تذکر آئین‌نامه‌ای دلخوش
كشاورزان ‌مشكلات عدیده دارند/ دولت ‌كمك كند

خبرگزاری فارس: نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس با اشاره به مشکلات پیش آمده برای کشاورزان از دولت خواست که به آنها کمک کند.

خبرگزاری فارس: كشاورزان ‌مشكلات عدیده دارند/ دولت ‌كمك كند

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سیدکاظم دلخوش نماینده مردم صعومه‌سرا در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی تذکر شفاهی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: کشاورزان برنج‌کار با توجه به جایگاه برنج و ویژگی‌های آن و همچنین زحماتی که تولید این محصول دارد، در زمان برداشت به دلیل بارندگی‌های شدید دچار خسارت شدند.

وی افزود: متاسفانه تنها یک سوم از کشاورزان بیمه هستند و 2 سوم از آنها بیمه نیستند؛ یعنی ما در شهرستان خودمان 30 هزار هکتار زمین زیر کشت محصول برنج داریم و تنها یک سوم از آنها بیمه کشاورزی دارند.

دلخوش ضمن تشکر از بیمه کشاورزی اظهار داشت: انشاالله مسئولین بیمه کشاورزی بتوانند سریع‌تر خسارت کشاورزانی که تمام زندگی آنها از بین رفته را پرداخت کنند.

نماینده مردم صومعه‌سرا گفت: همچنین دولت می‌تواند دو سوم از کشاورزانی که بیمه نداشتند را از طریق صندوق خسارت مورد عنایت قرار دهد‌ چرا‌که بسیاری از این کشاورزان دچار مشکلات عدیده‌ای شدند.

وی در تذکر دیگر اظهار داشت: بخشی از سرمایه‌گذاران ما در بین راه برای سرمایه ثابت و سرمایه در گردش خودشان در تولید دچار مشکل می‌شوند.

دلخوش گفت: همچنین تعدادی از افرادی ‌که بر اساس قانون درخواست تاسیس بانک را دارند، حدود 2 سال در نوبت هستند‌ در حالی که برخی افراد طی ماه های اخیر مجوز گرفتند‌ بر این اساس از بانک مرکزی می‌خواهیم که این مسئله را نیز مورد رسیدگی قرار دهد و در این زمینه به قانون عمل کنند.

نماینده مردم صومعه‌سرا افزود: نباید اجازه دهیم کسانی که بر اساس قانون دنبال کار خودشان هستند، حق و حقوشان ضایع شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000735