موافقت وام دهندگان بین المللی با اعطای کمک مالی جدید به یونان

خبرگزاری فارس: وام دهندگان بین المللی قصد دارند 112 میلیارد یورو جهت پرداخت بهره بدهی به یونان وام دهند .

خبرگزاری فارس: موافقت وام دهندگان بین المللی با اعطای کمک مالی جدید به یونان

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی یورو نیوز گزارش کمیسیون اروپایی تحت عنوان برنامه دوم برقراری ثبات دراقتصاد یونان نشان می دهد، وام دهندگان بین المللی موافقت خود را با اعطای بسته دوم کمکهای مالی به یونان به ارزش 112 میلیارد یورو اعلام کرده اند.

کشورهای عضو یورو و صندوق بین المللی پول این وام را به یونان پرداخت خواهند کرد .

بر اساس این گزارش، وام دهندگان بین المللی قصد دارند، در سال 2013 میلادی بیش از 24.2 میلیارد یورو، در سال 2014 میلادی بیش از  28.3 میلیارد یورو، در سال  2015 میلادی بیش از  7.5 میلیارد یورو و در سال 2016 میلادی نیز بیش از  1.6 میلیارد یورو به یونان وام دهند. قرار است، کمک های مالی خارجی به این کشور از سال 2017 میلادی قطع شود .

این گزارش حاکی است، ماتیاس مورس سخنگوی کمیسیون اروپا تاکید کرد: صندوق  ثبات مالی اروپا از طرف کشورهای عضو یورو روز دوشنبه 19 مارس بخش اول وام خود به ارزش 5.9 میلیارد یورو را به یونان پرداخت می کند.

وی گفت: گروه کاری کمیسیون اروپا در مورد واگذاری بخش اول وام به تازگی تصمیم گیری کرده است و بخش نخست کمکهای مالی جدید روز دوشنبه قابل دسترس دولت آتن خواهد بود .

وی افزود: من نمی توانم بگویم پول ها از طرف صندوق بین المللی پول چه زمانی  واگذار خواهد شد .

معمولا این کار دو تا سه روز پس از تصمیم صندوق بین المللی پول انجام می شود و به این دلیل ممکن است آن هم روز دوشنبه صورت گیرد .

وی گفت: صندوق ثبات مالی اروپا به عنوان بخش اول وام 5.9 میلیارد یورو واگذار می کند.

پیش از این نیز صندوق بین المللی پول پرداخت 1.65 میلیارد یورو را به یونان اعلام کرده بود .

انتهای پیام /