عنوان کرد: شیرخوارگاه حلیمه قزوین با زیربنایی بالغ بر سه هزار متر مربع و در سه طبقه و 47 نفر پرسنل مشغول خدمت‌رسانی به کودکان بی‌سرپرست است.

افشار عنوان کرد: در این مرکز، کودکان بی‌سرپرست در سنین دو تا شش سال در یک گروه و کودکان بالای شش سال در گروه دیگر سازماندهی شده‌اند.

وی یادآور شد: این کودکان تا سن 12 سالگی در این مرکز به سر می‌برند و با ورود به نوجوانی، مرکز دیگری در قزوین مسئول سرپرستی آنها را به عهده می‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تشریح کرد: کودکان نامشروع، کودکان رها شده و کودکانی که صلاحیت والدین آنها در نزد قاضی سلب شده است در این مرکز مستقر هستند، کودک‌آزاری و ترک فرزند از جمله مواردی است که باعث می‌شود قاضی رأی به عدم صلاحیت والدین برای سرپرستی فرزندان بدهد.

افشار ادامه داد: در این مرکز قسمت‌های مختلفی از جمله کتابخانه و سالن ورزشی برای اوقات فراغت کودکان طراحی شده است.

افشار از پایین بودن حقوق کارکنان سازمان بهزیستی گلایه کرد و افزود: امیدواریم نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این دوره بتوانند در افزایش و بهبود حقوق کارمندان زحمتکش بهزیستی اقدامات لازم را انجام دهند.

این مقام مسئول با اشاره به سختی کار برای مددجویان توضیح داد: مادریارها، زنانی هستند که در مرکز آسایشگاهی معلولان 72 تن شهید قزوین وظایف خدماتی بیماران معلول را به عهده دارند و به دلیل سختی کار باید قوانین برای این قشر بهبود یابد.

وی ادامه داد: در سال جاری، 22 کودک مجهول‌الهویه برای فرزند خواندگی به زوجین متقاضی حضانت واگذار شده است.

افشار یادآور شد: ساخت این مرکز نیز از برکات سفر مقام معظم رهبری به قزوین است که مطرح و به تصویب رسید.

حجت‌الاسلام حسینی نیز با بازدید از قسمت‌های مختلف این شیرخوارگاه و صحبت با کارکنان و کودکان بر بهبود وضعیت پرسنل بهزیستی و سرکشی مسئولان به کودکان بی‌سرپرست تأکید کرد.

انتهای پیام/ش20