آیت‌الله کعبی در همایش کاروان الی بیت‌المقدس در قم:
پایان هر ماجراجویی جدید رژیم صهیونیستی آزادی قدس است

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اگر رژیم صهیونیستی وارد حرکت ماجراجویانه دیگری شود آن ماجراجویی با آزادی قدس پایان خواهد یافت.

خبرگزاری فارس: پایان هر ماجراجویی جدید رژیم صهیونیستی آزادی قدس است

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس آیت‌الله عباس کعبی نماینده مجلس خبرگان رهبری عصر امروز در سخنانی در همایش استقبال از کاروان جهانی الی بیت‌المقدس با بیان اینکه قم خاستگاه اصلی انقلاب اسلامی است که به رهبری امام خمینی(ره) برای شکل‌گیری مناسبات عادلانه در دنیا ایجاد شد گفت: مؤسس حوزه علمیه قم در آغاز زمینه‌سازی برای اشغال فلسطین توسط انگلستان بیانیه‌ درخوری در دوران بیانیه بالفور صادر کرده بود.

وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) نیز در آغاز مبارزات و در قدیمی‌ترین سند موجود از ایشان و در دوران آیت‌الله بروجردی در توضیح آیه «انما اعظکم» فرمودند: اساس اصلاح جهان قیام برای خداست و قیام برای نفس و دیکتاتورها و سکوت منطقه باعث شد که فلسطین غصب شود.

کعبی یکی از اهداف بنیادین انقلاب را آزادی قدس و پایان روابط ظالمانه در جهان دانست و گفت: هنگامی که انقلاب اسلامی پیروز شد شعار این بود که امروز ایران، فردا فلسطین.

وی افزود: استراتژی انقلاب برای آزادی فلسطین تأکید بر اسلامی بودن قدس و فلسطین و وحدت مسلمانان و آزادیخواهان و رهبری الهی است و ما خدا را شکر می‌کنیم که در سه دهه از انقلاب اسلامی توانستیم گفتمان استقلال و عدالت طلبی بر پایه اسلام و برای نجات بشر را مطرح کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نامگذاری روز قدس توسط امام خمینی(ره) گفت: امروز شاهد استقبال فعالان جهانی برای آزادی قدس و مطالبات مردم جهان برای حل مسئله فلسطین هستیم.

وی افزود: بدون تعارف و به صراحت اعلام کردیم که راه آزادی قدس تقویت ایمان و مقاومت مشروع و رد سازش است و فلسطین با محور قدرتمند عدالت‌خواهان آزاد می‌شود.

کعبی با بیان اینکه اسرائیل از اقدام آزادیخوانه کاروان الی بیت‌المقدس به شدت به هراس افتاده تأکید کرد: محوریت قدس با عنوان یک نماد برای مبارزه با ظلم و جنایت و برای آزادی است و پایان آپارتاید آمریکایی اسرائیلی در فلسطین راه نجات بشر است.

وی قیام‌های منطقه و حرکت کاروان الی بیت‌المقدس را ابتدای سقوط اسرائیل دانست و افزود: ما اعلام می‌کنیم که در سپاه، نیروی قدس برای آزادی قدس ایجاد شده است و با قدرت فعالیت می‌کند.

کعبی ادامه داد: در این زمینه پشتیبانی مادی و معنوی جمهوری اسلامی براساس اسلام ناب محمدی باعث خروج اشغالگران از جنوب لبنان و ایجاد حماسه‌های جنگ 33 روزه و 22 روزه و شکست حصر غزه شد.

این نماینده مجلس خبرگان رهبری با اشاره به دیدارش از لبنان تصریح کرد: در دیداری که از لبنان داشتم متوجه شدم حزب‌الله از همیشه آماده‌تر برای شکست دادن اسرائیل است و اسرائیل از همه وقت سست‌تر است و آزادی قدس از همیشه نزدیکتر است.

وی افزود: اگر رژیم صهیونیستی وارد حرکت‌های ماجراجویانه دیگری شود آن ماجراجویی تنها با آزادی قدس پایان خواهد یافت و این سخن من شعار نیست و براساس موازنه قواست.

کعبی خطاب به اعضای کاروان الی بیت‌المقدس گفت: ما برای آزادی قدس به شما و حرکت این کاروان نیازمندیم.

وی افزود: آزادی قدس برمبنای فضیلت، عقلانیت، آزادی و عدالت است و می‌تواند عدالت را برای جهانیان به ارمغان آورد.

کعبی ادامه داد: امیدوارم قدس با حرکت شما آزاد شود و شما در ساخت جهان آینده عاری از ظلم شرکت کنید.

انتهای پیام/