کارکرد مسجد ایجاد تعادل در جامعه است‌

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد اصفهان:
کارکرد مسجد ایجاد تعادل در جامعه است‌

خبرگزاری فارس: مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان اصفهان گفت: تعادل در دین اسلام برای همه امور وجود دارد و مساجد به عنوان یکی از عوامل ایجاد کننده تعادل در اجتماع به شمار می‌روند.

حجت السلام محمدرضا صالحیان در گفت‌وگو با خبرنگار در اصفهان درباره تکریم هفته مساجد اظهار داشت: مسلمانان شیعه و سنی در مشترکات فقهی و دینی خود باید وحدت داشته باشند و این پیام پیامبر(ص) برای همه جهان اسلام است.
وی ادامه داد: به دلیل مشترکات مسلمانان در پذیرش پروردگار یکتا و همچنین قبله مشترک، باید این اشتراک در مساجد هم وجود داشته باشد که در واقع مسجد یکی از مواردی است که ریشه در سنت پیامبر(ص) دارد.
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان اصفهان با اشاره به اینکه 31 مرداد ماه از سوی سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد نامگذاری شده است، تصریح کرد: از 31 مرداد ماه به مدت یک هفته تکریم، اعزاز و اکرام از مساجد را خواهیم داشت.
 وی علت نامگذاری هفته تکریم و تجلیل مساجد از 30 مرداد ماه تا پنج شهریورماه را مطابقت با 21 آگوست روز به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها که با کشتار مردم در مسجد گوهر شاد توسط رضاخان همزمان شده است عنوان داشت.
صالحیان با اشاره به اینکه مسلمانان جهان سالی یک بار در مراسم حج از سراسر نقاط جهان در یک مکان واحد به دور هم جمع می‌شوند، اضافه کرد: مراسم حج در واقع اجتماع به مفهوم عام و داشتن وحدت همه مسلمین جهان است و به همین دلیل به تجمع در مسجد روزی پنج بار سفارش شده است.  
وی مسجد را پایگاه انسجام و یکپارچگی مسلمانان دانست و تاکید کرد: در دین اسلام به داشتن تعادل در همه امور سفارش شده است و مساجد نیز به عنوان یکی از عوامل ایجاد کننده تعادل در اجتماع به شمار می‌روند.
مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد در استان اصفهان همچنین با اشاره به نقش تربیتی مساجد افزود: تربیت یکی از مواردی است که بشریت به آن در همه زمان‌ها نیاز داشته و این امر به صورت حضور انبیا و امامان محقق شده است.
وی گفت: پیامبر(ص) به عنوان کسی که نقش اساسی در تربیت بشر داشته است و مسجد نیز با نام پایگاه‌ و کلاس‌ درس پیامبر(ص) در طول تاریخ اسلام همواره مورد توجه مسلمانان قرار گرفته است.

   


بازدید مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه‌وبویراحمد از مددجویان لوداب

خبرگزاری فارس: مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد به منظور بررسی مشکلات مردم از چند خانواده مددجوی بخش لوداب بازدید کرد.

به گزارش خبرگزاری  فارس از یاسوج، مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز به ‌همراه تعدادی از مسئولان ستادی این استان، بخشدار و مسئولان بخش لوداب از خانواده‌های زیر پوشش این منطقه سرکشی و از نزدیک در جریان مشکلات این خانواده‌ها قرار گرفت.
عبد‌االمجید فرهادی در این دیدار، محرومان را افرادی با ارزش و شریف خواند و گفت: کمیته امداد خود را خادم این قشر گرانقدر جامعه می‌داند.
فرهادی خدمت به محرومان و نیازمندان را افتخاری بزرگ دانست و بیان كرد: کمیته امداد از هیچ کمکی برای کاهش مشکلات مردم دریغ نمی‌کند.
وی بررسی مشکلات خانواده‌های ایتام و نیازمندان جامعه را به صورت بازدید حضوری، از برنامه‌های این نهاد حمایتی اعلام کرد و عنوان داشت: کمیته امداد در طول سال نسبت به اجرای طرح‌های مختلفی از جمله طرح مفتاح‌الجنه، شفا، حامی‌یابی، اکرام ایتام و کوثر اقدام می‌کند که در ماه رمضان اکثر این طرح‌ها با اولویت ایتام اجرا می‌شوند. 
مدیر کل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان محلی در بخش لوداب خواست تا همه توان خود را برای برطرف کردن مشکلات نیازمندان این بخش به‌ کار گیرند.
فرهادی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت خیرین و نیکوکاران به ‌خصوص خیرین بومی، همت مسئولان برای برطرف کردن نیازهای ضروری مردم و ایجاد فرهنگ و فرصت کار در جامعه به ‌ویژه روستاها از جمله راه‌های کاهش محرومیت در این استان است.
این مسئول حمایتی در کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کمیته امداد با انجام دیدارهای متوالی با همه مدیران و کارکنان اداری در این استان تلاش دارد با همه توان و ظرفیت نسبت به کاهش مشکلات و آلام نیازمندان گام بردارد.
فرهادی تصریح کرد: توجه ویژه به سیاست اشتغال‌زایی و خودکفایی این نهاد در سال‌های گذشته موجب کاهش 8 هزار نفری جمعیت زیر پوشش کمیته امداد در کهگیلویه و بویراحمد شده است.
وی یادآور شد: کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مستمری خانواده‌های مددجوی خود را به صورت ماهانه از 42 هزار تومان تا 75 هزار تومان به‌ آنها پرداخت می‌کند. 
در جریان این بازدید از سوی مدیر کل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد دستورات لازم برای مساعدت و برطرف کردن نیازهای اولویت‌دار خانواده‌های زیرپوشش شاخه لوداب صادر شده است.‌

   


حفر 5 حلقه چاه در روستاهای شهرستان همدان

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

با هدف رفع مشکل کم‌آبی صورت پذیرفت؛
حفر 5 حلقه چاه در روستاهای شهرستان همدان

خبرگزاری فارس: مدیر آبفار شهرستان همدان از حفر پنج حلقه چاه در روستاهای پرجمعیت شهرستان همدان به منظور رفع مشکل کم‌آبی آنها خبر داد.

محمدرضا برومندفر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان به منظور رفع کمبود آب در روستاهای جیحون‌آباد، مهدی‌آباد، دشته، چشمه قصابان و مسلم‌آباد شهرستان همدان پنج حلقه چاه در این روستاها حفر کرد.
وی افزود: با حفر و تجهیز کامل و در برخی موارد با افزایش گالری و دیگر اقدامات انجام گرفته مشکل کمبود آب پنج روستای پرجمعیت شهرستان همدان رفع شد.
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان اضافه کرد: روستاهای جیحون‌آباد با یک هزار و 77 نفر جمعیت، مهدی‌آباد با تعداد یک هزار و 303 نفر جمعیت و دشته با یک هزار و 456 نفر جمعیت با بهره‌برداری از این پروژه‌ها از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند شدند.
وی ادامه داد: همچنین روستاهای چشمه قصابان با  608 نفر جمعیت و مسلم‌آباد نیز با 601 نفر جمعیت با بهره برداری از این پروژه ها از نعمت آب آشامیدنی برخوردار شدند.
برومندفر اعلام داشت: شهرستان همدان مشتمل بر 109 روستا است که از این تعداد 65 روستای پرجمعیت آن با 80 درصد جمعیت روستایی این شهرستان زیر پوشش امور آبفار شهرستان همدان قرار دارند.
وی با اشاره به وظیفه این شرکت در آبرسانی به روستاها و تأمین آب شرب سالم برای اهالی آن افزود: توجه وافر به اجرای پروژه‌های آبرسانی به روستاها و ایجاد شبکه‌های جمع آوری بهداشتی فاضلاب نقش مهمی در کاهش هزینه‌های بهداشتی و سالم‌سازی محیط روستاها به دنبال دارد.
مدیر آب و فاضلاب روستایی شهرستان همدان در پایان سخنان خود تأکید کرد: از سوی دیگر توجه به آبرسانی به این مناطق علاوه بر جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، خود نیز گامی ارزشمند در راستای اجرای عدالت اجتماعی محسوب می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد.

   


پس از تخریب 80 درصدی؛
قلعه تاریخی هنجن در نطنز بازسازی می‎شود

خبرگزاری فارس: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگردی نطنز گفت: قلعه تاریخی هنجن نطنز در دست باسازی قرار دارد و مرمت این قلعه تاریخی به 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

احمدرضا قاسمی در گفتوگو با خبرنگار فارس در اصفهان از مرمت ‌و بازسازی قلعه تاریخی هنجن نطنز خبر داد و گفت: برای مرمت این قلعه تاریخی که 80 درصد آن تخریب شده، 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز است که 500 میلیون ریال آن اختصاص یافته است.
وی به مراحل بازسازی این قلعه تاریخی هنجن اشاره کرد و افزود: مراحل مرمت قلعه تاریخی هنجن شامل مرمت طاق، نماسازی داخل قلعه‌، پله‎ها‌، تخته پوش، سنگ فرش و محوطه‌سازی است.
قاسمی با بیان این مطلب که این قلعه تاریخی در دوره سلجوقیان در شهرستان نطنز ساخته شده است، اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار مرمت این قلعه تاریخی سال آینده به پایان می‎رسد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگردی نطنز در خصوص موقعیت این قلعه در شهرستان نطنز بیان داشت: قلعه تاریخی هنجن در مجاورت روستای تاریخی ابیانه با حدود دو هزار و 600  مترمربع مساحت در چهار طبقه و بر فراز کوهی مشرف به روستای هنجن بنا شده است.
وی ادامه داد: در قسمت زیرین این بنای تاریخی، تونل زیرزمینی به طول 250 متر حفر شده که در میانه راه به دو قسمت تقسیم می شود و در قدیم برای رساندن خبر و کسب اطلاعات از دشمن به کار می‌رفته است.  
قاسمی در خصوص دیگر کاربردهای این قلعه تاریخی اظهار داشت: قلعه هنجن از سوی دیگر به چشمه آبی برای تأمین آب در زمان جنگ راه داشته است
وی در پایان گفت: قلعه تاریخی هنجن در سال 1379 به شماره 3479 در فهرست آثار ملی ثبت شده و اکنون در دست مرمت  قرار گرفته است. 

   


سرنوشت قذافی در هاله‌ای از ابهام

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

سرنوشت قذافی در هاله‌ای از ابهام

خبرگزاری فارس: در حالی كه برخی منابع غیر رسمی لیبی از دستگیری قذافی در 10 کیلومتری طرابلس خبر می‌دهند برخی گزارش‌ها هم از خروج وی از طرابلس حكایت دارد و برخی از سایت‌های خبری با انتشار تصاویری حتی از مرگ وی خبر داده‌اند.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی انقلابیون لیبی، اخبار ضد و نقیضی از سرنوشت قذافی منتشر شده است.

پایگاه مخالفان لیبی اعلام كرد كه قذافی در 10 کیلومتری غرب طرابلس دستگیر شده است.

این در حالی است که بسیاری از رسانه‌های گروهی تاكنون هیچ خبری از دستگیری قذافی منتشر نکرده‌اند و منابع رسمی نیز از تائید این خبر خودداری کرده‌اند.

از سوی دیگر یک منبع دیپلماتیک در پایتخت لیبی اعلام کرد که سرهنگ معمر قذافی همچنان در طرابلس است.

به گزارش فارس به نقل از الیوم السابع، یک منبع دیپلماتیک در پایتخت لیبی گفت که سرهنگ معمر قذافی همچنان در منزل خود در طرابلس است.

این مقام دیپلماتیک که بر اساس گزارش این پایگاه خبری طی هفته‌های گذشته با قذافی شخصا دیدار کرده بود، تاکید کرد که او همچنان در مقر خود در "باب العزیزیه" است.

از سوی دیگر خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس نظر دبیر كل جنبش ملی لیبی را درباره این خبر جویا شد كه وی پاسخ داد: قذافی لیبی را ترك نكرده است و تنها این احتمال وجود دارد كه از طرابلس گریخته باشد.

"مفتاح لملوم" درمورد خبرهایی درباره پنهان شدن یا گریختن قذافی به دیگر كشورها، گفت: هنوز خبر موثقی درباره محل اختفای قذافی یا آنكه فرار وی به دیگر كشورها، وجود ندارد اما از آنجایی كه فرزندانش در طرابلس بودند،‌ معتقدم كه وی هنوز در لیبی است و به احتمال زیاد طرابلس را فقط ترك كرده است. من معتقدم كه وی هنوز از لیبی خارج نشده است.

برخی از سایت‌ها نیز با انتشار تصاویری از جسد خونین دیكتاتور لیبی حتی از مرگ وی خبر داده‌اند.

   


در سال جاری محقق می‌شود؛
راه‌اندازی و تجهیز كلینیك تخصصی بیمارستان توحید جم

خبرگزاری فارس: رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر از راه‌اندازی و تجهیز كلینیك تخصصی بیمارستان توحید جم در نیمه دوم امسال خبر داد.

مهرداد حسین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلویه اظهار داشت: بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر، علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به کارکنان صنعت نفت، به مردم بومی استان بوشهر و محیط پیرامونی نیز توجه لازم را دارد و تمام مراکز بهداشتی و درمانی صنعت نفت، خدمات مطلوبی به مردم ارائه می‌کنند.
وی افزود: وزارت نفت همواره به محیط‌های پیرامونی توجه داشته و در استان بوشهر در تمام زمینه‌ها شاهد ارائه خدمات توسط صنعت نفت و بویژه منطقه ویژه پارس جنوبی هستیم.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر با اشاره به حجم و کیفیت خدمات این سازمان خاطرنشان کرد: بهداشت و درمان نفت در حال حاضر با داشتن یك واحد بیمارستانی و 34 مركز درمانی وظیفه حمایت از 20 هزار نفر از كاركنان وزرات نفت و خانواده‌های آنان و همچنین 120 هزار نفر از ساكنان بومی مناطق جم و عسلویه را بر عهده دارد.
حسین‌زاده تصریح کرد: به علت نبودن امكانات درمانی مشابه در سطح منطقه، تمام خدمات درمانی مورد نیاز در مناطق جم و عسلویه توسط بهداشت و درمان صنعت تامین می‌شود.
وی اذعان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 300 هزار بیمار به مراکز درمانی بهداشت و درمان نفت مراجعه کرده‌اند و خدمات لازم را دریافت داشته‌اند.
رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت استان بوشهر گفت: توسعه بیمارستان توحید جم و راه‌اندازی و تجهیز كلینیك تخصصی بیمارستان توحید و راه‌اندازی مرکز درمانی سایت تنبک در دستور کار ما قرار دارد که به فضل خدا به زودی انجام خواهد شد.
حسین‌زاده یادآور شد: طی دو سال اخیر بیش از 90 طرح مهم و بزرگ در صنعت نفت استان برای توسعه مراکز بهداشتی و درمانی انجام شده و هم‌اکنون بیشترین امکانات و بهترین تجهیزات در مراکز درمانی صنعت نفت بوشهر مستقر هستند.
وی بیان داشت: در سالی که توسط مقام معظم رهبری به نام جهاد اقتصادی نامگذاری شده باید بیش از گذشته تلاش کنیم و باید در بهبود خدمات درمانی نهایت استفاده را ببریم.

   


اتمام حفاری تونل شرقی مترو در بهمن ماه 90

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

رئیس سازمان قطار شهری اصفهان خبر داد:
اتمام حفاری تونل شرقی مترو در بهمن ماه 90

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان قطار شهری اصفهان گفت: عملیات حفاری تونل شرقی خط یک مترو تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به اتمام می‌رسد و این کریدور نیز آماده ریل‌گذاری می‌شود.

عبدالجواد زعفرانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در پاسخ به این سوال که تونل شرقی خط یک مترو اصفهان چه زمانی به پایان می‌رسد و به عبارتی تمام عملیات حفاری محور شمال جنوب مترو به اتمام می‌رسد، اظهار داشت: دو هفته پیش از این عملیات حفاری باند غربی خط یک مترو یا محور شمال جنوب به اتمام رسیده و تنها حفاری ۸۰۰ رینگ باند شرقی باقیمانده است.
وی در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر حفاری تونل شرقی این خط از مترو در چه قسمتی قرار دارد، گفت: دستگاه حفار (TBM) در تونل شرقی از زیر هتل سوئیت و ساختمان‌ها بدون هیچ مشکلی عبور کرده است و به صورت شبانه‌روزی عملیات حفاری ادامه دارد.
رئیس سازمان قطار شهری اصفهان تصریح کرد: با توجه به پیشرفت کار در این قسمت پیش‌بینی می‌شود عملیات حفاری این باند نیز در روز ۲۲ بهمن ماه سال جاری به اتمام برسد و این کریدور نیز آماده ریل‌گذاری شود.
وی در ارتباط با واگن‌گذاری تونل غربی مترو بیان كرد: تأمین واگن از مهم‌ترین مشکلات قطار شهری اصفهان است و با وجود اینکه این قسمت از مترو آماده ریل گذاری و تجهیز واگن است اما هنوز واگن‌های مترو اصفهان خریداری نشده است.
زعفرانی تاکید کرد: باید با وفاق مشترک و وحدت کلمه مشکل خرید واگن‌های قطار شهری اصفهان هرچه سریع‌تر برطرف شود.
وی با بیان اینکه تاکنون بیشتر هزینه‌های مترو اصفهان را شهرداری پرداخت کرده است، تصریح کرد: در تأمین اعتبارات و پرداخت هزینه‌ها مترو، دولت و شهرداری این کلان‌شهر سهم مساوی و 50 درصدی دارد، بنابراین دولت و مجلس باید با تخصیص اعتبارات ملی برای این پروژه ملی به خصوص در زمینه خرید‌های خارجی برای مترو هزینه‌های تحمیلی بر مردم و شهر را کاهش دهند.
رئیس سازمان قطار شهری اصفهان در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان بهره برداری مترو اصفهان افزود: به دلیل چند مدیریتی بودن اجرای مترو، نمی‌توان قولی در خصوص زمان راه اندازی این طرح داد.
وی اضافه کرد: در صورتی که مدیریت آن در دست شهرداری بود زمان راه‌اندازی مترو همانند پروژه‌های دیگر شهر به شهروندان داده می‌شد.
زعفرانی در خصوص خط سوم مترو اصفهان گفت: مطالعات خط سوم مترو اصفهان شروع شده و احتمال دارد عملیات اجرایی این خط زودتر از محور دوم یعنی خط شرقی غربی آغاز شود.
وی در ارتباط با مسیر خط سوم مترو اظهار داشت: مسیر خط سوم مترو اصلاح شده و اجرای آن از زینبیه به سمت بزرگمهر بوده و تا میدان آزادی ادامه می‌یابد.

   


/سینمای مصر/
فیلم سینمایی «با عشقم» درباره تونل‌های غزه ساخته می‌شود

خبرگزاری فارس: فیلم سینمایی «با عشقم» كه قرار است به مساله فلسطین و تونل‌های انتقال اسلحه و دارو در مرز مصر و غزه بپردازد در مصر ساخته می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه الیوم السابع، «شریف مندور» كارگردان مصری در حال فعالیت‌های وسیعی برای تولید نهایی فیلمی با عنوان «با عشقم» درباره تونل‌های مرز غزه و فلسطین است.
«با عشقم» قرار است به مساله فلسطین و تونل‌های انتقال اسلحه، دارو و موادغذایی در مرز مصر و غزه در جریان محاصره این منطقه بپردازد.
بنابر این گزارش در فیلم سینمایی «با عشقم»، خالد النبوی، روبی و احمد الفیشاوی بازی خواهند كرد و هم‌اكنون این كارگردان مصری در حال انتخاب 22 بازیگر این سریال است.
لوكیشن‌های انتخاب شده برای این فیلم سینمایی نیز در العریش، اسكندریه، الحمام در مصر و رفح در فلسطین و همچنین در لندن خواهد بود و قرار است دكوری در قاهره برای به تصویر كشیدن حمل و نقل در تونل‌ها و مشكلات آن تهیه شود.
بنابر این گزارش فیلم «با عشقم» تولید مشترك مصر و فرانسه خواهد بود و یك گروه هنری در غزه امكانات لازم و برخی مشاوره‌ها را به سازندگان آن خواهد داد.
سازندگان این فیلم سینمایی همچنین با اشاره به این كه تصویربرداری این فیلم سینمایی 6 هفته به طول خواهد انجامید از حضور پاتریك شلندر به عنوان مدیر تصویربرداری این سریال خبر داده و اعلام كردند: دولت فلسطین با تصویربرداری در غزه موافقت كرده است.

   


محل اختفای قذافی نامعلوم است

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی:
محل اختفای قذافی نامعلوم است

خبرگزاری فارس: رئیس شورای ملی انتقالی لیبی اعلام كرد كه مخالفان قذافی هنوز مكان حضور یا اختفای معمر القذافی را نمی‌دانند.

به گزارش فارس، مصطفی عبدالجلیل شورای ملی انتقالی لیبی این خبر را در كنفرانس خبری امروز در بنغازی  اعلام كرد و افزود كه هیچ كس از مكان حضور معمر القذافی اطلاعی ندارد.

در همین حال، این مقام لیبیایی وجود هرگونه مذاكره با دادگاه جنایی بین المللی در لاهه را برای محاكمه سیف‌الاسلام قذافی فرزند ارشد قذافی رد كرد.

سیف الاسلام و محمد القذافی دو فررند قذافی شب گذشته به دست نیروهای مخالف رژیم پدرشان بازداشت شدند و به گفته عبدالجلیل اكنون در مكانی امن در اختیار شورای ملی انتقالی لیبی قرار دارند.

در همین حال، احتمال محاكمه سیف الاسلام در لیبی نیز افزایش یافته است.

پیش از این یك مقام دادگاه لاهه ادعا كرده بود كه برای تسلیم سیف‌الاسلام به این دادگاه، مذاكراتی با شورای ملی انتقالی لیبی برگزار كرده است.

رئیس شورای ملی انتقالی لیبی در عین حال اعلام كرد كه هنوز نمی‌تواند با قطعیت اعلام كند كه طرابلس كاملا در اختیار مخالفان قرار گرفته است زیرا باب العزیریه و بخش‌های در پیرامون آن هنوز خارج از كنترل مخالفان است.

گزارش‌های خبری درباره سرنوشت قذافی بشدت ضدونیض است؛ در حالی كه برخی از خروج وی از طرابلس خبر می‌دهند، برخی دیگر خبر از بازداشت وی و برخی دیگر حتی خبر از كشته شدن وی مخابره كرده‌اند.

   


رویترز خبر داد:
توافق حماس و تل‌آویو برای برقراری آتش‌بس در غزه

خبرگزاری فارس: برخی مسئولان فلسطینی و اسرائیلی از توافق حماس و رژیم صهیونیستی برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه خبر دادند.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"رویترز"، پس از گذشت 5 روز از آغاز دور جدید تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه، یك منبع مسئول كه در مذاكرات میانجی‌گری بین این رژیم و گروه‌های فلسطینی در غزه مشاركت داشت، اعلام كرد كه دو طرف در مورد آتش‌بس به توافق رسیده‌اند و آتش‌بس آغاز شده است.

رژیم صهیونیستی پنج‌شنبه گذشته به بهانه حمله مسلحانه به اتوبوس اسرائیلی و كشته شدن 7 صهیونیست و زخمی شدن 25 نفر دیگر، دور جدید حملات خود علیه نوار غزه را آغاز كرده بود كه طی آن 16 فلسطینی شهید و بیش از 44 نفر نیز مجروح شدند.

رویترز گزارش داد كه یك مسئول فلسطینی نیز اعلام كرده است كه حماس موافقت كرده‌ كه گروه‌های فعال فلسطینی كه مسئول شلیك موشك به اسرائیل هستند، برای برقراری آتش‌بس تضمین دهند.

یك مسئول رژیم صهیونیستی نیز اظهار داشت كه كابینه امنیتی این رژیم كه مسئول رسیدگی به امور امنیتی است در ساعات اولیه صبح امروز نشستی را برگزار و طی آن تصمیم گرفت كه در صورت توقف حملات موشكی فلسطینیان به اسرائیل، ارتش حملات خود به نوار غزه را متوقف كند.

بر اساس این گزارش، همانند سابق بدون امضای توافقنامه رسمی برای برقراری آتش‌بس دو طرف متعهد شدند كه اقدامات جنگی را متوقف كنند.

   


آذر ماه امسال؛
ساختمان مدرسه قرآن چناران به بهره‌برداری می‌رسد

خبرگزاری فارس: رئیس اداره آموزش و پرورش چناران گفت: ساختمان مدرسه قرآن این شهرستان پس از سه سال از آغاز ساخت آن با قول مساعد برای تامین اعتبار مورد نیاز، آذرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

حسین عباس‌زاده امامی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چناران اظهار داشت: احداث ساختمان مزبور در سه طبقه با پرداخت بیش از 400 میلیون ریال از سوی خانواده یک نیکوکار مرحوم چنارانی در بهار سال 1387 آغاز شد و هم‌اکنون با هزینه 3 میلیارد ریال از اعتبارات دولتی حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی با بیان اینکه یک میلیارد ریال دیگر از اعتبارات تملک دارایی شهرستان برای ادامه ساخت این مدرسه اختصاص یافته است افزود: برای بهره‌برداری از این مدرسه قرآنی 2 میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است که سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان قول تامین آن را داده است.
وی  ادامه داد: دارالقرآن مرکزی اداره کل آموزش و پرورش استان نیز تجهیز این مدرسه را برعهده گرفته است.
رئیس آموزش و پرورش چناران اظهار داشت: مدرسه قرآن چناران به عنوان نخستین مدرسه قرآن استان و دومین مدرسه در کشور اواخر سال 1372 تاسیس و تاکنون در فضاهای نامناسب و استیجاری فعالیت داشته است.

   


مسجد مهد شجره طیبه بسیج است

دوشنبه 31 مرداد 1390 نویسنده: ramin h |

معاون بسیج مساجد سپاه سیدالشهدا (ع):
مسجد مهد شجره طیبه بسیج است

خبرگزاری فارس: معاون بسیج مساجد سپاه سیدالشهدا (ع) با اشاره به جایگاه بسیج گفت: مسجد مهد عظیم‌ترین نهاد مردمی و خاستگاه شجره طیبه بسیج است.

امیررضا خجسته امروز همزمان با به مناسبت روز مساجد و محلات در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جنوب استان تهران با اشاره به جایگاه مسجد گفت: مسجد خواستگاه شجره طیبه بسیج و زادگاه عظیم‌ترین تشکل مردمی است.
معاون بسیج مساجد سپاه سیدالشهدا (ع) با بیان اینکه مسجد محور و پایگاه اصلی مجاهدت بسیجیان است، افزود: بسیجیان افتخار دارند که محور و پایگاه اصلی مجاهدت خود را مسجد قرار داده‌اند.
وی در ادامه مساجد را کانون حرکت‌های انقلابی معرفی کرد و بیان داشت: ما با مساجد و مجالس تبلیغ چه کرده‌ایم و چه می‌خواهیم بکنیم، این سؤالی است که ما باید از خودمان بکنیم. در همه‌ مراحل این تاریخ پرافتخار، مساجد همیشه پایگاه دینداری و حرکت مردم در راستای دین بوده است. انقلاب اسلامی از مساجد شروع شد، امروز هم در هنگامی که حرکت و بسیج مردم مطرح می‌شود باز مساجد کانونند.
خجسته تاکید کرد: مسجد به عنوان بهترین مکان تأمین کننده نیازهای معنوی و الهی جوانان و همچنین مایه شکوفایی استعدادهای فطری و درونی آنان است و بر همین اساس روز جهانی مسجد، روز بسیج مساجد و محلات نیز نام‌گذاری شد تا پیوند همیشگی مسجد و بسیج که اصالت و معنویت بسیج مرهون آن است بیش از پیش مورد تاکید قرار گیرد.
معاون بسیج مساجد سپاه سیدالشهدا (ع) عنوان کرد: با توجه به نقش محوری مساجد و هجمه همه‌جانبه دشمنان اسلام به این سنگر الهی بنابر پیشنهاد جمهوری اسلامی و تصویب سازمان کنفرانس اسلامی 21 اگوست برابر با 30 مرداد که مصادف با به آتش کشیده شدن مسجدالاقصی توسط صهیونیست‌هاست، روز جهانی مسجد نامیده شد.
وی ادامه داد: 30 مرداد یادآور حادثه‌ای است که از یک سو بیانگر عمق دشمنی صهیونیسم جهانی نسبت به اسلام و پیروان این مکتب حیات بخش است و از سوی دیگر فرصتی است برای ارج نهادن به جایگاه رفیع مسجد به عنوان کانون وحدت، اقتدار و نماد هویت امت اسلام است.
معاون بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران خاطرنشان کرد: صهیونیست‌های غاصب که کارنامه آنها مملو از تجاوز و جنایت علیه مسلمانان است در چنین روزی در سال 1348 هجری شمسی (21 آگوست 1969) مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمین را به آتش کشیدند، این جنایت آتش خشم و نفرت مسلمانان جهان را نسبت به اشغالگران قدس شعله‌ور كرد و چهره پلید و رسوای انها را رسواتر کرد.
خجسته بیان كرد: در همین راستا با توجه به نقش اساسی و موثر بسیج مساجد در ترویج فرهنگ تفکر بسیج و پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و توصیه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر حضور جوانان و روحیه‌های بسیجی محیط مسجد را زنده و پر نشاط و لبریز از امید سازد.
معاون بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت سیدالشهدا استان تهران با اشاره به برنامه‌های این سپاه در روز مساجد و محلات تصریح کرد: تبیین نقش محوری بسیج مساجد و خدمات بسیج مساجد به جامعه، تبیین نقش پایگاه‌های مقاومت مساجد به عنوان یکی از ارکان مسجد، مشارکت فعال در جمع‌آوری کمک برای مردم مسلمان قحطی زده سومالی توسط پایگاه های بسیج مساجد، جمع‌آوری کمک برای نیازمندان و مستمندان محل به‌ویژه ایتام محله و جمع آوری جهیزیه و کمک به ازدواج جوانان، ایجاد هماهنگی و همدلی بیشتر در بین دست اندرکاران مسجد و تقویت برنامه‌های بسیج، تجلیل از فعالان و دست اندرکاران مسجد و تقویت برنامه‌های بسیج،تشویق و تکریم افراد و چهره‌ها‌ی موفق محله در مساجد از مهم‌ترین برنامه‌های بسیج، مساجد و محلات سپاه سیدالشهدای استان تهران است.
وی تاکید کرد: سپاه حضرت سیدالشهدا (ع) استان تهران در سطح حوزه‌ها خود اقدام به برگزاری و تبیین این مناسبت در این شب‌های ماه مبارک رمضان کرده است.
خجسته افزود: سَجده و سُجود، اصلش به معنای آرامش و فروتنی و اطاعت است و واژه عام و فراگیری است که همه موجودات را شامل می‌شود و بر دو نوع است، اوّل سجده اختیاری که مخصوص انسان است و به سبب این طاعت، مستوجب پاداش می‌شود و نوع دوم، قهری و طبیعی است که شامل همه موجودات از جمله انسان نیز است.
معاون بسیج مساجد سپاه سیدالشهدا (ع) در پایان تصریح کرد: مسجد مامن روح و دل و جان خسته آدمی و محل گردهمایی مسلمانان و تجلی گاه پرشکوه انسجام و یکپارچگی ملت مسلمان است. 
بنا به در خواست جمهوری اسلامی ایران، 21 آگوست (31 مرداد ماه) از سوی سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان روز جهانی مسجد نام‌گذاری شده است که متعاقب آن از این تاریخ  یک هفته، هفته تکریم، تجلیل و اکرام مساجد است.
21 آگوست مصادف است با به آتش کشیدن مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها که با کشتار مردم در مسجد گوهر شاد توسط رضاخان، همزمان شده است.
هفته تکریم و تجلیل مساجد از 30 مرداد ماه تا پنجم شهریور ماه در کشور ایران به طور گسترده برگزار می‌شود.

   


مدیر كل پیش‌بینی سازمان هواشناسی كشور در گفت‌وگو با فارس اعلام كرد
بارش باران در شمال كشور همراه با كاهش 5 تا 10 درجه‌ای دما

خبرگزاری فارس: مدیر كل پیش‌بینی سازمان هواشناسی كشور از بارش باران در استان‌های شمالی كشور خبر داد و گفت: دمای استان‌های شمالی طی 24 ساعت آینده 5 تا 10 درجه كاهش می‌یابد.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: بارش باران از بعدازظهر امروز از استان گیلان آغاز می‌شود و پس از آن نیز استان‌های مازندران و گلستان درگیر بارندگی خواهند شد.

وی در ادامه افزود: دمای استان‌های شمالی كشور طی 24 ساعت آینده 5 تا 10 درجه كاهش می یابد.

مدیر كل پیش بینی سازمان هواشناسی كشور درباره وضعیت هوای استان تهران نیز گفت: در تهران طی 24 ساعت آینده هوا ابری خواهد بود اما بارندگی در سطح شهر نخواهیم داشت.

امیدوار شهری ادامه داد: دمای تهران نیز 2 تا 5 درجه كاهش می یابد.

   


در آستانه برگزاری طرح اکرام؛
1114یتیم در خراسان رضوی فاقد سرپرست هستند‌

خبرگزاری فارس: مسئول طرح اکرام کمیته امام خمینی(ره) خراسان رضوی گفت: در حال حاضر در استان خراسان رضوی یک هزار 114کودک یتیم فاقد سرپرست هستند.

رضا ترابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد با اشاره به برگزاری طرح اکرام ایتام همزمان با سراسر کشور در پایگاه‌های استان خراسان رضوی اظهار داشت: در این راستا 14پایگاه در سطح شهر مشهد به منظور ارائه اطلاعات به خیرین و حامیان برای حمایت مادی و معنوی این کودکان دایر شده است، همچنین در شهرستان‌های استان نیز این پایگاه‌ها در محل کمیته امداد امام خمینی پذیرای خیرین و حامیان استانی است.
مسئول طرح اکرام کمیته امام خمینی(ره) خراسان رضوی افزود: این افراد با مراجعه به پایگاه‌های کمیته امداد امام خمینی می‌توانند از روی شناسنامه‌های موجود، ایتامی را برای کفالت دائمی و یا موقتی انتخاب کنند.
وی در ارتباط با میزان حضور خیرین در اجرای طرح اکرام گفت: در چند سال اخیر شاهد روند روبه گسترش حضور خیرین برای جذب ایتام دراستان بوده ایم به گونه‌ای که از ابتدای سال تا کنون بیش از سه هزار و600یتیم در خراسان رضوی دارای حامی شدند.
مسئول طرح اکرام کمیته امام خمینی(ره) خراسان رضوی ادامه داد: همچنین با اجرای طرح اکرام در استان خراسان رضوی تاکنون 19هزار 402یتیم مورد حمایت دائمی و یا موقت خیرین قرار گرفتند.
وی با اشاره به افزایش تقاضای خیرین در جذب و حمایت کودکان یتیم اظهار داشت: در چهار مامه نخست امسال، یك هزار و 102نفر حامی جدید به مجموعه حامیان ایتام زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) در استان افزوده شد این در حالی است که تعداد حامیان کودکان یتیم استان در مدت مشابه سال گذشته 857 نفر بود.
ترابی در ارتباط با استقبال از طرح اکرام ایتام در سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته‌ 9 هزار و 148نفر خیر با مراجعه به مراکز کمیته امداد امام خمینی نسبت به حمایت از کودکان یتیم استان اقدام کردند.
وی همچنین به ارائه اطلاعات ایتام فاقد سرپرست استان‌های خراسان شمالی، جنوبی و سیستان و بلوچستان در پایگاه‌های کمیته امداد امام خمینی (ره) سطح شهر مشهد و شهرستان‌های خراسان رضوی به منظور جذب حامی اشاره کرد.

   


قاری بین‌المللی:
ایران سرآمد جهان اسلام برای فعالیت‌های قرآنی است

خبرگزاری فارس: قاری بین‌المللی مشهدی گفت: ایران سرآمد جهان اسلام برای فعالیت‌های قرآنی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، در سال 1344 هجری شمسی در خانواده‌ای مذهبی در مشهد ‌مقدس چشم به جهان گشود، از سن هفت سالگی و با تشویق پدر و مادرش تلاوت قرآن کریم را در مدرسه‌ ملی جوادیه قرآن آغاز کرد.
در مسابقه‌ دانش‌آموزی سال 1357 که برای نخستین‌بار شرکت کرده بود، موفق به کسب رتبه‌ نخست در کشور شد.
چگونگی ورودش به این عرصه را لطف پروردگار و عنایت ویژه علی‌بن موسی‌الرضا (ع) می‌داند، ماه رمضان ماه نزول قرآن که محافل قرآنی زیادی در سراسر جهان به خصوص حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود، بهانه‌ای شد تا لحظاتی را پای صحبت این قاری بین‌المللی یعنی استاد محمد جواد پناهی که موفق به کسب درجه سوم نشان ملی فرهنگ و هنر شد، بنشینیم. 
 
* تاکنون در چه مسابقاتی شرکت و چه رتبه‌هایی راکسب کرده‌اید؟
نفر اول مسابقات در مقاطع چهارم دبیرستان‌های کشور در سال1362، نفر اول مسابقات جوانان هلال احمر در سال 1363، مسابقات بسیج و نیروهای انتظامی در سال 1363 و مسابقات کشوری اوقاف در سال 68 هستم. 
 
* از سفرهایی که سفیر نور بوده‌اید برایمان بگویید؟
بله، برای نشر قرآن و فعالیت‌های کشورمان 16 مرتبه توفیق سفر به حج، 11 مرتبه سفر به ترکیه، پنج مرتبه سفر به سوریه همچنین چند سفر به ایتالیا، کویت، لبنان، ‌بحرین،‌ پاکستان،‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چین، بنگلادش، هلند، فرانسه و افغا‌نستان را داشته‌ام. 
 
* تاکنون مدرس قرائت این آیات نورانی هم بوده‌اید؟
بله در سال 73 مدرس قرآن کریم و سه سال در مرکز توسعه فرهنگ قرآن کشور دانشجو داشته‌ام. 
 
* در حال حاضر مشغول چه فعالیتی هستید؟
نزدیک 13 سال است که توفیق حضور در دارالقرآن حرم رضوی را هر چهارشنبه شب دارم همچنین تا امسال حدود 19 سال در سجادیه هراتی‌ها حضور دارم و به وظیفه‌ی نشر فرهنگ قرآنی مشغول هستم.
 
* برای شروع تلاوت قرآن با صوت و لحن برای علاقه‌مندان به این رشته چه پیشنهاد می‌کنید؟
با توجه به پیشرفت شهر مشهد در خصوص فعالیت‌های قرآنی، قرآن‌آموزان می‌توانند با شرکت در کلاس‌های آموزش قرائت قرآن در سطح شهر به خصوص دارالقرآن حرم مطهر رضوی قرائت را آغاز و مرحله تجوید، وقف و ابتدا را به صورت تخصصی زیر نظر استاد کار کنند. 
 
* درباره چگونگی انتخابتان برای دریافت نشان ملی فرهنگ و هنر و احساسی که پس از دریافت این هدیه دارید، بگویید؟
این هدیه یکی از الطاف الهی است که با توجه به وجود اساتید بزرگ درکشور من لایق دریافت یکی از این نشانه‌ها شدم، هنوز باور این مطلب برایم مشکل است. 
 
* تمام زندگی من هدیه قرآن است
تمام زندگی من از جمله همسر و فرزندانم حتی جایگاهم در بین مردم هدیه قرآن از جانب پروردگارم است.
خداوند به من سه فرزند بخشیده که به لطفش تک‌تک‌شان به اندازه‌ توان خود این رشته را دنبال کرده‌اند، امسال یکی از دخترانم موفق به کسب رتبه نخست در رشته قرائت در مقطع دوم راهنمایی شد. 
 
* هم‌اکنون چند قاری برجسته در مشهدالرضا به قرائت قرآن می‌پردازند؟
در حال حاضر 30 قاری ممتاز بین‌المللی در مشهد داریم که در کل ایران این تعداد علاوه بر تعداد کلاس‌های آموزشی قرائت قرآن به مقدار قابل توجهی می‌رسد که نشانگر سرآمد بودن ایران از لحاظ کمیت و کیفیت است.  
 
* آستان قدس رضوی را از نظر جایگاه فعالیت‌های قرآنی در چه سطحی می‌بینید؟
آستان قدس رضوی از نظر فرهنگی به خصوص قرآنی در سطح کشور و شهر رشد نسبتاٌ خوبی داشته ولی این موضوع به خصوص در برگزاری کلاس‌های تجوید شایسته رشد بیشتر است. 
 
* چه پیشنهادی در خصوص بالا بردن سطح برگزاری جلسات در حرم مطهر رضوی دارید؟
برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن در سطح کشوری در کنار برگزاری جشنواره‌های فرهنگی به دلیل توجه خاص شیعیان جهان به این مکان مقدس می‌تواند بسیار تاٌثیرگذار باشد.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات