مدیرکمیته امداد تویسرکان خبر داد
استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در تویسرکان

خبرگزاری فارس: مدیر کمیته امداد امام (ره) تویسرکان از استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره با محوریت مساجد این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در تویسرکان

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، تیمور کرمی‌مقدم در گردهمایی ائمه جمعه و هیئت امنای مساجد با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با نامگذاری روز قدس قدرت استکبار را در هم شکست، اظهار داشت: مردم سرافراز ایران اسلامی همواره با حضور آگاهانه خود در صحنه‌های حساس و سرنوشت‌ساز، معادلات و فتنه‌های استکبار را برهم زدند و امروز نیز با وحدت و انسجام بیشتر از مکتب مقاومت و هویت حقیقی بیداری اسلامی دفاع خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی دوباره برای مشارکت در طرح‌های خیرخواهانه و حمایت از نیازمندان است، افزود: امسال 86 پایگاه کمیته امداد در مساجد و میادین اصلی شهر و روستا از امروز آماده دریافت وجوه زکات فطریه مردم روزه‌دار را جمع‌آوری خواهند کرد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) تویسرکان با اشاره به اینکه مسجد، پایگاه اصلی فعالیت‎های عبادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است بیان داشت: براساس تفاهمنامه کمیته امداد و هیئت امنای مساجد با محوریت امام جماعت مسجد و تشکیل هسته‌های مردمی پس شناسایی افراد نیازمند کمک‌های جمع‌آوری شده در هر یک از مساجد شهرستان برای کمک به محرومان همان منطقه اختصاص داده خواهد شد.

وی ابراز داشت: احیای کارکردهای مساجد بر اساس سنت و سیره پیامبر اکرم (ص)، ترویج و تبلیغ سنت‎های حسنه و انفاق و نیکوکاری، سبب کاهش ضریب ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و زمینه ساز رشد و پویایی اقشار مختلف مردم می‌شود.

کرمی‌مقدم افزود: آگاه‌سازی افکار عمومی از آثار معنوی زکات در زندگی فردی و اجتماعی انسان، در سطوح مختلف جامعه نقش مهمی در جریان انجام این فریضه الهی دارد پس می‌طلبد همه دستگاه‌های عامل مربوطه با همکاری و همگرایی فعالان حوزه مساجد و هیئت‌های مذهبی در قالب برنامه منظم و مستمر در این راستا گام بردارند.

وی در پایان سخنان خود بااشاره به جمع‌آوری کمک برای مردم مظلوم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان افزود: در روز قدس پایگاه‌های کمیته امداد در مصلی‌، محل‌های برگزاری نماز جمعه و مسیرهای راهپیمایی آماده دریافت کمک‌‌های مردمی برای امداد رسانی به مردم مظلوم فلسطین در سطح شهرستان برپاست.