روز گذشته
بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد

خبرگزاری فارس: رئیس شبکه دامپزشکی همدان گفت: روز گذشته بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در شهرستان همدان ضبط و معدوم شد.

خبرگزاری فارس: بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد

آرش سامی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: از 15 اسفندماه سال گذشته تا پایان تعطیلات 13 روزه فروردین‌ماه اکیپ‌های دامپزشکی صبح و بعدازظهر کشیک هستند و بازرسی مواد خام در اولویت بازرسی‌ها قرار دارد.

وی افزود: همچنین تمام هتل‌ها، رستوران‌ها، مرغ‌فروشی‌ها و قصابی‌های سطح شهر و مرکز شهر مورد بازرسی قرار گرفته و سالن‌های غذاخوری که بیشترین میزان رجوع مسافران را داشته‌اند در حوزه نظارتی مداوم قرار دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی همدان خاطرنشان کرد: در خصوص ماهی‌های قرمز نیز با همکاری شهرداری مراکز مجاز تعیین و قوانین تبیین شد و آموزش مورد نیاز در اختیار فروشندگان قرار گرفت و اطلاعیه‌های لازم نیز در میان فروشندگان توزیع شد و مشکل خاصی دیده نشد و فروشندگان و شهروندان به نحو مطلوبی همکاری لازم را انجام دادند و لاک‌پشت گوش قرمز نیز به ندرت دیده و ضبط شد.

وی بیان داشت: شهرداری و مرکز بهداشت نیز همکاری بسیار خوب و فرابخشی را انجام داده و تعزیرات حکومتی و میراث ‌فرهنگی نیز همکاری لازم را انجام داده‌اند و موارد ضبطی نیز در این مدت داشته‌ایم.

سامی تصریح کرد: دو اکیپ‌ از شهرستان همدان قبل از فروردین ‌ماه به مرزهای استان‌های لرستان و خوزستان به منظور واکسیناسیون‌های استراتژیک دام‌ها علیه بیماری‌های آبله، شاربن، تب‌برفکی و سایر بیماری‌ها اعزام شده که در نهایت عشایر با اخذ مجوز از اداره کل منابع طبیعی و سایر ادارات ذی‌ربط در هنگام ورود به استان همدان با هیچ مشکلی مواجه نیستیم.

وی در پایان حداقل افراد حاضر در اکیپ‌های اعزام شده به مرزهای استان‌های لرستان و خوزستان را در هر اکیپ چهار نفر عنوان و بیان کرد: با انجام این واکسیناسیون‌ها دام‌های وارد شده به استان از سلامت لازم برخوردار بوده و احتمال وقوع بیماری‌های واگیردار در استان و به خصوص شهرستان همدان به حداقل می‌رسد.

انتهای پیام/ی20