با نظر فدراسیون فوتبال
جرائم افرادی که علیه داوری صحبت کنند بیشتر می‌شود

خبرگزاری فارس: با تصمیم فدراسیون فوتبال جرائم افرادی که علیه داوری صحبت‌ کنند، بیشتر از قبل می‌شود.

خبرگزاری فارس: جرائم افرادی که علیه داوری صحبت کنند بیشتر می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، نشست مسئولان سازمان لیگ و کمیته داوران با نایب رئیس اول فدراسیون امروز برگزار شد.

این نشست در حالی با حضور مهدی محمد نبی، آیت اللهی نایب اول فدراسیون فوتبال، بهروان سرپرست سازمان لیگ و رئیس سازمان لیگ آزادگان، عسگری نایب رئیس کمیته داوران و عبداللهی عضو کمیته انضباطی برگزار شد که اعضا در خصوص شکایت های تعدادی از داوران بین المللی و ملی بحث و بررسی کردند.

پس از بحث و بررسی توسط اعضا در خصوص توهین و اهانت و زیر سؤال بردن جایگاه و منزلت داوران که قشر زحمت کش در فوتبال کشور هستند، مقرر شد چنانچه محرومیتی شامل حال افراد متخلف می شود دیگر تعلیق یا بخشیده نشود و یا حداقل شرایط سختی برایشان در نظر گرفته شود. ضمن اینکه رسیدگی به آرای صادره در خصوص بروز هر گونه تخلف و اتهام زدن از سوی بازیکنان،کادر فنی و دست اندرکاران تیم ها به داوران بهتر است خارج از نوبت بوده و رسیدگی فوری و قاطعیت لازم در دستور کاری اعضای کمیته انضباطی قرار گیرد و در نهایت، آراء صادره پس از تائید از سوی دبیرکل، در سایت فدراسیون درج و به تیم ها و متخلفین اعلام شود.

در پایان این نشست اعضا اعلام کردند که با توجه به شان و جایگاه داوران، هر گونه تعرض، اهانت، اتهام،تهدید و بی احترامی به این قشر زحمت کش، با متخلفین طبق ماده 22 و تنبیهات موجود در ماده 20  و بند دو از ماده 23 برخورد و رسیدگی شود و با قاطعیت  لازم آرای قانونی صادر شود.ضمن اینکه برابر بند 2 ماده 23 آئین نامه انضباطی چنانچه اعضای یک تیم، علیه داوری با انجام هر گونه اظهارنظر و یا مصاحبه اعتراض و یا جوسازی اقدام کنند، برخورد قاطع با آنها صورت می گیرد.

انتهای پیام/م