دریادار امیری در نشست خبری تشریح کرد؛
رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه تحقیقات و ‌جهاد خودكفایی نیروهای مسلح

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش رهنمودهای فرمانده معظم کل قوا در حوزه تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروهای مسلح را مطرح کرد.

خبرگزاری فارس: رهنمودهای مقام معظم رهبری در حوزه تحقیقات و ‌جهاد خودكفایی نیروهای مسلح

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، ‌امیر فرهاد امیری رئیس اداره تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش در نشست خبری که امروز چهارشنبه برگزار شد، با بیان اینکه توان نظامی امروز ما نشأت گرفته از خودباوری متخصصانمان است، گفت: در اوایل جنگ تحمیلی ما دچار کمبودهایی شدیم که در آن زمان فرماندهی کل قوا که رئیس جمهور وقت بودند فرمان تشکیل جهاد خودکفایی در نیروهای مسلح صادر کردند.

وی در ادامه در خصوص نقش تحقیقات در جنگ تحمیلی اظهار داشت: ‌درآن زمان وقتی موشک‌های فونیکس ما رو به پایان بود، متخصصان تحقیقات و جهاد خودکفایی کشورمان با تجهیز هواپیماها به موشک‌های هاگ و استاندارد این خلأ را پر کردند و موجب تعجب جهانیان شدند.

امیری ادامه داد: متخصصان نیروی دریایی ما توانستند در دوران جنگ ناوچه سبلان را بازسازی و به عرصه برگردانند و این مقدمه‌ای برای ساخت ناوشکن‌های سینا و جماران شد.

رئیس اداره تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش افزود: آنچه ‌نیروهای عملیایت ما نیاز دارند، مدعی هستیم که می‌توانیم در داخل ارتش و صنایع دفاعی داخل کشور تأمین کنیم.

وی با اشاره به رونمایی نسل جدید تانک ذوالفقار در آینده‌ای نزدیک گفت: نسل جدید تانک ذوالفقار نسبت به مدل 81 و 82 آن ویژگی‌های بالاتری دارد.

امیری با اشاره به برگزاری نمایشگاه جهاد علمی و اقتدار دفاعی و حضور مقام معظم رهبری در این نمایشگاه تأکید کرد: فرمایشات ایشان منشور تحقیقات و راه‌های جدیدی را برای ما باز کرده است. استفاده از شرکت‌های دانش بنیان، بهره‌گیری از دانشگاه‌ها و نخبگان و هم‌افزایی سازمان‌های تحقیقاتی نیروهای مسلح از رهنمودهای مقام معظم رهبری بود.

وی با بیان اینکه ما به هسته دانا و شبکه توانا تأکید داریم، اظهار داشت: از توانمندی‌های موجود در کشور در راستای اهداف نظام و انقلاب در حوزه دفاعی استفاده می‌کنیم. 

رئیس اداره تحقیقات و جهاد خودکفایی ارتش با اشاره به ضرورت ورود ارتش به زمینه‌های پزشکی و علمی گفت: ورود ما به حوزه علم، فناوری و آموزش قطعی است و آثار آن را به زودی خواهیم دید و ما پذیرای کشورهای دوست در زمینه آموزش های نظامی هستیم.

امیری در پایان نشست خبری در پاسخ به سؤالی در خصوص توانمندی ارتش در حوزه موشک‌های دوربرد بالستیک گفت: موشک‌های دوربرد بالستیک در حوزه نیرو هوافضای سپاه است که به دستاوردهی خوبی رسیده‌اند و نمونه‌های آن‌را در رژه فردا مشاهده می‌کنیم.
انتهای پیام/‌منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000809