امروز با حضور خانواده شهدای هسته‌ای
نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای «دختران بهشتی» و «عاشوراییان» رونمایی شد

خبرگزاری فارس: نرم‌افزار چندرسانه‌ای «دختران بهشتی» با موضوع حجاب ویژه خرسالان و نرم‌افزارهای «شاهدان عاشورا» و «عاشورایی» امروز با حضور خانواده شهدای هسته‌ای و لاله افتخاری در فرهنگسرای خاوران رونمایی شد.

خبرگزاری فارس: نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای «دختران بهشتی» و «عاشوراییان» رونمایی شد

به گزارش خبرنگار ایثار و شهادت باشگاه خبری فارس «توانا»، عصر امروز در حاشیه مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای و علمی کشور که در فرهنگسرای خاوران برگزار شد، از نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای «دختران بهشتی»، «شاهدان عاشورا» و نرم‌افزار «عاشورایی» با حضور لاله افتخاری نماینده مجلس شورای اسلامی و علیرضا مژگانی رئیس فرهنگسرای خاوران رونمایی شد.

نرم‌افزار «دختران بهشتی» توسط مؤسسه فرهنگی برهان برای سنین 5 تا 8 سال در زمینه آموزش حجاب و در قالب 19 بازی رایانه‌ای تولید شده است؛ در طراحی این نرم‌افزار از نظرات روانشناسان کودک و نوجوان و فتاوای مراجع تقلید نسبت به مسئله حجاب بهره گرفته شده است که از امروز در فرهنگسرای خاوران توزیع خواهد شد.

این نرم‌افزار اولین نرم‌افزار آموزش حجاب در سطح کشور است که از اواخر سال 88 کار طراحی آن شروع شده و در سال جاری پایان یافته است.

همچنین نرم‌افزار چندرسانه‌ای «شاهدان عاشورا» مربوط به برگزاری تعزیه و نرم‌افزار «عاشورایی» نیز مربوط به عصر عاشورا است که توسط فرهنگسرای خاوران تهیه شده است.

به گزارش توانا، لاله افتخاری نیز در مراسم امروز در سخنان کوتاهی اظهار داشت: امروز مصادف با فرمان حضرت امام(ره) مبنی بر تشکیل بنیاد شهید و امور ایثارگران است، یعنی روزی است که باید به طور ویژه، یاد و خاطره شهدا گرامی داشته و رسالت آنها را به نسل‌هایی که آن حماسه‌ها را ندیده‌اند، انتقال دهیم.

افتخاری بیان داشت: زمانی بر این مملکت گذشت که در آن هر دو یا سه روز یک بار شاهد تشییع پیکر شهیدان در نقاط مختلف کشور بودیم و یاد و نام آنها در ذهن و خاطره فرزندان ما وجود داشت، ولی امروز با توجه به اینکه دیگر شهیدی نداریم، یاد شهدا کمتر در ذهن فرزندان ما قرار دارد.

افتخاری خاطرنشان کرد: در دیدار سال گذشته که با مقام معظم رهبری داشتیم، ایشان تأکید زیادی کردند تا ما از تریبون مجلس برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استفاده کنیم و امیدوارم مجلس آینده نیز این مهم را مورد توجه قرار دهد.

انتهای پیام/