با حضور وزرای ارتباطات دو کشور
تفاهمنامه همکاری پستی بین ایران و عراق امضا شد

خبرگزاری فارس: با وزیر ارتباطات ایران و عراق، یادداشت تفاهم همکاری با موضوعات پستی بین شرکت پست ایران و شرکت پست و مخابرات عراق به امضا رسید.

خبرگزاری فارس: تفاهمنامه همکاری پستی بین ایران و عراق امضا شد

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس، مراسم امضای تفاهم نامه میان شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و اداره پست و پس انداز عراق امروز با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و وزیر ارتباطات عراق برگزار شد.

بر اساس این گزارش، در این یادداشت تفاهم همکاری که در خصوص موضوعات پستی به امضا رسید، بر همکاری پستی توافق شد.

بنابراین گزارش، این تفاهم دارای 10 ماده است که بررسی ترانزیت هوایی مرسولات عراق به کشورهای آسیایی و اروپایی از طریق ایران، بررسی اجرای پروژه‌‌های توسعه پستی نظیر سیستم کد پستی، سیستم پیگیری و دریابی مرسولات داخلی در عراق و تهیه زیرساخت شبکه و مرکز داده برای پست عراق از  جمله مواد این یادداشت تفاهم است.

همچنین از دیگر مفاد این تفاهم می توان به اعزام تیم کارشناسی از سوی ایران به عراق برای بررسی و امکان سنجی نیازهای آموزشی پست عراق و چاپ تمبر مشترک ایران و عراق با موضوع رسول اکرم (ص) اشاره کرد.

موافقت برای برقراری سرویس EMS بین ادارات پستی دو کشور و برگزاری نشست 3 جانبه در کشور عراق بنا به دعوت پست عراق از دیگر موضوعات مورد موافقت تفاهم است.

این یادداشت در تاریخ بیستم دی ماه 1390 هجری شمسی در تهران امضا شد.

این یادداشت از سوی محمد حسن کرباسیان رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت پست ایران و عبدالمجید عبدالحمید البیائی معاون مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت پست و مخابرات عراق امضا شده است.

به گزارش فارس، هیئت عراق پس از امضای این تفاهم، امشب تهران را ترک خواهند کرد.

انتهای پیام/ح