جدی ترین رقیب سارکوزی :
آلمان نباید به تنهایی درباره آینده اروپا تصمیم بگیرد

خبرگزاری فارس: نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه تاکید کرد: رشد اقتصادی بر ریاضت اقتصادی مقدم است و آلمان نباید به تنهایی درباره آینده اروپا تصمیم بگیرد.

خبرگزاری فارس: آلمان نباید به تنهایی درباره آینده اروپا تصمیم بگیرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتد پرس فرانسوا اولاند ، نامزد سوسیالیست های فرانسه که در نظرسنجی‌ها همچنان نسبت به دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیشتاز است، تصریح کرد: باید در پیمان مالی اروپا بند های مربوط به رشد اقتصادی و ایجاد شغل گنجانده شود.

وی با بیان اینکه من کسی هستم که سمت و سوی قاره اروپا را تغییر خواهم داد، افزود: منافع فرانسه را فدای منافع سایر کشورهای اروپایی نخواهم کرد . اگر اروپا قادر به تصمیم گیری نباشد، پیمان مالی اروپا را تصویب نخواهم کرد، چرا که از نظر من اهمیت رشد اقتصادی خیلی مهم تر از اجرای سیاستهای ریاضتی است .

بر اساس این گزارش با پایان یافتن مهلت جمع آوری پانصد امضای لازم برای ورود رسمی به رقابت انتخاباتی ، به نظر می‌رسد، امید دومینیک دو ویلپن نامزد دیگر انتخابات برای ورود به کاخ الیزه به یاس تبدیل می‌شود .

مطابق قوانین فرانسه ، نامزدهای ریاست جمهوری تنها درصورت جلب حمایت حداقل پانصد نماینده ، شهردار و شورای می‌توانند در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند .

نامزد دیگر انتخابات فرانسه ، اوا ژولی ، نماینده 68 ساله سبز‌ها در پارلمان اروپا است .

وی که بیش از 600  امضا جمع آوری کرده است، بخت خود را برای ریاست جمهوری فرانسه محک می‌زند .

اما ژان لوک ملانشون که نامزد طیف چپ است و با شعار تاختن به اقشار مرفه و سود گران اقتصادی قدم به کارزار انتخاباتی فرانسه گذاشته است ، رای تنها ده درصد از فرانسوی را از هم اکنون در اختیار دارد .

انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در دو دوره و در روزهای 22  آوریل و ششم ماه می برگزار خواهد شد .

انتهای پیام /