قیمت جهانی نفت کاهش یافت

خبرگزاری فارس: به دنبال ادامه نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت مالی و اقتصادی منطقه یورو قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی کاهش یافت.

خبرگزاری فارس: قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی هنوز نسبت به اتخاذ سیاستهای انبساطی بیشتر از سوی بانکهای مرکزی اروپا و آمریکا تردید دارند .

بر اساس این گزارش ، ادامه نگرانی نسبت به وضعیت اقتصادی جهان تا حد زیادی اخبار منتشر شده در خصوص کاهش تولید و صادرات نفت اوپک و کاهش ذخایر نفتی آمریکا را جبران کرده است .

بر این اساس ،در روز سه شنبه قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با 53 سنت کاهش به 106.81 دلار رسید .  قیمت نفت سبک آمریکا نیز با 29 سنت کاهش به 89.49 دلار در هر بشکه رسید.

ریک اسپونر کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد در شرایط کنونی مسائل اقتصادی جهان مهمترین عامل تاثیر گذار بر تحولات بازار نفت است . البته شرایط ایران و خاور میانه نیز نگرانی مهمی در تحولات بازار انرژی است . قیمت نفت برنت در ماه جولای بیش از 8 درصد رشد داشته است که این بیشترین رشد از ماه فوریه به شمار می رود . قیمت نفت آمریکا نیز از ابتدای جولای 5 درصد رشد داشته است .

تازه ترین بررسی رویترز نیز نشان می دهد میزان تولید نفت اوپک طی ماه جولای با 450 هزار بشکه کاهش به کمتر از 31.18 میلیون بشکه در روز رسیده است . نظر سنجی رویترز همچنین نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته بیش از 1.6 میلیون بشکه کاهش داشته است .