پس از تحمل سال‌ها درد و رنج
جانباز تربت‌حیدریه به همرزمان شهید خود پیوست ‌

خبرگزاری فارس: پیکر یکی از جانبازان 70 درصدد تربت‌حیدریه که به همرزمان شهید خود پیوست امروز در این شهر تشیع شد.

خبرگزاری فارس: جانباز تربت‌حیدریه به همرزمان شهید خود پیوست ‌

به گزارش خبرگزاری فارس از تربت حیدریه، بسیجی شهید احمدرضا صفری از جانبازان هشت سال دفاع مقدس بود که در سال 1361 براثر ترکش در منطقه سومار قطع نخاع شد و پس از تحمل 29 سال درد و رنج روز گذشته در بیمارستان ساسان تهران به همرزمان شهیدش پیوست. 

پیکر مطهر این شهید با حضور گسترده مردم و مسئولان شهرستان تربت‌حیدریه از میدان شهدا تا میدان مرکزی این شهر تشیع شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام شریعتی‌تبار در سخنانی با تقدیر از شرکت‌کنندگان، قلم و زبان را قاصر از توصیف مقام شهید دانست.

امام جمعه تربت حیدریه با اشاره به آیاتی از کلام وحی علت ارزش شهید را معامله با خدا عنوان و اظهار داشت: شهدا جوانمردان مومنی هستند که مردانگی خویش را با اهدای خون خود در راه اسلام و ولایت اهدا کرده‌اند.

امام جمعه تربت‌حیدریه عزت، اقتدار، امنیت، دیانت و صلابت ایران امروز در مقابل استکبار جهانی را مرهون فداکاری‌های ایثارگران و مدیون خون شهدا دانست و رمز بقای انقلاب را وحدت و تبعیت از ولایت و معیار قضاوت نسبت به افراد را فقط اطاعت‌پذیری از ولی عنوان کرد.    

شریعتی تبار با محکوم‌کردن فتنه‌گران، سران فتنه را همراهان و عوامل آمریکای جنایتکار و اسرائیل غاصب معرفی و با تحلیل اوضاع جهانی حرکت‌های مردم مبارز کشورهای منطقه و مقاومت در برابر گلوله‌باران و رمز مه دعای فرج را درس گرفته از فرهنگ ایران اسلامی و شهید و شهادت دانست.   

پیکر مطهر این شهید برای خاکسپاری به زادگاهش روستای ازغند انتقال یافت. 

   


معاون عملیات پلیس استان آذربایجان شرقی:
650 هزار بار زنگ پلیس 110 آذربایجان‌ شرقی به صدا درآمد

خبرگزاری فارس: معاون عملیات پلیس استان آذربایجان شرقی گفت: آمار تماس با مراکز تلفن 110 استان در 10 ماه اول سال به 650 هزار رسید.

خبرگزاری فارس: 650 هزار بار زنگ پلیس 110 آذربایجان‌ شرقی به صدا درآمد

احمد علیپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: در 10 ماه اول سال 90، کل تماس با  تلفن 110، 646 هزار و 161 فقره بوده که از این تعداد 372 هزار و 284 فقره تماس منجر به عملیات، 128 هزار و 858 فقره تماس راهنمایی و ارشاد و 145 هزار و 19 فقره تماس غیر قابل رسیدگی است.

وی در ادامه از شهروندان خواست از انجام تماس‌های غیر ضروری اجتناب کنند و برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم در مواقع فوریتی و ضروری با تلفن 110 تماس گرفته شود.

معاون عملیات پلیس استان آذربایجان‌شرقی ادامه داد: شهروندان می‌توانند هرگونه اطلاعات و اخبار خود را در خصوص مسائل امنیتی باندهای تهیه و توزیع مواد مخدر و باندهای فساد به شماره‌های پیام کوتاه 300051110 و611010 ناجا ارسال کنند.

   


آیت‌الله مصباح یزدی:
برای رفع ناهنجاری‌های اخلاقی برنامه‌ریزی نمی‌شود

خبرگزاری فارس: عضو خبرگان رهبری گفت: با وجود آشنایی بسیاری از افراد جامعه با معارف و علوم اسلامی، اما متاسفانه کمبود‌های زیادی در این عرصه از جمله عدم آراستگی به اخلاق وجود دارد و متاسفانه برنامه‌ای برای رفع این کمبودها نمی‌بینم.

خبرگزاری فارس: برای رفع ناهنجاری‌های اخلاقی برنامه‌ریزی نمی‌شود

به‌ گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله محمدتقی مصباح یزدی امروز در دیدار جمعی از اساتید و طلاب مجتمع آموزشی عالی فقه اسلام و انقلاب اسلامی را نعمت بزرگی برای مسلمانان دانست و گفت: بسیار خوشحال کننده است که مسئولان و دست‌اندرکاران حوزه تحول بزرگی را در حوزه به‌ وجود آورده‌اند که نمونه آن مجتمع آموزش ‌عالی فقه است.

وی با بیان اینکه قدم‌های برداشته شده اقدامات بسیار ارزنده‌ای است، افزود: خداوند به هر موجودی که نعمت می‌دهد، بر اساس آن برای او تکلیف می‌کند.

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی(ره) با بیان اینکه خداوند نعمت بزرگ ائمه(ع) را به شیعیان عنایت کرده و در این زمینه وظیفه سنگینی داریم، خاطرنشان کرد: ‌اگر بدانیم خداوند انسان را برای چه آفریده و چرا پیامبران را مبعوث کرده و حکمت توأم بودن دوران پر مشکلات ائمه(ع) با شهادت، ‌زندانی و سختی‌ها چه بود؟ آن‌وقت به‌صورت روشن می‌توان فهمید که وظیفه ما چیست؟

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: هدف از خلقت انسان خلیفه‌الله بودن در روی زمین است، این خلیفه احتیاج به آگاهی و شناخت راه دارد که انبیا (ع)‌مبعوث شدند تا انسان را راهنمایی و راهبری کرده و به تکامل و سعادت برسانند.

آیت‌الله مصباح یزدی با بیان اینکه انبیاء غیر از اینکه راه و برنامه را به انسان نشان دادند، سعی می‌کردند این برنامه‌ها را در جامعه نیز پیاده کنند، اضافه کرد: پیامبر اسلام کامل‌ترین برنامه بشر را بیان کردند و راه پیاده کردن آن ‌را به ائمه(ع) آموختند.

وی تصریح کرد: امروز پیاده کردن برنامه‌های اسلام به عهده علما است و این مسئولیت بزرگترین افتخار برای آنان محسوب می‌شود که جانشین پیامبر(ص) و امام(ع) شده‌اند.

وی بیان داشت: این افتخار نصیب علما شده و از طرفی مسئولیت سنگینی بر عهده آنان گذاشته شده است؛ زیرا کسانی که وارث ائمه(ع) می‌شوند، باید همانند آن بزرگواران آمادگی تحمل سختی‌ها و مشکلات را داشته باشند.

رئیس موسسه آموزش و پژوهش امام‌ خمینی تاکید کرد: باید این فرصت را غنیمت شمرد و به اندازه ظرفیت خود تلاش کنیم تا مردم را با خدا آشنا سازیم و راه تقرب را به آنان بیاموزیم.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به فرصت به‌وجود آمده برای نشر معارف اسلامی اظهار داشت: ‌چنین فرصتی در تاریخ تشیع وجود نداشته، جز در زمان خواجه نصیر‌الدین طوسی که مدرسه‌ای را تاسیس و همه علما را جمع کردند و از فرصت به‌وجود آمده برای نشر معارف اسلامی استفاده کردند.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: باید از این فرصت که امروز در مقیاسی بسیار گسترده‌ای به‌وجود آمده را قدر بدانیم و از آن استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: ‌اسلام امانتی در دست ما است که باید پیام آن را به همه انسان‌ها برسانیم، چراکه امروز در اقصی نقاط عالم،‌ مردم تشنه معارف اسلام هستند، هر چند متاسفانه امکانات زیادی برای نشر این معارف در اختیار نداریم.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد:‌ البته امکانات خوبی که فراهم شده امیدوارکننده است، اما از لحاظ کمیت و مهارت در انتقال و تبلیغ با آنچه که نیاز است، فاصله داریم.

آیت‌الله مصباح یزدی در بخش دیگری از سخنان خود تهذیب و تربیت اخلاقی را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: با وجود آشنایی بسیاری از افراد جامعه با معارف و علوم اسلامی، اما متاسفانه کمبود‌های زیادی در این عرصه از جمله عدم آراستگی به اخلاق وجود دارد و متاسفانه برنامه‌ای برای رفع این کمبودها نمی‌بینم.

وی با بیان اینکه همان‌طور که باید آراسته به علوم اهل‌بیت(ع) باشیم، باید متخلق به اخلاق اسلامی نیز باشیم، گفت: همچنان‌ که مرتبه نازله‌ای از علم ائمه(ع) را داریم، باید در همان اندازه از تقوای آنان را نیز داشته باشیم.

عضو خبرگان رهبری دنیا‌طلبی را بزرگترین آفت بشر در برابر حق دانست و افزود:‌ همه فسادها، خون‌ریزی‌ها و ظلم‌ها به‌خاطر دنیاطلبی است و اگر به زخارف دنیا پشت پا نزنیم رشد نمی‌کنیم.

وی با توصیه به طلاب به رعایت هرچه بیشتر تقوای الهی و کسب اخلاق حسنه اظهار داشت: اگر روحیه دنیاگریزی و عدم دلبستگی به دنیا را در خود تقویت کنیم، اولا می‌توانیم از معارف اسلامی بهره ببریم و ثانیا در تبلیغ و رساندن این معارف به دیگران موفق خواهیم شد.

   


به احداث زیرگذر در شیراز معتقدم

چهارشنبه 26 بهمن 1390 نویسنده: ramin h |

شهردار شیراز:
به احداث زیرگذر در شیراز معتقدم

خبرگزاری فارس: شهردار شیراز گفت: به احداث زیر گذر در شیراز معتقدم و هر کجا که احساس نیاز کنیم از این طرح مهم شهری به نحو مطلوب استفاده می‌کنیم.

خبرگزاری فارس: به احداث زیرگذر در شیراز  معتقدم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، علی‌رضا پاک فطرت بعد از ظهر امروز در جلسه پرسش‌ و پاسخ خبرنگاران دو استان اصفهان و شیراز در شهرداری مرکزی شیراز‌، اظهار داشت: اعتقاد به احداث زیرگذر در شهر شیراز دارم و هر آنچه لازم باشد در راستای احداث آن انجام می‌دهیم.

وی در پاسخ به پیشنهاد سرپرست روزنامه کیهان اصفهان در ارتباط با اینکه شیراز ظرفیت قطب گردشگری سلامت را دارد، بیان داشت: رسانه‌ها باید کمک بیشتری به روابط عمومی و معاونت فرهنگی و  اجتماعی شهرداری شیراز به منظور اطلاع‌رسانی خدمات مسئولان این نهاد کنند تا مردم به حق واقعی خود در زمینه اینکه با پرداخت عوارض چه اقداماتی در شهر آن‌ها صورت می‌گیرد، دست یابند.

شهردار شیراز در مورد جزئیات بودجه سال 91 این شهر، تصریح کرد: شهرداری شیراز تاکنون از اوراق مشارکت استفاده نکرده است.

وی در این خصوص افزود: پشت درب بانک مرکزی منتظر اعمال این روش هستیم و هر زمان که مجوز آن صادر شود اقدام می‌کنیم.

پاک فطرت در ارتباط با خشک بودن رودخانه تنگ سرخ ادامه داد: از آنجائیکه شاهد خشکی این رودخانه در شهر شیراز هستیم در حال حاضر هیچ اقدامی جز احداث سد تنگ سرخ که در عرض سه تا چهار سال آینده انجام می‌گیرد، برای پر کردن آب این رودخانه نمی‌توان انجام داد.

وی با اشاره به اینکه رودخانه تنگ سرخ که به رودخانه خشک معروف است هم‌اکنون مانند اژدهای خفته است، اضافه کرد: در دهه گذشته دو مرتبه سیل در شیراز به وقوع پیوست که یک‌بار 100 نفر و در سیل دوم شش نفر جان خود را از دست دادند.

شهردار شیراز از احداث سد تنگ سرخ در شهر شیراز خبر داد و تاکید کرد: طرح ساماندهی رودخانه را در آینده نزدیک اجرایی می‌کنیم.

وی به طرح توسعه حرم شاه‌ چراغ از خردادماه امسال اشاره کرد و گفت: عملیات اجرایی این طرح در 57 هکتار به اجرا در می‌آید که طراحی آن باید در شأن مردم شیراز باشد.

پاک فطرت با اشاره به اینکه بحث نوسازی حرم مطهر شاه چراغ تنها به شهرداری ارتباط ندارد و بخشی از آن متوجه مسئولان میراث فرهنگی است، اظهار داشت: فاز نخست طرح توسعه حرم شاه چراغ تا پایان شش ماه نخست سال آینده به پایان می‌رسد.

شهردار شیراز  با بیان اینکه طرح متروی این کلان‌شهر بر خلاف اصفهان تاکنون مشکلی برای بافت تاریخی و آثار باستانی شیراز  به وجود نیاورده است، اظهار داشت: ایستگاه‌های متروی شیراز با اینکه از کنار بافت‌ سنتی این شهر می‌گذرد اما خللی بر آن وارد نساخته است.

وی از اینکه هنوز برخی مردم در زمینه وظایف مربوط به شهرداری اطلاع کاملی ندارند، اضافه کرد: در بسیاری از موارد، وظایفی را که مربوط به اداراتی مانند آب و فاضلاب، گاز و...، است مردم همچنان در شرح وظایف شهرداری می‌دانند که این مساله ناشی از عدم آگاهی آن‌ها است.

   


در هنرسرای خورشید
تئاتر کودکانه «وقتی مامان خونه نیس» به صحنه رفت

خبرگزاری فارس: یک کارگردان تئاتر گفت: تئاتر کودکانه « وقتی مامان خونه نیس » به طراحی، نویسندگی و کارگردانی امید نیاز تا پنجم اسفندماه در هنر سرای خورشید اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: تئاتر کودکانه «وقتی مامان خونه نیس» به صحنه رفت

امید نیاز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در این نمایش که با کمک تماشاگران و کودکان اجرا می‌شود یاد دادن مفاهیمی چون برقراری نظم، قانون گرایی، همکاری و مشارکت به کودکان مد نظر قرار گرفته است.

وی افزود: مخاطبین این نمایش کودکان 3 تا 7 ساله هستند و سعی شده در آن با ایجاد صحنه‌های طنز و فانتزی این گروه سنی به همراه والدینشان مخاطب قرار گیرند.

این کارگردان تئاتر تصریح کرد: این تئاتر دیالوگ ندارد و کودکان  از طریق گوینده که در حین نمایش ماجراها را توضیح داده و با شخصیت‌ها به صحبت می‌پردازد داستان نمایش را درک می‌کنند.

وی  درباره داستان این نمایش نیز گفت: این تئاتر ماجرای دو کودک است که در خانه تنها هستند و به این فکر افتاده‌اند که با باز کردن در کمد خوراکی‌های داخلش را بخورند.

نیاز درباره ادامه داستان ادامه داد: با توجه به اینکه کلید بالای کمد قرار دارد و دست آنها به کلید نمی‌رسد آنها از تماشاگران داخل سالن کمک می‌گیرند اما در هیچ‌کدام از کمدها خوراکی نیست.

وی درباره عوامل اجرایی این تئاتر نیز گفت: ایمان نظیفی، بهناز وفا‌جویی و اسماعیل سلمانی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند ضمن اینکه پویا فرهنگ پژوه آهنگ‌سازی این تئاتر را بر عهده داشته و فرناز سرگل‌زایی نیز گوینده این تئاتر است.

این کارگردان تئاتر کودک  در رابطه با موسیقی این نمایش نیز تصریح کرد: موسیقی این تئاتر که به کمک سازهایی مانند پیانو، ویولن، فلوت، سازهای کودکانه ‌سیلوفون ومتالافون است به صورت ‌زنده و با هنرمندی کودکان ‌روی صحنه  اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: آهنگ‌ساز این کار نت‌های کودکانه آن را با دقت زیاد به گونه‌ای نوشته ‌که مخاطب کودک آن را به خوبی درک کرده کودکان نیز بتوانند به راحتی آن را بنوازند.

نیاز با بیان اینکه در سال‌های اخیر کمبود کار تئاتر کودکانه بسیار محسوس است گفت: 15 سال است که برای کودکان کار می‌کنم و پایان‌نامه تحصیلی من نیز درباره بررسی نمایشنامه‌های کودکان و نوجوانان از لحاظ روان‌شناسی بوده است.

وی اضافه کرد: ‌در این نمایشنامه اصول روان شناسی کودک مدنظر قرار گرفته است و از اساتید این رشته و مشاوره روان شناسی ‌نیز در اجرای کار کمک گرفته‌ایم.

این کارگردان تئاتر کودک در ادامه بیان داشت: همچنین هنگام تمرین این نمایش تعدادی از کودکان سه تا شش سال حضور داشتند و تأثیرگذاری این کار بر روی آنها مورد بررسی قرار گرفته و در راستای اصلاح نمایش از این نکات استفاده شد.

به گزارش فارس، علاقه‌مندان برای دیدن نمایش « وقتی مامان خونه نیس» تا پنجم اسفند ماه می‌توانند از ساعت 18 به هنر سرای خورشید واقع در خیابان کاوه، پل شهید چمران مراجعه کنند.

   


ما برای قهرمانی می‌جنگیم
کرانچار: گل سایپا آفساید بود/نظر صالح برایم مهم نیست

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: گل سایپا در شرایط آفساید به ثمر رسید.

خبرگزاری فارس: کرانچار: گل سایپا آفساید بود/نظر صالح برایم مهم نیست

به گزارش خبرگزاری فارس، کرانچار پس از پیروزی دو بر یک برابر سایپا در جمع خبرنگاران گفت: این برد را به هواداران و بازیکنان تبریک می‌گویم. ما شروع خوبی نداشتیم و بازی را ساده گرفته بودیم. اما بعد از آنکه گل خوردیم بازیکنان عزم خود را جزم کردند تا پیروز شوند.

وی افزود: بازی با تیم‌هایی که در خطر سقوط قرار دارند، همیشه خطرناک است و این بازی هم مستثنی نبود. ما بعد از آنکه گل خوردیم به خودمان آمدیم و توانستیم بازی را در دست بگیریم.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری که پرسید سوکای بازیکن آلبانیایی اصلا در حد سپاهان نیست و مرزبان زیر پای یانوش را خالی کرد تا این بازیکن را به تیم بیاورد، فقط خندید اما مرزبان گفت: من این بازیکن را تا به امروز ندیده بودم و در مرامم هم چنین کارهایی نیست. سوکای هنوز با فضای سپاهان آشنا نشده ضمن اینکه مشکلات جانبی هم دارد که نمی‌توانم آنها را بگویم.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه خط هافبک امروز تیم ضعیف کار کرد، گفت: وقتی 6 بازی را برنده می‌شوید وخوب هم بازی می‌کنید ممکن است یک روز، روز بد شما باشد. امروز این اتفاق برای سپاهان افتاد. ما در 39 روز گذشته 4 روز یکبار بازی کردیم و فشار زیادی را تحمل کردیم. ضمن اینکه بازیکنانی مثل جمشیدیان و نویدکیا هم مصدوم بودند.

وی افزود: در تعطیلات لیگ در ترکیه اردوی خوبی می‌زنیم و دو بازی بین‌المللی هم انجام می‌دهیم تا وضعیت تیم‌مان بهتر شود.

کرانچار در مورد داوری مسابقه گفت: در مرام من نیست که در مورد داوری حرف بزنم و زیاد به داور اعتراض کنم  اما گل سایپا امروز آفساید بود و گلی هم که سزار زد، درست بود که داور آن را آفساید اعلام کرد.

سرمربی سپاهان در مورد اینکه صالح شیوه برد این تیم را قابل قبول ندانسته، گفت: این نظر سرمربی حریف است. من از تیمم فوق‌العاده راضی هستم. مهم نیست دیگران چه قضاوتی در مورد ما می‌کنند. مهم آن است که ما از رده پنجمی به صدر جدول رسیدیم و اکنون برای قهرمانی می‌جنگیم.

   


/مسعود یارضوی/
مشق دمکراسی «زینت الوزرای خاتمی» در محضر دیکتاتور بزرگ

خبرگزاری فارس:با افشای حضور دریوزانه زینت الوزرای خاتمی ، عضو ارشد کابینه هاشمی و حزب کارگزاران و عضو اتاق فکر 5 نفره میرحسین موسوی در دربار مرتجع ترین دیکتاتوری منطقه و کمک گیری مالی او از حاکمان سعودی ، اکنون باید همه حامیان او پاسخگو باشند.

خبرگزاری فارس: مشق دمکراسی «زینت الوزرای خاتمی» در محضر دیکتاتور بزرگ

عطاءالله مهاجرانی  زینت الوزرای دولت سیدمحمد خاتمی چند روز پیش در همایش الجنادریه در عربستان سعودی شرکت کرد و همراه با  علیرضا نوری زاده مرتبط مشهور  سازمان موساد، ضمن عرض ارادت به محضر شاه سعودی، 18 میلیون دلار  برای ترویج دمکراسی در ایران دریافت کرد.

تصاویر و فیلم این میهمانی و به ویژه حضور این دو مهره سوخته عضو ستاد مدیریت فتنه سبز در این مراسم  روزهای گذشته و  امروز در  رسانه‌ها منتشر شد.

اکنون با افشای حضور دریوزانه زینت الوزرای خاتمی ، عضو ارشد کابینه هاشمی و  حزب کارگزاران ، مشاور ارشد کروبی و  عضو  اتاق فکر 5 نفره میرحسین موسوی در دربار  مرتجع ترین دیکتاتوری منطقه  و کمک گیری مالی او از  حاکمان جبار و شیعه کش سعودی ، اکنون باید همه حامیان او پاسخگو باشند. 

همه آنهایی که در طول سال‌های رفته به نوعی با عینک خوشبینی به فتنه و فتنه‌گران می‌نگریسته‌اند آیا اکنون متوجه شده‌اند که آبشخور تمام حرف‌ها و نامه‌های اینان در کاخ آل سعود و کاخ سفید است یا هنوز هم خود را به خواب زده‌اند؟!

دیگر بر همه واضح شد که اگر اصلاح‌طلبانی همچون مهاجرانی، کدیور، مزروعی و ... از دمکراسی دم می‌زنند یا از فرهنگ یا از تغییر و یا از انتقاد و مبارزه؛ منظورشان از این عبارت‌ها چیست و انرژی خود را برای بیان آنها از کجا قرض می‌گیرند؟

فرقه سبز اکنون به دست نمایندگان خود و در منطقه الجنادریه در حالی دلارهای سعودی را دریوزگی کرد که باید اذعان کرد این پول‌های حرام، رنگ را از قلم امثال تاج‌زاده، نوریزاد و محتشمی‌پور خواهد برد.

حالا نوری‌زاد می‌تواند نامه‌های بیشتری هم بنویسد. او حالا به 18 میلیون دلار پول سبز رنگ پشتگرمی دارد و می‌تواند برای بیش از 75 میلیون هموطن خود بنویسد که چرا برای خوش خدمتی بیش از این به حکام آل سعود له‌له می‌زند.

محشتمی پور و تاج‌زاده که جگر شهدای فتنه زیر دندانشان سنگ شد حالا خوب است در نامه‌های عاشقانه خود به یکدیگر از این هم بنویسند که سرمنشأ تمام فکرهای سیاسی و فرهنگی‌شان چیزی غیر از دوست‌داشته‌های سعودیان نیست. و حالا این شاهزاده‌های خوشگذران سعودی هستند که نامه‌های در ظاهر عاشقانه اما در باطن، خرابکارانه این زن و شوهر را با پیمانه‌های شراب برای یکدیگر می‌خوانند.

امثال خاتمی  و بقیه‌ای که هنوز هم گریبان نظام را گرفته‌اند و با قلم و قدم و زبانشان به جان کشور زخم می‌زنند بهتر است جواب بدهند که آیا نمیدانستند که در خاتمه ماجرای دلخوش کردن به رضایت مقامات سعودی و اردنی و آمریکایی صحنه‌ای غیر از حضور وزیرالوزرای سیدمحمد خاتمی در کاخ آل سعود متصور نبود...؟!

و ای بسا که چند روز دیگر شاید تصاویر کسان دیگری هم در کاخ سعودی منتشر شود که در حال پر کردن پیمانه برای شاهزاده‌های بی اصل و نسب سعودی هستند...!

فتنه سبز و تمام زعمایش حالا که دیگر همه چیز از پرده برون افتاده است چرا چیزی را به گردن نمی‌گیرد؟

چرا فریادش بلند نمی‌شود که پول دست‌بندهای سبزش را شاهزاده‌های سعودی می‌داده‌اند؟

مهاجرانی که یک عمر با لفّاظی‌های ظاهراً فرهنگی جان کشور را می‌خست باید اعتراف کند که سرخط رفتارهای خود را از حکومتی می‌گرفت که شیعه می‌کشد، با شمشیر گردن می‌زند، علیه کشورهای دیگر توطئه می‌کند و مصداق بارزی از مفهومی به نام "دیکتاتوری" است.

و شوربخت آنهایی که چند سال تمام و حتی تا هنوز، افسار خود را به دست کسانی سپرده بودند که در حسرت خوش خدمتی به کاخ سفید ماندند و به نان‌‌های حرام آل سعود بسنده کردند.

و صد البته این مسئله را باید از برکات خون شهدا و مجروحان فتنه دانست که سبب شدند زمستان برود و روسیاهی چهره زغال بر همگان عیان شود.

   


مستحق پیروزی بودیم
کاستا: داور در نتیجه بازی نفت و راه‌آهن تاثیر نداشت

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان گفت: داور در نتیجه مسابقه ما با راه آهن نقشی نداشت.

خبرگزاری فارس: کاستا: داور در نتیجه بازی نفت و راه‌آهن تاثیر نداشت

به گزارش خبرگزاری فارس، آلبرتو کاستا پس از پیروزی ۲ بر یک مقابل راه‌آهن اظهار داشت:‌ برای این پیروزی خیلی خوشحالم چون در خانه توانستیم آن را کسب کنیم. بعد از ۳ باخت پی‌درپی توانستیم به پیروزی برسیم و من این برد را به هواداران تقدیم می‌کنم.

وی افزود: خوشحالم که بازیکنان به این باور رسیده‌اند. بازی تا آخرین لحظات ادامه دارد و از همین رو توانستیم به پیروزی برسیم.

کاستا تصریح کرد: داور نقشی در نتیجه مسابقه نداشت و ما مستحق این پیروزی بودیم. قبل از اینکه گل بزنیم چند موقعیت داشتیم.

سرمربی نفت آبادان خاطرنشان کرد:‌ امروز چمن ورزشگاه تختی بهتر از روزهای قبلی بود و این مسئله در روند مسابقه تأثیر داشت.

کاستا در پایان در خصوص تیم ملی و اعلام لیست جدید گفت: امیدوارم که تیم ملی ایران با کی‌روش موفق شود.

   


سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان خراسان رضوی:
لیست نهایی جبهه متحد اصولگرایان خراسان رضوی اعلام شد

خبرگزاری فارس: سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان خراسان رضوی از اعلام لیست نهایی جبهه متحد اصولگرایان در شهرستا‌ن‌های خراسان رضوی خبر داد.

خبرگزاری فارس: لیست نهایی جبهه متحد اصولگرایان خراسان رضوی اعلام شد

جواد آرین‌منش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: لیست نهایی جبهه متحد اصولگرایان در برخی شهرستا‌ن‌های خراسان رضوی اعلام شد.

وی افزود: در شهرستان درگز‌ محمدزاده، شهرستان قوچان و فاروج: جوتد رستمی و نصرالله کمالیان، شهرستان چناران و طرقبه: محمددهقان، شهرستان نیشابور و فیروزه: حسین سبحانی‌نیا و  علی مروی،‌ شهرستان سبزوار: غلامرضا بروغنی ـ محمد رضا محسنی‌ثانی ـ  ‌محمد داورزنی، شهرستان گناباد: حسین رجایی، شهرستان تربت حیدریه: محمد علی رضایی، شهرستان خواف و رشتخوار: امیرکلالی و شهرستان کاشمر: رضا اسماعیل‌نیا اعلام شده است.

سخنگوی جبهه متحد اصولگرایان خراسان رضوی افزود: در شهرستا‌ن‌های سرخس، فریمان و تربت‌جام هنوز نظر نهایی اعلام نشده است.

   


سایپا مظلوم‌ترین تیم لیگ است
صالح: برای سپاهان جالب نیست که با اوت دستی پیروز شود

خبرگزاری فارس: سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: برای سپاهان که صدرنشین لیگ است، جالب نیست که با اوت دستی گل بزند و پیروز شود.

خبرگزاری فارس: صالح: برای سپاهان جالب نیست که با اوت دستی پیروز شود

به گزارش خبرگزاری فارس،‌مجید صالح پس از شکست دو بر یک برابر سپاهان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این برد را به سپاهان تبریک می‌گویم. آنها سه امتیاز را گرفتند. بازی خیلی سختی بود. در چند بازی اخیر هیچ تیمی مثل سایپا نتوانست به سپاهان این همه فشار وارد کند. سپاهان امروز بازی با کیفیتی ارائه کرد اما برای صدرنشین لیگ جالب نیست با اوت دستی و یک گل به خودی به پیروزی برسد.

وی ادامه داد: ما امروز شایسته باخت نبودیم و حداقل باید یک امتیاز می‌گرفتیم. پیروزی با این روش برای صدرنشین لیگ جالب و قابل قبول نیست. ما در بازی‌های گذشته هم بر اثر اشتباهات فردی نتوانستیم پیروز شویم. در دیدار با استقلال به خاطر اشتباه فردی برد را با مساوی عوض کردیم. با این حال امروز توانستیم جانواریو را از کار بیندازیم و بازی خوبی ارائه کنیم.

مربی پیشین ذوب آهن در مورد انتقادش از این باشگاه به دلیل عدم تقدیر از او و تشویق تماشاگران اظهار داشت: بله من از باشگاه ذوب آهن گلایه کردم و امروز تماشاگران سپاهان من را شرمنده خود کردند. من و تیم سایپا هم سعی کردیم جوانمردانه بازی کنیم.

سرمربی سایپا در مورد اینکه گل به خودی را چه بازیکنی به این تیم زد، گفت: باید فیلم را بازبینی کنم. ولی تصور می‌کنم مجید ایوبی این گل را به ثمر رساند.

صالح در مورد اینکه چه توصیه‌ای به سپاهان برای اینکه در کورس قهرمانی بماند دارید، گفت: سال 73 که با سایپا قهرمان شدیم به غیر از مسائل فنی رفاقت بازیکنان و نوع روابط آنها بسیار مهم بود و آن رفاقت ما را به قهرمانی رساند. سپاهان هم می‌تواند با این شرایط به قهرمانی برسد. من در دیدار سپاهان با مس روحیه همدلی را بین بازیکنان سپاهان دیدم، اگر این روحیه حفظ شود آنها می‌توانند موفق شوند.

سرمربی سایپا در مورد اینکه امین منوچهری بعد از تعویض به رختکن رفت، گفت: او از من اجازه گرفت و مشکل خاصی نبود. در تیم ما چنین مسائلی وجود ندارد.

صالح در مورد اینکه کدام تیم‌ها شانس قهرمانی دارند، گفت:‌ استقلال، تراکتورسازی و سپاهان شانس‌های اول قهرمانی هستند اما صبا و نفت هم در کورس قرار دارند. سپاهان با سه امتیازی که امروز گرفت حاشیه امنیتی برای خود ایجاد کرد.

وی در مورد اینکه چرا سایپا در البرز میزبان بازی‌های بزرگ نیست، گفت: این سؤال تکراری است وبارها در موردش حرف زدیم اما گوش شنوایی وجود ندارد. ما مظلوم‌ترین تیم لیگ هستیم که فقط 15 بازی را در خانه انجام می‌دهیم و 19 مسابقه را میهمان هستیم. امیدوارم مسئولان استان تدبیری بیندیشند تا در سال‌های آینده سایپا در خانه خودش میزبان مسابقات بزرگ باشد.

   


فرماندار نهاوند:
75 درصد از منازل روستایی نهاوند مقاوم‌سازی شده‌اند

خبرگزاری فارس: فرماندار نهاوند گفت: بیش از 75 درصد از منازل نیازمند مقاوم‌سازی روستایی نهاوند تخریب و مقاوم‌سازی شده‌اند.

خبرگزاری فارس: 75 درصد از منازل روستایی نهاوند مقاوم‌سازی شده‌اند

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، اسماعیل زارعی‌کوشا عصر امروز در نشست بررسی مشکلات روستای باباقاسم نهاوند اظهار کرد: مهمترین اولویت دولت ایجاد اشتغال و تأمین مسکن برای جوانان به ویژه ساکنان روستاهاست زیرا روستاییان که عمدتاً دارای شغل شریف و مقدس کشاورزی و دامدارانی‌اند بخشی از تولید محصولات مختلف و اساسی کشور را بر عهده دارند.

وی تأکید کرد: کسی نمی‌تواند نقش روستاییان به ویژه کشاورزان و دامداران را در تأمین امنیت اقتصادی و غذایی نادیده بگیرد بنابراین اگر می‌خواهیم که روستاییان با امید و نشاط و هدف مشخصی در روستاها بمانند ناگزیر به ایجاد زیرساخت‌های اساسی برای رفاه زندگی آنها هستیم که این مهم با توجه به اشتغال پایدار ممکن خواهد شد.

فرماندار نهاوند ابراز داشت: توجه به خوشه‌های صنعتی کوچک در سطح روستاها از ضروریات است که مهمترین هدف این خوشه‌ها در هر روستا با توجه به وجود توانمندی‌ جوانان نسبت به تعریف خوشه صنعتی در همان زمینه اقدام می‌شود.

وی از وجود بیش از 23 هزار و 500 واحد مسکونی روستایی در نهاوند در 179 روستای دارای سکنه خبر داد و افزود: از این تعداد حدود 18 هزار واحد نیازمند مقاوم‌سازی بوده‌اند تا جایی که تاکنون بیش از 12 هزار واحد مقاوم‌سازی شده و بیش از 3 هزار واحد دیگر نیز در حال مقاوم‌سازی‌اند که تا پایان امسال 2 هزار واحد از آنها به بهره‌برداری می‌رسد.

زارعی‌کوشا خواستار همکاری مردم به ویژه خانواده‌هایی که در مسیر عبور خطوط شبکه‌گذاری برای گاز، آب و یا خطوط مخابرات هستند، شد و ابراز داشت: فرهنگسازی برای این همکاری نیازمند تلاش خیران، افراد نیکوکار و نوع‌دوست است.

وی روستای باباقاسم را به واسطه تقدیم 13 شهید گرانقدر به انقلاب و همچنین وجود مراکز گردشگری و فرهنگی از روستاهای با قدمت بالا در نهاوند ذکر کرد و افزود: معرفی این گونه روستاها نقش مهمی در شناسایی توانمندی‌ها و پتانسیل‌های روستایی دارد.

   


رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی خبر داد
آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان از 27 بهمن

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی از آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از روز 27 بهمن ماه خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان از 27 بهمن

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد غفاری اظهار داشت: امروز آخرین فرصت رسیدگی به صلاحیت کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری توسط شورای نگهبان است و فردا وزارت کشور اسامی قطعی این انتخابات را به مرکز حوزه انتخابیه استان اعلام می‌کند.

وی تصریح کرد: پس از این اعلام، فرماندار مشهد به عنوان رئیس حوزه انتخابیه مرکزی استان با انتشار آگهی اسامی نهایی را به اطلاع کاندیداها و عموم مردم می‌رساند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس خبرگان رهبری از 27 بهمن ماه تا 10 اسفند ماه به مدت 14 روز ادامه دارد، گفت: استفاده از صدا و سیما برای تبلیغات توسط این کاندیداها تنها تفاوت تبلیغاتی میان نامزدهای انتخابات خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی است.

غفاری افزود: کمیسیون بازرسی تبلیغات انتخابات خبرگان رهبری متشکل از استاندار خراسان رضوی، بالاترین مقام قضایی استان و رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان امشب تشکیل جلسه خواهد داد و در مورد چگونگی تبلیغات از طریق صدا و سیما تصمیم‌گیری می‌کند.

وی همچنین با اشاره به تایید حدود 81 درصد از کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: وزارت کشور روز 2 اسفند ماه اسامی قطعی نامزدهای این انتخابات را به تمام حوزه‌های انتخابیه استان اعلام می‌کند.

رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی ادامه داد: این اسامی روز 3 اسفند ماه با انتشار آگهی از حوزه‌های انتخابیه اعلام عمومی می‌شود.

غفاری زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را 4 تا 10 اسفند ماه به مدت هفت روز اعلام کرد و گفت: روز 11 اسفند ماه تبلیغات کاندیداها متوقف و در روز 12 اسفند ماه رای‌گیری از مردم انجام می‌شود.

وی از رایانه‌ای بودن اکثریت مراحل برگزاری انتخابات در استان خبر داد و بیان داشت: در این راستا تمام امکانات مورد نیاز در اختیار شعبه‌های اخذ رای در سراسر خراسان رضوی قرار می‌گیرد.

   


اسماعیلی در گفت‌و‌گو با فارس:
مدعیان دفاع از حقوق بشر دست به دامان دیکتاتورترین فرد منطقه شدند

خبرگزاری فارس: نماینده گرمی در مجلس با اشاره به حضور مهاجرانی و نوری‌زاده در ضیافت شاه دیکتاتور سعودی، تأکید کرد: آنان با فلاکت تمام دست به دامان فردی دراز کردند که روی همه دیکتاتورها را سفید کرده است.

خبرگزاری فارس: مدعیان دفاع از حقوق بشر دست به دامان دیکتاتورترین فرد منطقه شدند

ولی اسماعیلی نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به حضور عطا‌ءالله مهاجرانی و علیرضا نوری‌زاده در ضیافت دیکتاتور سعودی، اظهار داشت:‌ وقتی این افراد در داخل کشور بودند و مسئولیت‌هایی برعهده داشتند، مدعی دفاع از دموکراسی و حقوق بشر بودند، اما امروز به لطف خدا دست آنان برای همگان رو شد.

وی افزود: امروز این افراد که همواره نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران معترض بودند، با حضور در ضیافت دیکتاتور سعودی، خودشان را مفتضح کردند.

نماینده گرمی در خانه ملت بر همین اساس یادآور شد: مهاجرانی و نوری‌زاده با فلاکت تمام دست به دامان کشوری دراز کردند که روی بسیاری از دیکتاتورها را سفید کرده است.

وی متذکر شد: حضور آنان در ضیافت شاه سعودی، تأیید اقدامات آنهاست و این موضوع قطعاً تأثیر خودش را در جامعه خواهد داشت.

اسماعیلی در ادامه با تأکید بر اینکه آنان با حضور در این ضیافت، چهره واقعی‌شان را به جهانیان نشان دادند، تصریح کرد: به لطف خدا چهره واقعی سرکردگان این گروه یکی پس از دیگری برای همگان روشن خواهد شد.

وی همچنین با انتقاد از اقدام عربستان در حمایت از جریانات ضد انقلاب اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: عربستان با حمایت از جریان فتنه سبز در ایران، اقدام پیش‌دستانه‌ای را پیش گرفته تا انقلاب‌های منطقه که ثمره خون شهداست، به نتیجه نرسد و تأثیر انقلاب اسلامی ایران در این انقلاب‌ها به حداقل ممکن کاهش یابد.

این نماینده مجلس هشتم افزود: آنان باید بدانند که به زودی بساط همه دیکتاتورهای منطقه برچیده خواهد شد و عربستان نیز از این امر مستثنی نیست.

وی تأکید کرد: عربستان با این اقدامات می‌خواهد جمهوری اسلامی ایران را مشغول این موضوعات کند تا تأثیر انقلاب اسلامی در منطقه کم‌رنگ‌تر شود، اما باید بدانند که اقدامات عربستان، در روابط ایران با این کشور قطعاً بی‌تأثیر نخواهد بود و تاکنون نیز ما با عربستان مدارا کردیم.

   


مسئول ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه:
16 کاروان از طلاب به مناطق جنگی اعزام می‌شوند

خبرگزاری فارس: مسئول ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه از اعزام کاروان‌های راهیان نور طلاب و فضلای حوزه از 25 اسفندماه سال جاری تا 15 فروردین سال 91، در قالب 16 کاروان خبر داد.

خبرگزاری فارس: 16 کاروان از طلاب به مناطق جنگی اعزام می‌شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام مجید کافی در دومین نشست شورای سیاست‌گذاری ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه که در معاونت امور طلاب و دانش‌آموختگان حوزه برگزار شد، اظهار داشت:‌ بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، سه برنامه کلی در این ستاد دنبال می‌شود که نخستین آنها، اثرگذاری فرهنگی در مناطق جنگی است.

وی افزود: تا امروز کارهای فرهنگی گسترده‌ای در مناطق جنگی صورت گرفته است،‌ ولی این اثرگذاری رنگ و لعاب خاص حوزوی نداشته است و بیشتر به صورت عام بوده است، در این راستا دعوت از سخنرانان مهم از سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

مدیر کل تسهیلات طلاب با بیان اینکه در برنامه کلان اول، شوش دانیال نبی(ع) به عنوان پایگاه اثرگذاری حوزه انتخاب شد، ادامه داد: بر اساس این برنامه سخنرانان و مداحان اهل‌بیت(ع) از سراسر کشور در بارگاه حضرت دانیال نبی(ع) حضور می‌یابند و برنامه‌های مربوطه را اجرا می‌کنند.

وی برنامه کلان دوم را مربوط به اردوگاه نخست که در بندر امام خمینی(ره) است عنوان کرد و گفت: بندر امام خمینی(ره) در شکستن حصر آبادان نقش زیادی داشت و با توجه به اینکه بندرگاه‌ها در دوران جنگ تحمیلی، شهدای زیادی را تقدیم کرده‌اند، بندر امام خمینی(ره) 70 درصد شهدا را به خود اختصاص داده است؛ بنابراین قرار شد که این مکان را به یادمان فرهنگی راهیان نور تبدیل سازیم.

حجت‌الاسلام کافی در تبیین سومین برنامه کلان ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه اظهار داشت: هدف اصلی این برنامه انسجام هرچه بیشتر نهاد‌های فعال در عرصه راهیان نور حوزه است، به طوری که باید میان راویان، مبلغان، معاونت تهذیب، بدنه‌های کمکی این معاونت‌ها و... به وجود آید تا شاهد برگزاری این برنامه به صورت عالی باشیم.

مسئول ستاد راهیان نور حوزه‌های علمیه خاطرنشان کرد: اعزام طلاب و فضلای حوزه به مناطق جنگی هشت سال دفاع مقدس، از 25 اسفند‌ماه سال جاری تا 15 فروردین سال 91، در قالب 16 کاروان 300 نفره در اردوهای چهار روزه‌ صورت می‌گیرد.

   


در تبریز
کینه‌توزی سرنوشت نوجوان 17 ساله را با مرگ رقم زد

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس آگاهی آذربایجان شرقی گفت: در پی وقوع درگیری دو نوجوان تبریزی، یکی از آنان بر اثر ضربه چاقوی دیگری کشته شد.

خبرگزاری فارس: کینه‌توزی سرنوشت نوجوان 17 ساله را با مرگ رقم زد

قنبر مداحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبریز اظهار کرد: به دنبال وصول پرونده نزاع و درگیری منجر به قتل و فرار قاتل از کلانتری 12 تبریز موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی افزود: در این حادثه جوانی 17 ساله به نام محمد توسط جوان دیگری با سلاح سرد (چاقو) به قتل رسیده و متهم از صحنه متواری شده بود.

مداحی ادامه داد: اقدامات پلیسی توسط کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی استان معمول و تحقیقات لازم برای شناسایی هویت قاتل فراری انجام شد و نهایتاً قاتل 17 ساله شناسایی و مشخص شد نامبرده پس از ارتکاب قتل به یکی از شهرستان‌های استان فرار کرد.

وی تصریح کرد: با شناسایی فردی که در فرار قاتل نقش داشته، از وی تحقیقات به عمل آمده و در نهایت قاتل دستگیر شد و در تحقیقات صراحتاً به قتل عمد اعتراف کرد و بعد از بازسازی صحنه، متهم با صدور قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس ویژه قتل روانه زندان شد.

رئیس پلیس آگاهی استان در آسیب‌شناسی علت وقوع جنایت اظهار کرد: کینه و عداوت قبلی علت قتل بوده و از سوی دیگر عدم نظارت خانواده‌ها و نبود کنترل و دوستان ناباب از جمله علل و عوامل تشخیص داده می‌شود. 

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic