رسانه‌های غربی به دنبال تبرئه عامل آمریکایی جنایت قندهار هستند

خبرگزاری فارس:در حالی که کشتار زنان و کودکان بیگناه افغانی توسط یک سرباز آمریکایی موجب خشم ملت افغانستان شده است، اما رسانه‌های غربی با تمرکز بر مشکلات روحی این سرباز آمریکایی تلاش می‌کنند تا وی را از اتهام قتل مبرا کنند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌های غربی به دنبال تبرئه عامل آمریکایی جنایت قندهار هستند

به گزارش فارس، در حالی که کشتار زنان و کودکان بی گناه افغانی توسط یک سرباز آمریکایی موجب خشم بی حد و حصر ملت افغانستان از نیروهای آمریکایی شده است، اما رسانه های غربی با تمرکز بر مشکلات خانوادگی و روحی این سرباز آمریکایی تلاش می کنند تا وی را از اتهام قتل مبرا کنند.

رسانه های آمریکایی بیشتر درباره استراتژی جنگ و مضرات آن برای سربازان آمریکایی صحبت می کنند، در حالی که درباره جزئی ترین ویژگیهای رابرت بیلز صحبت می شود هیچ اسمی از قربانیان برده نمی شود، قربانیانی که نه نفر آنها کودک و سه نفر هم زن بودند. 

در حقیقت هم اکنون نیز اینکه دقیقا ً چه عاملی این استوار آمریکایی را به کشتن ۱۶ غیرنظامی افغان واداشته هنوز کاملا ً مبهم است، اما در آمریکا، سازمانها و شخصیتهای مختلف، هر کدام بر اساس سوگیری خود سعی کرده اند بیلز را به عنوان مصداقی از یک انسان شکسته ترسیم کنند.

به عنوان مثال در صفحه اینترنتی سازمان "کهنه سربازان جنگ عراق علیه جنگ"، آرن هیوز، یکی از مسئولان این سازمان می نویسد: "کهنه سربازان جنگ افغانستان اعتقاد دارند بیلز یک مورد استثنایی نیست، بلکه محصول سیاست جاری نظامی آمریکا در افغانستان است. سیاستی که حمله هوایی با هلیکوپترهای توپدار و هواپیماهای بدون سرنشین و یورشهای شبانه را شامل می شود، مجموعه تاکتیکهایی که لاجرم غیر نظامیان افغان، هزینه انسانی آن را پرداخت می کنند."

در کنار این گزارش های گوناگونی درباره شخصیت  آرام این شخص از سوی رسانه ها و به نقل از همکاران و همسایگان این فرد منتشر می شود.

گویا این مردم افغاستان هستند که وی را از هزاران کیلومتر دورتر به عراق و افغانستان کشده اندونه دولتمردان آمریکایی که به دنبال منافع خود در این منطقه هستند.

اما در این میان به نظر می رسد، کسانی هستند که عقیده دیگری دارند.

توماس آمرسون کاپیتان بازنشسته نیروی دریایی آمریکا در نامه ای به خبرگزاری آسوشیتد پرس نوشته: "اگر به سایر لکه های تاریکی که در تاریخ عملیات نظامی آمریکا ثبت شده بازگردیم، به عنوان مثال به قتل عام ساکنان روستای می لای در بهبوهه جنگ ویتنام در سال ۱۹۶۸، می بینیم که آمریکایی ها تمایل دارند رهبرانی که این جنگها را آغاز کرده اند را از مسئولیت این جنایات مبری فرض کنند و در عوض کل مسئولیت این اقدامات را متوجه سربازانی کنند که مستقیما ً مرتکب این جنایات شده اند."

در هرصورت به نظر می رسد بار دیگر واقعیت در حال تحریف شدن است و رسانه های آمریکا نمی گویند که جنگ ده ساله، حضور گسترده نظامیان در افغانستان، حملات با هواپیماهای بدون سرنشین و کشتار افغانها عواملی است که احساسات ضد آمریکایی را در افغانستان به شدت افزایش داده است و البته به دلیل همین خشم، سربازان آمریکایی  در حال دیوانه شدن هستند.

انتهای پیام/