فرماندار درمیان خبر داد
پرداخت 340 میلیارد ریال یارانه نقدی به مردم درمیان

خبرگزاری فارس: فرماندار درمیان گفت: از ابتدای اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها تاکنون بالغ بر 340 میلیارد ریال یارانه نقدی به حساب شهروندان درمیانی واریز شده است.

خبرگزاری فارس: پرداخت 340 میلیارد ریال یارانه نقدی به مردم درمیان

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند به نقل از روابط عمومی فرمانداری درمیان، رجبعلی براتی در نشست ستاد هدفمندسازی یارانه‌های این شهرستان، با بیان اینکه این مبلغ بیش از چهار برابر اعتبارات عمرانی شهرستان در سال جاری بوده است، اظهار داشت: اجرای این طرح در تثبیت جمعیت و ماندگاری روستاییان در این شهرستان مرزی نقش مهم و به سزایی ایفا کرده است.

وی افزود: صرفه‌جویی ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در مصرف آب و برق در این شهرستان در سال 90 بدون احتساب افزایش مشترکان به ترتیب 8 و 12 درصد کاهش مصرف نسبت به مدت مشابه قبل از اجرای طرح بوده است.

فرماندار درمیان ادامه داد: اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها همچنین موجب صرفه جویی در مصرف حامل‌های انرژی شد به طوری که امسال در شهرستان درمیان 25 درصد کاهش مصرف بنزین، 43 درصد مصرف نفت گاز و 15 درصد کاهش مصرف نفت کوره داشته‌ایم.

براتی با بیان اینکه ادامه این روند و مدیریت در مصرف موجب حرکت کشور به سمت توسعه می‌شود، گفت: اجرای این قانون نه تنها با کمترین نارضایتی مردم شهرستان روبه‌رو بود بلکه استقبال عمومی را نیز به دنبال داشت.

وی با بیان اینکه بهینه‌سازی مصرف آب کشاورزی از مهمترین محورهای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در بخش کشاورزی است، تصریح کرد: توسعه مکانیزاسیون و استفاده از شیوه‌های نوین آبیاری با اعتبار 2 میلیارد و 650 میلیون تومان تا سال آینده در 750 هکتار از اراضی باغی شهرستان اجرا می‌شود.

فرماندار درمیان با بیان اینکه بهینه‌سازی مصرف سوخت در واحدهای تولیدی از دیگر اولویت‌های هدفمندسازی در بخش کشاورزی است، افزود: در غالب این طرح و با کمک به نوسازی و بهینه سازی تجهیزات سه واحد مرغداری و یک واحد گاوداری همچنین جایگزین کردن ادوات کشاورزی فرسوده شهرستان با اعتبار 205 میلیون ریال، مدیریت مصرف سوخت ارتقاء یافته و به نحو چشمگیری در مصرف این واحدها صرفه‌جویی شد.

براتی از کاهش پیک بار برق مصرفی نسبت به متوسط پیک بار در مدت مشابه سال گذشته به میزان 20 درصد خبر داد و خاطرنشان کرد: در سال جاری 80 درصد کنتورهای برق کشاورزی درمیان با اعتبار 40 میلیون تومان تعویض شده است.

انتهای پیام/ح30/پ3003