امام جمعه یزد خواستار شد
روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند

خبرگزاری فارس: امام جمعه یزد در جمع روحانیون اردکان گفت: روحانیون باید تلاش کنند یزد را به جایگاه علمی، تقوایی و خود بازگردانند.

خبرگزاری فارس: روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، آیت‌الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در سومین گردهمایی طلاب و روحانیون شهرستان اردکان با تبریک سال نو به مردم و جامعه روحانیت استان یزد اظهار داشت: اردکان از دیرباز دیار عالمان و بزرگان بوده و آیت‌الله خاتمی و بهجتی تنها نمونه‌ای از علما و فقهای دانشمندی هستند که خدمات بسیار ارزشمندی به اسلام و انقلاب داشته‌اند.

امام جمعه یزد با ادای احترام به شهدای شهرستان اردکان افزود: شهید عاصی‌زاده از جوانان مخلص و فهیمی بود که قبل از تشکیل تیپ الغدیر یزد مسئولیت اطلاعات عملیات لشکر نجف را بر عهده داشت و در این جایگاه مهم و حساس، خدمات بی‌شماری انجام داد و بعدها نیز در کسوت فرماندهی تیپ الغدیر یزد مجاهدت و جان‌فشانی‌های بسیاری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه امروز روحانیت یک رکن اساسی از حرکت تکاملی جامعه است، تصریح کرد: امروزه در دنیا هدف از زندگی و خلقت فراموش شده و این جنگ افروزی‌ها، کشتارها و استثمار ملل نیز از همین نقص سرچشمه می‌گیرد.

وی ادامه داد: شهدا هدف از خلقت را دریافته بودند و به همین علت نیز جان خود را در راه اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند و امروز نام نیکی از آنان برجای مانده است.

آیت‌الله ناصری مهم‌ترین وظیفه روحانیت در شرایط کنونی را یادآوری هدف خلقت به انسان‌ها برشمرد و گفت: امروز جامعه بیش از هرزمانی نیازمند حضور و کار جدی روحانیون در سطوح مختلف است تا با موعظه و روشنگری مردم را به سوی رستگاری سوق دهند.

امام جمعه یزد با هشدار به روحانیون و مسئولان خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است تا دیار دارالعباده را به یکی از پایگاه‌های خود تبدیل کند و از این رو جامعه روحانیت موظف است تا با برنامه‌ریزی اصولی و صحیح، یزد را به جایگاه علمی، تقوایی خود بازگردانند.

وی افزود: دشمن با چراغ خاموش و با استفاده از وسایل ارتباطی نظیر اینترنت و ماهواره می‌کوشد جوانان ما را استحاله و به سمت خود جذب کند و چنانچه روحانیون برنامه و راهکار جدی نداشته باشند، هم جامعه و هم روحانیت متضرر خواهد شد.

آیت‌الله ناصری گفت: امروز اگر بخواهیم به ازای هر 2 هزار نفر از مردم یزد یک طلبه یا روحانی داشته باشیم به بیش از 8 هزار روحانی دانشمند که بتواند در عرصه‌هایی نظیر دانشگاه و آموزش و پرورش موثر باشد، نیازمندیم و این امر جز با تلاش، کوشش و مجاهدت جامعه روحانیت شیعه میسر نیست.

امام جمعه یزد با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت‌های روحانیت شیعه تربیت کودکان بوده است، اظهار داشت: متاسفانه چه در سال‌های پیش از انقلاب و چه در 33 سال پس از انقلاب هیچ برنامه‌ریزی مدونی برای تربیت کودکان و نوجوانان نداشته‌ایم و اکنون 18 میلیون دانش‌آموز نیازمند تربیت صحیح اسلامی هستند تا جامعه به سوی رستگاری حرکت کند.

در این مراسم که با حضور امام جمعه و بیش از 150 نفر از طلاب و روحانیون مقیم اردکان و قم در حوزه علمیه امام صادق (ع) اردکان برگزار شد، از دو تن از مبلغین پیشکسوت این شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20