آمریکا و انگلیس تصمیمی برای استفاده از ذخایر راهبردی انرژی ندارند

خبرگزاری فارس: رییس جمهور آمریکا و نخست وزیر انگلیس هنوز هیچ تصمیمی در خصوص استفاده از ذخایر استرتژیک نفت برای جبران کمبود احتمالی نفت در بازار نگرفته‌اند.

خبرگزاری فارس: آمریکا و انگلیس تصمیمی برای استفاده از ذخایر راهبردی انرژی ندارند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ ، جی کارنی سخنگوی رسمی کاخ سفید تاکید کرد: باراک اوباما رییس جمهور آمریکا و دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس در جریان مذاکرات اخیر خود در واشنگتن تنها در خصوص مسائل مربوط به بازار جهانی انرژی رایزنی و گفتگو کردند و صحبتی در خصوص استفاده از ذخایر راهبردی انرژی مطرح نشده است .

بر اساس این گزارش کارنی افزود: اگر گفته شود نوعی توافق در مورد استفاده از ذخایر راهبردی انرژی بین آمریکا و انگلیس  حاصل شده است، این مساله درست نخواهد بود.

وی گفت: با اعمال تحریمهای آمریکا و اروپا بر ضد ایران افزایش قیمت نفت تعجبی نخواهد داشت و این مساله کاملا طبیعی است.

استیو فرید سخنگوی رسمی نخست وزیر انگلیس نیز تایید کرد که درباره بازکردن ذخایر استرتژیک نفت آمریکا هیچ گونه تصمیمی گرفته نشده است.

پیش از این سازمان بین المللی انرژی هشدار داد: اعمال تحریم ها علیه ایران باعث کاهش صادرات نفت این کشور به بازار جهانی به میزان 800 هزار تا یک میلیون بشکه در روز خواهد شد .

در همین حال دانیل پونمان معاون وزیر انرژی آمریکا گفت: در شرایط کنونی هیچ ضرورتی برای استفاده از ذخایر استرتژیک نفت وجود ندارد. وزیران امور خارجه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا روز 23  ژانویه در اجلاس خود در بروکسل تصمیم گرفتند، واردات نفت از ایران به کشورهای اروپایی را تحریم کنند .

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا اول جولای 2012  میلادی واردات نفت خود از ایران را به طور کامل متوقف کنند.

انتهای پیام /