تظاهرات فلسطینیان در الخلیل به درگیری با نظامیان صهیونیست كشیده شد

خبرگزاری فارس: تظاهرات صدها فلسطینی در الخلیل در حمایت از اعلام تشکیل کشور فلسطین به درگیری با نظامیان صهیونیست کشیده شد.

خبرگزاری فارس: تظاهرات فلسطینیان در الخلیل به درگیری با نظامیان صهیونیست كشیده شد

به گزارش فارس به نقل از رسانه‌های فلسطین، صدها فلسطینی دیروز در حمایت از مراجعه تشکیلات خودگردان فلسطین به سازمان ملل برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین تظاهرات کردند که طی آن نظامیان صهیونیست با تظاهرات‌کنندگان درگیر شدند.
 
به گفته منابع محلی این درگیری‌ها در نزدیکی مدرسه "طارق بن زیاد" در جنوب الخلیل رخ داد و نظامیان صهیونیست برای پراکنده‌ کردن تظاهرات‌کنندگان از گازهای اشک‌آور و گلوله‌های پلاستیکی استفاده کردند.
 
از سوی دیگر فلسطینیان ساکن کرانه باختری امروز خود را برای برگزاری تظاهرات گسترده در حمایت از اعلام تشکیل کشور فلسطین آماده می‌کنند.
 
قرار است دانش‌آموزان، دانشجویان، کارمندان و گروه‌های فلسطینی در مقابل مزار "یاسر عرفات" رئیس سابق تشکیلات خودگردان تجمع کرده و سپس به سمت میدان عرفات تظاهرات برگزار کنند.
 
این در حالی است که ارتش رژیم صهیونیستی 3 گردان نیروهای ذخیره خود را که پیش از این در کرانه باختری خدمت کرده‌اند، در سراسر این منطقه مستقر کرده است تا در صورت برگزاری تظاهرات گسترده فلسطینیان این تظاهرات را سرکوب کنند.
 
در همین راستا رسانه‌های رژیم صهیونیستی دیروز از تشکیل تیم مشترک نظامی اسرائیلی-فلسطینی با همکاری نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان برای سرکوب تظاهرات فلسطینیان خبر دادند.   
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000746