با حضور 500 حافظ کل قرآن صورت می‌گیرد
برگزاری همایش بزرگ حافظان قرآن در شیراز

خبرگزاری فارس: مدیر موسسه موقوفه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) از برگزاری همایش بزرگ 500 نفری حافظان کل قرآن کریم خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری همایش بزرگ حافظان قرآن در شیراز

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، حجت‌الاسلام علیرضا شاهسونی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مراسم موسسه موقوفه قرآنی، فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) به عنوان بزرگ‌ترین موقوفه قرآنی کشور معرفی می‌شود.

شاهسونی بیان کرد: در گردهمایی بزرگ حافظان کل قرآن کریم که برای نخستین بار با تجمع این تعداد حافظ کل قرآن در حرم مطهر سید علاءالدین حسین (ع) برگزار می‌شود مقامات ارشد استان فارس و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت می‌کنند.

وی ادامه داد: موسسه قرآنی بیت‌الاحزان تنها موسسه قرآنی و  بزرگ کشور با بیش از 100 شعبه در کشور است که در حال حاضر بیش از  600 مربی و خادم قرآنی در آن فعال هستند.

این خادم نمونه قرآنی کشور تصریح کرد: مدارس شبانه‌روزی حفظ و تفسیر کل قرآن کریم در طول یک‌سال از ویژگی‌های بارزی است که موسسه اقدام به تربیت حافظان کل قرآن در طول یکسال می‌کند.

مدیر موسسه موقوفه قرآنی، فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) بیان کرد: این موسسه در زمینه بناهای قرآنی دارای 40 ساختمان است و 10 ساختمان دیگر نیز در دست ساخت دارد.

شاهسونی اضافه کرد: سالانه نیز 20 هزار نفر در قالب سه ترم آموزشی به در موسسه قرآنی بیت‌الاحزان به فعالیت‌های قرآنی و تدبر در قرآن کریم پردازند.

وی به افتخارات موسسه قرآنی بیت‌الاحزان اشاره و از مهم‌ترین آن را انتخاب به عنوان موسسه فعال برگزیده قرآنی کشور، معرفی از سوی وزارت ارشاد به عنوان برترین موسسه قرآنی کشور در زمینه حفظ، آموزش و مفاهیم قرآن، کسب مقام نخست حفظ قرآن بانوان جهان اسلام توسط یکی از حافظان موسسه و تربیت 40 حافظ کل قرآن کریم در روستای یک‌هزار 300 نفری محمدآباد استهبان که قرآن‌آباد ایران نام گرفته، عنوان کرد.

به گزارش فارس، موسسه موقوفه قرآنی فرهنگی بیت‌الاحزان حضرت زهرا (س) استهبان که فعالیت خود را از 15 سال پیش در روستای محمدآباد استهبان آغاز کرده امروز به عنوان بزرگ‌ترین موسسه قرآنی کشور در زمینه حفظ با ارزش‌گذاری 20 میلیارد تومان به عنوان موقوفه قرآنی تبدیل شد.

انتهای پیام/آ20