برگزاری جشن سالگرد انقلاب در کی‌یف

خبرگزاری فارس: سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اوکراین گرامی داشته شد.

خبرگزاری فارس: برگزاری جشن سالگرد انقلاب در کی‌یف

به گزارش خبرگزاری فارس، مراسم بزرگداشت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در اوکراین با حضور اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران، مقامات اوکراینی و سفرای کشورهای مختلف و روسا و مدیران شرکت‌ها، موسسات مطالعاتی، اقتصادی، فرهنگی و اساتید دانشگاه‌ها و رهبران احزاب اوکراین در سالن پذیرایی پارلمان اوکراین برگزار شد.

اکبر قاسمی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم پس از خیرمقدم به حاضران و گرامی داشت سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران‌، اظهار داشت: مناسبات راهبردی دو کشور روند رو به رشدی داشته است.

براساس این گزارش "کیوا" طراح کارخانه هواپیماسازی آنتونوف نیز که در این مراسم حضور داشت، طی سخنانی اظهار داشت: هم اکنون هیئتی از صنایع هوایی جمهوری اسلامی ایران در حال مذاکره برای گسترش و تقویت زیرساخت‌های 15 ساله بین دو کشور و پروژه‌های تکمیلی در خصوص هواپیماهای آنتونوف AN148 و AN158 هستند.‌

چرنوبیل معاون روابط خارجی پارلمان اوکراین نیز با اشاره به اهمیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه بر پیوندهای نزدیک دو ملت ایران و اوکراین تأکید و ضرورت تعمیق مناسبات دو کشور را یک امر راهبردی برای اوکراین قلمداد کرد.

وی اظهار داشت: پارلمان اوکراین آمادگی دارد مناسبات دو کشور را در عرصه‌های پارلمانی، اقتصادی و دیگر زمینه‌ها با جدیت دنبال کند. ما از طرف پارلمان اوکراین حمایت خود را از مواضع جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی اعلام می‌کنیم.

   


365 قصه برای بچه‌های خوب منتشر شد

جمعه 21 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

365 قصه برای بچه‌های خوب منتشر شد

خبرگزاری فارس: انتشارات ترنم کتاب 365 قصه برای بچه‌های خوب را در نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان عرضه کرده است.

خبرگزاری فارس: 365 قصه برای بچه‌های خوب منتشر شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از ستاد خبری نمایشگاه‌های کتاب استان قم، انتشارات ترنم مشهد به همراه چندین ناشر دیگر از شهرهای قم و تهران اقدام به برپایی غرفه‌ای مشترک در نخستین نمایشگاه تخصصی کتاب کودک و نوجوان کرده است.

از محصولات جالب توجه موجود در این غرفه می‌توان به مجموعه کتاب‌های برچسبی اشاره کرد،این کتاب‌ها در چهار جلد و به همراه برچسب‌های گوناگون به منظور آموزش الفبا و ریاضی به وسیله شعر و نقاشی عرضه می‌شود.

«365 قصه برای بچه‌های خوب» نام کتاب دیگری است که در این غرفه به چشم می‌خورد، این کتاب ویژه گروه‌های سنی الف و ب تهیه شده و شامل داستان‌های ایرانی و خارجی است.

از دیگر کتاب‌های آموزشی این ناشران می‌توان به مجموعه 10 جلدی «هوش و استعداد» اشاره کرد. این کتاب‌ها با نثر روان و با استفاده از اشکال گوناگون سعی در آموزش فارسی، ریاضی، زبان و علوم تجربی به کودکان دارند.

«دایرة المعارف نوجوانان» نام کتاب دیگری است که در قالب مجموعه ای 10 جلدی ویژه گروه سنی نوجوان منتشر شده و برخی از عناوین آن مانند دایناسورها، اشیا و حیوانات در این غرفه موجود است.

در این غرفه علاوه بر کتاب‌های آموزشی و کمک آموزشی، بیش از 50 عنوان جورچین با موضوعات مختلف نیز عرضه می‌شود.

   


توسط انتشارات حدیث نینوا صورت گرفت
معرفی معصومین به کودکان به زبان شعر

خبرگزاری فارس: انتشارات حدیث نینوا با انتشار یک مجموعه 14 جلدی به معرفی ائمه(ع) به کودکان با زبان ساده و از طریق شعر اقدام کرده است.

خبرگزاری فارس: معرفی معصومین به کودکان به زبان شعر

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از ستاد خبری نمایشگاه‌های کتاب استان قم، انتشارات حدیث نینوا در نخستین نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان استان قم بیش از 320 عنوان کتاب ارائه کرده است که بیش از 90 عنوان از این تعداد در سال 90 منتشر شده است.

این انتشارات علاوه بر کتاب، به ارائه انواع بازی‌ها و سرگرمی‌های فکری پرداخته که کارت‌های بازی، پازل‌های تخته‌ای، گردونه‌های آموزشی و کتاب‌های استوانه‌ای از جمله آنها هستند.

در این غرفه 36 عنوان پازل با استفاده از احادیث ائمه معصومین(ع) ارائه شده که می‌تواند وسیله مناسبی برای آشنا ساختن کودکان با کلام معصومین(ع) باشد.

مجموعه 12 جلدی از داستان‌های کودکی معصومین از جمله آثار این انتشارات است که با عنوان‌هایی مانند کودک بازیگوش، کودک خندان و ستاره پر نور به برقراری ارتباط میان دنیای کودکان با زندگی معصومین(ع) کمک می‌کند.

همچنین 14 جلد از مجموعه زندگی معصومین(ع) که با زبان شعر به معرفی ائمه(ع) برای کودکان پرداخته است، از دیگر کتب عرضه شده در این غرفه است.

از آثار دیگر مذهبی که برای کودکان منتشر شده می‌توان به مجموعه بوی سیب اشاره کرد که به زندگی امام حسین(ع) از کودکی و در دوران امامت تا حادثه کربلا می‌پردازد.

این مجموعه 12 جلدی توسط مهدی وحیدی‌صدر نوشته شده و طیبه توسلی آن را نگارگری کرده است.

مجموعه حکایت بوی یاس نیز به زندگی حضرت زهرا(س) مربوط می‌شود که نسیم بهشتی، بانوی کوچک، بانوی بانوان، بخشنده پاک و مرد نابینا از جمله عناوین آن است.

مجموعه کتب اصحاب باوفا نیز از دیگر محصولات عرضه شده در غرفه انتشارات حدیث نینوا است که به معرفی یاران امام علی(ع) می‌پردازد.

   


استاد صائم کاشانی در گفت‌وگوی تفصیلی با فارس:
شاعران پس از انقلاب به قدرت لایزال الهی پی بردند

خبرگزاری فارس: شاعر برجسته کاشانی گفت: در دوران انقلاب شاعران همگام با سایر اقشار جامعه به این نتیجه رسیدند که سلطنت نه یک موهبت است و نه یک ودیعه الهی - قبل از انقلاب این تفکر غلط را به راه انداخته بودند که سلطنت یک موهبت و ودیعه الهی است - بلکه قدرت حقیقی منبعث از منبع لایزال الهی است.

خبرگزاری فارس: شاعران پس از انقلاب به قدرت لایزال الهی پی بردند

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان با شکل‌گیری انقلاب اسلامی علاوه بر عالم سیاست تحولات بسیاری در عرصه‌های گوناگون به خصوص فرهنگی و اجتماعی ایجاد شد.

در این میان بی‌شک شعر و ادبیات به دلیل پیوند ناگسستنی‌اش با فرهنگ و جامعه از این تغییرات گسترده تأثیر فراوانی گرفته است که می‌توانیم پیدایش شعری موسوم به شعر انقلابی را از نمونه‌های این تحول بدانیم.

به این بهانه و برای تحلیل شرایط شعر و ادبیات این دوران به سراغ یکی از برجسته‌ترین شاعران آیینی و انقلابی کشورمان رفتیم که برای اشعار انقلابی و روشنگرانه‌اش در اواخر زمان پهلوی طعم در بند بودن را نیز چشیده است.

سید علی‌اصغر صائم کاشانی شاعر دیوان عشق، شکار ستاره، بلور اشک، فروغستان عشق، خورشید سرایان، مینای سخن و خورشید سخن روبه‌روی خبرنگار فارس در کاشان نشست و از دوره‌های اوج و فرود شعر انقلابی، سهراب سپهری، وضعیت شعر امروزی و دیوان شعر امام خمینی(ره) سخن گفت که در زیر مشروح آن را می‌خوانید:

فارس: به نظر شما دوره شعر انقلابی از چه زمانی آغاز شد؟

صائم کاشانی: اگر بخواهیم شعر انقلابی به مفهوم شعر اجتماعی را ریشه‌یابی کنیم به ناچار باید نشانه‌های آن را در زمان پیدایش انقلاب مشروطه جست‌وجو کنیم چراکه در این دوران، حال و هوای شعر و شاعری دگرگون شد و شاعران این عصر بر آن بودند تا زبان خود را با زبان محاوره پیوند داده و شعری برخاسته از ژرفای جان را با مسائلی که در آن دوران می‌گذشت پیوند حقیقی دهند.

در این دوران شاعران سعی می‌کردند گرفتاری‌های مردم و دغدغه‌های جامعه را محور اشعار خود قرار دهند.

فارس: نمونه‌هایی از این دوره در ذهن دارید؟

صائم کاشانی: ایرج میرزا، عارف قزوینی، فرخی یزدی، میرزاده عشقی، علامه دهخدا و قصیده‌سرای بی‌بدیل ملک‌الشعرای بهار از جمله شاعران برجسته این دوره به شمار می‌روند.

فارس: تفاوتش با آثار گذشته چه بود؟

صائم کاشانی: وضعیت شعر و ادبیات در قبل از این تحول به گونه‌ای بود که شاعران بیشتر در توصیف یار، ابروی کمان، چشم بادام، زلف چلیپایی، قد سرو و مضامینی از این دست شعر می‌سرودند ... البته شاعرانی هم بودند که رسالت و مسئولیت خود را در برابر اجتماع و دغدغه‌های جامعه به نحو شایسته انجام می‌دادند.

فارس: سرنوشت اینگونه شعر، پس از سپری شدن دوران مشروطه چه شد؟

صائم کاشانی: پس از مشروطه به زمان پهلوی می‌رسیم ... در این دوران نیز شعرایی بودند که همان سبک و شیوه شاعران مشروطه را دنبال کردند، از پروین اعتصامی و استاد شهریار می‌توان به عنوان دو نمونه برجسته این دسته از شاعران نام برد که توانستند با شناخت تغییرات اجتماعی به وجود آمده و مقتضیات دگرگون شده به آفرینش سخن بدیع بپردازند.

تغزل و تشبیب دو عنصر مشهود شعر شاعران پهلوی است که به تقلید از شعرای پیشین در این دوره نیز رواج داشت.  

فارس: وضعیت شعر در عصر انقلاب چگونه بود؟

صائم کاشانی: در دوران انقلاب شاعران همگام با سایر اقشار جامعه به این نتیجه رسیدند که سلطنت نه یک موهبت است و نه یک ودیعه الهی - قبل از انقلاب این تفکر غلط را به راه انداخته بودند که سلطنت یک موهبت و ودیعه الهی است - بلکه قدرت حقیقی منبعث از منبع لایزال الهی است.

اما در مورد وضعیت شعر باید بگویم در این دوران قصیده‌سرایی و غزل‌سرایی به سبک و سیاق گذشته منسوخ شد و حتی قالب غزل به عنوان کهن‌ترین قالب شعر پارسی که متعلق به بیان احساسات و معانی عاشقانه است به قالبی تبدیل شد که شاعران دوره انقلاب عالی‌ترین مضامین عرفانی، اجتماعی و سیاسی خود را با استفاده از آن بیان می‌کردند.

فارس: شاعران برجسته این دوره چه کسانی بودند؟

صائم کاشانی: شاعرانی نظیر موسوی گرمارودی و زنده‌یادان سید حسن حسینی، سلمان هراتی و قیصر امین‌پور از جمله شاعرانی بودند که سخن انقلاب را درک کردند و از ظرفیت‌های به وجود برای انتقال مفاهیم انقلابی به خوبی بهره بردند.

فارس: مهدی اخوان ثالث را جزو این گروه نمی‌دانید؟

صائم کاشانی: البته ایشان نیز یک شاعر سیاسی برجسته بود و با شمشیر سخن با دولت شاهنشاهی می‌جنگید اما شاعری هم نبود که همراه انقلاب باشد.

فارس: چرا شاعران دوره انقلاب نسبت به شاعران دیگر در زمان خودشان گمنام‌تر بودند؟

صائم کاشانی: اگر به شاعران معاصر بنگریم می‌بینیم شاعرانی همچون سهراب سپهری در زمان حیات‌شان بسیار گمنام‌تر و مهجورتر از شاعران دوره انقلاب بودند چنانکه هیچ صدا یا فیلم مشخصی از سهراب شعر ایران وجود ندارد.

فارس: روند شعر انقلابی پس از انقلاب چگونه پیش رفت؟

صائم کاشانی: به طور کلی روند شعر از اوایل انقلاب تا همین یکی دو دهه اخیر خوب پیش می‌رفت و شاعران توانسته بودند با استفاده از قالب شعر کلاسیک در عین خلق مضامین تازه و نو پیروی شایسته‌ای از سبک مدرنیسم داشته باشند.

فارس: نظرتان راجع به اشعار شاعران امروزی چگونه است؟

صائم کاشانی: در میان شاعران جوان امروزی استعدادهای بی‌نظیری وجود دارد که نویدبخش آینده‌ای روشن برای شعر و ادبیات فارسی است اما یک نقد بسیار جدی هم به شعر شعرای امروزی وارد می‌دانم و آن هم یک نوع مفهوم‌گریزی و معناستیزی است که در این‌ سال‌ها در اشعار بیشتر شعرای جوان مشاهده می‌شود.

همین دو رویکرد موجب شده گرایش شاعران جوان بیشتر به سبک پست مدرن باشد به این معنا که تمام اعتقاداتی که شاعر در سبک مدرنیسم به آن پایبند است سبک پست مدرن آن را به یکباره کنار می‌گذارد.

البته این گروه از شاعران دنبال حرف نو هستند و از ترکیب‌های بدیع نیز استفاده می‌کنند اما همه این عناصر بدون مفهوم و معنای بلند کارایی چندانی در شعر پارسی ندارد.

فارس: تلخی و یأسی که در شعرهای امروزی شاهد آن هستیم به خاطر همین محتوازدایی و فرم‌گرایی صرف است؟   

صائم کاشانی: به طور یقین به همین علت است ... در شعر پست مدرن بیشتر با مضامین ناامیدکننده روبه‌رو هستیم تا با مفاهیم امیدوارکننده ... به عبارت دیگر حالت تلخی پست‌مدرن شعرای امروز موجب شده شیرینی، طراوت و امیدبخشی از شعرهای آنان بیرون رود که جای بسی تأسف است.

فارس: به نظر می‌رسد شما از مخالفان گونه شعر سپید هستید؟

صائم کاشانی: به هیچ وجه ... من خودم کتابی با عنوان «دست در آغوش سکوت» به رشته تحریر در آورده‌ام که بسیاری از اشعار این کتاب در قالب شعر سپید سروده شده،‌ من نه تنها مخالف هیچگونه شعری به خصوص شعر سپید نیستم بلکه حتی بر این نظرم که سرودن یک شعر سپید واقعی از سرودن یک شعر سبک کلاسیک مانند غزل دشوارتر است اما به این نکته نیز تأکید می‌کنم که گرچه شعر سپید وزن ندارد اما تصویرگرا و تخیل‌گراست و به معنای دیگر باید دارای یک وزن درونی همراه با مفاهیم بلند باشد.

فارس: راستی نظرتان راجع اشعار سپید محمدعلی بهمنی چیست؟

صائم کاشانی: ایشان نیز یکی از شعرای برجسته  عصر انقلاب هستند ... البته باید بگویم آقای بهمنی بیش از آنکه یک شاعر قالب شعر سپید باشد یک غزلسرای معروف و خوش قریحه است.

فارس: چه راهکاری برای حل این معضل پیشنهاد می‌کنید؟

صائم کاشانی: راهکارش مشخص است ... اینکه شاعران جوان و خوش‌قریحه ما غروری که در وجودشان پیدا شده را کنار بگذارند و با ادبیات کلاسیک آشتی کنند و بدانند شاعری که می‌خواهد در قالب‌های شعر نو موفق‌ باشد باید ابتدا توانمندی خود را در شعر کلاسیک نشان دهد.

این نکته در مورد بسیاری از شاعران طراز اول نوپرداز صدق می‌کند، برای نمونه نیما یوشیج، نیما خود در ابتدا قصیده‌سرا بوده و همچنین غزل و رباعی نیز می‌سروده و یا مهدی اخوان ثالث به عنوان یک پیرو سبک نیما شاعری قصیده‌سرا، غزلسرا و رباعی‌سرا بوده است.

فارس: در مورد سهراب سپهری چطور؟

صائم کاشانی: سهراب سپهری هم همینطور ... وی ابتدا شعر کلاسیک می‌گفت در قالب‌هایی نظیر قصیده، غزل، رباعی و مثنوی،‌ به نظر من رمز موفقیت سهراب همین بود که ابتدا به ادبیات کلاسیک آشنا شد و پس از مجرب شدن در شعر کلاسیک به شعر نو روی آورد.

حتی شعرای محبوب سهراب نیز شعرای غزل‌سرایی چون عماد خراسانی، رهی معیری و استاد شهریار بودند و همیشه زمانی که به عنوان دو دوست صمیمی با هم گفت‌وگو می‌کردیم او از آنان سخن می‌گفت.

فارس: راستی فراموش کردم تحلیلتان را در مورد امام خمینی (ره) به عنوان یک شاعر بپرسم ... نظرتان چیست؟

صائم کاشانی: بی‌شک حضرت امام خمینی (ره) به عنوان یک فقیه جامع‌الشرایط دارای ابعاد شخصیتی و ویژگی‌های متعددی بودند که شاعر بودن تنها یکی از این خصوصیات است و نمی‌توانم این بعد شخصیتی ایشان را نسبت به سایر ابعاد بی‌نظیر ایشان چون عارف بودن، زاهد بودن و فقیه بودن برتر بدانم.

فارس: کدام یک از  اشعار دیوان ایشان را بیشتر می‌پسندید؟

صائم کاشانی: همه دیوان حضرت امام را می‌پسندم اما یک غزل در دیوان ایشان را از بقیه بیشتر می‌پسندم که با این بیت آغاز می‌شود:

«عهدی که بسته بودم با پیر می‌فروش        در سال قبل تازه نمودم دوباره دوش»

فارس: خودتان نیز در مورد انقلاب اثری دارید؟

صائم کاشانی: بله چند اثر در این زمینه سروده‌ام اما در اینجا برای نمونه می‌توانم به اشعاری از «دیوان عشق» اشاره کنم.

فارس: و سخن آخر!

صائم کاشانی: سپاسگزارم و برای شعر و ادب پارسی آرزوی توفیق روزافزون می‌کنم.

   


صبای قم باخت و سقوط کرد

جمعه 21 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

در هفته بیست و پنجم لیگ برتر
صبای قم باخت و سقوط کرد

خبرگزاری فارس: تیم فوتبال صبای قم در دوازدهمین دیدار خارج از خانه خود در مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور برابر فولاد خوزستان به شکستی سنگین تن داد تا جایگاه خود در مکان چهارم جدول رده‌بندی را از دست بدهد.

خبرگزاری فارس: صبای قم باخت و سقوط کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، یازدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور هفته بیست و دوم خود را سپری کرد و طی آن تیم فوتبال صبای قم در دیداری خارج از خانه نه تنها نتوانست موفقیت بازی رفت را مقابل تیم فولاد خوزستان تکرار کند بلکه به شکستی سنگین و دور از انتظار تن داد تا این باخت سقوط صبا را در جدول لیگ برتر به دنبال داشته باشد.

بر اساس برنامه سازمان لیگ برتر فدراسیون فوتبال، دیدار تیم‌های فوتبال صبای قم و فولاد خوزستان از هفته هشتم از دور برگشت یازدهمین دوره لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور به میزبانی شاگردان مجید جلالی برگزار شد که با برتری پر گل سه بر صفر به سود تیم فولاد خوزستان به پایان رسید.

تیم فوتبال صبای قم در حالی که در این دیدار در مقابل تیم رده ششم جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال بازی می‌کرد برخلاف در دیدار رفت که با نتیجه یک بر صفر حریف خود را مغلوب کرده بود، این بار در کسب پیروزی ناکام ماند، و این تیم جوان مجید جلالی بود که جشنواره‌ای از گل به راه انداخت و در حالی که تلاش دو تیم در پایان 45 دقیقه رقابت در نیمه نخست گلی در بر نداشت، فولاد خوزستان در 20 دقیقه پایانی بازی سه بار متوالی دروازه صبا را باز کرد تا صبا شکستی تحقیر آمیز را مقابل تیم فوتبال فولاد خوزستان در هفته بیست و پنجم لیگ یازدهم تجربه کند.

فولاد خوزستان در این دیدار خانگی خود با حساب سه بر صفر صاحب برتری شد و به دهمین برد خود در این فصل لیگ برتر فوتبال کشور رسید در حالی که این باخت، ششمین شکست را برای شاگردان عبدالله ویسی در صبای قم به ثبت رساند.

صبایی‌ها با اشتباه صد در صدی سهراب بختیاری زاده کاپیتان مسن خود در دقیقه 69 گل اول این بازی را پذیرفتند که این گل از نظر روحی و جسمی صبا را در وضعیت بدی قرار داد و موجب شد تا تلاش‌های صبا برای جبران گل خورده نه تنها نتیجه ندهد بلکه شاگردان ویسی دو بار دیگر نیز دروازه خود را در دقایق 83 و 87 به روی شاگردان مجید جلالی باز شده ببینند.

این دیدار در حالی با برتری سه بر صفر به سود تیم فوتبال فولاد خوزستان به پایان رسید که در این بازی میلاد نوری، رامین رضائیان و مجید حیدری نیز کارت زرد گرفتند تا صبا برای دیدار هفته آینده مقابل پیروزی تهران در شرایط نامطلوبی قرار بگیرد.

تفاضل گل تیم فوتبال صبای قم با تجربه دومین شکست سنگین این فصل خود بعد از باخت چهار بر صفر به شاهین بوشهر در هفته پنجم لیگ برتر بار دیگر کاهش یافت تا در حال حاضر با کسب 41 امتیاز پایین‌تر از نفت تهران در مکان پنجم جدول قرار بگیرد.

   


حجت‌الاسلام عمومی در گفت‌و‌گو با فارس:
مدیریت زمان و رسیدگی به خانواده از ویژگی‌های بارز پیامبر(ص) است

خبرگزاری فارس: مدیر مؤسسه فرهنگی دارالهدی با اشاره به روایت رسول اکرم(ص) «بهترین فرد کسی است که بیشترین سود و فایده را برای خانواده خود داشته باشد»، مهم‌ترین دغدغه آن حضرت را هدایت مردم بیان کرد.

خبرگزاری فارس: مدیریت زمان و رسیدگی به خانواده از ویژگی‌های بارز پیامبر(ص) است

حجت‌الاسلام محمد عمومی، مدیر مؤسسه فرهنگی دارالهدی و استاد اخلاق در خصوص سیره اخلاقی رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم، بیان داشت: در واقع سیره اخلاقی پیغمبر (ص) یک بخش مربوط به جنبه‌های ظاهری و یک بخش مربوط به سیره درونی و اخلاق حضرت (ص) می‌باشد، پیامبر اکرم(ص) به آراستگی و زیبایی ظاهری بسیار اهمیت می‌دادند، به گونه‌ای که در دیدار با مؤمنان آراستگی ایشان از جهت نوع لباس و معطر بودن زبانزد عام و خاص بود.

وی با اشاره به اینکه مردم رسول خاتم(ص) را از بوی عطر ایشان می‌شناختند، افزود: مدیریت زمان را از دیگر ویژگی‌های اخلاقی رسول اکرم (ص) می‌توان نام برد، در روایت است که نبی مکرم اسلام(ص) ساعات شبانه‌روزی‌شان را به چند بخش تقسیم کرده بودند که بهترین بخش پیغمبر(ص) در ارتباط با پروردگار و مناجات با ذات اقدس باری تعالی صرف می‌شد، بخش دوم مربوط به امور جاری و معمول زندگی و بخش دیگر مربوط به امور مردم بود.

حجت‌الاسلام عمومی با بیان اینکه رسول خاتم صلی الله علیه وآله وسلم حتی در اوقاتی که مختص به خودشان بود، به رفع نیازمندی‌ها و حل مشکلات مردم مبادرت می‌کردند، اظهار داشت: از حضرت محمد مصطفی (ص) روایت شده است که «بهترین شما کسی است که بیشترین سود را برای عیان و خانواده خودش داشته باشد و من چنین هستم»، به همین جهت پیغمبر برای سود‌رسانی و خدمت به خانواده ساعتی از شبانه‌روز را به این امر اختصاص می‌دادند.

وی با اشاره به اینکه پیامبر خاتم(ص) زهد و تقوا را در کنار معاشرت با همسر و خانواده تعریف کرده بودند و از ریاضت‌های منفی برحذر می‌داشتند، ادامه داد: از این جهت نوع رفتار و سیره زندگانی حضرت (ص) در ارتباط با خانواده مهم است، شاید اصلی‌ترین نکته همین باشد که بهترین فرد کسی است که بیشترین سود و فایده را برای خانواده خود داشته باشد.

مدیر مؤسسه فرهنگی دارالهدی در خصوص منش اخلاق اجتماعی رسول اکرم (ص)، ابراز داشت: در روایت آمده است که هر گاه کسی با حضرت(ص) هم صحبت می‌شد، او احساس می‌کرد که جز محبوب‌ترین افراد نزد پیغمبر صلوات الله علیه است، یا اگر کسی به پیامبر(ص) دست می‌داد، حضرت تا هنگامی که شخص دستش را رها نمی‌کرد، دست مبارکشان را جدا نمی‌کردند.

وی با اشاره به اینکه رسول خاتم(ص) شنونده بسیار خوبی بودند، افزود: به عبارت‌ امروزی، پیغمبر (ص) آداب خوب شنیدن را به زیبایی به نمایش می‌گذاشتند، هرگز سخن افراد را قطع نمی‌کرد، در حضور جمع کسی را نصیحت نمی‌کردند، همچنین فروتنی و تواضع حضرت(ص) به حدی بود که اگر در جمع‌ مومنین قرار می‌گرفتند و در این هنگام غریبه‌ای سر می‌رسید، پیغمبر(ص) را نمی‌شناخت.

حجت‌الاسلام عمومی با بیان اینکه پیامبر خاتم(ص) به شدت دغدغه هدایت مردم را داشتند، خاطرنشان کرد: از مهمترین ویژگی حضرت(ص) این بود که اگر کسی خطایی را مرتکب می‌شد، خیلی سریع عذر او را می‌پذیرفت یا در سیره نبی مکرم صلوات الله علیه آمده است که حضرت(ص) هرگز خوبی را حتی در حد نیکی کوچک، فراموش نمی‌کردند و بر عکس اگر کسی بدی در حق ایشان مرتکب می‌شد، خیلی زود آن را به فراموشی می‌سپارند، همچنین هیچ فردی در طول زندگانی رسول اکرم(ص) نتوانست هنگام سلام بر حضرت پیشی بگیرد.

   


باهنر:
جریان انحرافی به دنبال حکومت اسلامی ناب آمریکایی است

خبرگزاری فارس: دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین به تبیین تفکرات و اندیشه‌های جریان انحرافی پرداخت و با بیان اینکه برخی‌ها به جای شریعت به دنبال طریقت رفتند، گفت: جریان انحرافی اگر جان بگیرد بعد از 5 سال یک حکومت اسلام ناب آمریکایی تحویل ما خواهد داد.

خبرگزاری فارس: جریان انحرافی به دنبال حکومت اسلامی ناب آمریکایی است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم محمدرضا باهنر در مراسم گرامیداشت سی ‌و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که پنجشنبه شب از سوی جبهه پیروان خط امام و رهبری و مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در مسجد امام زین‌العابدین خیابان چهارمردان قم برگزار شد، به تحلیل حضور رقبای انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی پرداخت و اظهار داشت: این دفعه رقبای ما دو گروه شده‌اند یک گروه فتنه‌گران و یک گروه منحرفین، که البته ما معتقدیم مسئله اصلی کشور مسئله فتنه‌ است.

وی تصریح کرد: باید مردم با صلابت و قدرت پای صندوق‌های رای حاضر شوند و به هیچ وجه اجازه ندهند خواب فتنه گران تعبیر شود که بخواهند فتنه دیگری را به وجود آورند.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر اینکه نباید از جریان انحرافی غافل شویم، تاکید کرد: انحراف پیچیده‌تر است و اگر غفلت کنیم احتمالا مشکلات جدی‌تری را در آینده برای ما به وجود خواهند آورد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تا من زنده هستم نمی‌گذارم این انقلاب منحرف شود، به برخی از تفکرات منحرفین اشاره کرد و ابراز داشت: اینها می‌گویند اسلام، قرآن، مسلمانی و روحانیت دیگر در کشور خیلی طرفدار ندارند اگر می‌خواهیم همه طرفدار بمانند از این به بعد به جای مکتب اسلام، مکتب ایران را مطرح کنیم و این دقیقا چیزی است که آمریکا و اسراییل به دنبال آن هستند.

باهنر با بیان اینکه کوروش، داریوش، خشایارشاه و کمبوجیه در فرهنگ ما دارای یک احترام و موقعیت و سابقه مهمی هستند، اظهار داشت: اما اگر قرار باشد اینها بیایند و جای قال‌الصادق و قال الباقر و جای اسلام و مرجعیت بگیرند ما جلوی آن می‌ایستم و شوخی هم نداریم.

وی با اشاره به اینکه برخی‌ها می‌گویند با توجه به فشارهای زیاد آمریکا کم‌ کم با آنها سازش کنیم، گفت: به زعم این افراد وقت قطع‌نامه 598 اقتصادی است، اینها می‌خواهند یک جام زهری به مقام معظم رهبری تحمیل کنند امام مقام معظم رهبری با هوشیاری تمام جریانات و وقایع را رصد می‌کنند و اینگونه است که می‌فرمایند ما در موقعیت شعب ابیطالب نیستیم، بلکه در موقعیت بدر و خیبر هستیم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه برخی‌ها به جای شریعت به دنبال طریقت رفتند، تصریح کرد: ما معتقد به کتاب خدا، سنت رسول‌الله، سیره ائمه معصومین و بعد از آن حوزه‌های علمیه، روحانیت انقلابی بیدار و مبارز بعد هم مراجع عالیقدر و در راس آنها ولایت فقیه هستیم.

وی با بیان اینکه برخی‌ها می‌گویند ولی فقیه باید تک باشد، خاطر نشان کرد: این افراد روحانیت، مراجع و حوزه‌های علمیه را خیلی خوب نمی‌دانند و معتقدند آقا باید تک باشد این در حالی است که آقا تبلور فقه و فقاهت هستند.

باهنر با بیان اینکه امام تعبیر خود را از ولایت فقیه،‌ ولایت فقه می‌داند، ابراز داشت: این آقایان نخست بحث تک بودن ولی فقیه را عنوان می‌کنند سپس می‌گویند ما خدمت آقا امام زمان(عج) می‌رسیم.

وی افزود: این افراد کم‌ کم می‌گویند ما با خود امام زمان (عج) در ارتباط هستیم و خیلی کار به جانشینش نداریم.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تصریح کرد: داستان انحراف اگر بخواهد جان بگیرد و اینگونه به جلو برود در مملکت ما نه کودتا می‌شود و نه خون و خونریزی، بلکه بعد از پنج سال یک حکومت اسلام ناب آمریکایی تحویل ما خواهند داد البته آن قدر نرم به جلو حرکت می‌کنند که چیزی مشخص نمی‌شود.

وی با بیان اینکه انتخابات مجلس نهم با سه گروه فتنه، انحراف و برخی از تندروی‌ها روبه‌رو است، اظهار داشت: ما معتقدیم از مقام معظم رهبری نباید جلو افتاد و نه باید عقب ماند، ما به بهانه دفاع از آقا حق نداریم به روحانیت توهین کنیم.

باهنر با بیان اینکه امام و مقام معظم رهبری برای مقام روحانیت و مرجعیت احترام خاصی قائل بوده و هستند، تاکید کرد: مقام معظم رهبری پس از سفر تاریخی سال گذشته به قم که با استقبال گسترده مردم روبه‌رو شد پنج بار دیگر به قم آمدند و به دیدار مراجع رفتند و آنها را احترام کردند، همه اینها عزت اسلام است.

وی با بیان اینکه بعضی از آدم‌های تند و بی‌ترمز فکر کردند هرچه تندتر باشند بهتر است، اظهار داشت: این افراد به بهانه دفاع از رهبری به آقایان مراجع و آیات عظام حمله و توهین می‌کنند و ما باید حواسمان باشد که در این کار نه افراط باشد و نه تفریط.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین تاکید کرد: کسی که از امامش جلو بیفتد و کسی که عقب بماند گرفتار می‌شود باید همواره همراه امام حرکت کرد زیرا این تنها راه نجات و رستگاری است.

وی بیان داشت: ان‌شاءالله انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی با یاری خداوند و با مشارکت گسترده مردم برگزار می‌شود و یک مجلس ولایی، متدین، متخصص و تابع تدابیر رهبری را شکل خواهد گرفت.

باهنر تصریح کرد: خواب فتنه‌گران، آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها و منحرفین تعبیر نخواهد شد و مجلس نهم اصولگراتر، مقتدرتر و قوی‌تر از مجالس قبل به همت همه مردم ایران تشکیل خواهد شد.

   


انتظار برای استقبال گرم از فابیو در فرودگاه رم
خوشحالی ایتالیایی‌ها از بازگشت کاپلو به کشور و صورت بهت‌زده‌ بکام

خبرگزاری فارس: استعفای غیرمنتظره کاپلو از سمت مربیگری تیم ملی فوتبال انگلیس پس لرزه‌هایی در خاک بریتانیا، ایتالیا و حتی محدوده زندگی بکام در آمریکا داشته است.

خبرگزاری فارس: خوشحالی ایتالیایی‌ها از بازگشت کاپلو به کشور و صورت بهت‌زده‌ بکام

به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از گاردین، جدایی کاپلو از فوتبال انگلیس صرف نظر از دلایل و تحلیل‌های پیرامونش باعث شد تا فوتبال اروپا تکان شدیدی را احساس کند.

یورو ۲۰۱۲ اولین منطقه‌ای بود که لرزش ناگهانی دنیای فوتبال را ثبت کرد و همگان از درخشش وعده داده شده انگلیس ناامید شدند.

جدایی کاپلو از تیم ملی انگلیس خوشحالی مردم ایتالیا را در پی داشته، مردمی که طاقت نداشتند یکی از بهترین مربیان کشورشان در خدمت یکی از رقبای اصلی ایتالیا در یورو ۱۰۱۲ باشد.

استقبال مردم در فرودگاه رم از وکیل کاپلو در صدر اخبار ورزشی ایتالیا قرار گرفت و بی تردید جمعیت قابل توجهی منتظر ورود دن فابیو به پایتخت ایتالیا هستند.

اتحادیه فوتبال انگلیس حتی یک قدم هم عقب نشینی نکرده و استعفای کاپلو را پذیرفته است.

این در حالی است که بیشتر تحلیل‌ها علت اصلی استعفای کاپلو را ماجرای جان تری می‌دانند اما کارشناسان قدیمی فوتبال اروپا به خصوص بریتانیا بر این باورند که دن فابیو منتظر بهانه‌ای محکمه پسند بوده تا از این فشار هولناک رسانه‌ای در انگلیس نجات پیدا کند.

صورت بهت زده بکام در آمریکا نیز از دیگر ماجراهایی بود که به عنوان اخبار مرتبط با استعفای کاپلو منتشر شد، بکام معتقد است که جدایی کاپلو از فوتبال انگلیس در ماجرای تری و مسئله نژادپرستی خلاصه نمی‌شود و این امر به مسائل پشت پرده در اتحادیه فوتبال انگلیس و یوفا باز می‌گردد.

   


امام جمعه نوشهر:
بیداری اسلامی در منطقه به برکت انقلاب ایران است

خبرگزاری فارس: امام جمعه شهرستان نوشهر گفت: بیداری اسلامی در منطقه به برکت انقلاب اسلامی ایران است.

خبرگزاری فارس: بیداری اسلامی در منطقه به برکت انقلاب ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، همایش بزرگ روشنگری با محوریت بیداری اسلامی شب گذشته با حضور مردم ولایت‌مدار و بسیجیان پایگاه سید احمد خمینی (ره) چالوس در مسجد 14 معصوم این شهر برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمود مشایخ امام جمعه شهرستان نوشهر در این همایش اظهار داشت: نقش انقلاب اسلامی ما در جنبش‌های مردمی و اسلامی و آزادی‌خواه منطقه بسیار پررنگ بود و از دهه فجر سال گذشته تا دهه فجر امسال چهار طاغوت توسط انقلاب‌های مردمی سقوط کردند و این به برکت انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی افزود: عده‌ای سعی داشتند تا با سفسطه، این حرکت‌های انقلابی و بیداری اسلامی در کشورهای منطقه را بیداری انسانی نامگذاری کنند اما موفق نشدند.

مشایخ به نقش علم در جامعه اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: علم مایه اقتدار هر جامعه است و بنابراین جامعه‌ای می‌تواند قدرتمند و قوی باشد که آگاه و با علم و بیدار باشد.

وی ادامه داد: امروز اقتدار کشور ما به برکت دانشمندان جوان و آگاه و بیدار ایران اسلامی است که توانستند علم هسته‌ای را برای کشورمان به ارمغان آورند و مایه عزت‌مندی و سربلندی کشور شدند.

امام جمعه نوشهر با اشاره به جنگ روانی دشمن بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: دشمنان نظام و انقلاب اسلامی ایران با حربه جنگ‌های تبلیغاتی سعی در ضربه زدن به جامعه ما را دارد تا با استفاده از این حربه، اعتماد مردم را از نظام و انقلاب اسلامی سلب کنند.

وی گفت: مردم ما همواره با حضور همیشگی و پرشور خود در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی  و ... نشان دادند که به نظام و انقلاب اسلامی اعتماد و وفادار هستند.

مشایخ نقش انقلاب اسلامی و شهدا را در شناساندن و گسترش مذهب شیعه در جهان مهم برشمرد و اظهار داشت: یکی دیگر از برکات انقلاب اسلامی ایران و شهدای گرانقدرمان، معرفی و گسترش اسلام واقعی و شیعه به جهانیان بود که سبب گرایش بسیاری از مردم جهان به اسلام ناب محمدی و مذهب شیعه شده است.

وی حضور در راهپیمایی 22 بهمن ماه و شرکت در انتخابات اسفند ماه را مهم دانست و گفت: مردم ما با شرکت در راهپیمایی 22 بهمن ماه و شرکت در انتخابات اسفند ماه بار دیگر با آرمان‌های مقدس امام و انقلاب و شهدای گرانقدر تجدید میثاق خواهند کرد و بر پشتیبانی خود از ولایت فقیه تاکید خواهند کرد.

   


همزمان با نشست نمایندگان کنگره آمریکا با جدایی‌طلبان بلوچ
طرح تجزیه بلوچستان پاکستان در کنگره آمریکا کلید خورد

خبرگزاری فارس: کمیسیون امور خارجه کنگره آمریکا با تشکیل جلسه‌ای ضمن بررسی اوضاع بلوچستان پاکستان، از جداشدن این ایالت از پاکستان حمایت کرد.

خبرگزاری فارس: طرح تجزیه بلوچستان پاکستان در کنگره آمریکا کلید خورد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در اسلام‌آباد، "حسین بور" از چهره‌های ملی‌گرای بلوچ که در این جلسه حضور داشت به آمریکایی‌ها اطمینان داد که بلوچ‌ها متحدان طبیعی آمریکا هستند و می‌خواهند بندر "گوادر" را با آمریکایی‌ها به اشتراک بگذارند. 

به گزارش پایگاه خبری "داون" پاکستان، وی همچنین تأکید کرد که آنان اجازه عبور خط لوله گاز ایران را از زمین‌های خود نمی‌دهند و با طالبان نیز مبارزه می‌کنند. 

"رالف پیتر" افسر بازنشسته ارتش آمریکا نیز از دولت این کشور خواست تا رابطه خود با پاکستان را قطع کرده و از مبارزات بلوچ‌ها برای آزادی حمایت کند. 

با این حال "کریستین فیر" استاد دانشگاه "جورج تون" آمریکا ضمن مخالفت با این پیشنهاد تأکید کرد که با توجه به تنوع قومی این ایالت و تاریخ پیچیده و محدودیت‌های جغرافیایی آن ایجاد یک بلوچستان مستقل عملی نمی‌باشد.

 در این جلسه وضع حقوق بشر در بلوچستان نیز مورد بررسی قرار گرفت و تأکید شد که در سال 2005 در "دیر بوگتی" حدود 6 هزار آواره و تعداد زیادی نیز کشته شده‌اند. 

"تی کومار" رئیس وکلای سازمان عفو بین‌الملل از آمریکا خواست تا برای جلوگیری از کشتار بلوچ‌ها به دست ارتش پاکستان و با استفاده از سلاح‌های ساخت آمریکا، از کمک نظامی به واحدهای ارتش پاکستان در بلوچستان خودداری کند.

 "علی دایان حسن" رئیس دیده‌بان حقوق بشر پاکستان نیز نیروهای امنیتی پاکستان و نهادهای اطلاعاتی این کشور را مسئول ربوده شدن ملی‌گراهای بلوچ دانست.

 وی از دولت آمریکا خواست تا به طور مستقیم با نهادهای مسئول در این آدم‌ربایی‌ها و سایر اعمال خلاف حقوق بشر از جمله ارتش، آی اس آی، سپاه مرزی و پلیس وارد مذاکره شود.

"دانا روراباچر" نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا که ریاست این جلسه را بر عهده داشت با ابراز نگرانی از قطع تدارکات ناتو و پیداشدن "اسامه بن لادن" رهبر القاعده در پاکستان، گفت: پاکستانی‌ها مردی را پناه دادند که باعث مرگ 3 هزار آمریکایی شده است.

 وی پیش از تشکیل این جلسه با انتشار مقاله‌ای از استقلال بلوچستان حمایت کرد و گفت: ما برای تضعیف قدرت افراطی موجود در پاکستان باید از طرح جدا شدن بلوچستان از پاکستان حمایت کنیم.

 در پایان این جلسه شرکت کنندگان خواهان انجام یک گفت‌وگوی ملی برای تعیین سیاست آمریکا در این نقطه از جهان شدند.

   


گفت‌وگوی تفصیلی فارس با قائم مقام سازمان بازرسی کل کشور
تشریح اقدامات 30 ساله سازمان بازرسی/ افزایش قلمرو کیفی و کمی نظارت بر دستگاه‌ها

خبرگزاری فارس: قائم مقام سازمان بازرسی کشور گفت: قلمرو کیفی و کمی نظارت بر دستگا‌ه‌های اجرایی و اداری کشور در طول ۳۰ سال گذشته افزایش یافته است.

خبرگزاری فارس: تشریح اقدامات 30 ساله سازمان بازرسی/ افزایش قلمرو کیفی و کمی نظارت بر دستگاه‌ها

ولی الله خبره قائم مقام سازمان بازرسی کشور در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس درباره تحولات ۳۳ سال اخیر در سازمان بازرسی کل کشور، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نخستین مراکز دولت مبتنی بر احکام اسلامی نهاد بازرسی و نظارت تأسیس شد به این مفهوم که هنوز انقلاب یک ماه نشده بود که لایحه تشکیل سازمان بازرسی به تصویب شورای انقلاب رسید تا پس از تصویب آیین‌نامه کار خود را ادامه دهد.

وی ادامه داد: قوانینی که تحت تأثیر قوانین سابق بود دستخوش تغییر شد و به این ترتیب شأن و اختیارات چشمگیری برای سازمان بازرسی تعریف شد.با آغاز سال ۱۳۶۰ سازمان بازرسی مطابق قانون اساسی از تابعیت قوه مجریه و وزارت دادگستری خارج شد و زیر مجموعه قوه قضاییه گرفت.

خبره گفت:‌ براساس اصل ۱۷۴ قانون اساسی حق تشکیل سازمان بازرسی به دستگاه قضایی داده شد تا بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین این سازمان فعالیت خود را آغاز کند و در همان سال قانون مورد نیاز آنان نیز تصویب شد.

وی با اشاره به این مطلب که در قانون جدید شأن قضایی سازمان بازرسی افزایش یافت، گفت: این در شرایطی بود که شور و انگیزه نیرومندی برای محو بقایای نظام سابق وجود داشت و به این ترتیب سازمان بازرسی به صحنه آمد تا ناظر بر اجرای صحیح قانون باشد.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور گفت: هرچند در این زمان زمینه مناسبی برای شناسایی قانون‌گریزی وجود نداشت زیرا کشور در زمان جنگ بود و کارها به طور مناسب به جلو می‌رفت اما سازمان بازرسی با تمام  فوا به انجام این مهم همت کرد و کارنامه موجهی را نیز از خود به جای گذاشت.

خبره با اشاره به این مطلب که در سال ۷۵ نوعی نگرش به افزایش شأن قضایی بازرسان سازمان بازرسی کل کشور وجود داشت، گفت: براساس قانونی که در همان سال تصویب شد اختیارات بازرسان افزایش پیدا کرد به اندازه‌ای که حتی بازرسان اجازه داشتند در برخی از موارد متهمان را بازداشت کنند که این موضوع حاکی از افزایش قلمرو و اقتدار سازمان بازرسی کل کشور بود.

وی تصریح کرد: این افزایش شأن قضایی با نوعی گسترش و ارتقای بازرسی همراه بود هرچند ما در این چارچوب نه تنها به قلمرو توجه کردیم بلکه دقت و اعتبارات گزارش‌ها را نیز افزایش دادیم.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور با اشاره به این مطلب که تیمی در قالب هیئت بررسی و تنقیح گزارشات در سازمان بازرسی کل کشور شکل گرفت، گفت: این هیئت پیش از خروج گزارش‌ها از سازمان بازرسی آنها را بررسی می‌کرد تا مشخص شود اسناد و مدارک و دلایل هر گزارش کافی است یا خیر تا به این ترتیب دقت گزارش‌ها افزایش یابد.

خبره به یکی از مشکلات پیش‌روی سازمان بازرسی کل کشور در طول این سالها اشاره کرد و گفت: متأسفانه روند اجرایی شدن پیشنهادات و گزارش‌های سازمان در این سال‌ها با اختلال فزاینده‌ای روبه‌رو است و شاخص‌های تأثیرگذار گزارش‌ها ظرفیت مناسبی نداشت. به این مفهوم که گزارش‌ها از سازمان خارج می‌شد اما از آنجا که ضمانت اجرایی نداشت اجرای آن با مشکل مواجه و به درازا کشیده می‌شد.

وی گفت: در سال ۸۷ با تصویب قانون جدید سازمان این مشکل برطرف شد و مقرر شد از پیشنهادات سازمان ظرف مدت زمان مشخص بدون عذر موجه اجرا می‌شود افراد تحت تعقیب کیفری قرار گیرند و این موضوع افزایش اقتدار سازمان را به همراه داشت.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور به سال‌های دهه ۸۰ اشاره کرد و گفت: در این سالها دغدغه افزایش نظارت در قانون‌گریزی را در سازمان بازرسی افزایش دادیم زیرا حس کردیم قانون‌گریزی در جامعه بیشتر شده است به همین منظور قانون سازمان بازرسی را تغییراتی داده که خوشبختانه مفید واقع شد.

خبره به سه عنصر اصلی بازرسی یعنی موضوع بازرسی، نحوه بازرسی و بازرسان اشاره کرد و گفت: در طول ۳۰ سال گذشته در هر سه حوزه تحولات ویژه‌ای داشتیم.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور گفت:‌ در بحث نحوه بازرسی تلاش کردیم دستگاهها و سازمان‌هایی که کار بازرسی انجام می‌دهند را الگوی خود قرار دهیم و با انجام مطالعات تطبیقی در سایر کشورها ببینیم که آنها چگونه عمل می‌کنند تا فرایندهای سازمان نیز برهمان اساس متحول شود.

وی به قوانین سال ۷۵ و ۸۷ و دگرگونی‌های حاصل از آن اشاره کرد و گفت: براساس این قوانین ما اجازه پیدا کردیم تا از بازرسان افتخاری استفاده کنیم و همچنین به انجام خوداظهاری و راستی‌آزمایی آنها عمل کرده تا به این ترتیب نحوه بازرسی و روش‌های آنان در جهت رسیدگی بیشتر به شکایات مردم متحول کنیم.

خبره به موضوع بازرسی اشاره کرد و گفت: در این سالها بازرسی فرازونشیب های زیادی داشته است و در این مدت شاهد بودیم که عده‌ای سعی داشتند قلمرو بازرسی به صورت رسمی و غیر رسمی محدود شود و محدودیت‌هایی نیز ایجاد کردند که برای رفع آنها فعالیت‌های زیادی انجام داده‌ایم.

وی گفت: مسئولان سازمان بازرسی تلاش کردند تا این محدودیت‌ها را برداشته و قانون سازمان بازرسی به نحوه شایسته اجرا شود.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور به موضوع بازرسان و تحولات ایجاد شده در این حوزه اشاره کرد و گفت:‌ شاهد آن بودیم که زمانی که به قضات سازمان بازرسی اختیار بازرسی داده شد خود به خود کارها به صورت مناسب‌تر و بهتری انجام شد.

خبره به تحولات سازمان بازرسی در ارتباطات بین‌المللی و روابط با سازمان‌های مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: امروز سازمان بازرسی عضو نهاد آمبودزمان آسیایی و جهانی است و همچنین در هیئت مدیره آمبودزمان آسیایی عضویت دارد.

وی در توضیح واژه آمبودزمان گفت: کشورهایی که گرد هم جمع می‌شوند تا نظارت بر دستگاههای دولتی را افزایش دهند و بر دستگاههای اداری نظارت داشته باشند تا به شکایت مردم رسیدگی کنند به اصطلاح آمبودزمان شناخته می‌شود که سازمان بازرسی یکی از وظایفش آمبودزمان است.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور در توضیح وظایف اصلی سازمان بازرسی کل کشور گفت: انجام اقدامات آمبودزمانی در رسیدگی به شکایات مردمی، اقدامات ضدفساد در زمینه پیشگیری، مقابله، کشف و اعلام آن به مرجع قضایی و در نهایت نظارت بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین ۳ وظیفه اصلی هستند.

وی افزود: دو مورد اول اگر به درستی اجرا شود مورد سوم را هم در بر می‌گیرد و سازمان بازرسی کل کشور در طول این سالها برمبنای این سه اصل کارش را توسعه داده است.

خبره به موضوع تمرکززدایی و واگذاری بخش‌هایی از مسئولیت سازمان بازرسی کل کشور به استانها اشاره کرد و گفت: از سال۷۰ به بعد دفاتر استانی با نام ادارات کل بازرسی ایجاد شد و امروز در ۳۱ استان این دفاتر فعالیت می‌کنند.

وی گفت: این ادارات باعث شده دسترسی مردم به سازمان بازرسی کل کشور آسانتر شود و نظارت بر سازمان‌های دولتی در استانها نیز افزایش پیدا کند زیرا در گذشته تنها هیئت‌های ۴۰ نفره به استانها می‌رفتند تا وضعیت استان‌ها را بررسی کنند که این موضوع کفایت نمی‌کرد و هم نظارت مستمری که در ماده ۲ قانون تشکیل سازمان بازرسی به آن اشاره شده را مهیا نمی‌کرد.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور در پاسخ به این سؤال که آیا می‌توان تمام  اقداماتی که در این مدت رخ داده را مولود انقلاب شکوهمند اسلامی بدانیم یا خیر، گفت: به طور قطع اینها همه از برکات انقلاب اسلامی بوده است و خوشبختانه امروز سازمان بازرسی کل کشور یکی از کارآمدترین نهادها از نظر قلمرو و اختیارات است. به گونه‌ای که مقتدرانه توانسته در جهت تأمین حقوق شهروندی گام بردارد.

وی افزود: هرچند معتقدیم فاصله داریم با قله کار اما استراتژی موجود باعث شده با برنامه پیش رفته و موفقیت‌ها خوبی در این زمینه کسب کنیم.

خبره به موضوع بازرسان افتخاری و ایجاد آن در سالهای پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: یکی از کارهایی که می‌تواند در استمرار نظارت مؤثر باشد بحث بازرسان افتخاری است که امروزه برخی از کشورها هم به تبعیت از کشورمان این تشکیلات را ایجاد کردند و ما هم براساس قوانین اسلامی آن را طراحی و به اجرا درآورده‌ایم.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور در پاسخ به این سؤال که یکی از تحولات اساسی در دستگاه قضایی کشور موضوع تغییر قوانین برپایه فقه اسلامی بوده است، گفت: در سازمان بازرسی نیز این موضوع وجود دارد و هرگاه بازرسان این سازمان به موضوعاتی برخورد کنند که برخلاف بیّن شرع باشد مؤظف است آن را اعلام کنند.

خبره گفت: شاید قوانین سازمان بازرسی محدود باشد اما این قوانین پرمحتواست و زمانی که اینگونه وظیفه‌مان نظارت بر حسن جریان امور است یکی از شاخص‌های آن این است که امور برخلاف شرع مقدس اسلام نباشد.

وی تصریح کرد: قضای ما قضای اسلامی است و همه قوانین و رسیدگی‌های ما نیز بر این مبنا پایه‌ریزی شده است و ما هم در سازمان بازرسی اگر برخورد می‌کنیم مؤظف هستیم براساس قوانین اسلامی برخورد کنیم.

قائم مقام سازمان بازرسی کشور به موضوع گسترش قلمرو الکترونیکی سازمان اشاره کرد و گفت: تلاش داریم تا اعمال نظارت‌های دیجیتالی را افزایش دهیم و تلاش کنیم تا گلوگاههای فساد شناسایی شده و در مبارزه با آن از فناوری‌های نوین استفاده کنیم.

   


کاندیدای جمهوری‌خواه: اوباما از قطع صادرات نفت ایران در هراس است

خبرگزاری فارس: ریک سنتروم، اوباما را متهم کرد که به علت هراس از قطع صادرات نفت ایران اقداماتی جدی در برابر برنامه هسته‌ای ایران به عمل نمی‌آورد.

خبرگزاری فارس: کاندیدای جمهوری‌خواه: اوباما از قطع صادرات نفت ایران در هراس است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اسوشیتدپرس، ریک سنتروم، نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده، در سخنانی بحث‌برانگیز باراک اوباما، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا را متهم کرد که هرکاری را انجام می‌دهد که ایران بتواند به سلاح هسته‌ای دست یابد!

این کاندیدای ریاست‌جمهوری آمریکا که با حمایت رسمی از ترور دانشمندان هسته‌ای ایران پیش‌تر جنجال آفریده و ثابت کرده بود تا تبدیل شدن به سیاست‌مدار فاصله زیادی داشته و حتی نمی‌فهمد که مکنونات قلبی خود را در عرصه دیپلماسی نباید بر زبان آورد، اوباما را همچنین متهم کرد که با این تدابیر در حال خیانت به اسرائیل است.

سنتروم مدعی شد: "ما می‌خواهیم به ایران بگوییم، ایران، ما نمی‌خواهیم تو هسته‌ای شوی – اما با چشمک و ایما و اشاره عکس آن را می‌گوییم – فقط نفتت را به ما بده. مردم، بدانید که رئیس‌جمهور آمریکا امنیت اقتصادی ایالات متحده را همین الان دارد داخل یک رودخانه می‌ریزد."

بنابراین گزارش، ایالات متحده از ایران نفت نمی‌خرد اما برخی از متحدین این کشور مشتری نفت ایران هستند. خارج شدن نفت ایران از بازارهای جهانی قیمت نفت را در تمام جهان افزایش می‌دهد.

سنتروم در مصاحبه با سی‌ان‌ان نیز اظهار داشت که اعمال اوباما نشانگر آن است که آمریکا ایران را به اسرائیل ترجیح می‌دهد! وی همچنین وزیر دفاع آمریکا را متهم کرد که در حال لو دادن اطلاعات حساس حمله اسرائیل به ایران است!

سنتروم افزود: "رئیس‌جمهور با چنگ و دندان تلاش کرد تا تحریمی علیه ایران وضع نشود و تنها در آخر تسلیم شد. این رئیس‌جمهوری است که در کنار متحدین ما نمی‌ایستد و به دنبال راهی می‌گردد تا به ایران اجازه دهد که به سلاح اتمی دست یابد. اوباما هیچ کاری انجام نمی‌دهد که نتیجه آن اطمینان از عدم دست‌یابی ایران به سلاح اتمی باشد."

این سخنان عجیب و غریب سنتروم که بیشتر در چارچوب رقابت‌های انتخاباتی آمریکا معنا می‌یابد، در شرایطی بیان می‌گردد که بسیاری از کشورهای جهان اتهام غرب به ایران در خصوص تلاش برای دست‌یابی به سلاح هسته‌ای را قبول نداشته و در عین حال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز نتوانسته است سندی بر این ادعا ارائه کند.

به‌رغم ادعاهای سنتروم، اوباما تمام آنچه را که از دستش برمی‌آمده برای ضربه زدن به ایران انجام داده است اما واقعیتی که تندروهایی چون سنتروم به آن توجه نمی‌کنند این است که ایران به عنوان یک قدرت منطقه‌ای آسیب‌پذیری کمی در برابر آمریکا داشته و هیچ رئیس‌جمهوری در این کشور نمی‌تواند بیش از همین میزان به ایران فشار وارد آورد.

دولت اوباما با مشکلاتی جدی دست و پنجه نرم می‌کند که هر کس دیگر به جای وی رئیس‌جمهور باشد نیز با آنها مواجه خواهد بود و در ضمن بازدارندگی ایران هم به حدی است که هیچ رئیس‌جمهوری در آمریکا نمی‌تواند نگران درگیر شدن با ایران نباشد.

سنتروم اخیرا در انتخابات درون‌حزبی برخی ایالت‌ها در آمریکا به پیروزی رسیده است اما در کل نسبت به میت رامنی و نیوت گین‌گریچ، دو کاندیدای دیگر جمهوری‌خواهان وضعیت بدتری دارد. جمهوری‌خواهان آمریکا به سیاست خارجی تندروانه معروف هستند.

   


یکی از رهبران انقلاب مصر در گفت‌وگو با فارس:
انقلاب‌های منطقه حاصل اندیشه‌های امام خمینی(ره) است/ به انقلاب ایران افتخار می‌کنم

خبرگزاری فارس: نائب رئیس سابق حزب الاحرار مصر انقلاب‌های منطقه را امتداد پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: تحولات اخیر کشورهای عربی ثمره اندیشه‌های امام خمینی (ره) است.

خبرگزاری فارس: انقلاب‌های منطقه حاصل اندیشه‌های امام خمینی(ره) است/ به انقلاب ایران افتخار می‌کنم

"محیی الدین الغندور" از رهبران انقلابیون مصر در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی (ره) به ایران و آغاز ایام الله دهه فجر گفت: این رویداد تاریخی موضوع نجات امت اسلامی را به ذهن بنده متبادر می‌سازد.

وی بازگشت امام خمینی (ره) به تهران و پیروزی انقلاب شکوهمند ملت ایران و سرنگونی رژیم شاهنشاهی را لحظات آغاز سربلندی و عزت امت اسلامی خواند و افزود: و در واقع با بر افروخته شدن شعله آتش انقلاب ایران، شعله‌های انقلاب در مناطق مختلف جهان شروع به زبانه کشیدن کرد.

الغندور با اشاره به پیروزی انقلاب‌های اسلامی در برخی از کشورهای عربی خاورمیانه و شمال آفریقا، بیداری اسلامی را امتداد بیداری اسلامی ملت ایران در بیش از سه دهه گذشته دانست و  تاکید کرد: انقلاب‌های ایران و مصر به علت اینکه همه آحاد جامعه در آنها مشارکت داشته‌اند مشابه به نظر می‌رسند بویژه آنکه در هر دو انقلاب ملت برای رهایی از طاغوت به پا خاسته‌اند.

این فعال سیاسی تحولات اخیر کشورهای عربی را ثمره اندیشه‌های امام خمینی (ره) دانست و گفت: امام خمینی (ره) در سخنان وضعیت امروز جهان را به صورت شفاف بیان کرده است و سرنگونی دیکتاتورها و بیداری ملت مسلمان را نویده داده است.

وی در ادامه خطاب به ملت ایران گفت: مایل هستم به مناسبت این واقعه تاریخی به ایرانیان بگویم که شما بزرگترین انقلاب جهان و عظیم ترین انقلاب‌ بشریت را در اختیار دارید و بر شماست که به آن چنگ زنید و از آن محافظت کنید زیرا دشمنان امت اسلامی در کمین نشسته و از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به این انقلاب اسلامی دریغ نمی‌کنند.

الغندور افزود: بنده گرچه ایرانی نیستم ولی به انقلاب ملت ایران افتخار می‌کنم زیرا تحولات کشور ایران در بیش از سه دهه گذشته منشاء برکات بسیاری برای جهان اسلام بوده است و معتقدم که ایرانیان بایستی چندین برابر بنده به انقلاب خودشان افتخار کنند.

   


نایب رئیس مجلس -2:
هر بسیجی یک بمب هسته‌ای است / یک 9 دی دیگر در پای صندوق‌های رای خلق می‌شود

خبرگزاری فارس: نایب رئیس مجلس با بیان اینکه در روز دوازدهم اسفند به کوری چشم تمام دشمنان یک 9 دی دیگر در پای صندوق‌های رای خلق می‌شود، گفت: آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها از بمب هسته‌ای نمی‌ترسند از بچه‌ بسیجی‌های ما می‌ترسند که هر کدامشان یک بمب هسته‌ای هستند.

خبرگزاری فارس: هر بسیجی یک بمب هسته‌ای است / یک 9 دی دیگر در پای صندوق‌های رای خلق می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم محمدرضا باهنر در مراسم گرامیداشت سی‌ و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی که پنجشنبه شب از سوی جبهه پیروان خط امام و رهبری و مجمع هماهنگی پیروان امام و رهبری استان قم در مسجد امام زین‌العابدین خیابان چهارمردان قم برگزار شد، اقتدار و استحکام انقلاب اسلامی ایران را مدیون امام و رهبری حکیم و امت وفادار دانست و ابراز داشت: پدیده بزرگ انقلاب اسلامی ایران زلزله‌ای عظیم در منطقه ایجاد کرد و کم‌کم موج این زلزله به گوش مردم منطقه رسیده و این موج ادامه خواهد یافت.

وی تاکید کرد: انقلاب ایران امروز همانند تیری است که از چله کمان رها شده و به سمت هدف خود در حرکت است به گونه‌ای که حتی تیرانداز هم نمی‌تواند این تیر را برگرداند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی رمز پیروزی، موفقیت و استمرار نظام اسلامی و پیروزی‌های مستمر را وحدت امت و امام عنوان کرد و ابراز داشت: با حضور رهبری مومن و ‌زیرک و امتی وفادار، ما مطمئن هستیم این انقلاب روز به روز جلو می‌رود و به موفقیت‌های بیشتری دست پیدا می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حرکت ایران به سمت دستیابی به فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای گفت: در این جریانات بارها بهانه آوردند و قطع‌نامه صادر کردند و ایران را متهم به ساخت بمب هسته‌ای کردند و ما نیز بارها پاسخ داده‌ایم که ما نه به ساخت بمب اتمی اعتقاد داریم و نه به داشتن آن نیاز داریم.

وی تصریح کرد: البته آمریکایی‌ها و اسراییلی‌ها از بمب هسته‌ای نمی‌ترسند از بچه‌ بسیجی‌های ما می‌ترسند که هر کدامشان یک بمب هسته‌ای هستند.

باهنر گفت: با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، با تلاش و همت دانشمندان جوان ایرانی امروز راکتور هسته‌ای تهران با سوخت تولید صد درصد داخلی ما در حال بارگزاری است و ایران جزو پنج کشور جهان است که می‌تواند اورانیوم با 20 درصد خلوص را به صفحه سوخت در راکتور هسته‌ای تبدیل کند.

وی تاکید کرد: امروز آمریکا و اسراییل و سایر کشورهای استکباری از پیشرفت‌های علمی ایران ناراضی‌ و عصبانی هستند به همین دلیل قطعنامه‌های مختلف صادر کرده و تهدیدات، فشارها و تحریم‌های مختلفی علیه ایران اعمال می‌کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بخشی از بیانات قاطع مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران مبنی بر پاسخگویی محکم ایران به همه تهدید‌ها و حمایت از حزب‌الله لبنان و سایر کشورهایی که در مقابل اسراییل بایستند، خاطرنشان کرد: موضع گیری قاطع و شجاعانه مقام معظم رهبری باعث شد تا آمریکا از مواضع خود عقب نشینی کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از خصوصیات این دوره انتخابات این است که نخستین انتخابات بعد از فتنه 88 است.

باهنر با بیان اینکه در فتنه 88 یک اتفاق ظاهرا نوظهور بعد از 30 انتخابات در کشور رخ داد، اظهار داشت: در این انتخابات یک عده باختند اما به دلایل مختلف فکر کردند اگر در صندوق کم آوردند می‌توانند در خیابان‌ها حکومت را به دست آورند.

وی با تاکید بر اینکه مجلس و ریاست جمهوری را باید با رای به دست آورد، ابراز داشت: خودخواهی، سبک‌سری، خودمحوری، خشک سری و توهم باعث فتنه 88 شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: دو سه نفر تصور می‌کردند باید ببرند چون نبردند گفتند چون نبردیم انتخابات را بر هم می‌زنیم، این نخستین بار بود بعد از انقلاب که چنین اتفاقی افتاد.

وی در ادامه به گسترده شدن ابعاد فتنه در کشور اشاره کرد و یادآور شد: کمرنگ شدن شعار مرگ بر اسراییل در روز قدس و روی آوردند به شعار نه غزه نه لبنان، کمرنگ جلوه دادن شعار مرگ بر آمریکا در روز 13 آبان و در نهایت حرمت شکنی عاشورا از جمله اقدامات فتنه گران پس از انتخابات بود.

باهنر با اشاره به حرمت عاشورا در بین ملت ایران اعم از مسلمان و غیر مسلمان اظهار داشت: مردم با حضور میلیونی خود در 9 دی جواب همه ناهنجاری‌ها و حرمت شکنی‌ها را دادند.

وی افزود: در روز 9 دی تنها آن 25 میلیون که به رئیس جمهور رای دادند نیامدند بلکه اکثریت آن 13 میلیون مابقی نیز که اقدامات فتنه گران را تایید نمی‌کردند به خیابان‌ها آمدند و انزجار خود را نسبت به اقدامات فتنه‌گران اعلام کردند.

وی با اشاره به تلاش آمریکا، اسراییل و فتنه‌گران برای کمرنگ جلوه دادن حضور مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنها می‌خواهند ثابت کنند که مردم بعد از جریانات سال 88 از نظام برگشتند و نظام را قبول ندارند بنابراین در این انتخابات شرکت نمی‌کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ان‌شاءالله در روز دوازدهم اسفند به کوری چشم تمام دشمنان اسلام و انقلاب یک 9 دی دیگر در پای صندوق‌های رای خلق می‌شود.

   


توسط محققان دانشگاه صنعتی اصفهان صورت پذیرفت
بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن

خبرگزاری فارس: پژوهشگر دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به ارائه روشی در بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن - گاز شد.

خبرگزاری فارس: بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پژوهشگر دانشگاه صنعتی اصفهان موفق به ارائه روشی در بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن -گاز شد.

دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی اصفهان درطرح خود، با استفاده از روش موسوم به تاگوچی، راهکارهای بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری قوسی تنگستن -گاز را با استفاده از جریان پالسی ارائه کرد.

موضوع پایان‌نامه محمد یوسفیه دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مهندسی مواد دانشگاه صنعتی اصفهان با عنوان "بهینه‌سازی و تأثیر پارامترهای پالسی در جوشکاری قوسی تنگستن-گاز بر رفتار خوردگی مقاطع جوش فولادهای زنگ نزن سوپر دو فازی به کمک روش تاگوچی" با راهنمایی مرتضی شمعانیان و احمد ساعتچی به سرانجام رسیده است.

یوسفیه با اشاره به این که روش تاگوچی به عنوان یک روش سیستماتیک درطراحی و آنالیزآزمایش‌ها به منظور بهبود مشخصات کیفی شناخته می‌شود، هدف از این طرح را دستیابی به خواص خوردگی و مکانیکی مطلوب در قطعات جوش فولادهای زنگ نزن سوپر دوفازی (UNS S32760) عنوان کرد.

وی کنترل تأثیرات ناشی ازعملیات حرارتی بر ریزساختار و مقاومت به خوردگی حفره ای در قطعات جوش فولادهای زنگ نزن را از دیگر فرآیندهای ارائه شده در این طرح برشمرد و افزود: عدم کنترل دقیق شرایط حرارتی در بسیاری از موارد این روش، سبب افت شدید خواص خوردگی و مکانیکی قطعات جوش این نوع فولاد می‌شود.

دانش آموخته ممتاز دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: تاکنون هیچ مطالعه سیستماتیک از آنالیز تأثیر پارامترهای جریان پالسی بر خواص خوردگی و مکانیکی قطعات جوش فولاد زنگ نزن سوپر دوفازی صورت نگرفته است و نتایج این طرح نشان داد که از روش تاگوچی می‌توان به عنوان یک ابزار دقیق و مؤثر جهت بهینه‌سازی پارامترهای جوشکاری پالسی استفاده کرد.

وی با اشاره به کاربردهای متعدد فولادهای زنگ‌نزن درصنایع گوناگون ازجمله نفت، گاز، پتروشیمی و فرایندهای شیمیایی مختلف، برخورداری از ترکیبی از خواص جذاب هم‌چون مقاومت خوردگی بالا و خواص مکانیکی مطلوب را از جمله مهم‌ترین ویژگی های این نوع فولاد عنوان کرد.

گفتنی است از این پایان‌نامه تا کنون 5 مقاله ISI و ISC و بیش از 8 مقاله در کنفرانس‌های معتبر ملی و بین‌المللی چاپ و ارائه شده است همچنین این پایان‌نامه در دوازدهمین کنفرانس ملی جوش و بازرسی، عنوان پایان‌نامه برتر را به خود اختصاص داد.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات