تذکر آئین‌نامه‌ای اسد‌اللهی
ادغام وزارتخانه‌ها بهانه‌‌ مسئولان برای برای عدم پاسخگویی شده است

خبرگزاری فارس: نماینده مردم رودسر گفت: جابه جایی و ادغام وزارتخانه‌ها بهانه‌ای برای عدم پاسخگویی مسئولان شده است.

خبرگزاری فارس: ادغام وزارتخانه‌ها بهانه‌‌ مسئولان برای برای عدم پاسخگویی شده است

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی تذکری شفاهی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: مدت 3 ماه است که کشاورزان 4 کار شمال کشور به ویژه شهرستان‌های رودسر و املش حاصل دست رنج خود را تحویل کارخانجات چای داده‌اند ولی متاسفانه به دلیل سهل‌انگاری و بی‌توجهی مسئولان اجرای کشور کشور از جمله معاونت راهبردی ریاست جمهوری بهای برگ سبز چای به آنها پرداخت نشده است.

وی افزود: در حال حاضر زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها فرار رسیده و خانواده‌های دانشجویان و دانش آموزان برای تهیه اقلام تحصیل آنها با مشکل جدی مواجه شده‌اند.

اسد‌اللهی گفت: سؤال بنده از آقای رئیس جمهور درباره معاون راهبردی وی این است که چرا پرداخت حداقل حقوق کشاورزان زحمت‌کش انجام نمی‌شود و آیا کشاورزان باید در قبال سیستم پیچیده بوکراسی شما جوابگو باشند.

نماینده مردم رودسر اظهار داشت: باید حداقل حقوق کشاورزان چای کار که زحمت کشیده‌اند، به آنها پرداخت شود.

وی در پایان سخنان خود از هیئت رئیسه مجلس نیز خواست که موضوع ذکر شده را مورد رسیدگی و پیگیری قرار دهند.

اسدالهی در تذکر دیگر خطاب به وزرای تجارت، صنعت و معدن و کار و امور اجتماعی گفت: علت تعطیلی رسیدگی املش و بیکاری تعداد زیادی از کارگران منطقه معلوم نیست و از این قضیه 6 ماه هم می‌گذرد.

وی با بیان اینکه اقدام جدی در زمینه تعطیلی کارخانه رسیدگی املش صورت نگرفته اظهار داشت: متاسفانه ادغام و جابه جایی وزارتخانه‌های دست‌آویزی برای بهانه‌گیری مسئولان شده است.

نماینده مردم رودسر از مسئولان خواست که هر‌چه سریعتر اقدام لازم برای بازگشایی و یا تبدیل رسیدگی کارخانه رسیدگی املش انجام دهند.

سیدشهاب‌الدین صدر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به تذکر اسد‌اللهی گفت: انشاءالله مسئولان اجرایی پیگیری‌های لازم را انجام خواهند داد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900630000698