«مرگ آزمایان» دهه نود دوباره‌سازی می‌شود

خبرگزاری فارس: نسخه تازه سینمایی فیلم علمی ـ تخیلی ماجراجویانه «مرگ آزمایان» با فیلم‌نامه «بن ‌ریپلی» ساخته می‌شود.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس، مسئولان كمپانی كلمبیا كه تهیه‌كننده هر دو نسخه قدیمی و جدید فیلم هستند، عقیده دارند قصه آن به قدری جذاب است كه شایستگی ساخت مجدد را دارد.
قصه فیلم درباره تعدادی دانشجوی رشته پزشكی بود كه به تجربه بازی با مرگ می‌پردازند و تا یك قدمی مرگ جلو می‌روند تا ببینند پس از آن حیاتی وجود دارد یا خیر.
نقش‌های مهم نسخه اصلی را كه در سال 1990 اكران عمومی شد «جولیا رابرتز»، «كیفر ساترلند» و «كوین بیكن» بازی كردند.
این سه در نقش دانشجویان رشته پزشكی در طول تحقیقات خود به مرور خاطرات دوران كودكی پرداخته و با حوادث تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند.
هنوز زمانی برای شروع كار فیلم برداری نسخه جدید مشخص نشده است. كارگردان نسخه جدید قرار است تا دو ماه دیگر انتخاب شود.
نسخه اصلی را «جوئل شوماكر» كارگردانی كرد كه در آن زمان یكی از مطرح‌ترین فیلم‌سازان فعال سینما بود. بعید به نظر می‌رسد از وی برای ساخت نسخه تازه فیلم دعوت شود.
با این حال، تهیه‌كنندگان فیلم‌ گفته‌اند مایل هستند وی به عنوان مشاور كارگردان با پروژه جدید همكاری داشته باشد.
سازندگان نسخه اصلی امیدوار بودند بتوانند آن را تبدیل به یك مجموعه فیلم دنباله‌دار كنند، ولی با وجود استقبال تماشاگران از این نسخه چنین اتفاقی رخ نداد.
شنیده می‌شود سه بازیگر اصلی نسخه دهه نودی، در نسخه جدید در نقش‌های مكمل اما مهم فیلم‌بازی خواهند كرد. ما این خبر از سوی تهیه‌كنندگان فیلم به طور رسمی تائید نشده است.

   


همزمان با هفته دولت؛
چند پروژه عمرانی در نهاوند افتتاح و کلنگ‌زنی شد

خبرگزاری فارس: در شمشین روز از هفته دولت چندین پروژه خدماتی، تولیدی در نهاوند افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.

-------------------------------

یه گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، در ششمین روز از هفته دولت با حضور معاون سیاسی- امنیتی استاندار همدان و تنی چند از مسئولان شهرستان، چندین پروژه خدماتی، تولیدی در نهاوند افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.
افتتاح شرکت تولید شن و ماسه نهرآب هگمتانه با تولید 300 هزار تن شن و ماسه در سال و اشتغالزایی 95 نفر یکی از این طرح‌ها به شمار می‌رود.
بهره‌برداری از ساماندهی گلزار شهدای روستای دهفول با 470 میلیون ریال اعتبار و افتتاح قطعه دوم باند چهارخطه نهاوند به کرمانشاه از دیگر پروژه‌های هفته دولت شهرستان بود.
کلنگ‌زنی استخر شنای دانش‌آموزان شهرستان نهاوند با زیربنای 3 هزار متر و گنجایش هر ساعت 300 دانش‌آموز نیز در این روز انجام شد.
افتتاح شرکت تعاونی کشت و صنعت آناهیتا با سرمایه‌گذاری 12 میلیارد ریال و تولید سالانه 120 تن گوشت قرمز و 120 تن کود حیوانی با پرورش هر دوره 400 رأس گوساله گوشتی و پرواری از دیگر پروژه‌های مورد نظر بود.
کلنگ‌‌ کارخانه تولید مالت بزرگترین کارخانه تولید فراورده‌های غذایی از محصولات زراعی شامل جو و ذرت با تولید سالانه 20 هزار تن انواع مالت غذایی در 14 هکتار و با 84 میلیارد ریال اعتبار و اشتغالزایی 90 نفر به زمین زده شد.
افتتاح استخر ذخیره‌سازی آب کشاورزی روستای وسج و همچنین ایجاد آبخیزداری به صورت بندهای خشکه‌چین و ملاتی در ششمین روز از هفته دولت انجام شد.
معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان در این مراسم شهرستان نهاوند را دارای ظرفیت‌های بالای توسعه در زمینه‌های صنعتی و کشاورزی خواند و ادامه داد: امسال از محل تخصیص 357 میلیارد تومانی که از اعتبارات بنگاه‌های زودبازده در استان باقی مانده بود مبلغ 75 میلیارد تومان سهم نهاوند شد که نشان از توجه دولتمردان به توسعه زیرساخت‌های صنعتی در نهاوند است.
علی‌اکبر فامیل‌کریمی به ایجاد بزرگترین کارخانه تولید مالت در شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: این پروژه در سطح کشور بی‌نظیر است.

   


4 رشته قنات در راین تخریب شد

دوشنبه 7 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

براثر سیل امروز؛
4 رشته قنات در راین تخریب شد

خبرگزاری فارس: بر اثر بارندگی امروز 4 رشته قنات در بخش راین تخریب و به 60 هکتار از اراضی کشاورزی خسارت وارد شد.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، بر اثر بارندگی ظهر امروز چهار رشته قنات در بخش راین تخریب و به 60 هکتار از اراضی کشاورزی خسارت وارد شد.
بر اثر جاری شدن سیل در روستاهای توتک، جهاد‌آباد، فتح‌آباد، دهنو سیستانی، قلعه حیدر و گودر بخش راین به 60 هکتار از زمین‌های زراعی و باغی شامل یونجه، پیاز، سیب‌زمنیی، صیفی‌جات‌، هندوانه، هلو و سیب درختی آسیب وارد شد.
رمضان عطایی مسئول جهاد کشاورزی بخش راین اظهار داشت: در پی بارندگی شدید امروز و جاری شدن سیل سه رشته قنات در روستاهای مذکور 100 درصد تخریب شد و یک رشته قنات نیز 60 درصد از بین رفت. 
وی افزود: براثر این سیل 60 کیلومتر از جاده روستایی‌ و 15 کیلومتر جاده بین مزارع بخش راین دچار خسارت شد. 
عطایی تصریح کرد: میزان ریالی خسارت در دست بررسی است.

   


‌همزمان با هفته دولت؛
افتتاح 10 پروژه عمرانی، کشاورزی و صنعتی در رزن

خبرگزاری فارس: همزمان با هفته دولت 10 پروژه عمرانی، کشاورزی و صنعتی در شهرستان رزن افتتاح شد.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از رزن، در ششمین روز از هفته دولت 10 پروژه عمرانی، کشاورزی و صنعتی در شهرستان رزن با اعتباری ‌بالغ بر 4 میلیارد و 700 میلیون تومان افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.
افتتاح کارخانه "نیلگون سرام" در مساحتی حدود 2 هزار و 500 متر با اعتباری بالغ بر 850 میلیون تومان یکی از این پروژه‌ها بود که تولید انواع روشویی و وسایل بهداشتی را دارد.
‌با افتتاح این پروژه برای 25 نفر در شهرستان به طور مستقیم شغل ایجاد شده است.
دومین پروژه افتتاح بوستان تفریحی "شورا و شهروند" قروه درجزین در دو هکتار با اعتبار بالغ بر 200 میلیون تومان از محل اعتبارات شهرداری قروه درجزین و 100 میلیون تومان از محل اعتبارات عصر کاری و شب فرهنگی استاندار همدان بود.
‌سالن کشتی مجموعه ورزشی قروه درجزین در 850 متر مربع با اعتبار 370 میلیون تومان از دیگر پروژه‌های افتتاحی شهرستان به شمار می‌رود.
چهارمین پروژه افتتاحی در شهرستان مربوط به پست قرنطینه لجستیکی بین استانی در 541 متر مربع با اعتباری بالغ بر 402 میلیون تومان بود.
افتتاح مرغداری 30 هزار قطعه‌ای در مساحتی حدود  8 هزار متر مربع در دو طبقه با اعتباری بالغ بر 277 میلیون تومان نیز در این روز انجام شد.
ششمین پروژه شهرستان، آغاز گازرسانی به روستاهای آقکند ، مادآباد‌، وروزین و قاطراولن با اختصاص اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان بود.
گازرسانی به روستاهای غازیاتان و نینج با اختصاص اعتبار 505 میلیون تومان نیز در ششمین روز از هفته دولت انجام شد.
افتتاح مرغداری 20 هزار قطعه‌ای با 400 میلیون تومان اعتبار و بهره‌برداری راه روستایی قایش – جربانلو به طول 12 کیلومتر با صرف هزینه 950 میلیون تومان امروز صورت پذیرفت.
آخرین پروژه شهرستان رزن نیز مربوط به افتتاح آبیاری بارانی در 30 هکتار با صرف هزینه 250 میلیون تومان بوده است.

   


طرح آبرسانی به شهر قهاوند كلید خورد

دوشنبه 7 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

در ششمین روز از هفته دولت؛
طرح آبرسانی به شهر قهاوند كلید خورد

خبرگزاری فارس: همزمان با ششمین روز از هفته دولت طرح آبرسانی به شهر قهاوند با حضور فرماندار همدان كلید خورد.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان در ششمین روز از هفته دولت چهار پروژه كشاورزی، دامی و عمرانی از توابع شهر جورقان با حضور فرماندار همدان افتتاح شد.
 
*افتتاح مركز پرورش مرغ گوشتی در روستای بارابند
این مركز با اشتغالزایی شش نفر و زیربنای 3 هزار متر مربع در اراضی روستای باربند كه در بخش مركزی شهرستان همدان قرار دارد که احداث شده است.
با توجه به تسهیلات 450 میلیون تومانی تسهیلات زودبازده از بانك كشاورزی همدان كل سرمایه‌گذاری طرح 530 میلیون تومان است كه 80 میلیون تومان آورده شخصی سرمایه‌گذار است و این واحد قادر به تولید 300 تن گوشت سفید در سال و ظرفیت اسمی 30 هزار قطعه است.
 
*افتتاح پروژه آبیاری تحت فشار در روستای عبدالرحیم
این پروژه در 23 هكتار با هزینه‌كرد 614 میلیون ریال احداث شده كه سهم متقاضی 307 میلیون ریال و سهم دولت نیز 307 میلیون ریال است.
 
*افتتاح طرح آبرسانی به شهر قهاوند
احداث مخزن 2 هزار متر مكعبی از سال 86 آغاز شده است و در حال حاضر با اعتباری بالغ بر 3 هزار میلیون ریال عملیات اجرایی آن به اتمام رسیده است كه در سال 88 یك حلقه چاه و در سال گذشته دو حلقه چاه با اعتباری معادل 240 میلیون تومان در مدار بهره‌برداری قرار گرفته است.
خط انتقال رفت و برگشت به طول 4 هزار و 200 متر با اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان اجرا شده است كه این خط در بخش رفت طولی معادل 450 متر داشته و در بخش برگشت به طول 3 هزار و 750 متر توسط لوله پلی اتیلن نصب شده است.
 
*افتتاح مركز پرورش ماهی سردآبی در اراضی روستای یسرلو
میزان كل سرمایه‌گذاری طرح از آورده شخصی 40 میلیون تومان است كه این مركز در زیربنای 800 متر مربع قادر به تولید 12 تن سفید ماهی در سال است.
این مركز با اشتغالزایی چهار نفر در توابع بخش قهاوند احداث شده است.

   


فرماندار کاشان:
ورزش باید در بین بانوان کاشانی نهادینه شود

خبرگزاری فارس: معاون استاندار و فرماندار کاشان گفت: فرهنگ ورزش به عنوان یک ضرورت باید در بین بانوان این شهرستان نهادینه شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشان، علیرضا جوادی ظهر امروز در نشست مشاوران و نمایندگان بانوان ادارات این شهرستان با اشاره به کمرنگ بودن اشتیاق و رغبت به ورزش در بین بانوان کاشانی بر لزوم بررسی دقیق و تخصصی دلایل و راهکارهای حل این مشکل تأکید کرد.
به گفته وی با توجه به نقش ورزش در سلامت جسم و روح باید ورزش همگانی تبدیل به فرهنگ عمومی شود و همه دستگاه‌ها و رسانه‌ها در این امر نقش بسزایی دارند.
معاون استاندار و فرماندار کاشان با اشاره به مشکلات جسمانی بانوان به ویژه در بین دختران در سن بلوغ تصریح کرد: با توجه به تک شیفت شدن مدارس، تجهیز سالنی در مدارس به امکانات ورزشی و فعال کردن آنها در ساعات تعطیلی مدارس و اختصاص دادن آن به بانوان باید در دستور کار آموزش و پرورش کاشان قرار گیرد. 
وی اختصاص ساعتی از زمان فعالیت ادارات به ورزش بانوان شاغل را دارای منع قانونی دانست و افزود: ادارات و نهادها می‌توانند با استفاده از امکانات و تسهیلات اداره تربیت بدنی کاشان زمینه فعالیت‌های ورزشی بانوان را در ساعات غیراداری ایجاد کنند.
جوادی در ادامه با اشاره به تفاوت امنیت دینی و غربی اظهار داشت: محور برقراری امنیت در کشورهای غربی و غیردینی کنترل از بیرون است اما در جوامع دینی در عین اینکه کنترل از بیرون جایگاه خود را دارد اما تلاش اصلی در برقراری امنیت از درون است.
وی با اشاره به آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی ماهواره در جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: برای برخورد با این مقوله باید علاوه بر کاهش این تأثیرات منفی با دادن محتوا و خوراک به ماهواره‌ها، سطح تربیت دینی و ایمانی جوانان و خانواده‌ها باید ارتقا یابد.
جوادی با تأکید بر لزوم ایجاد پلیس ایمان و تقوا در جامعه و تعمیق معارف، مبانی و موضوعات معنوی و دینی در بین جوانان یادآور شد: باید با فرهنگسازی و یک برنامه‌ریزی میان‌مدت در کنار برخوردهای حذفی در حد نیاز به سمتی پیش برویم که استفاه منطقی و بدون آسیب از این ابزار صورت گیرد.
مشاور فرماندار و مسئول امور بانوان فرمانداری کاشان نیز در این نشست از آغاز فعالیت شش پایگاه جدید در قالب طرح رحمت خبر داد.
لیلا وطن‌خواه افزود: در قالب این طرح طی سه ماه گذشته یک‌هزار و 500 نفر از بانوان خانه‌دار کاشانی دوره‌های آموزشی آئین همسرداری و تحکیم خانواده را گذراندند.

   


فرماندار همدان خبر داد:
اختصاص 85 درصد اعتبار آبیاری قطره‌ای توسط دولت

خبرگزاری فارس: فرماندار همدان گفت: در قانون بودجه امسال 85 درصد از اعتبارات مورد نیاز به منظور آبیاری قطره‌ای و تحت فشار توسط دولت و به شكل بلاعوض پرداخت می‌شود.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حسن قهرمانی‌مطلق بعد از ظهر امروز در حاشیه افتتاح چهار پروژه كشاورزی، دامی و عمرانی بخش قهاوند اظهار داشت: بالغ بر 32 هكتار اراضی كشاورزی در شهرستان همدان قرار دارد كه با تلاش جهاد كشاورزی 12 هزار هكتار از این اراضی با آبیاری تحت فشار اداره می‌شود.
وی افزود: این نوع آبیاری در بازده محصول و كاهش مصرف آب نقش بسزایی دارد كه تا پایان سال گذشته میزان آورده شخصی در این بخش 50 درصد و آورده دولت نیز 50 درصد بوده است.
فرماندار شهرستان همدان با اشاره به اینكه شهرستان همدان رتبه خوبی در خصوص آبیاری تحت فشار دارد، گفت: در قانون بودجه امسال در ارتباط با میزان اعتبار مورد نیاز آبیاری تحت فشار و قطره‌ای سرمایه‌گذاری دولت 85 درصد است و 15 درصد نیز توسط شخص سرمایه‌گذار پرداخت می‌شود.
وی تأكید كرد: در سالی كه مزین به نام جهاد اقتصادی شده است همه كشاورزان می‌توانند از تسهیلات بلاعوض دولت در این بخش استفاده كنند و در این جهاد سهیم باشند.
قهرمانی‌مطلق همچنین در ارتباط با مرغداری‌ها در شهرستان همدان اضافه كرد: در حال حاضر 56 مرغداری گوشتی در سطح شهرستان فعالیت می‌کند كه با افتتاح مركز پرورش مرغ گوشتی در روستای بارابند بخش قهاوند ظرفیت شهرستان در سال به یک میلیون هزار و 800 قطعه در سال می‌رسد.
وی با تأكید بر اینكه تولید سالانه گوشت سفید در همدان 9 هزار و 600 است، خاطرنشان كرد: با اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به خودكفایی در این حوزه رسیده‌ایم كه تقویت مراكز تولیدی، رقابت، نوآوری و خلاقیت در این واحدها از دستاوردهای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است.
فرماندار همدان اضافه كرد: كشاورزان اگر بخواهند اصلاح ساختار سیستمی گرمایشی و سرمایشی واحدهای تولیدی خود را انجام دهند اعتبار مورد نیاز توسط جهاد كشاورزی و بانك كشاورزی تأمین می‌شود.
وی گفت: در حال حاضر برخی از واحدهای تولیدی نظیر مرغدار‌ی‌ها با لیتری 150 تومان گازوئیل مشغول به فعالیت هستند در صورتی كه قیمت فعلی این نوع سوخت 350 تومان است.

   


قائم مقام بانک مرکزی تشریح کرد:
پشت ‌پرده خطوط اعتباری بانک‌ها، تأیید صلاحیت مدیران و ساماندهی بازار پولی

خبرگزاری فارس: قائم مقام بانک مرکزی به تشریح پشت ‌پرده اختصاص خطوط اعتباری به بانک‌ها، تأیید صلاحیت مدیران، ساماندهی بازار پولی و ماجرای تسهیلات 3 هزار میلیارد تومانی برای تأسیس بانک پرداخت و گفت: به بانک شرق مجوز تأسیس و فعالیت نداده‌ایم.

-------------------------------

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس "توانا" سید حمید پورمحمدی عصر امروز در نشست خبری که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت برگزار شده بود به تشریح مهم‌ترین اقدامات انجام شده بانک مرکزی در حوزه بازار پولی و بانکی پرداخت.
از مهمترین اقدامات حوزه نظارت بانک مرکزی که توسط قائم مقام این بانک در جمع خبرنگاران تشریح شد مربوط به بررسی صلاحیت مدیران و هیات عامل بانک‌ها، تنظیم مقررات بازدارنده در حوزه نظارت حضوری و غیر حضوری بانک مرکزی به بانک‌ها،تقویت ساختار نظارت بانک مرکزی، ساماندهی بازار غیر متشکل پولی، مبارزه با پولشویی و اقدامات انجام شده در این حوزه، افزایش سرمایه بانک‌های خصوصی و تدابیر پیشگیرانه بانک برای جلوگیری از صدور مجوز بانک جدید، منابع و مصارف و اوراق مشارکت ارزی و ریالی است.
پورمحمدی البته طراحی ابزارهای جدید و ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی را بعنوان یکی از اولویت‌های اصلی حوزه نظارت عنوان کرد و ادامه داد: اقداماتی برای توسعه بانکداری اسلامی، بازار بین بانکی، حمایت نظام پولی کشور، رتبه‌بندی و اعتبار سنجی مشتریان، حمایت از تولید و اشتغال، بانکداری الکترونیک، قرض‌الحسنه ازدواج و طرح تحول نظام بانکی در این سال‌ها به صورت جدی پیگیری شده است.

*پشت‌پرده خطوط اعتباری بانک مرکزی به بانک‌ها

قائم مقام بانک مرکزی پس از تشریح اقدامات انجام شده در این بانک در پاسخ به پرسش‌های خبرنگاران که یکی از آنها مربوط به اضافه برداشت از بانک مرکزی بود اظهار داشت:‌ مدیریت منابع به صورت مستقیم از طریق کمیسیون اعتباری از طریق بنده انجام می‌شود.
وی تأکید کرد:‌ کار مستقیم و جدی در این خصوص با انضباط شدید پولی برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها در بانک مرکزی انجام شد که به دنبال این امر خطوط اعتباری و اضافه‌برداشت‌ها منظم شدند.
پورمحمدی به انتشار اوراق مشارکت برای کنترل نقدینگی اشاره و تصریح کرد:‌ این اوراق توسط نظام بانکی به منظور هدایت نقدینگی به سمت تولید در برخی مقاطع منتشر شد.
وی افزود: در مواردی که هدف دولت و بانک مرکزی حمایت تولید بود با بانک‌ها مدارا می‌کردیم اما در بخش‌های دیگر انضباط شدید داشتیم.
قائم مقام بانک مرکزی سیاست مذکور را مهمترین سیاست این بانک برای کنترل و هدایت نقدینگی عنوان کرد.
*چه میزان از تنخواه بانک برای هدفمندی بازگشت؟!
این مقام مسئول در بانک مرکزی در ادامه درباره بازگشت تنخواه پرداختی این بانک به دولت برای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها، گفت:‌ طبق ماده 13 قانون هدفمندسازی یارانه‌ها بانک مرکزی اجازه پرداخت تنها به دولت را داشت.
وی افزود: ‌اما از آنجایی که این قانون در ماه‌های پایانی سال گذشته اجرا شد بخشی از ارقام برگشت خورد و بخش دیگری باقی ماند تا به صورت ماهانه به بانک مرکزی برگردد.
پورمحمدی تإکید کرد: از ابتدای سال تا کنون با این امر میزان منابع و مصارف تنخواه به دولت ساماندهی شده است.

*600 صرافی با مجوز داریم

قائم مقام بانک مرکزی در بخش دیگری درباره ساماندهی صرافی‌ها نیز گفت:‌ طبق قانون بازار غیر متشکل پولی صرافی‌ها جزء این بازار با نظارت بانک مرکزی شدند اما از آنجایی که این قانون کامل نبود شرایطی در برنامه پنجم برای آن در نظر گرفته شد.
پورمحمدی ادامه داد:‌ برنامه پنجم توسعه احکام محکمی را در این خصوص وضع کرد که صرافی‌ها و صندوق‌های قرض‌الحسنه و لیزینگ‌ها الزاماً‌ باید مجوز فعالیت خود را از بانک مرکزی دریافت کنند.
به گفته این مقام مسئول در بانک مرکزی هم‌اکنون 600 صرافی از بانک مجوز فعالیت را دریافت کرده و به عضویت کانون صرافان نیز درآمده‌اند.
وی تإکید کرد: بقیه صرافی‌ها بنا براختیار بانک مرکزی و مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در صورت عدم دریافت مجوز تعطیل خواهند شد.
پورمحمدی در باره بخشنامه امروز این بانک خطاب به بانک‌های عامل برای رعایت بسته سیاستی90 اظهار داشت: بسته سیاستی سقف اوراق مشارکت را 15.5 تا 16 درصد اعلام کرده و نظام بانکی نمی‌تواند در این موارد تخلف کند.
وی تأکید کرد:‌ بانک‌ها موظف هستند بعنوان ناشر، ضامن و عامل اواراق مشارکت این نرخ‌ها را رعایت کنند و به همین منظور امروز بخشنامه‌ای را به انها ابلاغ کردیم.

* ماجرای تسهیلات 3 هزار میلیارد تومانی برای تإسیس بانک

پورمحمدی همچنین در این نشست خبری در واکنش به اخذ تسهیلات سه هزار میلیارد تومانی با سوء استفاده از اسناد بانک صادرات، اذعان کرد: یکی از انتظارات بانک مرکزی از بانک‌ها، تقویت کنترل‌های داخلی است و آنها باید بتوانند بانک مرکزی را قانع کنند که در این کنترل‌ها دقیق هستند.
وی اضافه کرد: در مورد این موضوع خاص بانک مرکزی دو ماه قبل از عید هشدار هایی را به بانک‌ها داد و با ردیابی وجوه مشخص شد که سرمایه تاسیس بانک از محل منابع بانکی است.
قائم مقام بانک مرکزی درباره رقم 3 هزار میلیارد تومان گفت: بررسی‌های بانک مرکزی با آنچه در افکار عمومی منتشر شده است تفاوت دارد که در آینده اطلاعات خود در این خصوص را اعلام می‌کنیم.
پورمحمدی ادامه داد: پس از کشف این موضوع دارایی‌ها بلوکه و در بررسی‌ها مشخص شد که شرکت‌هایی که به عنوان سهامدار بانک معرفی شده‌اند با یکدیگر ارتباط داشته و رد یابی آنها نشان داد که سرمایه از سوی یک شخص بین این شرکت‌ها تقسیم شده و این سرمایه نیز از محل منابع بانکی بوده است.
قائم مقام بانک مرکزی افزود: ‌این موضوعات نشان داد که رفتار مؤسسان بانک صادقانه نبوده و در این زمینه گزارشی در حال تهیه است تا به شورای پول و اعتبار ارایه شود.
وی گفت: در صورتی که شورای پول و اعتبار با این گزارش موافقت کند مجوز این بانک لغو خواهد شد و منابع سپرده گذاران و افرادی که با این گروه در ارتباط نیستند بازگشت داده می‌شود.

*توضیح مسئول اصلی پرونده صلاحیت مدیران بانک‌ها

پور محمدی در ادامه این نشست درباره تإیید صلاحیت مدیران بانک‌ها و اعضاء هیات مدیره آنها ضمن اشاره به اینکه انتصاب به سمت مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باید تابع انضباط خاصی باشد، تصریح کرد: از جمله شرایط جدیدی که به مدیران بانک‌ها بخشنامه آنرا در روزهای آتی ابلاغ خواهیم کرد دارا بودن مدرک کارشناسی،10 سال سابقه حرفه‌ای در نظام بانکی، ایفای نقش در بازار سرمایه از جمله این شرایط است.
قائم مقام بانک مرکزی با بیان اینکه سه پنجم اعضای هیئت مدیره باید 10 سال سابقه فعالیت حرفه‌ای نیز داشته باشند، گفت: بر این اساس مدیران بانکها باید با مقررات، ضوابط و چگونگی نظام بانکی آشنایی داشته باشند.
وی تصریح کرد: هر چند تائید صلاحیت مدیران بانکی از سال گذشته انجام شد،اما هنوز افکار عمومی آماده آن نبود و بر این اساس چالشهایی در این زمینه ایجاد شد.
پورمحمدی ادامه داد: طبق تبصره 4 ماده 94 قانون برنامه پنجم هیچ شخصی حق ندارد به عنوان مدیرعامل و یا اعضای هیئت مدیره بانکها انتخاب شود مگر آنکه صلاحیت حرفه ای آنها توسط بانک مرکزی احراز شود.
وی با بیان اینکه برای رعایت مقررات جدید، دور تازه ای از بررسی ها و تائید صلاحیت‌ها آغاز شده است، اظهارداشت: دوره تائید صلاحیت مدیران بانکی دو ساله است و در این دوره نیز فعالیت آنها بررسی شده تا در دوره بعد عملکرد آنها مد نظر قرار گیرد.

**بانک‌ها سرمایه را 400 میلیارد تومان کردند

قائم مقام بانک مرکزی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی براینکه اخباری از عدم تحقق افزایش سرمایه بانک‌های خصوصی با وجود پایان اولتیماتوم انها در رسانه‌ها منتشر شده است، گفت: تمام بانک‌های خصوصی افزایش سرمایه را انجام داده و به 400 میلیارد تومان رساندند.
وی تإکید کرد: علاوه بر آنکه بحران مالی دنیا نیاز افزایش سرمایه بانک‌ها را ضروری می کرد قانون برنامه پنجم توسعه نیز به این مسئله توجه ویژه کرده است.
پورمحمدی در همین ارتباط به مصوبه شورای پول و اعتبار در مورد افزایش سرمایه بانک‌ها به 400 میلیارد تومان و موسسات اعتباری به 300 میلیارد تومان اشاره کرد و اظهار داشت: البته برخی از بانک‌ها فرآیند افزایش سرمایه را انجام داده اند اما به ثبت نرسیده است.
وی گفت: برای 14 موسسه اعتباری در شرف تاسیس به منظور تشویق سرمایه 150 میلیارد تومان تعیین شده که البته این موسسات نیز در آینده باید سرمایه خود را به 300 میلیارد تومان افزایش دهند.
پورمحمدی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی براینکه چه بانک‌های جدیدی امسال وارد نظام بانکی خواهند شد؟ گفت: تا زمانی‌که موسسات اعتباری ساماندهی نشوند، اولویتی برای تاسیس بانک جدید نداریم، زیرا پیوستن 14 موسسه در شرف تاسیس نیازمند اقدامات خاص است.

* بازنگری در بسته امسال آری یا خیر؟!

قائم مقام بانک مرکزی در مورد اصلاح و بازنگری بسته پولی گفت: تا زمانیکه بسته اصلاح نشود موضع نظارتی بانک مرکزی اجرای آن است و اقدامات سخت گیرانه ای برای بانکهایی که این بسته را اجرا نکردند صورت گرفته است.
وی اظهارداشت: اگر شورای پول و اعتبار ضرورتی در این خصوص احساس کند اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
قائم مقام بانک مرکزی همچنین در باره نحوه نظارت این بانک بر عملکرد بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و رتبه‌بندی آنها اظهار داشت: این بانک در چند حوزه بحث نظارت را با جدیت پیگیری می کند، ضمن اینکه مقررات مناسبی در یک سال گذشته تدوین و کتاب آن در آینده ای نزدیک منتشر می شود.
این مقام مسئول در بانک مرکزی نظارت غیر حضوری، حضوری و محسوس و همچنین رتبه بندی بانکها را از مراحل مختلف نظارت بانک مرکزی عنوان کرد و گفت:‌ همچنین حسابرسان بانک‌ها نیز با تعیین صلاحیت بانک مرکزی می توانند برای حسابرسی بانکها فعال شوند.
وی گفت: بعنوان نمونه در ساماندهی تعاونی‌ها آنها را در 14 موسسه در شرف تأسیس ادغام کردیم که در هفته‌های آینده تعدادی از آنها مجوز موسسه اعتباری را خواهند گرفت.
پورمحمدی ادامه داد:‌ مابقی این موسسات نیز در آینده مجوز موسسه را دریافت می‌کنند.

** به اندازه 15 سال گذشته اوراق مشارکت منتشر کردیم

قائم مقام بانک مرکزی در ادامه از انتشار 4.5 میلیارد یورو اوراق مشارکت ارزی تا تیرماه امسال برای کمک به بخش تولید و نفت خبر داد و گفت: بانک مرکزی در سال گذشته 57 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت منتشر کرده است.
وی با تإکید براینکه‌ این اوراق 14 درصد بیشتر از کل اوراق فروخته شده در کل 15 سال گذشته بوده است، تصریح کرد: سه ابزار استصناع، مرابحه و خرید دین برای بهره گیری به بانک‌ها ابلاغ شده، ضمن اینکه صکوک مرابحه و سلف نیز تا پایان سال جاری به بازار معرفی می شود.
وی همچنین درباره ابزار پوشش نوسانات طلا و ارز گفت: هر چند یک ابزار در این خصوص طراحی و به بانکها معرفی شد اما با مشکلاتی مواجه شدیم و قرار است در این مورد تصمیمات جدیدی اتخاذ شود.

*وام ازدواج می‌دهیم؛ عدم پرداخت را قبول ندارم

قائم مقام بانک مرکزی در ادامه در پاسخ به خبرنگار فارس درباره عدم پرداخت تسهیلات ازدواج جوانان تصریح کرد: در سال گذشته 2 هزار میلیارد تومان با سقف هر نفر 2 میلیون تومان در اختیار زوج‌های جوان قرار گرفت و در سال جاری سقف هر نفر 2 میلیون تومان به 2.5 میلیون تومان افزایش یافت.
به گفته پورمحمدی تا پایان مردادماه سال جاری یک هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج پرداخت شد و پیش بینی می شود 750 هزار ازدواج دیگر ( 1.5 میلیون نفر) را در سال جاری تامین مالی کنیم .
وی اظهار داشت: یکی از جهت گیری هایی که بانک مرکزی در مورد مشاغل خانگی افزایش سقف یک میلیون تومان تسهیلات این بخش به پنج میلیون تومان است.
پور محمدی در ارتباط با تامین مالی مشاغل خانگی ٰگفت: در سال جاری دو هزار میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه به مشاغل خانگی تخصیص می یابد.
قائم مقام بانک مرکزی ، با اشاره به حمایت از مشاغل دستگاه های حمایتی همانند کمیته امام خمینی(ره) ، صندوق مهر امام رضا و ‌سازمان بهزیستی ،‌گفت: یک هزار و 200 میلیارد تومان منابع برای این بخش توزیع استانی دستگاهی و بانکی شده است ضمن آنکه سقف پرداخت این منابع نیز به 10 میلیون تومان افزایش یافته است .
وی ادامه داد: اولویت دوم بانک مرکزی حفظ تولید و اشتغال است که از این طریق بخش مهمی از منابع بانک ها برای حفظ مشتریان و استمرار تولید در کشور اختصاص می یابد .
به گفته پور محمدی، اولویت دیگر در تخصیص اعتبارات در بخش مشاغل اتمام طرح های نیمه تمام است به نوعی که با پایان این طرح ها در سال جاری 320 هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.
قائم مقام بانک مرکزی درباره اعطاء مجوز به بانک شرق و چرایی پذیره نویسی این بانک گفت: بانک مرکزی هیچ مجوزی به این بانک نداده است.
وی درباره پذیرنویسی این بانک تصریح کرد: زمانی که بانک مرکزی به بانکی مجوز نداده بورس هم نمی‌تواند پذیره نویسی را انجام دهد.

   


اسطوره فلسطین به روایت محقق اسراییلی–38
حماس برای عملیات انتقامی دوم آماده می‌شود

خبرگزاری فارس: هادرا، شهری كه با تل‌آویو تنها نیم ساعت فاصله دارد، از سوی حماس به عنوان دومین هدف حمله انتقام‌جویانه پس از كشتار فجیع نمازگزاران مسجد ابراهیم (ع) انتخاب می‌شود.

-------------------------------

 به گزارش خبرگزاری فارس، اخیرا انتشارات "لیونز " كتابی را با نام "شكار مهندس " منتشر كرده است كه به بررسی چگونگی ردیابی و شهادت "مهندس یحیی عیاش "، از مبارزان فلسطینی، اختصاص دارد. آنچه در این سلسله گزارش‌ها ملاحظه می‌كنید، ترجمه این كتاب با ویرایش خبری است كه خبرگزاری فارس برای مخاطبان خود فراهم آورده است. این كتاب توسط "ساموئل ام. كاتز " و با دیدگاه آمریكایی - صهیونیستی به نگارش درآمده است.

قسمت سی و هشتم این مجموعه از نظر خوانندگان محترم می گذرد:


* شین‌بت ناامیدانه به دنبال هویت بمب‌گذار می‌گردد

مقامات شین‌بت از فواصل دور نظیر اورشلیم و تل‌آویو فورا خود را به محل انفجار بمب طراحی شده توسط عیاش در آفولا رساندند. آنها از همان ابتدا از یافتن پاسخ سوالاتی نظیر اینكه بمب‌گذار چه كسی بوده، چه كسی وی را مامور این كار كرده، چه كسی بمب را ساخته و چه كسی پشت این حملات جدید قرار دارد، ناامید بودند.
 مامورین شین‌بت و پلیس ویژه اسرائیل دستكش‌های لاستیكی مخصوص را به دست كردند و در مركز بمب‌گذاری به دنبال هویت بمب‌گذار، جستجو را آغاز كردند. هدف آنها یافتن تكه‌های یك كارت شناسایی متعلق به بمب‌گذار و یا تكه‌ای از انگشتان او بود.
 
* راست‌گرایان اسرائیلی شروع به سر و صدا می‌كنند

دستگیری مسئولان انفجار آفولا در اولویت‌های شین‌بت قرار داشت. به علاوه، این اولویت با ملاحظات سیاسی نیز تشدید می‌شد.
بلافاصله پس از انفجار، ده‌ها تن از تظاهركنندگان راست‌گرا به خیابان نهم آفولا سرازیر شده و در مقابل دوربین‌های خبرنگاران شعارهایی نظیر "مرگ بر اعراب!" و "باروش گلدشتاین، پادشاه اسرائیل، تا ابد زنده خواهد بود!" سر می‌دادند.
 اعضای راستگرای كنست، از نخست‌وزیر رابین و وزیر خارجه، شیمون پرز خواستند تا فورا مذاكرات با عرفات را متوقف كند. این در حالی بود كه پیاده‌سازی طرح "غزه – جریكو" در شرف انجام بود و رابین قصد نداشت كه به خاطر گروهی متعصب، شانس داشتن "آینده‌ای در صلح" را از اسرائیل بگیرد.
 
* حماس: روز استقلال اسرائیل را به جهنم بدل كردیم!

چند ساعت پس از انفجار و در حالی كه كاركنان یك مركز مذهبی یهودی نزدیك منطقه در حال جمع‌آوری تكه‌های بدن كشته‌شدگان برای خاك‌سپاری طبق روش‌های یهودی بودند، حماس در پیامی مسئولیت انفجار را بر عهده گرفت.
 بر اساس بیانیه یك پاراگرافی منتشر شده از سوی جنبش حماس، "حلقه عبدالرحمان حمدان" از گردان‌های عزالدین قسام این عملیات را انجام داده بود.
در این بیانیه آمده بود: "شما عید فطر ما را به روزی سیاه بدل كردید، ما نیز روز استقلال شما را به جهنم بدل می‌كنیم." چهار حمله دیگر نیز برای انتقام كشتار هبرون وعده داده شده بود.
 
* 9 كشته و 55 مجروح، نتیجه حمله عیاش به آفولا
شین‌بت حتی این نام رمز را تاكنون نشنیده بود اما از آنجا كه حمله در منطقه آفولا و در نزدیكی مناطق شمالی اراضی اشغالی انجام شده بود، كارآگاهان به این باور رسیده بودند كه حمله‌كنندگان احتمالا از سامریه بوده‌اند. با آزمایش بیشتر بر روی تكه‌های باقی مانده از بدن زقرنا و توپخانه متحرك وی، روشن شد كه طراحی این دستگاه احتمالا كار یكی از ساكنان بدنام سامریه است. مقامات شین‌بت سعی داشتند تا با نام بردن از عیاش در افكار عمومی برای وی اعتبار نسازند اما شیوه ساخت بمب و سادگی آن نشان می‌داد كه كار، كار عیاش است.
 این مهندس اهل رفت، وارد بازی بزرگان شده بود. در حمله وی به آفولا، 9 نفر كشته و 55 نفر به سختی مجروح شده بودند. آفولا سرآغازی بر فصلی بود از انتقام خونین، كه قول آن پیش‌تر داده شده بود و قرار بود كه "هادرا" دومین باشد.
 
* روز 13 آوریل، روزی شلوغ‌تر از همیشه در هادرا بود

بامداد روز 13 آوریل، طول صفی كه برای سوار شدن به اتوبوس ساعت 9:30 هادرا به تل‌آویو در ایستگاه مركزی این شهر كوچك و ساكت تشكیل شده بود، از همیشه بیشتر بود. هادرا شهری كوچك و بی ‌سر و صدا بود و ساكنان آن را طبقه كارگر اسرائیل تشكیل می‌دادند.
این شهر كوچك كه تقریبا نیم ساعت با تل‌آویو فاصله داشت، بر روی طول موج آرام خودش سیر می‌كرد و كاری به كار جاهای دیگر نداشت.
مردم این شهر گهگاه برای خوش‌گذرانی به تل‌آویو یا شهر نزدیك‌تر نتانیا عزیمت می‌كردند. هادرا در آستانه روز یادبود بسیار شلوغ بود و مسافران به مراسم مختلف، گورستان‌ها و قرارهای كاری می‌رفتند. آن روز یكی از پرمسافرت‌ترین روزها در هادرا به حساب می‌آمد.
 
* جوانی 21 ساله با یك كیف سیاه به جنگ اسرائیل می‌رود

رانندگان اتوبوس از شركت‌های متبوع خود و همچنین پلیس هشدارهایی را دریافت كرده بودند كه به آنها می‌گفت مواظب وسایل انفجاری باشند، هرچند كه بازرسی صبحكاهی نشان می‌داد كه هیچ بسته انفجاری در اتوبوس و زیر صندلی‌های آن یا در محفظه‌های بالای سر كار گذاشته نشده است.
وقتی كه سربازان، دانشجویان، پیرمردان و پیرزنان و جهانگردان سوار اتوبوس شدند، با مردی سیه‌چرده مواجه شدند كه كیفی سیاه را با خود حمل می‌كرد.
 این شخص "عمار صالح دیاب آمرنا" نام داشت كه 21 ساله و از اهالی روستای یابد بود. حماس وی را در یك مسجد برای این عملیات استخدام كرده بود.

   


1500 روستانشین گچسارانی گازدار شدند

دوشنبه 7 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

همزمان با هفته دولت؛
1500 روستانشین گچسارانی گازدار شدند

خبرگزاری فارس: بخشدار مرکزی گچساران گفت: عملیات گازرسانی به سه روستای گچساران پایان یافته و 1500 روستانشین از نعمت گاز برخوردار شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، یحیی ذبیحی عصر امروز در حاشیه بهره‌برداری و افتتاح طرح گازرسانی به روستای تلخاب‌شیرین که با حضور معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، فرماندار گچساران و مسئولان محلی انجام شد،‌اظهار داشت: رفع مشکلات روستاها نیازمند دیدگاهی یکپارچه، پایدار و بلندمدت بوده که باید در آن به توانمند کردن پایدار روستاییان توجه ویژه‌ای شود.
وی افزود: پس از پیروزی انقلاب و به‌ویژه در سال‌های اخیر، روند خدمات‌رسانی به روستاها شتاب گرفته است.
ذبیحی با اشاره به اقدامات ارزنده دولت در زمینه گازرسانی به روستاهای گچساران ابراز داشت: در سفر‌های ریاست جمهوری و هیئت همراه به کهگیلویه و بویراحمد و گچساران، مصوبات خوبی در ‌ارتباط‌ با خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف به گچساران تصویب شد.
بخشدار مرکزی گچساران تصریح کرد: گازرسانی به روستاهای این شهرستان از جمله مصوبات سفرهای ریاست جمهور به کهگیلویه و بویراحمد بوده که گازرسانی به روستاهای تلخاب‌شیرین، چهاربیشه سفلی و آبکل از توابع بخش مرکزی گچساران از جمله این روستاها به شمار می‌رود.
ذبیحی میزان اعتبار هزینه ‌شده برای گازرسانی به این سه روستا را افزون بر 6 میلیارد ریال عنوان کرد و بیان داشت: همزمان با افتتاح این طرح‌ها، 360 خانوار با جمعیتی افزون بر یک هزار و 500 نفر از نعمت گاز بهره‌مند شدند.
وی با اشاره به اجرای 25 هزار و 910 متر شبکه‌گذاری فولادی و پلی‌اتیلن برای گازرسانی به این روستاها ابراز داشت: روند گازرسانی به روستاهای گچساران با شتاب در حال انجام بوده و مسئولان شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد و گچساران با جدیت در این زمینه تلاش می‌کنند.
ذبیحی تصریح کرد: افزون بر 41 روستا در گچساران از نعمت گاز برخوردار بوده که امروز و با بهره‌برداری از طرح گازرسانی به این سه روستا، شمار روستاهای گازدار گچساران به 44 روستا می‌رسد.
وی افزود: عملیات گازرسانی به 7 روستای دیگر از توابع بخش مرکزی گچساران نیز در حال اجرا بوده که گازرسانی به این روستاها در مرحله شبکه‌گذاری خط انتقال است.
به گزارش فارس، در این مراسم مسجد روستای تلخاب‌شیرین با زیربنای 300 متر مکعب نیز افتتاح شد.
بخشدار مرکزی گچساران اعتبار هزینه‌ شده برای ساخت و تکمیل این مسجد را افزون بر 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: 150 میلیون ریال از این مبلغ از طریق اعتبارات استانی و  350 میلیون ریال باقیمانده از محل كمك‌های مردمی و خیرین تأمین شده است.
ذبیحی با اشاره به فرا رسیدن هفته دولت و لزوم بیان خدمات ارزنده دولت در مناطق شهری و روستایی ابراز داشت: كسب موفقیت‌های نظام در ابعاد مختلف به بركت اسلامی و در سایه همدلی، تلاش‌ها و خدمات مسئولان دلسوز این نظام حاصل شده است.
وی همراهی و همدلی ملت با مسئولان را عامل مهم در پیشرفت همه‌جانبه کشور دانست و خاطرنشان کرد: تا ملت ایران در مسیر ولایت فقیه و ارزش‌ها و در كنار دولت و نظام خود هستند، دشمنان مانند همیشه در نقشه‌های خود شکست خورده و راهی جز تسلیم در برابر اراده ملت ایران ندارند.

   


فرماندار نهاوند:
‌نهاوند ‌147 هکتار بافت فرسوده شناسایی شده ‌دارد

خبرگزاری فارس: فرماندار نهاوند گفت: ‌این شهرستان ‌147 هکتار بافت فرسوده شناسایی شده ‌دارد‌.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از نهاوند، اسماعیل زارعی‌کوشا بعد از ظهر امروز در جمع مدیران نهاوند با اشاره به دیدار رئیس جمهور و مسئولان عالی‌رتبه نظام با رهبری، فرمایشات معظم‌له را فصل‌الخطاب و نصب‌العین همه مسئولان خواند و افزود: همواره رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در همه زمینه‌ها گره‌گشا بوده و هست.
وی با تشکر از حضور مردم در راهپیمایی روز قدس افزود: امروز ایران اسلامی همه هیمنه و قدرت پوشالی دشمنان را به لرزه درآورده و ثابت کرده که فضاسازی رسانه‌ای آنها چیزی جز دروغ و یاوه‌گویی نیست.
فرماندار شهرستان نهاوند در بخش دیگری از سخنانش به فضای کنونی شهرستان نهاوند اشاره کرد و ادامه داد: به لطف وجود مقام معظم رهبری در رأس امور و تلاش‌های شبانه‌روزی اعضای هیئت دولت و مسئولان استان و شهرستان، فضای کار و تلاش بیش از گذشته مهیا شده است.
وی از وجود زمینه‌ها و عرصه‌های مختلف برای کار و فعالیت در نهاوند خبر داد و ابراز داشت: اگر مسئولان امروز نسبت به مسئولیتی که در آن گمارده شده‌اند، کم‌کاری کنند جبران آن در آینده غیر ممکن است.
زارعی‌کوشا شهرستان نهاوند را به کارگاهی فعال تشبیه کرد که فعالیت‌های عمرانی چه در بخش دولتی و چه بخش خصوصی در آن ادامه دارد.
وی با اشاره به رونق مسکن در نهاوند از ساخت بیش از 2 هزار و 700 واحد مسکونی در نهاوند خبر داد و افزود: طبق زمان‌بندی انجام شده باید بیش از یک هزار واحد از این تعداد به بهره‌برداری برسد.
فرماندار شهرستان نهاوند به وجود بافت فرسوده شهر نهاوند اشاره کرد و ادامه داد: در سطح شهرستان نهاوند بیش از 147 هکتار بافت فرسوده شناسایی شده وجود دارد که تسهیلات مناسبی برای ایجاد واحدهای مسکونی در این بافت‌ها و تخفیف ویژه توسط شهرداری و صدور پروانه کسب خارج از نوبت و تخفیف 50 درصدی به انبوه‌سازان در این بافت‌ها در نظر گرفته شده است.
وی پرداخت تسهیلات مسکن را بهترین فرصت برای افراد متقاضی در شهرها و روستاهای نهاوند خواند و ابراز داشت: در شهرهای زیر 25 هزار نفر برزول، گیان و فیرزوان بیش از یک هزار و 100 واحد مسکن مهر در حال ساخت است که زمینی حدود 5.5 هکتار برای این واحدها توسط مسکن و شهرسازی تدارک دیده شده است.
زارعی‌کوشا مردم را ولی‌نعمتان مسئولان خواند و گفت: مدیران دستگا‌ه‌های اجرایی باید به گونه‌ای با ارباب‌ رجوع برخورد کنند که نیازی به مراجعه مجدد مردم به اداره متبوع نباشد و مشکل افراد حل شود.

   


متن کامل خاطرات جورج بوش –105:
هر موقع بیرون از واشنگتن بودم خبرنگاران می‌گفتند به تعطیلات رفته است

خبرگزاری فارس: من كه به همراه لورا بیشتر مدت ماه اوت را در مزرعه كرافورد تگزاس گذراندم، بطور مرتب در جریان تازه‌ترین اخبار و تحولات قرار می‌گرفتم و وقتی كه در خارج از واشنگتن به سر می‌بردم خبرنگاران آن را با عنوان تعطیلات توصیف می‌كردند.

-------------------------------

"جورج واکر بوش"، رئیس‌جمهور پیشین آمریکا از جمله شخصیت‌هایی است که در زمان او و بعضاً به‎واسطه خودش اتفاقات بسیار مهمی در عرصه جهان به‎وقوع پیوست. شاید حوادث 11 سپتامبر مهمترین این اتفاقات باشد که خود بعداً منشأ تحولات بسیار مهمی در عرصه بین‌المللی از جمله دو جنگ در منطقه خاورمیانه شد.
این تحولات و شخصیت خود بوش که عده بسیار زیادی او را مستحق ریاست جمهوری آمریکا نمی‎دانستند و به‏علاوه نفرت زیادی که در افکار عمومی جهان در زمان وی از آمریکا به‎وجود آمد، سبب شد تا خبرگزاری فارس دست به ترجمه و انتشار خاطرات او بزند.
به‎هرحال این کتاب، بیان مسائل از نگاه بوش است و طبعاً تمام آن مورد قبول نخواهد بود ولی شخصیت بوش و خاطرات وی می‌تواند از جمله اسنادی باشد که به محققان و مخاطبان علاقه‎مند به این حوزه کمک فراوانی کند.
قسمت صدم و پنجم از متن کامل خاطرات جورج واکر بوش به خوانندگان محترم تقدیم می‌شود.

* پدر من نیز متهم به كم‌كاری در واكنش به توفان "اندرو" شده بود

یاد گذشته‌ها افتادم و صحنه‌ها را در ذهن خود مرور كردم. خرابی ناشی از توفان بسیار شدید بود. فرماندار ایالت، دولت واشنگتن را كند و درگیر بروكراسی و كاغذبازی توصیف كرد. رسانه‌ها انگشت اتهام را به سوی كاخ سفید نشانه رفتند. سیاستمداران ادعا كردند كه دسترسی به دولت در زمان توفان میسر نبود.
سال 1992 بود و من شاهد بودم كه پدرم چگونه اقدامات در زمینه سیاست‌های مقابله با بلایای طبیعی را هدایت می‌كند. انتخابات ریاست جمهوری نزدیك بود و توفان "اندرو" در آن سال سواحل ایالت فلوریدا را در هم كوفته بود. فرماندار وقت ایالت فلوریدا "لاوتون چایلز" كه یك دموكرات بود به همراه ستاد انتخاباتی بیل كلینتون از فرصت استفاده كرده و ادعا كردند كه دولت مركزی عملكرد مناسبی از خود نشان نداده است. انتقاد آنها عادلانه نبود. پدرم دستور داده بود كه برخورد فوری با این توفان صورت گیرد. او در آن زمان، "اندی كارد" را كه در آن وقت وزیر ترابری بود به محل اعزام كرده بود تا از نزدیك شاهد برنامه بازسازی منطقه بعد از توفان باشد. اما به سختی می‌شد این ذهنیت را كه در فكر مردم نقش بسته بود مبنی بر این كه پدرم كم‌كاری كرده، تغییر داد.
 
* سابقه مواجهه با بلایای طبیعی را در زمان فرمانداری ایالت تگزاس داشتم

در زمانی كه فرماندار ایالت تگزاس بودم، توانستم اقدامات واكنشی به بسیاری از بلایای طبیعی را مدیریت كنم. از آتش‌سوزی گسترده در منطقه "پاركر كانتی" گرفته تا سیل در منطقه "هیل كانتی" و "هوستون" و همچنین گردبادی كه شهرك كوچكی به نام "جارل" را در هم كوبید. هیچ سردرگمی و تردیدی درباره تقسیم وظایف وجود نداشت. بنا بر قانونی موسوم به "استافورد" كه در سال 1988 توسط كنگره تصویب شده، مقامات ایالتی و محلی مسئول هدایت واكنش اولیه به مواقع اضطراری هستند. دولت مركزی بعد از آنها وارد كار می‌شود و برای این كار می‌بایست درخواستی از سوی ایالت برای دریافت كمك از دولت مركزی ارایه شود. زمانی كه خودم فرماندار بودم، این تقسیم وظایف درست همان چیزی بود كه به آن تمایل داشتم.
اما به عنوان رئیس جمهور، من در جایگاه مقابل این مشاركت دولت و ایالت قرار داشتم. "جو آلبو" رئیس ستاد كاركنان زمان فرمانداری‌ام را مسئول هدایت آژانس فدرال مدیریت مواقع اضطراری [FEMA] كردم. در زمان حملات 11 سپتامبر،‌ آلبو 25 تیم امداد و نجات و جستجو را به نیویورك و پنتاگون [وزرات دفاع آمریكا] اعزام كرد. این اقدام بزگترین اقدام در راستای اعزام تیم‌های امدادی در تاریخ آمریكا به شمار می‌رفت. جو آلبو همكاری نزدیك و كارآمدی با "رودی جولیانی" شهردار وقت نیویورك و "جورج پاتكی" نشان داد تا آوارها را جابجا كنند. او از پلیس و تیم‌های آتش‌نشانی حمایت كرد و برای بازسازی و احیای نیویورك میلیاردها دلار هزینه كرد.
 
* تصمیم من برای ادغام آژانس مدیریت مواقع اضطراری، استقلال آن را سلب كرد

در سال 2002، وقتی كه با كنگره برای تغییرات ساختاری و سازماندهی مجدد دولت همكاری داشتم، آژانس فدرال مدیریت مواقع اضطراری كه نهادی مستقل از سال 1979 تا آن روز به شمار می‌رفت، در وزارت امنیت كشور ادغام شد. گمان می‌كردم از نظر مقامات، منطقی خواهد بود كه برای جلوگیری از حمله تروریستی در كنار آن دسته‌ای كار و فعالیت كنند كه برای واكنش نشان دادن به حملات تروریستی آماده می‌شوند. اما این اقدام من به معنی از بین رفتن اختیارات و استقلال این آژانس بود. نمی‌دانم بخاطر این تغییر سازمانی بود یا بخاطر فعالیت در بخش خصوصی كه جو آلبو از این آژانس كناره‌گیری كرد. او "مایكل براون" معاون خویش را برای جانشینی خود برگزید و من نیز توصیه او را عملی كردم.
 
* در سال 2004 ایالت فلوریدا در یك فصل 4 توفان سهمگین را تجربه كرد

نخستین آزمون اصلی برای میزان كارایی این ساختار جدید در واكنش به مواقع اضطراری در فصل توفان‌های موسمی سال 2004 اتفاق افتاد. در ظرف 6 هفته، چهار توفان بزرگ – چارلی، فرانسز، ایوان و جین – سواحل ایالت فلوریدا را در نوردیدند. این برای نخستین بار طی 120 سال گذشته بود كه یك ایالت به این تعداد توفان در یك فصل به خود می‌دید. من چهار سفر به این ایالت انجام دادم و در آنجا با ساكنان محلی منطقه "پنساكولا" كه خانه‌ و كاشانه خود را از دست داده بودند گفت‌وگو كردم. با باغداران مركبات منطقه "لیك ولز" كه محصولشان را از دست داده بودند و همچنین با كارگران امداد كه به كمك مردم بندر "سنت لوسی" شتافته بودند، دیدار كردم.
روی هم رفته این چهار توفان خسارتی برابر با 20 میلیارد دلار به همراه داشته و موجب قطع برق بیش از 3/2 میلیون نفر شد و جان 128 نفر را گرفتند. شمار مرگ‌ومیر بسیار بالا بود. با این حال این تعداد می‌توانست بسیار بیشتر از این باشد. فرماندار ایالت فلوریدا از آن مدیران بسیار توانمند و قوی بود كه ضرورت این امر را درك كرده بود كه مقامات محلی خود باید هدایت واكنش به موقع در زمان وقوع بلایای طبیعی را برعهده گیرند.
 برادرم جب، به عنوان فرماندار این ایالت، اعلام وضعیت اضطراری كرده و خطوط مخابراتی مطمئنی برای حفظ و مداومت تماس‌ها در زمان توفان‌ ایجاد و درخواست‌های مشخصی از دولت مركزی مطرح كرد.
 
* در توفان‌های سال 2004، آژانس فدرال مدیریت مواقع اضطراری اعتمادها را جلب كرد

آژانس فدرال مدیریت مواقع اضطراری نیز11 هزار نفر از نیروهای خود را به سراسر ایالت فلوریدا و دیگر ایالت‌های آسیب‌دیده از توفان اعزام كرد كه این كار در آن زمان بزرگترین عملیات امداد و نجات در تاریخ این نهاد بود. در فلوریدا، این نهاد 14 میلیون وعده غذایی و 8/10 میلیون لیتر آب آشامیدنی و نزدیك به 163 میلیون پوند یخ ارسال كرد. این نهاد بعد از این امر كمك كرد تا كمك مالی 13 میلیارد و 600 میلیون دلاری به مردم منطقه ارایه شود. مایك براون توانسته بود با عملكردش اعتماد مرا جلب كند. من تنها كسی نبودم كه چنین اعتمادی پیدا كرده بود. جب كه از منتقدان سرسخت این آژانس بود بعدها به من گفت كه مایك براون كارش را خوب انجام داد.
مدیریت كارآمد توفان‌های سال 2004، زندگی انسان‌ها را نجات داد و به قربانیان این بلایای طبیعی كمك كرد كه زندگی خود را از نو بسازند. با مورد آزمایش قرار گرفتن الگوی مدیریتی ما در این چهار توفان، ما متقاعد شدیم كه می‌توانیم از عهده هر حادثه‌ای برآییم.
 
* خبرنگاران هر موقع بیرون از واشنگتن بودم می‌گفتند به تعطیلات رفته است

روز سه‌شنبه 23 اوت 2005، سازمان خدمات هواشناسی آمریكا توفانی را كه نزدیكی جزایر باهاما در حال شكل گرفتن بود، رهگیری كرد. این توفان كه در ابتدا به توفان استوایی دوازده معروف بود به تدریج به توفانی سهمگین بدل شد و نام "كاترینا" به خود گرفت. تا 25 اوت 2005، كاترینا به توفانی با درجه‌بندی یك بدل شده بود و به سمت جنوب ایالت فلوریدا حركت می‌كرد. ساعت 6:30 بعد از ظهر بود كه كاترینا با سرعت 80 مایل در ساعتی خود سقف خانه‌ها را به هوا برد و بیش از یك پا [30 سانتی‌متر] باران بر زمین باریدن گرفت. با وجود دستورهایی كه برای تخلیه مناطق داده شده بود، برخی افراد در اقدامی نابخردانه تصمیم گرفتند توفان‌سواری كنند كه این كار باعث شد 15 نفر جان خود را از دست بدهند.
من كه به همراه لورا بیشتر مدت ماه اوت را در مزرعه كرافورد تگزاس گذراندم، بطور مرتب در جریان تازه‌ترین اخبار و تحولات قرار می‌گرفتند. وقتی كه من در خارج از واشنگتن به سر می‌بردم خبرنگاران آن را با عنوان تعطیلات توصیف می‌كردند. البته واژه دقیقی نبود. من در مزرعه، در جریان اخبار اطلاعاتی قرار می‌گرفتم و نشست معمول روزانه خود را با مشاورانم انجام می‌دادم و از این مزرعه به عنوان محل و پایگاهی برای نشست‌ها و سفرها استفاده می‌كردم. هر جا كه بودم مسئولیت‌های ریاست جمهوری نیز با من همراه بودند. ما به نوعی اتاق كار خود در كاخ سفید را به 1200 مایل دورتر و در منطقه غرب منتقل كرده بودیم.
كاترینا بعد از آسیب رساندن به جنوب فلوریدا، در خلیج مكزیك تغییر مسیر داده و به سمت ایالت‌های آلاباما، می‌سی‌سی‌پی و لوئیزیانا حركت كرد. "جو هیگین" معاون رئیس ستاد كاركنان من كه معاون ارشد من در كرافورد بود، مرا در جریان تحولات گذاشت. تا روز شنبه 27 اوت، كاترینا به توفانی از نوع درجه‌بندی 3 بدل شد. روز یكشنبه، قویتر شده و به درجه 4 و بعد از مدتی به درجه 5 ارتقاء یافت. این خطرناك‌ترین و سهمگین‌ترین درجه بود. مركز ملی بررسی توفان‌ها نیز پیش‌بینی‌هایش را درباره مسیر توفان عوض كرد. از شنبه صبح بود كه توفان به سمت نیواورلئان حركت كرد.
 
* شهر نیواورلئان همواره با توفان‌های سهمگین مواجه بوده است

شهر نیواورلئان را به خوبی می‌شناختم. از هوستون تا این شهر با ماشین 6 ساعت فاصله هست. آن وقت‌ها كه جوان‌ بودم این مسیر را مسافرت كرده بودم. من عاشق غذاها، فرهنگی و جنب و جوش مردم این شهر بودم. می‌دانستم كه بزرگترین نگرانی مردم شهر چیست. مردم محلی آن را "توفان بزرگه" می‌خواندند. از آن توفان‌ها كه خدا نكند هرگز پیش آید چرا كه شهرشان را غرق می‌كرد.
هر كسی كه از نیواورلئان دیدن كرده باشد، می‌تواند این نگرانی مردم را درك كند. این شهر كم ارتفاع مانند یك كاسه هلالی شكل گسترش یافته و شكل گرفته است. شبكه‌ای از خاكریزها و كانال‌ها دور تا دور شهر قرار دارند و به شهر امكان مقاومت اولیه دربرابر سیلاب‌ها را می‌دهند. این لنگرگاه‌ها كه توسط مهندسان ارتش طراحی شده‌اند تاریخچه پر دردسری دارند. وقتی كه فرماندار بودم كتابی به قلم "جان بری" مطالعه كردم كه درباره سیل بزرگ می‌سی‌سی‌پی در سال 1927 مطالبی نوشته بود. با باریدن باران‌های شدید در ارتفاعات بالادست رودخانه، مقامات شهر فرماندار ایالت لوئیزیانا را متقاعد ساختند تا خاكریزهایی به سمت جنوب شهر كشیده شوند به امید كه بتوان از شهر محافظت كرد. این اقدام موجب از بین رفتن دو روستای اطراف شهر به نام‌های "پلاكمین" و  "سنت برنارد" شد. به مرور زمان این خاكریزها تقویت شدند، بخصوص بعد از وقوع توفان سهمگین "بتسی" در سال 1965. مردم این منطقه در طی چهل سال بعد از آن شاهد هفت توفان سهمگین بودند.
 
*آمادسازی قبل از توفان امری اساسی است

یكی از عبرت‌های توفان‌های چندگانه‌ای كه در سال 2004 در ایالت فلوریدا بوقوع پیوستند این بود كه آمادگی كامل قبل از توفان برای نشان دادن واكنش مناسب به آن امری اساسی است. وقتی فهمیدیم كه كاترینا به سوی نیواورلئان در حركت است، آژانس فدرال مدیریت مواقع اضطراری را در بالاترین سطح آمادگی نگهداشتم. دولت از قبل بیش از7/3 میلیون لیتر آب و 6/4 میلیون پوند یخ  و86/1 میلیون وعده غذایی به همراه 33 تیم پزشكی به حالت آماده‌باش درآورده بود. این اقدامات در كنار هم بزرگترین آماده‌سازی امدادی در تاریخ این آژانس فدرال به شمار‌ می‌رفت.

   


2 نفر در رابر جان دادند

دوشنبه 7 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

بر اثر سیل؛
2 نفر در رابر جان دادند

خبرگزاری فارس: بعد از ظهر امروز بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در بخش هنزا شهرستان رابر دو نفر جان خود را از دست دادند.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، بر اثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در بخش هنزا شهرستان رابر دو نفر جان خود را از دست دادند. 
این دو خانم در هنگام برگشت از چرای دام های خود گرفتار سیل شدند و سیل هر دو نفر را با خود برده است. 
پس از تلاش جسد یكی از این قربانیان پیدا شد و تلاش‌ها برای یافتن جسد دومین قربانی این سیل ادامه دارد.
همچنین سیل به بخش‌های مختلف 10 روستا به ویژه بخش مسكن، راه و كشاورزی شهرستان رابر خسارت زیادی وارد كرده و برآورد خسارت آن توسط كارشناسان در حال بررسی است.

   


سومین پارک محله‌ای سوق افتتاح می‌شود

دوشنبه 7 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

شهردار سوق:
سومین پارک محله‌ای سوق افتتاح می‌شود

خبرگزاری فارس: شهردار سوق از افتتاح سومین پارک محله‌ای در این شهر با اعتبار بیش از 60 میلیون تومان خبر داد.

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از سوق، فرشاد صادقی عصر امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی این شهر ‌اظهار داشت: هم‌اکنون برنامه تکمیل بلوار خروجی این شهر به سمت بخش لنده به طول 400 متر را در دست اجرا داریم.
صادقی افزود: در این پروژه 2 هزار مترمکعب خاکبرداری وجود دارد که برای انجام آن چند ساختمان مسکونی سد راه این طرح نیز تخریب شد.
شهردار سوق افزود: این پروژه که نمای زیبایی به شهر سوق می‌دهد با 38 متر عرض تا گلزار شهدای سوق ادامه خواهد داشت و چمن‌کاری و روشنایی آن نیز در دستور کار قرار دارد.
صادقی گفت: در انتهای این بلوار میدان انقلاب قرار دارد که در آینده نزدیک تندیس انقلاب را در آن نصب خواهیم کرد.
وی هزینه اجرای این پروژه را 50 میلیون تومان و تندیس انقلاب را 30 میلیون تومان عنوان کرد که هزینه آن از محل اعتبارات استانی و داخلی خواهد بود.
صادقی به ایجاد ارتباط مستمر مجموعه شهرداری سوق با مطبوعات و رسانه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و گفت: سایت اطلاع‌رسانی شهرداری سوق در حال حاضر راه‌اندازی شده که علاقه‌مندان می‌توانند با آدرس www.sough.ir خبرهای شهرداری سوق را دریافت کنند.
شهردار سوق به نشست شهرداران این استان با استاندار کهگیلویه و بویراحمد اشاره کرد و عنوان داشت: استاندار با سخنان خود شهرداران را نسبت به بسیاری از امور امیدوار کرد و  این امیدواری ایجاد شد که از فصل عمران شهری، شهرداری‌های این استان بهتر دیده شوند.
صادقی با بیان این‌که تا پیش از تصدی اکبر نیکزاد به عنوان استاندار، مشکلات شهری این استان در سایه قرار داشت، گفت: با صحبت‌های استاندار، نسبت به دریافت مطالبات خود از دستگاه‌های اجرایی امیدوار شدیم.
شهردار سوق از دیگر پروژه‌های عمرانی این شهر سخن به میان آورد و بیان داشت: تا یک ماه آینده سومین پارک محله‌ای این شهر را با اعتبار 60 میلیون تومانی افتتاح می‌کنیم.

   


اخبار ویژه كیهان؛
احتمال انتقال لیدری اصلاح‌طلبان از شورای هماهنگی به فراكسیون اقلیت

خبرگزاری فارس: یك عضو مركزیت حزب اعتماد ملی با تاكید بر حضور در انتخابات مجلس گفت: فراكسیون اقلیت مجلس این ظرفیت و توانایی را دارد تا در انتخابات آینده لیدری اصلاح طلبان را برعهده بگیرد.

به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس، روزنامه كیهان در ستون اخبار ویژه امروز دوشنبه خود نوشت:


* فقط 25 دلقك آمدند 4975 نفر بقیه كجا گم و گور شدند؟

گروهك منافقین برای حاشیه‌سازی در روز قدس وعده تطمیع و انتقال 5 هزار نفر به واشنگتن را داده بود اما در عمل چند ده نفر بیشتر در نمایش این گروه حاضر نشدند.

گزارش‌ها حاكی از آن است كه سازمان تروریستی منافقین پس از ناامیدی از مقامات آمریكایی در زمینه حذف نام خود از فهرست گروه‌های تروریستی، به سراغ لابی صهیونیستی در ایالات متحده رفت تا شاید از این طریق بتواند از بن بست فعلی خارج شود و صهیونیست‌ها نیز قبل از هر چیز از سران این گروهك خواستند ضمن ترتیب دادن نمایشی در واشنگتن، به حاشیه‌سازی و انحراف اذهان نسبت به روز جهانی قدس بپردازند.

منافقین ضمن دریافت مبلغی هنگفت به صهیونیست‌ها قول دادند یك تجمع باشكوه را از طریق جمع‌آوری نیرو در واشنگتن برگزار كنند اما در عمل توانستند یك‌هزار نفر را با تطمیع پرداخت هزینه سفر از نقاط مختلف به واشنگتن بكشانند كه از این تعداد هم صرفا در حد 25-20 نفر در روز موعود و در محل اعلام شده حاضر شدند و بقیه ترجیح دادند با مواجب دریافتی به خوشگذرانی بپردازند.

در همین زمینه سایت اینترلینك (وابسته به جداشدگان گروهك منافقین) گزارش داد: منابعی از داخل شورای ملی مقاومت (كه به عنوان نام دیگری برای سازمان مجاهدین خلق در لیست تروریستی آمریكا قرار دارد) می‌گویند لابی اسرائیل در واشنگتن مزدوران سازمان تروریستی مجاهدین خلق را اجیر كرده بود تا برای مقابله با تظاهرات بین‌المللی حمایت از فلسطینیان در روز جمعه بیست و ششم اوت افرادی را كرایه و با خود به واشنگتن بیاورند.

سران سازمان بودجه‌ای را دریافت كرده بودند تا بیش از 5 هزار مزدور كرایه‌ای را برای مقابله با این تظاهرات به واشنگتن منتقل سازند. البته آنها نتوانستند بیش از هزار نفر را برای این كار بخرند. به این افراد بلیت و پول هتل ارائه شد و وعده داده شده بود كه در ازای دو ساعت شركت در تجمع ضدفلسطینی مخارج كامل دو هفته تعطیلات در آمریكا را به همراه پول تو جیبی و خرج خرید دریافت خواهند كرد. همچنین به آژانس‌های دست اندركار و برگزاركنندگان مبالغ بسیار چشمگیرتری به عنوان پاداش و دستمزد وعده داده شده بود.

واسطه‌های سازمان به شركت‌كنندگان در این كارناوال قول می‌دهند كه تحت هیچ شرایطی و به هیچ دلیلی برخوردی با نیروهای انتظامی آمریكایی نخواهند داشت و تاكید می‌كنند كه از هم اكنون گارانتی كتبی گرفته‌اند كه با حضور رسمی در زیر پرچم سازمان و تظاهرات به نفع گروهی كه در لیست تروریستی آمریكا است تحت پیگرد قانونی قرار نخواهند گرفت.

با وجود همه این تداركات، تصاویر منتشره از نمایش جدید منافقین بار دیگر نشان داد كه گروهك یاد شده كمترین پایگاهی حتی در میان گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی و آرمان فلسطین ندارد. به همین دلیل به نظر می رسد شرایط سازمان تروریستی مذكور نزد مقامات آمریكایی و صهیونیستی به مراتب بدتر از ماجرای اخیر شود ضمن اینكه آنها باید توضیح دهند غیر از آن 25 نفر دلقك كه سر نمایش آورده اند، 4975 مزدور وعده شده دیگر كجا گم و گور شده اند یا لااقل پول هنگفتی كه به بهانه این تعداد دریافت شده كجا لفت و لیس شده است؟!


* چرا نمی‌گوید غلط كردم؟!

دختر خارج‌نشین و فراری یك بازیگر سینما دنبال بهانه‌ای برای بازگشت است.

به گزارش جهان، اخیراً آقای «ب-ف» پدر «گ-ف» ضمن یادداشتی كه در یكی از نشریات زنجیره‌ای چاپ شده، نوشته است: این روزها بیش از هر چیز به یاد بچه‌هایی هستم كه ایران نیستند و در خارج از كشور فعالیت می كنند، نقاشان، موسیقی‌دان‌ها، بازیگران، كارگردانان و ... همه هنرمندانی كه ایران را ترك كرده‌اند و دور از اینجا مشغول كارهای هنری شده‌اند، دلیل آنها برای ترك ایران هر چه باشد، ما باید به این فكر كنیم كه چه راهی برای آنها وجود دارد. ما غربت را نمی‌شناسیم اما وقتی در آن قرار می‌گیریم، می‌فهمیم خیلی سخت‌تر از آن چیزی است كه تصور می‌كرده‌ایم. من وقتی كه در پاریس سكته كردم و چند روزی خوابیدم. ایرانی‌های مقیم آنجا به دیدنم آمدند و بسیار به من لطف كردند. وقتی به این اتفاق‌ها نگاه می‌كنم، می‌بینم جوانانی كه ساكن خارج از ایران هستند، عاطفه شرقی شریف خود را دارند، اما غصه ناهنجار غربت هم در دلشان هست و آنها را رنج می‌دهد. وقتی از دور به آنها نگاه می‌كنیم، می بینیم دارند زندگی می‌كنند، كار می‌كنند و ... اما غصه‌هایشان را نمی‌بینیم، چرا باید آنها ترجیح دهند جای دیگری زندگی كنند؟ این موقعیت باید سامان داده شود. دولت باید با كسانی كه از اینجا رفته‌اند، برخورد موجهی داشته باشد، چون انسان‌های شریفی هستند. هم دولت و هم ما باید شرایطی را فراهم كنیم كه آنها برای بازگشت احساس امنیت كنند و به فكر برگشتن باشند. اما این اتفاق نمی‌افتد و این تلخ است.

حاشیه‌پردازی این بازیگر سینما در حالی است كه دختر وی بی‌هیچ علتی و صرفاً به خاطر شهرت‌طلبی و چراغ سبزی كه از سوی سازمان ناتوی فرهنگی ـ شاخه هالیوود ـ دریافت كرد از كشور خارج شد و در اوج فتنه سبز اقدام به كشف حجاب و مصاحبه علیه جمهوری اسلامی كرد اما به سرعت در عرض چند ماه، تمام شد و از سرفصل رسانه‌ها حذف شد.

بنابراین آقای «ب ـ ف» باید صورت مسئله را درست طرح كند كه چرا فرزند وی با دشمنان ملت ایران هم پیاله شد و حاضر شد سیاهی لشگر آنها در جنگ روانی و فرهنگی علیه ملت ایران باشد و معلوم نیست چرا به جای «غلط كردم»، آسمان و ریسمان را به هم می‌بافند و رطب و یابس می‌گویند و البته كه معلوم است عناصر فراری فریب خورده در كمتر از 6 ماه تمام می‌شوند و به حاشیه پرتاب می‌شوند و تازه نوستالژی وطن و غم غربت و آوارگی و احساس بازی خوردگی سراغشان می‌آید.


* اگر این احتمال یك درصد صحیح باشد چه كلاهی سر اپوزیسیون رفته

علت بی‌اعتنایی مطلق به فراخوان تازه گروه موسوم به شورای هماهنگی سبز، توسط دویچه وله مورد بررسی قرار گرفت.

دویچه وله آلمان با تاكید بر اینكه « فراخوان تكبیر در شب روز قدس با عدم استقبال مواجه شد» از قول «مسیح ـ ع» روزنامه‌نگار زنجیره‌ای متواری نوشت: همان‌طور كه از اسم شورای هماهنگی پیداست، باید هماهنگ كننده همه گروه‌های سبز باشد. ولی واقعیت این است كه چنین نكرده و اتفاقا بیشتر گروه‌های معترض را ناهماهنگ كرده است و دلیل اصلی این است كه در تمام این مدت، از این شورا هیچ حركتی كه در راستای هماهنگ‌سازی گروه‌های معترض باشد دیده نشد. در تمام این مدت شورای هماهنگی كه می‌توانست هماهنگ‌كننده باشد، حتی گروه‌هایی كه همفكر و هم‌اندیش‌تر به این مجموعه بودند را متفرق و ناهماهنگ كرده است.

این روزنامه‌نگار خارج‌نشین همچنین درباره شعار الله‌اكبر گفت: تاكید می‌كنم من الزاما با این شعار موافق نبودم اما حتی كسانی كه اعتقاد به شعار مذهبی ندارند، ثابت كرده‌اند كه همپای موسوی و كروبی شعار مذهبی دادند اما شورا نتوانست حتی كروبی و موسوی را نمایندگی كند.

«رسول- ن» از مخالفان مقیم آلمان در گفت‌وگو با دویچه وله اظهار داشت: گفتن الله‌اكبر معنایی نداشت چون راهی كهنه بود اما این موضوع نشان داد كه شورای هماهنگی با بدنه بی‌ارتباط است.

در این میان «روح الله- ش» در دفاع از شورا به دویچه وله گفت: ممكن است راهكارهای شورا خوب یا بد بوده باشد اما رخداد اخیر نمی‌تواند آزمونی برای موفق نبودن شورا باشد. اتفاقا حوادث بعد از 25 بهمن و راهپیمایی سكوت از آن راهكارهای خلاقانه است[؟!] كه باید به سمت آن حركت كنیم و مدام كارهایی را كه قبلا انجام می دادیم، تكرار نكنیم.

وی می‌گوید: به دلایل مختلف در حال حاضر، فضای عمومی جامعه ایران كشش و پتانسیل چنین حركت‌هایی را ندارد. البته انداختن همه این طراحی‌ها به گردن شورای هماهنگی، فكر نمی‌كنم كار درستی باشد. من هم چنین نقشی برای شورای هماهنگی متصور نیستم. فكر می‌كنم اتفاقا گروه‌های خیلی كوچك‌تر باید بنشینند، برنامه‌ریزی و طراحی كنند.

از سوی دیگر یك همكار شبكه بالاترین، با بیان اینكه « شورای هماهنگی مقبولیتی ندارد و بهتر است ضمن ارائه گزارشی منحل شود»، نوشت: اعضای شورا باید با این مسئله به طور جدی برخورد كنند كه عدم مقبولیت آنها می‌تواند نتایج وحشتناكی درپی داشته باشد.

همكار دیگر این شبكه ضدانقلابی معتقد است: شورای هماهنگی سبز كه قرار بود نقش رهبری اعتراضات رو در غیاب موسوی و كروبی ایفا كنه، به دلایل نامشخص سكوت كرده و كوچك‌ترین گامی برنمی‌داره. برای یك لحظه به این فكر كنیم كه این شورا، ساخته و پرداخته خود حكومت باشه برای انحراف جنبش و فراموشی رهبران جنبش و اهداف اون ... فقط یك لحظه ... اگر یك درصد هم این احتمال صحیح باشه، بعد از چند ماه می‌بینیم كه چه كلاه بزرگی بر سر جنبش گذاشته شده.

در همین حال وبلاگ یار قدیمی از جمله همكاران شبكه بالاترین به دفاع از شورای هماهنگی پرداخته و نوشت: اپوزیسیون برنامه‌ای ندارد و فقط شعار می‌دهد. این روزها مطالب زیادی در نقد حركت اخیر و گفتن شعارهای دیگر به جای الله اكبر بالا گرفته است. اگرچه فراخوان اپوزیسیون برای سوت زدن كاری ارزشمند بود اما چرا اجازه ندهیم كه كسانی با گفتن الله اكبر (كه الزاما به معنی مذهبی بودن شعاردهنده نیست) و اگر هم باشد اشكالی ندارد چون به هرحال مخالفت با نظام تلقی می‌شود، مخالفت خود را با نظام نشان دهند؟

وبلاگ ایران گرین نیز در همین زمینه نوشت: تنها لینك‌هایی كه در بالاترین رای نمی‌آورند لینك‌های فراخوان اعتراضی است، جهان دارد از ما ناامید می‌شود! مدتی است حتی لینك‌های فراخوان شعار شبانه هم رای نمی‌آورند جالبه كه عده‌ای گیر می‌دهند كه الله اكبر شعار مذهبی است. جالب‌تر اینكه این كاربران معترض وقتی به لینك‌های فراخوان اعتراض شبانه گیر می‌دهند بعد از آنكه لینك را فلج كردند هیچ جایگزینی ارائه نمی‌كنند و به زندگی روزمره در بالاترین ادامه می‌دهند. جهان هم دارد از ما ناامید می‌شود. بی بی سی برنامه تلویزیونی در این ارتباط داشت كه چرا اپوزیسیون در رخوت و سكوت پناه برده‌اند!


* احتمال انتقال لیدری اصلاح طلبان از شورای هماهنگی به فراكسیون اقلیت

یك عضو مركزیت حزب اعتماد ملی با تاكید بر حضور در انتخابات مجلس گفت، فراكسیون اقلیت مجلس این ظرفیت و توانایی را دارد تا در انتخابات آینده لیدری اصلاح طلبان را برعهده بگیرد.

محمد رئوف قادری كه عضو مجمع نمایندگان ادوار مجلس است، در گفت وگو با مهر افزود: شورای هماهنگی اصلاحات فعال نیست و فعلا تمایلی برای فعالیت تشكیلاتی ندارد. البته اصلاح طلبان خود به دو گروه تقسیم می شوند، گروه اول در چهارچوب این شورا فعالیت می‌كنند و خود را مقید به فعالیت تشكیلاتی می‌دانند و به احتمال زیاد در انتخابات آینده شركت نمی‌كنند. در گروه دوم، اصلاح طلبانی قرار دارند كه هماهنگ با شورای هماهنگی نیستند و در اصل از شخصیت حقیقی برخوردارند كه افرادی كه در این گروه بازتعریف می شوند در انتخابات مجلس نهم شركت خواهند كرد.

وی پیش از این هم گفته بود اصلاح طلبان برای مصون ماندن از خدشه‌دار شدن وجهه‌شان خود را محدود به لیدرهای شكست خورده این جریان نخواهند كرد، لذا مستقل از وابستگی‌های جناحی و حزبی در عرصه رقابت های انتخاباتی ورود پیدا می‌كنند.

خاطرنشان می‌شود برخی گروه‌های اصلاح‌طلب، شورای هماهنگی و نقش غالب حزب مشاركت و سازمان مجاهدین در این شورا را عامل اصلی بن بست فعلی جبهه اصلاحات و قرار گرفتن در موضع ساختارشكنی و تقابل با نظام تلقی می‌كنند.


* نگرانی فتنه‌گران از خبر توبه كروبی

رسانه‌های ضدانقلاب از قول یك گروهك كه خود را «كمپین بین‌المللی حقوق بشر»! می‌خواند اعلام كردند مهدی كروبی در حال آماده شدن برای اعترافات تلویزیونی است.

رسانه‌هایی چون گویانیوز، سحام نیوز، رادیو زمانه، رادیو فردا و ... مطلب گروهك یاد شده را مشتركا بازتاب داده‌اند كه مدعی است چند روانشناس در حال آماده كردن كروبی برای حضور در تلویزیون و ارائه برخی اعترافات هستند.

این خبر می‌افزاید: افراد موسوم به «روانشناس»- كه در ادبیات اعترافات اجباری یك واژه آشنا و به معنای كارشناسان ورزیده نیروهای امنیتی در شكنجه روانی متهمان و رساندن آنها به مرحله از هم گسیختگی فكری و روانی برای قبول درخواست مصاحبه اجباری تلویزیونی است- هم اكنون با استفاده از حداكثر فشار روانی تلاش می‌كنند ذهن و روان مهدی كروبی را تخریب و او را برای مصاحبه تلویزیونی آماده سازند.

انتشار این خبر توأم با نگرانی در حقیقت توهینی مجدد به كروبی است چه آن كه وی تا چندی پیش به عنوان یكی از رهبران اصلی به اصطلاح جنبش سبز! و حتی شجاع‌تر از موسوی معرفی می‌شد. این طیف نگرانند كه در صورت زاویه گرفتن كروبی از برخی عناصر فتنه‌گر و ساختارشكن، ته مانده روحیه فتنه گران نیز بر باد برود و از آن سو، موسوی در بن بستی مهیب تر تنها بماند.

خبر اخیر از جنبه دیگری نیز اهمیت پیدا می‌كند و آن اینكه پریروز سایت جرس (وابسته به حلقه لندن) گویا كه از تحولات تازه در كروبی با خبر باشد، به وی حمله كرد و به بهانه اظهارات اخیر محمدعلی ابطحی مبنی بر ضربه زدن جنبش سبز به اصلاح طلبان تصریح كرد: ستاد كروبی بیشترین ضربه را به جنبش سبز زد. این نوع حملات آن هم از طرف فعالان فتنه سبز كم سابقه بوده و توهین به اعضای ستاد كروبی نیز هست. البته حمله به كروبی طی سال‌های اخیر از سوی محافل ضدانقلاب بارها اتفاق افتاده و این محافل از وی به عنوان كسی كه به دروازه خودی (اپوزیسیون) گل می زند و قابل اعتماد نیست یا به عنوان فردی جاه طلب و شهرت طلب یاد كرده‌اند.

خاطرنشان می‌شود روز گذشته، سایت روزنت كاریكاتوری را منتشر كرد كه در آن كروبی به اصلاح طلبانی كه دنده عقب گرفته و ابراز وفاداری به نظام می‌كنند، می‌گوید: آدم توی حبس باشه بهتره تا كنار شماها باشه.

عوامل رسانه‌ای تحریك كننده فتنه، برای تشجیع موسوی و كروبی چنین ادعا می‌كردند كه اگر كروبی (یا موسوی) دستگیر بشه، ایران قیامت می‌شه. اما پس از اعمال برخی محدودیت‌های ارتباطی برای این دو نفر، هیچ تحركی از سوی محافل مذكور مشاهده نشد.

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات