حضور سفارت ایران در بازارچه خیریه دیپلماتیک در قطر

خبرگزاری فارس: سفارت ایران در قطر در روزهای پایانی سال در بازارچه خیریه دیپلماتیک که با شرکت 25 سفارتخانه خارجی مقیم این کشور بر پا شده بود، شرکت کرد.

خبرگزاری فارس: حضور سفارت ایران در بازارچه خیریه دیپلماتیک در قطر

به گزارش خبرگزاری فارس، سفارت جمهوری اسلامی ایران در این بازارچه که توسط مرکز توسعه اجتماعی قطر در شهرک فرهنگی دوحه برپا شده بود و قرار شد در آمد آن برای کمک به نیازمندان، افزایش همکاری وتبادل فرهنگ‌ها و ارتباط ملت‌ها و همچنین توسعه فرهنگ بشردوستانه هزینه شود، شرکت کرد.

این فعالیت فرهنگی و اجتماعی با حضور سفارتخانه‌های ایران ، ترکیه، مالزی، ونزوئلا، یونان، هلند، اندونزی، مصر، تونس، لبنان، الجزایر، پاکستان، تایلند، پرو، ویتنام، بنگلادش، امارات، سودان، کنیا، امارات، بحرین، کویت، عمان، عراق، فلسطین و عربستان سعودی تشکیل شده بود.

در مراسم گشایش این بازارچه "امل بنت عبدالله المناعی" مدیر اجرایی مرکز توسعه اجتماعی قطر به اتفاق "نور بنت عبدالعزیز السبیعی" همسر نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور، همچنین همسران سفارتخانه‌های مشارکت کننده در این نمایشگاه حضور داشتند.

در این بازارچه خیریه محصولات فرهنگی، صنایع دستی، کالاهای سنتی، عتیقه جات، جواهرات و لباس‌های سنتی به نمایش و فروش گذاشته شد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در قطر در چارچوب دیپلماسی عمومی جمهوری اسلامی ایران، با تلاش همسران دیپلمات‌ها و مدیریت همسر سفیر جمهوری اسلامی در قطر فعالانه در این رویداد فرهنگی – اجتماعی شرکت کرد و 5/10 میلیون تومان درآمد به دست آمده از فروش کالاهای عرضه شده در غرفه ایران را در امور خیریه هزینه کرد.

ضمن تجهیز غرفه که به همراه میز مخصوص هفت سین مزیّن شده در غرفه ایران مجموعه‌ای از تابلوهای نفیس و فرش دستباف، صنایع دستی و سریال و فیلم‌های سینمایی، خشکبار، عسل، انواع شیرینی جات و تنقلات به بازدید کنندگان ارائه شد که غرفه جمهوری اسلامی ایران در ارزیابی اولیه یکی از بهترین غرفه‌ها اعلام شد و در ظرف 5/1 روز زمان برگزاری نمایشگاه بیش از یکصد میلیون ریال محصولات ایرانی عرضه شد.

انتهای پیام/