آیت‌الله بهشتی:
تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن دعوت مردم و مسئولان به حمایت از تولید داخلی گفت: تولیدکنندگان باید به کیفیت کالای تولیدی خود بیشتر توجه کنند.

خبرگزاری فارس: تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند

آیت‌الله احمد بهشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام «تولید ملی؛ حمایت از سرمایه و کار ایرانی» اظهار داشت: نامگذاری امسال بسیار به جا و به موقع بود چون مملکت ما الان نیاز شدید به توجه به تولید ملی و حمایت از سرمایه‌های خود دارد.

وی افزود:  اگر تولید ملی مورد توجه اکید مجلس و دولت قرار گیرد در این شرایط تهدید و تحریم می‌توانیم روی پای خود بایستیم و جز در مواقع ضرورت، هیچ وابستگی به خارج نداشته باشیم.

رئیس دانشگاه قم تصریح کرد: وقتی می‌توانیم کشاورزی و صنعت داشته باشیم چرا باید وابسته به خارج بوده و کالاهای به درد نخور آنها را وارد کنیم و سرمایه‌های مملکت را به جیب بیگانگان بریزیم در حالی که این سرمایه‌ها می‌تواند در مملکت به کار بیفتد و وسیله رشد صنعت و کشاورزی و ... شود.

وی با اشاره به موضع شهید مدرس در خصوص لایحه دولت وقت در ورود مشروبات الکلی به کشور با حداقل مالیات گفت: در زمان رضاخان دولت لایحه ورود مشروبات الکلی را به مجلس می‌دهد و شهید مدرس با آن مخالفت می‌کند و می‌گوید نباید پول‌ها برای چنین اشیایی بیرون برود بلکه باید صرف اشتغال شود.

بهشتی ابراز داشت: فرمایش مقام معظم رهبری فرمایش حکیمانه‌ای است و امید است هم مجلس و هم دولت به این رهنمود توجه کرده و در راستای کاهش وابستگی‌ها حرکت کنند.

وی با اشاره به نقش مردم در تحقق شعار امسال گفت: باید به مردم سمت و سو داده شود تا از تولیدات داخلی استفاده کنند و  به سمت اجناس خارجی نروند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در کنار این، تولیدکنندگان هم باید به کیفیت کالای تولیدی توجه کنند و تنها کمیت را مدنظر قرار ندهند تا مردم با مقایسه کالای داخل با مشابه خارجی آن به خرید آن ترغیب شوند.

وی در پایان تاکید کرد: هم دولت، هم مجلس و هم تولیدکنندگان و هم مردم باید از تولید داخل حمایت کرده و مادامی که کالای داخلی در دسترس است کالای خارجی را تحریم کنند.

انتهای پیام/ی20