مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد:
آموزش‌های کارآفرینی در فنی حرفه‌ای یزد ارائه می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان یزد از ارائه آموزش‌های کارآفرینی در مراکز فنی و حرفه‌ای استان یزد خبر داد.

خبرگزاری فارس: آموزش‌های کارآفرینی در فنی حرفه‌ای یزد ارائه می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، حبیب‌الله کارگر عصر امروز در جمع کارآموزان فنی و حرفه‌ای استان یزد با اشاره به ارائه آموزش‌های مربوط به کارآفرینی برای جوانان استان یزد از سوی اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای، بر نقش آموزش در رشد اقتصادی، تولید ثروت و ایجاد اشتغال برای جوانان تاکید کرد.

وی کارآفرینی را فرآیند خلق کاری با ارزش و متفاوت از طریق اختصاص زمان و تلاش کافی همراه با خطر مالی، روانی و اجتماعی به منظور دریافت پاداش‌های مالی، استقلال و رضایت شخصی دانست.

کارگر در مورد نقش و اهمیت کارآفرینی عنوان کرد: وجود کارآفرینان و فرآیند کارآفرینی موجب رشد اقتصادی، افزایش بهره‌وری و خلق تکنولوژی‌ها، محصولات و خدمات جدید خواهد شد و توزیع عادلانه و متناسب ثروت در جامعه و کاهش اضطراب‌های اجتماعی را در پی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه آنچه به عنوان پاداش در فعالیت‌های کارآفرینانه وجود دارد، رسیدن به استقلال مالی و کسب درآمد و رضایت خاطر است، افزود: مهارت‌های مورد نیاز برای کارآفرینی، مهارت‌های تخصصی، مهارت‌های عمومی کسب و کار و مهارت‌های مدیریتی است.

کارگر با تأکید بر موضوع فرهنگ‌سازی و ترویج روحیه کارآفرینی اظهار داشت: ایجاد و تقویت نگرش‌ها و رفتارهای کارآفرینانه با عنوان فرهنگ‌سازی کسب و کار از مؤلفه‌های اصلی استراتژی دولت‌ها در توسعه کارآفرینی است که به طور عمده این هدف در قالب سیاست‌ها و برنامه‌های تشویقی، ترویجی، آموزشی و در کلیه سطوح و لایه‌های اجتماعی پیگیری می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی مورد نظر در بستری از همکاری‌های دولت و بخش خصوصی صورت می‌گیرد، بیان کرد: بخش اصلی بار فرهنگ‌سازی بر دوش نظام آموزشی و بخشی بر دوش رسانه‌های جمعی است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد، نکته مورد تأکید سیاست‌گذاران توسعه کارآفرینی در کشورهای توسعه یافته را طولانی مدت بودن نتیجه‌گیری از این برنامه‌ها ذکر کرد و افزود: فرهنگ واقعی کسب و کار در یک فرآیند طولانی‌مدت شکل می‌گیرد و از برنامه‌های فرهنگی نباید انتظار نتایج آنی داشت.

کارگر همچنین از ارائه آموزش‌های مهارت و فنی و حرفه‌ای در  زمینه کارآفرینی خبر داد و عنوان کرد: با توجه به اهمیت این مسئله و نقش آن در آینده جوانان، این مهارت در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان قابل ارائه به علاقمندان است و این افراد می‌توانند در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی ادامه داد: آموزش کارآفرینی در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای با رویکرد kab و در سه سطح مقدماتی، تکمیلی و کامل ارائه می‌شود.

کارگر، ایجاد ثروت، اشتغال‌زایی، ایجاد و توسعه فناوری، ساماندهی و استفاده اثربخش از منابع و ترغیب و تشویق سرمایه‌گذاری را از تأثیرات کارآفرینی بر پیکره جامعه و اقتصاد آن اعلام کرد.

انتهای پیام/ی20

   


مدیرعامل منطقه آزاد انزلی خبر داد
سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد ریالی در منطقه آزاد انزلی

خبرگزاری فارس: مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از سرمایه‌گذاری یک‌هزار میلیارد ریالی در این منطقه خبر داد.

خبرگزاری فارس: سرمایه‌گذاری 1000 میلیارد ریالی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش خبرگزاری فارس از انزلی، علیرضا بهمنی عصر امروز در نشست «هم‌اندیشی نقش مناطق آزاد در تحقق جهاد اقتصادی کشور» در هتل نرگس زیباکنار اظهار داشت: نقش مناطق آزاد در کمک به رشد و بالندگی اقتصادی کشور و تحقق اهداف جهاد اقتصادی موضوع غیر قابل انکار است.

وی افزود: امسال سازمان منطقه آزاد انزلی نظیر مناطق آزاد کشور در راستای شعار جهاد اقتصادی ضمن تلاش همه‌جانبه در تحقق این هدف و با توجه به تحرکات دشمنان به عنوان بزرگ‌ترین بنگاه اقتصادی شمال کشور بر اساس راهبردهای حکیمانه مقام معظم رهبری در سال جهاد اقتصادی با توان و همتی مضاعف در خدمت توسعه اقتصادی، اشتغالزایی گیلان و کشور است تا بتوانیم گام‌های بلندی برای دستیابی به اهداف مندرج در برنامه سند چشم‌انداز برداریم.

وی منطقه آزاد انزلی را با مساحت 32 هزار هکتار دارای سه بخش مجزا شامل شهرک صنعتی انزلی، محدوده بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان و فاز تجارت دانست و تصریح کرد: منطقه آزاد انزلی به عنوان یکی از مناطق آزاد 7 گانه کشور از سال 84 آغاز به فعالیت کرده است.

این مسئول با برشمردن مهم‌ترین اقدام‌های انجام شده در سال جهاد اقتصادی توسط منطقه آزاد انزلی خاطرنشان کرد: تلاش برای تسریع در روند احداث بزرگ‌ترین بندر شمال کشور به نام کاسپین با 22 پست اسکله و ظرفیت 11 میلیون تن کالا از جمله اقدام‌های منطقه آزاد است.

وی تلاش در ایجاد بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کالا برای برگزاری همایش‌های داخلی و خارجی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ساخت بزرگ‌ترین تقاطع غیرهمسطح در منطقه را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد.

بهمنی ایجاد راه چهارخطه، احداث پست برق، ساختمان آتش‌نشانی و ایجاد شعبه اتاق تعاون در منطقه و رونق بخشیدن به ترانزیت از مسیر منطقه و رشد بالای 70 درصدی را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

وی افزود: صادرات غیرنفتی از مسیر منطقه و رشد بالغ بر 90 درصدی آن، ثبت 396 شرکت با سرمایه‌ای بالغ بر یک‌هزار میلیارد ریال در منطقه از جمله اقدام‌های مهم در منطقه آزاد انزلی است.

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی، صدور مجوزهای بهره‌برداری و کارت بازرگانی برای تولید کنندگان و تجار طرح احداث مارینا برای تردد و پهلوگیری کشتی‌های مسافری و قایق‌های تفریحی برای توسعه گردشگری منطقه را از دیگر اقدام‌ها عنوان کرد.

وی از فعالیت 201 شرکت تولیدی در منطقه آزاد انزلی خبر داد و یادآور شد: نیروگاه برق CHP در مقیاس کوچک به میزان 25 مگاوات توسط بخش خصوصی در منطقه احداث شده است.

بهمنی میزان اشتغال در منطقه آزاد انزلی را حدود 4 هزار نفر به طور مستقیم و 3 هزار نفر نیز به طور غیرمستقیم اعلام کرد.

وی برگزاری بیش از 10 نمایشگاه تخصصی و عرضه مستقیم کالا، خدمات و تولیدات صنعت، کشاورزی، صنایع دستی و فراهم کردن مقدمات راه‌اندازی بورس کالای در منطقه را از دیگر اقدام‌ها در سال جاری عنوان کرد.

این مسئول کسب رتبه برتر در توسعه گردشگری دریایی کشور و توجه به فعالیت‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در منطقه را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

به گفته وی 28 رشته مختلف در مقطع کارشناسی ارشد و رشته پزشکی در پردیس بین‌الملل دانشگاه گیلان راه‌اندازی شده و بیش از یک‌هزار و 400 دانشجو در این زمینه جذب شده‌اند.

انتهای پیام/آ10

   


تصویربرداری در مجموعه باغ بهشت ادامه دارد
تلاش شبانه‌روزی خنده بازاری‌ها برای پخش نوروزی مجموعه

خبرگزاری فارس: تصویربرداری مجموعه طنز تلویزیونی «خنده بازار» به تهیه‌کنندگی فرید شب‌خیز همچنان در مجموعه باغ بهشت ادامه دارد.

خبرگزاری فارس: تلاش شبانه‌روزی خنده بازاری‌ها برای پخش نوروزی مجموعه

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، سری جدید این مجموعه برای نمایش در ایام نوروز، با تولید بخش‌های جدید آماده خواهد شد.

در حال حاضر گروه بازیگری و کارگردانی مجموعه طنز «خنده بازار» به صورت شبانه‌روز مشغول تصویربرداری این بخش‌‌ها هستند.

بخش‌‌های جدیدی همچون کریس آنگول، کلاس دیکته و انشا، داستان‌های دبستانی، قوی‌ترین مردان‌، 60 جانور و ... در این مجموعه طنز نوروزی به نمایش درخواهند آمد. البته بخش‌های قبل همچون فیتیله، نود درصد، آشپزی آسان و ... هم در کنار این بخش‌‌‌های جدید پخش خواهند شد.

طی برنامه‌ریزی‌های قبل قرار بود تصویربرداری این مجموعه، تا 24 اسفند‌ماه به پایان برسد ولی خبرها حاکی از آن است که تصویربرداری تا ایام نوروز ادامه خواهد داشت. 

در این مجموعه طنز، بازیگرانی چون شهاب عباسی، سیاوش مفیدی، یزدان فتوحی، ابراهیم شفیعی، حامد تهرانی، محمدرضا خسروی، مرتضی رستمی، کورش معصومی،‌ احمد ایراندوست، بهشاد مختاری، سوسن‌پرور، شهره اشتری، تینا خبازیان و ... حضور خواهند داشت.

این مجموعه در ‌15 قسمت 40 دقیقه‌ای برای پخش در شبکه 3 سیما تولید خواهد شد. 

انتهای پیام/ی

   


مدیرکل اوقاف خبر داد
300 روستا در کهگیلویه و بویراحمد مسجد ندارند

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 300 روستا در این استان فاقد مسجد هستند.

خبرگزاری فارس: 300 روستا در کهگیلویه و بویراحمد مسجد ندارند

 به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، حجت‌الاسلام سید علی‌صالح موسوی‌اعظم عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت طرح آرامش بهاری در کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، اظهار داشت: ساخت مساجد در این استان باید در روستاهایی انجام شود که احتمال مهاجرت ساکنین آن وجود نداشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ساخت مساجد در روستاهای این استان نباید مانند ساخت برخی مدارس در روستاهای فاقد جمعیت، انجام شود بلکه باید در جاهایی مسجد ساخته شود که نیاز مردم آن مناطق باشد.

وی بیان داشت: حدود 300 مسجد در استان کهگیلویه و بویراحمد بین 10 تا 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امید است با ساخت و تکمیل این مساجد نیاز برخی مناطق این استان به مسجد برطرف شود.

موسوی‌اعظم با بیان اینکه افزون بر 300 روستا در استان کهگیلویه و بویراحمد مسجد ندارند، گفت: یکی از نقاطی که با کمبود شدید مسجد مواجه است، شهر یاسوج مرکز این استان است که باید به این موضوع توجه جدی شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کهگیلویه و بویراحمد از در دستور کار بودن ساخت چهار مسجد در نقاط مختلف شهر یاسوج خبر داد.

وی ادامه داد: در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد 811 مسجد وجود دارد که حدود نیمی از آن‌ها قابلیت برگزاری نماز در آن‌ها وجود دارد.

این مسئول در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: نباید به‌گونه‌ای عمل شود که در یک روستا مسجد و یا مدرسه‌‌ای ساخته شود ولی به علت مهاجرت مردم آن روستا این مسجد و مدرسه بلااستفاده رها شوند کما اینکه نمونه‌های این مورد در برخی نقاط استان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از هدرروی پول مساجد در نقاطی که احتمال خالی شدن آن‌ها از سکنه وجود دارد مسجد نمی‌سازیم که در این رابطه نقاطی که به مسجد نیاز دارند در اولویت قرار می‌گیرند.

موسوی‌اعظم از همکاری بسیار خوب اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این استان به موضوع گردشگری مذهبی و نیز ساخت سرویس‌های بهداشتی مساجد قدردانی کرد.

انتهای پیام/ش20

   


فرهنگ‌سازی «مصرف آب» برای «نجات آب»

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

مدیرکل آموزش و پرورش قزوین تأکید کرد
فرهنگ‌سازی «مصرف آب» برای «نجات آب»

خبرگزاری فارس: مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: در طرح ملی داناب به دنبال آن هستیم که فرهنگ حفظ منابع و مصرف بهینه آب در میان دانش‌آموزان نهادینه شود.

خبرگزاری فارس: فرهنگ‌سازی «مصرف آب» برای «نجات آب»

به گزارش خبرگزاری فارس قزوین جعفر حبیبی امروز در جلسه افتتاح طرح ملی داناب با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی برای مصرف بهینه آب در میان دانش‌آموزان اظهار کرد: در حفظ منابع آبی و استفاده صحیح از آب باید کوشا باشیم زیرا منابع کشور فقط متعلق به نسل‌های کنونی نیست و آیندگان نیز باید از این منابع خدادادی بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول اذعان کرد: اهمیت و ارزش آب در دنیا مسئله‌ای است که امروزه به طور جدی مورد بررسی قرار می‌گیرد، لذا حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی مورد توجه دولت‌ها و کشورها است.

وی افزود: راهنمایی و رانندگی در طرح همیار پلیس توانست موفقیت‌هایی را در بهبود وضعیت رانندگی در میان خانواده‌ها ایجاد کند، لذا آموزش و پرورش نیز می‌تواند با اجرای طرح نجات آب (داناب) در میان دانش‌آموزان اقدامات مؤثری در راستای حفظ منابع آبی و استفاده بهینه آب‌ها بر دارد.

حبیبی بیان کرد: کاهش سطح آب‌های زیرزمینی و به دنبال آن فرونشست زمین عامل نگران کننده‌ایست که باید مورد توجه قرار بگیرد لذا در راستای آموزش و فرهنگ‌سازی، خود را متولی می‌دانیم و برای حضور خود در این صحنه اعلام آمادگی می‌کنیم.

معاون حفاظت و بهره‌وری آب منطقه‌ای قزوین نیز در این مراسم بیان کرد: قنوات، چشمه‌ها و چاه‌های آب از منابعی هستند که نیاز مردم استان قزوین به آب را تأمین می‌کنند لذا با توجه به منابع محدود و مصارف نامحدود باید در مصرف بهینه و حفظ منابع آب‌های زیر زمینی کوشا باشیم.

یدالله ملکی افزود: خشک شدن چشمه‌ها در تاکستان و بویین‌زهرا، کاهش آب‌دهی چاه‌ها و آلودگی آب‌ها و هجوم آب شور به سمت آب‌های شیرین از مشکلاتی هستند که در اثر حفر چاه‌های غیرمجاز و برداشت‌های بیش از اندازه از چاه‌ها به وجود آمده است.

این مقام مسئول اقدامات انجام شده به منظور حفظ منابع آبی در استان قزوین را تشریح کرد و گفت:  جلوگیری از حفر چاه‌های غیر مجار، مهار آب‌های سطحی، احداث سد، تغذیه مصنوعی و مرمت کانال‌ها اقداماتی هستند که در این سازمان در طول پنج سال گذشته انجام شده است.

وی بیان کرد: 12 گشت بازرسی برای جلوگیری از حفر چاه‌های غیر مجاز از اقدامات شبانه‌روزی سازمان آب منطقه‌ای است.

ملکی اذعان کرد: جایگزینی آب‌های سطحی به جای آب‌های زیرزمینی برای مصرف آب شرب اقدامی است که در حال حاضر به دنبال آن هستیم.

وی تصریح کرد: در طرح دانش‌آموزی نجات آب، آگاهی عمومی افزایش می‌یابد لذا در کنار تبلیغات رسانه‌ای این طرح می‌تواند سازمان آب منطقه‌ای را در راستای رسیدن به اهداف خود کمک کند.

انتهای پیام/ش20

   


معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش فارس:
مجلس دانش‌آموزی تمرین ریشه‌یابی و حل مشکلات است

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس گفت: مجلس دانش‌آموزی تمرینی برای ریشه‌یابی و حل مشکلات است.

خبرگزاری فارس: مجلس دانش‌آموزی تمرین ریشه‌یابی و حل مشکلات است

به گزارش خبر گزاری فارس از شیراز، صمد طوبایی عصر امروز در انتخابات دانش‌آموزی فارس با تاکید بر اهمیت جایگاه مجلس دانش‌آموزی که الگو گرفته از مجلس شورای اسلامی است، اظهار داشت: ریشه مشکلات به قانون بازمی‌گردد و اگر مجلس در راس امور قرار دارد برای این است که ریشه مشکلات در دست مجلس و نمایندگان آن است.

وی با بیان اینکه مجلس نهادی قانون‌ساز است، اضافه کرد: نمایندگان مجلس عصاره مردم هستند و کاری که مجلس می‌تواند انجام دهد کاری اساسی و در راس امور است.

طوبایی به ویژگی‌های مجلس دانش‌آموزی نیز پرداخت و بیان کرد: مجلس دانش‌آموزی نمادی از مجلس شورای اسلامی و حرف کاندیداهای دانش‌آموزی برای ورود به مجلس دانش‌آموزی نشان از آشنایی افراد با مشکلات است.

معاون فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان فارس خطاب به اعضای مجمع دانش‌آموزی استان فارس با بیان اینکه برای پذیرش مسؤلیت باید مقدماتی فراهم شود، بیان کرد: برای اینکه بتوانید فکر خود را در جامعه ارائه دهید در انتخابات مجلس دانش‌آموزی تمرین کنید.

طوبایی همچنین مجلس دانش‌آموزی را محل تمرین مردم‌سالاری دینی و چگونگی حل مشکل و تجویز درمان برای مشکلات دانست و گفت: سازمان دانش‌آموزی از ابتدایی تا مقاطع بالاتر راه‌اندازی شده است و عصاره فعالیت‌های این سازمان را در مجلس دانش‌آموزی می‌توان مشاهده کرد.

وی خطاب به اعضای مجمع دانش‌آموزی برای انتخاب نمایندگان اظهار داشت: کاندیداها در معرفی خود به بیان واقعیت‌ها بپردازند و آداب دموکراسی را رعایت کنند و اگر موفق به کسب آرا نشدند به بقیه منتخبان احترام بگذارند.

به گزارش فارس، ششمین دوره انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان فارس امروز در شیراز برگزار شد و دانش‌آموزان منتخب مشخص شدند.

انتهای پیام/آ20

   


نگاهی به یک اقدام پسندیده
دیدارهای چهره به چهره حصارهای اداری را می‏شکند

خبرگزاری فارس: بدون شک دیدارهای چهره به چهره مردم و مسئولان حصارهای اداری را می‏شکند و این دیدارها زمینه‏ساز رشد و تعالی جامعه خواهد شد.

خبرگزاری فارس: دیدارهای چهره به چهره حصارهای اداری را می‏شکند

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، فرماندار شهرستان دماوند از ابتدای ورود خود در مرداد ماه سال 90 تاکنون بیش از 35 جلسه با مردم شهرستان دماوند، ملاقات چهره به چهره داشته است که این خود زمینه‏ای است تا حصارهای اداری شکسته شود و مشکلات مردم با سرعت بیشتری رفع شود.

یکی از سیاست‏های ارزشمند دولت‏های عدالت‏محور و خدمتگذار نهم و دهم، توجه به اهمیت دیدارهای چهره به چهره مردم و مسئولان است تا حصارهای اداری بشکند و به دور از تشریفات به راحتی مشکلات و مسائل مردم را رفع شود.

سیاست دولت‏های نهم و دهم در خصوص اهمیت ملاقات‏های مردمی بسیار چشمگیر است و می‏توان به جرات گفت که این سیاست ارزنده نقش موثری در رفع مشکلات مردم حتی در حد گفت‏وگویی با نمایندگان عالی دولت در شهرستان‏ها و استان‏ها دارد و این سنت حسنه در شهرستان دماوند با وجود فرماندار شهرستان، رنگ و بوی خاصی به خود گرفته است.

مردم شهرستان از هر قشری که باشند؛ زن و مرد، پیر و جوان روزهای یکشنبه به فرمانداری شهرستانشان مراجعه و مشکلات خود را حتی در حد یک درد و دل مطرح می‏کنند و فرماندار نیز با رویی گشاده سخنان آنان را گوش می‏دهد و در صورتی که قابل حل باشد، با بررسی تخصصی آن را برطرف می‏سازد.

علی‏رضا قاسمی‏فرزاد، فرماندار دماوند در سی و ششمین دیدار مردمی خود در سال 90 اظهار داشت: حضور مسئول اول اجرایی کشور و مسئولان درجه نخست در هر بخش از استان‏ها به ویژه استان‏های محروم، یکی از سیاست‏های ارزشمند این دولت بوده که بیش از دولت‏های گذشته به آن اهتمام شده است.

وی با بیان اینکه دیدارهای چهره به چهره با مردم و رفع مشکلات آنان موجب شکست حصارهای اداری می‏شود، افزود: این مهم زمینه‏ای برای رفع مشکلات مردم به همراه خواهد داشت که بدون تشریفات وقت‏گیر اداری به راحتی اجرا می‏شود.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به اینکه دیدارهای چهره به چهره زمینه تشخیص مشکلات و کاستی‏های دستگاه‏های دولت را نیز روشن و آشکار می‏سازد، خاطرنشان کرد: حضور مسئولان ارشد در هر شهرستان در جمع مردم زمینه دلگرمی آنان را فراهم می‏سازد و مردم نیز عمیقا درمی‏یابند که مسئولان از جنس خودشان هستند و هدفشان رفع مشکلات آنان است.

قاسمی‏فرزاد با اشاره به اهمیت ملاقات چهره به چهره مسئولان شهرستان با مردم دماوند گفت: دولت‏های نهم و دهم خود را موظف دانسته‏اند که در کنار مردم باشند و ما نیز همواره در برابر مردم مسئول هستیم و باید در جهت رفع مشکلات آنان تلاش کنیم، چرا که کشور متعلق به آحاد مردم است.

وی ادامه داد: این دیدارها با هدف رفع مشکلات مردم و ارائه خدمات بهتر و گسترده‌تر در مسیر اصلاح موانع صورت می‏گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان دماوند با اشاره به درخواست‏های مردم این شهرستان در دیدارهای روزهای یکشنبه که هر هفته در محل فرمانداری شهرستان یا در نقاط مختلف شهری و روستایی صورت می‏گیرد؛ گفت: بیشتر مشکلات مردم شهرستان دماوند اشتغال، امور اداری، عمرانی و عمومی بوده که با مساعدت‏های صورت گرفته از سوی استان و همکاری مسئولان شهرستانی در جهت رفع آن اقدام می‏‏شود.

فرماندار شهرستان دماوند در آخرین دیدار چهره به چهره خود با 37 نفر از مردم شهرستان ملاقات کرد که همچون گذشته با رضایت مردم شهرستان همراه بود.

قاسمی‏فرزاد در ادامه با بیان اینکه دیدارهای چهره به چهره با مردم و مسئولان نمادی از تقویت جایگاه تقوا در دین اسلام است، خاطرنشان کرد: ملاقات‏های مردمی سرمایه‏ای مقدس در نظام جمهوری اسلامی است؛ زیرا امروز مسئولانی در صحنه حضور دارند که بر ارزش این سرمایه عظیم افزوده‏اند و سعی آنان رفع موانع و مشکلات است.

وی ادامه داد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، هیچ حجابی بین مردم و مسئولان نیست و هر که خلاف این موضوع را نشان دهد، هدفی غیر از تضعیف ارزش‏ها و باورهای نظام اسلامی ندارد.

انتهای پیام/ی20

   


مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور:
کتابخانه تخصصی ادبیات تجهیز می‌شود / برگزاری جشنواره ملی شعر جوان در بوشهر

خبرگزاری فارس: مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور گفت: تجهیز کتابخانه تخصصی ادبیات و برگزاری کارگاه‌های تخصصی ویژه نویسندگان و شاعران از برنامه‌های آتی ماست.

خبرگزاری فارس: کتابخانه تخصصی ادبیات تجهیز می‌شود / برگزاری جشنواره ملی شعر جوان در بوشهر

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، کمال شفیعی عصر امروز در آیین اختتامیه جشنواره داستان و خاطره زیارت در سالن سینما بهمن بوشهر اظهار داشت: ‌بوشهر سرزمین دلدادگی‌ها و ادب و شعور است و در این دیار هنر چون دریایش شناور است.

مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری کشور افزود: تلاش ما تمرکز‌زدایی از تهران به شهرستان‌هاست و تهران تنها بهره‌برداری از شهرستان‌ها می‌کند.

وی ادامه داد: تجهیز کتابخانه تخصصی ادبیات و برگزاری کارگاه‌های تخصصی ویژه نویسندگان و شاعران از برنامه‌های آتی ماست.

شفیعی افزود: درصددیم تا جشنواره ملی شعر جوان را در بوشهر برگزار کنیم.

معاون حوزه هنری بوشهر نیز گفت: جشنواره خاطره و داستان زیارت باب تازه‌ای برای شناسایی استعدادهای نوپای ادبی در سطح استان بود.

فرید میرشکار ادامه داد: جشنواره در سه مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان برگزار و تعداد 350 اثر به جشنواره ارسال شد.

وی تصریح کرد: پس از بازبینی اولیه 17 اثر از مقطع  ابتدایی، 18 اثر  از مقطع راهنمایی و 19 اثر از مقطع متوسطه به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

در پایان از نفرات برگزیده هر بخش با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر شد.

شفیعی افزود: ادبیات مختص تهران نیست بلکه مختص همه شهرستان‌هاست و در تلاش هستیم این مهم را با برگزاری برنامه‌های نظیر کنگره شعر آیینی در شهرستان‌ها توسعه دهیم.

انتهای پیام/‌ش20

   


هم‏زمان با هفته درختکاری
6 هزار اصله نهال در دانشگاه دماوند کاشته شد

خبرگزاری فارس: هم‏زمان با هفته درخت و درختکاری، بیش از شش هزار اصله نهال در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند کاشته شد.

خبرگزاری فارس: 6 هزار اصله نهال در دانشگاه دماوند کاشته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند، امور اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند هم‏زمان با هفته درختکاری به کاشت شش هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در محوطه و زمین‏های تحت تملک خود اقدام کرد.

رئیس و معاونان دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند ضمن بزرگداشت هفته درختکاری، کاشت این تعداد نهال را آغاز کردند.

حسین صفری، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در این آیین ضمن اشاره به روایات مختلف از ائمه در زمینه کاشت و نگهداری درختان اظهار داشت: ایجاد فضای سبز در واحد دماوند ضروری است و ما همه تلاش خود را در جهت ایجاد فضای شاداب و سرسبز در دانشگاه انجام خواهیم داد.

وی در پایان از زحمات عباس حبیبی، مدیر امور اداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند تقدیر کرد و کاشت این تعداد نهال در دماوند را بی‏نظیر و قابل توجه خواند.

انتهای پیام/ی30

   


معاون رئیس جمهور خبر داد
فراهم شدن بسترهای جذب بیشتر گردشگر در کشور

خبرگزاری فارس: معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با تمهیدات اندیشیده شده بسترهای جذب بیشتر گردشگران خارجی در کشور فراهم شده است.

خبرگزاری فارس: فراهم شدن بسترهای جذب بیشتر گردشگر در کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، سید حسن موسوی شامگاه امروز که در قالب چهارمین سفر استانی البرز به این استان آمده بود، در جمع مدیران و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی استان البرز اظهار داشت: کشور ما دارای جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است اما باید زیرساخت‌های لازم به منظور جذب گردشگر فراهم شود تا توریست‌ها و گردشگران خارجی بیشتر جذب مراکز گردشگری کشور شوند.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌ها انجام شده زیرساخت‌های لازم برای جذب 7 میلیون گردشگر در سال 91 فراهم شده است.

این مسئول گفت: تلاش می‌شود تا به منظور جذب بیشتر گردشگران خارجی زیرساخت‌های بیشتری ایجاد شود که علاوه بر جذب گردشگر می‌تواند صرفه اقتصادی بسیار خوبی را برای کشور به همراه داشته باشد.

موسوی تأکید کرد: باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرد که در افق 1404 در سند چشم‌انداز 20 ساله این سازمان بتواند زمینه جذب بیش از 20 میلیون گردشگر خارجی را در کشور فراهم کند.

وی افزود: معرفی جاذبه‌های گردشگری ایران یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود.

موسوی خاطرنشان کرد: ایرانیان مقیم خارج از کشور که به عنوان سفیران ایران در خارج زندگی می‌کنند، می‌توانند با معرفی کشور و جاذبه‌های گردشگری گامی اساسی در جهت افزایش گردشگران خارجی به کشور داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 6 میلیون و 500 هزار ایرانی در خارج از کشور زندگی می‌کنند، ‌تأکید کرد: اگر هر یک از این افراد جاذبه‌های گردشگری را به سه نفر در خارج از کشور معرفی کنند پیش‌بینی می‌شود ایران سالانه 18 میلیون گردشگر خارجی داشته باشد.

معاون رئیس جمهور در ادامه سخنان خود تأکید کرد: جذب گردشگر تنها صرفه اقتصادی را برای کشور به همراه نخواهد داشت بلکه می‌تواند در ایجاد اشتغال پایدار نیز سهم اساسی داشته باشد.

موسوی در ادامه سخنان خود به ظرفیت‌های موجود در بخش گردشگری استان البرز اشاره کرد و گفت: این استان نیز یکی از استان‌های جذاب در کشور است که با داشتن مراکز گردشگری و اقامتی و تاریخی می‌تواند در جذب بیشتر گردشگران موثر باشد.

در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان اداره کل میراث ‌فرهنگی، صنایع ‌دستی و گردشگری استان البرز با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

انتهای پیام/آ20

   


رقابت های بین‌المللی کشتی آزاد جام تختی - تهران
آذرشکیب با غلبه بر قاسمی به طلای سنگین وزن دست یافت/ ناکامی گل‌محمدزاده و لاغری

خبرگزاری فارس: آذرشکیب و قاسمی به فینال سنگین وزن رقابت‌های بین المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ فیلا جام تختی راه یافتند.

خبرگزاری فارس: آذرشکیب با غلبه بر قاسمی به طلای سنگین وزن دست یافت/ ناکامی گل‌محمدزاده و لاغری

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبری فارس «توانا»، در ادامه مسابقات روز دوم و پایانی سی و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی آزاد جایزه بزرگ فیلا جام جهان پهلوان تختی که از ساعت 14:30 امروز در سالن 12 هزار نفری آزادی در اوزان 60، 74، 84 و 120 کیلوگرم آغاز شده است محمدرضا آذرشکیب و کمیل قاسمی به فینال سنگین وزن راه یافتند.

آذرشکیب در این دیدار در 2 تایم و با نتیجه یک بر صفر و یک بر صفر کلینچ مقابل قاسمی به پیروزی رسید و نشان طلای سنگین وزن را بر گردن آویخت.

نشان های برنز این وزن هم به یرژان دویسن بیکوف از قزاقستان و ماگومد گاجی نوررسول اف از روسیه رسید.

کمیل قاسمی با پیروزی مقابل امید گل محمدزاده به فینال رسیده بود و محمدرضا آذرشکیب نیز در دو تایم و با نتایج یک بر صفر و 2 بر صفر مقابل یرژان دویسن بیکوف از قزاقستان به پیروزی رسید و به دیدار پایانی راه پیدا کرد.

از حوادث مهم این وزن می توان به شکست فردین معصومی مقابل گئورگی ساکاندلیدزه از گرجستان در همان دور اول اشاره کرد. معصومی با باخت حریفش در مرحله بعد از گردونه حذف شد تا خداحافظی تلخی با مسابقات داشته باشد.

پیروزی اصغر لاغری مقابل چولومبات جارگالسایخان نفر دوم بازی های آسیایی 2010 گوانگجو و دارنده 2 نشان برنز آسیا نیز جالب توجه بود. لاغری در مرحله بعد مقابل آذرشکیب باخت تا حریف مغولش حذف شود.

* رده بندی 120 کیلو به شرح زیر است:

1- سیدمحمدرضا آذرشکیب (ایران) 2- کمیل قاسمی (ایران) 3- یرژان دویسن بیکوف (قزاقستان) و ماگومد گاجی نوررسول اف (روسیه) 5- امید گل محمدزاده و اصغر لاغری (ایران)

انتهای پیام/م

   


فرمانده انتظامی بوشهر خبر داد
کشف بیش از 225 هزار عدد مواد آتش‌زا در استان بوشهر

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: 235 هزار و 621 عدد مواد آتش‌زا و ترقه در شهرستان‌های دیلم و گناوه کشف و ضبط شد.

خبرگزاری فارس: کشف بیش از 225 هزار عدد مواد آتش‌زا در استان بوشهر

 به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، رضا محمدی یگانه عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال اقدامات ناجا برای برخورد با برهم زنندگان نظم عمومی بیشتر شده و در این زمینه توفیقاتی هم داشتیم.

وی افزود: در چهارشنبه آخر سال با توجه به نزدیک شدن به پایان سال و در پی آن مراسم سنتی چهارشنبه آخر سال و تقاضای جوانان نسبت به تهیه مواد محترقه و آتش‌زا و عرضه این مواد توسط افراد سودجو فرصت طلب در بازار کارکنان اداره نظارت بر اماکن عمومی و پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان گناوه در استان بوشهر برای پاکسازی و جمع اوری مواد محترقه و آتش‌زا و برخورد با عاملین و توزیع کنندگان اقدام به اجرای طرح مبارزه با قاچاق مواد محترقه اقدام کردند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: در این طرح تعداد و انبار دپو مواد محترقه شناسایی و در بازدید از انبار اول موفق به کشف 52 هزار و 700 عدد انواع ترقه انفجاری و آتش‌زا و تعداد 42 دستگاه چراغ قوه و پنج دستگاه ماشین حساب و دو دستگاه مو کن برقی و چهار دستگاه چراغ سقفی و 59 عدد باتری قاچاق شدند.

محمدی یگانه تصریح کرد: در بازرسی از انبار دوم تعداد 97 هزار و 380 عدد انواع ترقه انفجاری و آتش‌زا کشف و ضبط شد و ارزش تقریبی این دو محموله کالای قاچاق 317 میلیون و 160 هزار ریال برآورد شده است.

وی گفت: کالای قاچاق مکشوفه به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی به پلیس آگاهی دایره مبارزه با قاچاق تحویل و انبارهای مذکور توسط اداراه نظارت بر اماکن عمومی پلمب شدند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: همچنین با تلاش ماموران انتظامی شهرستان دیلم بیش از 85 هزار عدد انواع مواد محترقه در این شهرستان کشف و ضبط شد.

محمدی یگانه گفت: پلیس اطلاعات شهرستان دیلم در استان بوشهر با انجام اقدامات و به‌کارگیری تعقیب مراقبت‌های ویژه پلیسی و شناسایی دو نفر با هماهنگی قضائی و اخذ مجوز برای بازرسی وارد انبار آنها شدند.

وی اظهار داشت: در این راستا در عملیاتی در قالب سه اکیپ به آدرس نامبردگان عزیمت و با رعایت قوانین و موازین شرعی وارد منزل و انبار فوق شدند که متهمان در محل حضور نداشتند و با حضور افراد خانواده تعداد 85 هزار و 541 عدد انواع مختلف مواد محترقه کشف و برای سیر مراحل قانونی به این پلیس انتقال داده شد، ارزش تقریبی مواد کشف شده 350 میلیون ریال است.

انتهای پیام/ش20

   


مدیر سازمان دانش‌آموزی فارس:
نماینده مجلس دانش‌آموزی نگاه ملی داشته باشد

خبرگزاری فارس: مدیر سازمان دانش‌آموزی استان فارس گفت: نماینده مجلس دانش‌آموزی باید دارای نگاه ملی و کلان باشد.

خبرگزاری فارس: نماینده مجلس دانش‌آموزی نگاه ملی داشته باشد

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، بهروز پرنیان عصر امروز در انتخابات ششمین دوره انتخابات مجلس دانش‌آموزی استان فارس اظهار داشت: دانش‌آموزانی که به عنوان نماینده دانش‌آموزان استان فارس به مجلس راه می‌یابند، به طور صرف نماینده منطقه و استان نیستند بلکه نماینده تمام دانش‌آموزان کشور هستند.

وی با اشاره به جایگاه شورا در مفاهیم دینی و نیز شورا و انتخابات در متن قانون اساسی بیان کرد: مدرسه به عنوان مکانی است که برای آموزش افراد فعالیت دارد و آنها را برای زندگی در جامعه بزرگ‌تر آماده می‌کند.

پرنیان با تاکید بر اینکه شوراهای دانش‌آموزی به برکت نظام جمهوری اسلامی به وجود آمده است، تصریح کرد: طبق آیین‌نامه مدارس، شوراهای دانش‌آموزی در مدارس برای ارائه مشورت به اولیای مدرسه تشکیل شده و در سطح شهرستان به مجمع دانش‌آموزی شهرستان می‌رسد.

مدیر سازمان دانش‌آموزی استان فارس همچنین به بررسی جایگاه مجلس دانش‌آموزی پرداخت و آن را در سطح دنیا منحصر به فرد دانست و بیان کرد: مجلس دانش‌آموزی، مجلسی مشورتی است، از این رو دانش‌آموزان منتخب باید با وظایف نمایندگان دانش‌آموزی آشنا باشند.

پرنیان افزود: اعضای مجمع دانش‌آموزی این استان باید افرادی را انتخاب کنند که دارای دیدگاه‌های منطقی باشند و افراد منتخب باید نگاهی ملی و کلان داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس دانش‌آموزی باید فرامنطقه‌ای فکر کرده و به ارائه برنامه بپردازند، تصریح کرد: اگر وسعت دید نماینده دانش‌آموزی در مجلس کوتاه باشد، لطمه‌ای جبران‌ناپذیر به جایگاه مجلس دانش‌آموزی وارد می‌کند و از اثرگذاری آن می‌کاهد.

انتهای پیام/آ20

   


جاجرود قابلیت ارتقا به شهر را دارد

یکشنبه 21 اسفند 1390 نویسنده: ramin h |

بخشدار مرکزی تهران:
جاجرود قابلیت ارتقا به شهر را دارد

خبرگزاری فارس: بخشدار مرکزی تهران گفت: منطقه جاجرود با وجود چند ناحیه روستایی و مراکز کارگاهی متعدد قابلیت تبدیل شدن به شهری مجزا را دارد.

خبرگزاری فارس: جاجرود قابلیت ارتقا به شهر را دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، محمود مصلحی‏شاد عصر امروز در جمع مردم و مسئولان بخش مرکزی تهران اظهار کرد: در حال حاضر، جاجرود استعداد بالقوه‏ای برای تبدیل شدن به شهری مجزا دارد.

وی با اشاره به برخی ویژگی‏های بارز منطقه جاجرود خاطرنشان کرد: منطقه جاجرود علاوه بر جریان رودخانه‏ای زیبا و برخورداری از طبیعتی بکر، از وجود نزدیک به سه هزار واحد کارگاهی نیز بهره‏مند است.

مصلحی‏شاد ادامه داد: در برخی از مراکز و واحدهای صنعتی جاجرود به صورت سه ‏شیفت و دو شیفت، یک هزار و 500 نفر نیروی کار مشغول فعالیت هستند.

بخشدار مرکزی تهران با اشاره به آمار جمعیتی منطقه جاجرود گفت: در حال حاضر، جاجرود با 10 هزار نفر جمعیت ساکن دائم قابلیت تبدیل شدن به شهری مجزا را دارد.

وی تصریح کرد: جاجرود، مجموعه‏ای از مناطق روستایی واقع در شمال شرق استان تهران و مستقر در 10 کیلومتری پایتخت است و دیگر هموطنان، این خطه خوش آب و هوا را با رودخانه هم‏نام و زیبای جاری در آن می‏شناسند.

مصلحی‏شاد ادامه داد: نقاطی روستایی همچون "سعیدآباد"، "طاهرآباد" و نواحی کارگاهی از جمله داشته‏های جاجرود به شمار می‏آید.

بخشدار مرکزی تهران افزود: مراحل مقدماتی این تبدیل جغرافیایی انجام و آمادگی لازم از سوی مردم و شوراهای اسلامی منطقه اعلام شده است.

وی ادامه داد: دیگر امور مرتبط با واحدهای مسکونی نواحی روستایی جاجرود به غیر از طرح‏ هادی روستای "خسرو آباد" با مشکل خاصی مواجه نیست.

انتهای پیام/ی20

   


تا پایان امسال صورت می‏گیرد
راه‏اندازی دوربین‏های ثبت‏ سرعت در جاده‏های هراز و فیروزکوه

خبرگزاری فارس: معاون عملیات پلیس راه کشور از راه‏اندازی دوربین‏های ثبت ‏سرعت در جاده‏های هراز و دماوند ـ فیروزکوه تا پایان اسفند ماه 90 خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‏اندازی دوربین‏های ثبت‏ سرعت در جاده‏های هراز و فیروزکوه

صمد اسفندیاری امروز در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: این دو جاده از محورهای پرتردد کشور قلمداد می‏شوند.

وی ادامه داد: دوربین‏های ثبت ‏سرعت پیش از این در دو جاده اصلی مواصلاتی بین استان تهران و نواحی شمالی کشور یعنی دماوند ـ فیروزکوه و محور هزار نصب شده بود.

اسنفدیاری اضافه کرد: طبق برنامه‏هایی که البته هنوز به طور حتم مشخص نیست، این سامانه‏های پیشگیرانه با حضور فرماندهی پلیس راهور ناجا به بهره‏برداری می‏رسد.

معاون عملیات پلیس راه کشور در ادامه، رانندگان و مسافران نوروزی را به استراحت کافی پیش و حین رانندگی برای سفری ایمن‏تر توصیه کرد.

 

* واژگونی؛ بخش عمده‏ای از سوانح جاده‏ای

معاون عملیات پلیس راه کشور همچنین اظهار داشت: بر اساس تحقیقات واحد ارزیابی پلیس راهور، بخش عمده‏ای از سوانح جاده‏ای کشور را واژگونی خودرو تشکیل می‏دهد.

اسفندیاری اضافه کرد: در میان دلایل مختلف واژگونی‏های ناشی از سوانح رانندگی جاده‏ای، خواب‏آلودگی و استراحت ناکافی نیز در صدر لیست قرار می‏گیرد.

معاون عملیات پلیس راه کشور با تاکید بر لزوم سود جستن از توقف‏گاه‏های بین‏راهی خاطرنشان کرد: استفاده از توقف‏گاه‏های مستقر در مسیر حرکت یکی از توصیه‏های پلیس راهور است.

وی ادامه داد: رانندگان می‏توانند با توقف کوتاه و استراحتی چند لحظه‏ای با تمرکز و دقت بیشتری به راه خود ادامه دهند تا خدای نکرده حادثه‏ای برای خانواده به وجود نیاید.

انتهای پیام/ی20

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات