عضو کمیته مرکزی حزب بعث سوریه در گفت‌وگو با فارس:
ارتش پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد/جنگ نیابتی آمریکا و اسرائیل در سوریه

خبرگزاری فارس: عضو کمیته مرکزی حرب بعث سوریه تحولات سوریه را به سود رژیم صهیونیستی خواند و تاکید کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند برخی از کشورهای منطقه را به نیابت از خود وارد جنگ با سوریه کنند.

خبرگزاری فارس: ارتش پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد/جنگ نیابتی آمریکا و اسرائیل در سوریه

"خلف المفتاح" عضو کمیته مرکزی حرب بعث سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به ربوده شده 48 زائر ایرانی توسط افراد مسلح ناشناس در دمشق گفت: این اولین بار نیست که مجموعه‌های مسلح اقدام به گروگان گیری افراد بیگناه می‌کنند و پیش از این نیز چند مهندس ایرانی را به گروگان گرفته بودند و در حقیقت منطق اینها بر گروگان گیری و خشونت استوار است.

وی علت این اقدام مجموعه‌های مسلح و دشمنان ملت سوریه را علیه محور مقاومت فشار آوردن بر ایران برای دست کشیدن از حمایت از بشار اسد خواند و افزود: دشمنان ملت سوریه خیال می‌‌کنند از طریق ربودن شهروندان ایرانی می‌توانند بر تهران فشار بیاورند این در حالی است که ملت‌های ایران و سوریه برادر یکدیگرند و در حمایت از مقاومت اشتراک نظر دارند.

المفتاح با بیان اینکه ارتش عملیات پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد،‌تاکید کرد که هم اکنون تاکتیک‌های ویژه‌ای از جمله محاصره و قطع آب و غذا بر تروریست‌ها در پیش گرفته شده و به زودی تروریست‌ها را از پای در می‌آوریم.

وی علت کند پیش رفتن عملیات پاکسازی حلب را در اصرار نظام بر جلوگیری از ریختن خون شهروندان بیگناه برشمرد و تاکید کرد که مجموعه‌های مسلح از شهروندان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند و لذا نمی‌توان مناطق مسکونی را به خاطر حضور ترویست‌ها مورد حملات نظامی قرار داد.

الفتاح با اشاره به استعفای کوفی عنان از ماموریت خود تصریح کرد که آمریکا ، رژیم صهیونیستی و ترکیه ،‌قطر و عربستان سعودی عنان را وادار به استعفا کردند زیرا راه حل سیاسی را به نفع خود نمی‌بینند.

وی با بیان اینکه دشمنان ملت سوریه سعی دارند بگویند که راه حل سیاسی برای خروج از بحران سوریه به بن بست رسیده است، ابراز امیدواری کرد که به زوی و پس از پاکسازی حلب شاهد مطرح شدن یک راه حل سیاسی از طریق گفت‌وگو بین معارضان و دمشق باشیم. در آن صورت معارضان برای مطرح شدن یک راه حل سیاسی به التماس خواهند افتاد.

عضو کمیته مرکزی حزب بعث سوریه تحولات سوریه را به سود رژیم صهیونیستی خواند و تاکید کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند برخی از کشورهای منطقه را به نیابت از خود وارد جنگ با سوریه کنند تا بدینوسیله تمام منطقه وارد جنگ و درگیری شود.