بخشدار لوندویل خبر داد
کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا

خبرگزاری فارس: بخشدار لوندویل آستارا از کشف یک چشمه آب داغ در روستای کوته کومه این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا

سیروس خالق وردی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به کشف چشمه آب گرم در روستای کوته کومه این شهرستان اظهار داشت: در کیلومتر 7 جاده لوندویل به طرف روستای کوته کومه چشمه‌ای با آب داغ توسط اهالی کشف و مشاهده شد.

این مسئول، با اشاره به اینکه این چشمه در دو کیلومتری آب گرم روستای کوته کومه قرار دارد، افزود: خروج گاز و بخار آب از دامنه یکی از کوه‌های حاشیه این جاده موجب جلب توجه اهالی روستا شد و به دلیل نرم بودن خاک آن اقدام به کندن زمین آن با دست کردند.

وی ادامه داد: پس از کندن این محل با خروج گاز و آب داغ مواجه شدند که درجه حرارت آن از درجه حرارت آب گرم کوته کومه بالاست و دست انسان را می‌سوزاند.

خالق ‌وردی‌پور، با اشاره به اینکه از این چشمه بخار آب و گازهای بد بویی خارج می‌شود، تصریح کرد: این چشمه در کنار یک تیر چراغ برق بین دبستان مولوی و مسجد کوته کومه قرار دارد.

وی افزود: طبق گفته اهالی این منطقه خروج چنین آب داغی همراه با گازهای بدبو در روستای کوته کومه اصلا سابقه نداشته است.

بخشدار لوندویل، با بیان اینکه به دلیل نزدیکی این چشمه به چراغ برق و خروج گازهای بدبو به مسئولان ذی‌ربط اطلاع‌رسانی شده است، ابراز داشت: روستای کوته کومه در 9 کیلومتری غرب شهر لوندویل قرار دارد که دارای یک مجتمع آب گرم محلی است و از جاذبه‌های گردشگری و توریستی شهرستان آستارا به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ی20/پ3003