حجت الاسلام ابراهیمی در گفت‌وگو با فارس:
آزادی زندانیان سیاسی نشان از رأفت اسلامی نظام در اوج اقتدار است

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: آزادی زندانیان سیاسی نشان از رأفت نظام در اوج اقتدار است.

خبرگزاری فارس: آزادی زندانیان سیاسی نشان از رأفت اسلامی نظام در اوج اقتدار است

حجت الاسلام حسین ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص فرافکنی فتنه‌گران پیرامون آزادی زندانیان سیاسی توضیحاتی داد و گفت: همواره اینگونه است که اگر انسان بخواهد به دهان برخی افراد نگاه کند، همواره خدمت به آنها حمل بر انفعال خواهد شد یا اگر عدالت درباره آنها اجرا شود، حمل بر این می‌شود که حاکمیت حقوق آنها را رعایت نکرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: هیچ‌گاه نبوده که این افراد منصفانه سخن گویند اما همواره نظام جمهوری اسلامی درباره فتنه‌گران با مدارا رفتار کرده است ولی این افراد کشور را به آتش کشیدند و ثمره انتخابات با آن عظمت را به کام مردم تلخ کردند؛ این افراد تا جایی که قادر بودند هنجار شکنی کرده و قصد داشتند از عظمت نظام بکاهند که به کوری چشمشان این اتفاق رخ نداد.

وی ضمن اشاره به اینکه بخشش نظام همواره شامل حال این افراد شده است، ادامه داد: نظام در برخورد با این افراد مدارا کرد؛ به ویژه اینکه این افراد مورد عفو قرار گرفتند که این موضوع لطف نظام و رأفت مقام معظم رهبری را نشان می‌دهد، زیرا رهبر انقلاب نسبت به هر فردی که ولو زمینه‌ای دارد که به نظام ملحق شود و از کشتی آن پیاده نشود با رأفت برخورد می‌کنند.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در ادامه عنوان کرد: واقعیت امر این است که با برخی از سران فتنه یا جریان میانی فتنه باید برخورد بیشتری می‌شد و نباید به سادگی این افراد رها می‌شدند تا بار دیگر باز تبلیغات کنند که نظام منفعل شده که این گونه برخورد می‌کند؛ در حالی که عفو در مقابل تقاضاست و انفعال معنایی ندارد.

نماینده مردم بیرجند در مجلس تصریح کرد: این رفتار نظام جمهوری اسلامی در جهان مبدل به الگویی شده تا دیگر کشورها از آن استفاده ‌کنند، زیرا دلیلی ندارد نظام منفعل باشد؛ به‌حمدالله نظام مقتدر است، اقتضای قدرت نیز اینگونه است که خدای متعال و پیامبر اکرم(ص) برای افرادی که در جبهه تخلف کرده بودند، طلب مغفرت کردند.

وی خاطرنشان کرد: افراد باید در برابر این عفو که درباره آنها اجرایی شد مسرور شده و از نظام و رهبر انقلاب تشکر کنند چراکه این رأفت شامل حالشان شده است.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که این رأفت اسلامی شامل حال افرادی شده که فریب‌خوردگان اصلی فتنه بوده‌اند اما نظام چگونه برخوردی با آنها باید داشته باشد، اظهار داشت: اگر کسی در جریان فتنه بوده و بخواهد دوباره به فتنه دامن زند، قابل عفو و بخشش نبوده و باید طبق قانون با او رفتار کرد و مجازات شود تا دیگران جرأت نکنند چنین صحنه‌هایی را دوباره رقم زنند.

وی در خاتمه سخنان خود گفت: با توجه به اینکه نظام ما الگویی برای جهانیان است، باید مراقب باشیم، افراد این نظام آبرومند و مقتدر را ضایع نکنند و لازمه این مهم، آن است که با افرادی که گروه خونشان با نظام همخوانی ندارد برخورد جدی شود و طبق قانون از گردونه خارج شوند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614001061

   


سرپرست اداره‌کل تعاون استان قم:
بزرگ‌ترین کارخانه خوراک دام و طیور کشور در قم افتتاح شد

خبرگزاری فارس: سرپرست اداره‌کل تعاون استان قم گفت: بزرگترین کارخانه تولید وتهیه خوراک دام و طیور در کشور با ظرفیت 25 تن افتتاح شد.

خبرگزاری فارس: بزرگ‌ترین کارخانه خوراک دام و طیور کشور در قم افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حمیدرضا زرین‌چنگ ظهر امروز در مراسم افتتاح بزرگترین کارخانه تولید خوراک دام و طیور کشور در قم با بیان اینکه این کارخانه در قالب فعالیت‌های تعاونی در اواخر سال 88 تاسیس یافته است، متذکر شد: این کارخانه با تولید 25 تن دان پلت طیور، بزرگترین کارخانه تولید دام و طیور در کشور است.
وی افتتاح این کارخانه را دستاوردی جدید در عرصه فعالیت‌های تعاونی دانست و گفت: این تعاونی با داشتن هفت عضو و میزان سرمایه‌ 40 میلیارد ریال توانسته است برای 35 نفر اشتغالزایی کند که این خود گواهی بر تاثیرگذاری فعالیت‌های تعاونی و مشارکتی است.
سرپرست اداره‌کل تعاون استان قم در ادامه با بیان اینکه 10 میلیارد ریال از کل سرمایه‌گذاری‌های انجام شده متعلق به تسهیلات بانکی است، اظهار داشت: تعاونی‌های استان با بهره‌گیری از تسهیلات بانکی توانسته‌اند فعالیت‌های خود را ادامه دهند و باعث رشد اقتصادی استان شوند.
وی با اشاره به ساخت این کارخانه در طول یکسال، از مجهز بودن این کارخانه به آزمایشگاه خبر داد و گفت: این کارخانه می‌تواند ضمن آنالیز نمونه‌های تولیدی خود، به دیگر کارخانه‌های استان در این مورد کمک رسانی کند.
سرپرست اداره‌کل تعاون استان قم بهبود وضعیت کیفی مواد مغذی ناشی از پلت شدن مواد خوراکی زیر فشار و دمای بالا، کاهش تعداد باکتری‌های موجود در خوراک بر اثر فشار و گرما را از جمله مزیت‌های فعالیت این کارخانه و استفاده از محصولات آن عنوان کرد.
انتهای پیام/ش30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000977

   


مدیرکل مسکن و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد:
اجرای پروژه‌های عمران شهری در سیستان‌و‌بلوچستان

خبرگزاری فارس: مدیرکل مسکن و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: پروژه‌های عمرانی مسکن و شهرسازی استان با اعتبار بیش از 600 میلیارد ریال در دست اجرا است.

خبرگزاری فارس: اجرای پروژه‌های عمران شهری در سیستان‌و‌بلوچستان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی مسکن و شهرسازی سیستان و بلوچستان، مسعود مالکی اظهار داشت: پروژه‌های عمرانی مسکن و شهرسازی با اعتبار بیش از 600 میلیارد ریال در دست اجرا است.
وی افزود: اجرای 5 بیمارستان 200 تختخوابی  در سراوان، 48 تختخوابی  در زهک، 32 تختخوابی در هیرمند، 24 تختخوابی در راسک، و 10 تختخوابی کنارک به مساحت جمعاً 32 هزار متر مربع در دست اجرا است.
مالکی خاطرنشان کرد: احداث پارک اداری شهرستان‌های کنارک و زهک به مساحت جمعاً 20 هزار متر مربع هر که پارک اداری 22 اداره است، از جمله دیگر این طرح‌ها است.
مدیرکل مسکن و شهرسازی سیستان و بلوچستان از احداث چهار ساختمان فرمانداری دلگان، هیرمند، سوران، زابلی نیز به مساحت جمعا 5 هزار و 400 متر مربع خبر داد.
مالکی بیان کرد: احداث پنج باب سوله ورزشی چند منظوره مدیریت بحران در سطح استان به مساحت جمعاً 7 هزار و 200 متر مربع از دیگر طرح‌های در دست اجرای این سازمان است.
انتهای پیام/م30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000888

   


ازدواج نیمه مستقل ،میان بری به خوش بختی یا جاده ای به طلاق

خبرگزاری فارس:تعریفی که از ازدواج نیمه مستقل بیان شده براین مبنا قرار دارد که جوانان دراین طرح پس از جاری شدن خطبه عقد برای مدتی یعنی تا قبل از پیدا کردن شرایط مطلوب اجتماعی واقتصادی در خانه والدین بمانند وپس ازاین که حداقل ها را به دست آوردند زندگی مستقل خود را آغاز کنند.به هر ترتیب از زمانی که این طرح مطرح گردید حرفها وصحبتهای مختلفی از سوی کارشناسان ومسئولین درباره آن بیان شد.

خبرگزاری فارس: ازدواج نیمه مستقل ،میان بری به خوش بختی یا جاده ای به طلاق

این روزها اگر بخواهیم نگاهی به دغده های خانواده های ایرانی داشته باشیم متوجه خواهیم شد که بدون شک یکی از مهمترین آنها مثل همیشه ازدواج جوانان است،موضوعی کهنه اما همیشه تازه ومهم، هم برای خانواده وهم برای جامعه!اهمیت این موضوع باعث شده که جامعه شناسان ومسئولین همیشه درتلاش باشند تا فکری برای ریشه کن کردن موانعی کنند که مثل سدی محکم دربرابر افزایش آمار ازدواج موفق  ایستاده است.
درهمین راستا تاکنون طرحهای مختلفی ارائه شده ،از جمله ازدواج نیمه مستقل هم یکی از همین طرحها بوده است،تعریفی که از این طرح تاکنون بیان شده براین مبنا قرار دارد  که جوانان دراین طرح پس از جاری شدن خطبه عقد برای مدتی یعنی تا قبل از پیدا کردن شرایط مطلوب اجتماعی واقتصادی در خانه والدین بمانند وپس ازاین که حداقل ها را به دست آوردند زندگی مستقل خود را آغاز کنند.به هر ترتیب از زمانی که این طرح مطرح گردید  حرفها وصحبتهای مختلفی از سوی کارشناسان ومسئولین درباره آن بیان شد،عده ای مخالف بودند وبعضی ها هم مخالف!
دراین میان حتی خود 15میلیون جوان آماده ازدواج هم گفته ها وحرفهای مختلفی از زاویه موافق ومخالف  مطرح میکنند.اما از قرار معلوم اکثریت  پسرهای جامعه با آن موافق هستند .مهدی که جوان 25ساله است دراین زمینه به خبرنگار ما می گوید:من فکر می کنم که ازدواج نیمه مستقل می تواند نقش مهمی در کاهش توقعات جامعه علی الخصوص خانواده های  دختران داشته باشد.
درکنار این مسئله کارشناسان اجتماعی هم در مورد این مسئله تا به امروز هم نظرمخالف داشته اند وهم نظر موافق!
ازدواج نیمه مستقل راه حل مشکل ازدواج جوانان!
دکتر سالاری فر-استاد دانشگاه وروانشناس خانواده دراین زمینه بر این باور است که ازدواج نیمه مستقل میتواند طرحی باشد برای شروع دوباره ازدواج آسان!چرا که به عقیده او در چند سال اخیر به دلیل افزایش فوق العاده توقعات دختران وپسران ،علی الخصوص دختران جامعه آمار ازدواج کاهش پیدا کرده است.از سوی دیگر او به این نکته اشاره می کند که نمی توان به جوانان راه حلی نداد وبه نوعی آنان را در بلاتکلیفی نگه داشت .چرا که به هر ترتیب ازدواج امری است که برای داشتن جامعه اسلامی حتما باید صورت پذیرد، آن هم برای همه جوانان جامعه اسلامی!چرا که هم به تعبیر دین مبین اسلام وهم از لحاظ روانشناسی  ازدواج نقش مهمی در کاهش فساد اجتماعی خواهد داشت وباعث گسترش آرامش روانی درمیان جوانان خواهد شد.این آرامش روانی می تواند نقش مهمی در کاهش تنشهای جوانان با خانواده وجامعه داشته باشد.
برای موفقیت این طرح باید آموزش داد
درکنار این مسئله به عقیده این استاد دانشگاه باید به جوانان وخانواده ها آموزشهای لازم را داد چرا که یکی از مهمترین لازمه های به تحقق رسیدن این طرح، آموزش خانواده ها وجوانان برای آمادگی دراین دوران است.چرا که دور بودن زوجها  درازدواج نیمه مستقل نیازمند آموزشهایی است که حتما باید به خانواده وجوانان داده شود تا این طرح نتایج مثبت خود را نشان دهد. چرا که به عنوان مثال وقتی یک جوان بداند که زوج آینده او کیست وتنها باید کمی تحمل داشته باشد وبرای با هم بودن تلاش کند،از آرامش روانی خاصی برخوردار خواهد بود  و می تواند تمام توان  خود را روی کار وتلاش متمرکز کند.از سوی دیگر این آرامش روانی دریبن جوانان نتایج بسیار مثبتی هم خواهد داشت.
وی همچنین به این مسئله هم اشاره کرد که ممکن است درابتدا مخالفتهایی در جامعه وجود داشته باشد اما باید دقت کرد که نتایج مثبت این طرح به مراتب بیش از این مخالفتها ارزش دارد.هر چند که باید برای این مخالفتها هم فکری کرد وبا شرح شرایط ووضعیت ومزیتهای این طرح آن دسته از مخالفان را اقناع کرد که دراین موضوع نقش رسانه ملی بسیار مهم است.
کارشناس مخالف:طرح ازدواج خیلی آسان ،بهتراز ازدواج نیمه مستقل
اما این طرح درمیان کارشناسان مخالفینی هم داشته است.دکتر جمشیدی ها-جامعه شناس واستاد دانشگاه-دراین زمینه براین باور است که این طرح نمی تواند نتایج آن چنان مثبتی داشته باشد،بلکه حتی می تواند موجب افزایش آمار طلاق شود.چرا که به باور این استاد دانشگاه دور بودن زوج می تواند باعث ایجاد تنشها ودرگیریهایی شود که این موضوع شرایط نامطلوبی را به وجود خواهد آورد که در صورت افزایش می تواند به طلاق منجر شود.درکناراین موضوع به تعبیر وی سنتها وجامعه هم این موضوع را نمی پذیرد چرا که تعریف ازدواج درجامعه ما  همیشه همراه با مستقل بودن آن است،و جامعه کشش تعریفی به غیر از این را ندارد.وهمین عدم کشش از سوی جامعه است که می تواند باعث افزایش تنشها ودرگیریها شود.اما جمشیدی ها راه حل مشکلات فعلی در زمینه ازدواج را ترویج ازدواج آسان دانست.وی دراین زمینه می گوید:به جای ازدواج نیمه مستقل ازدواج کاملا آسان را ترویج کنیم.یعنی تمام چیزهای اضافی که حقیقتا نیازی به آنهاست ومتاسفانه در طور طول زمان به یک بدعت بد در ازدواج تبدیل شده را حذف کنیم ولازمه این موضوع این است که خانواده ها واقعا باور داشته باشند که هدف از ازدواج زندگی مشترک است نه صرف  ازدواج ومراسم آن !چرا که گاهی اوقات دیده می شود که خانواده ها درمورد شروع زندگی وازدواج طوری برخورد می کنند که انگار خود ازدواج وشروع آن از زندگی مهم تراست وبه نوعی زندگی مشترک وآرامش جوانان در فرع ماجرا قرار دارد.
دراین زمینه این استاد دانشگاه براین باور است که لازمه تحقق فرهنگ ازدواج خیلی آسان فرهنگ سازی است،این فرهنگ سازی باید از طرق مختلف چه در دانشگاه ،چه در خود خانواده ها وچه در رسانه ملی که یکی از مهمترین ابزارهای تحقق فرهنگی است صورت پذیرد.چرا که رسانه ملی باید با زشت جلوه دادن توقعات درپیش چشم بیندگان به آنها این موضوع را بباوراند که این توقعات که ریشه در مادی گرایی دارد بسیار بد وناپسند است وجز اینکه ازدواج جوانان به تاخیر می اندازد وباعث افزایش فساد درجامعه می شود هیچ حاصل دیگری نخواهد داشت.همچنین به تعبیر جمشیدی ها نباید والدین طوری برخورد کنند که جوانان فکر کنند که همه چیز زندگی مادیات است.وی دراین باره به این موضوع اشاره می کند که والدین باید به جای ترویج مادی گرایی فرهنگ توکل را در جوانان ترویج دهند،فرهنگی که خداوند را به عنوان رزاق در زندگی مشترک می داند.به همین دلیل به باور او ترویج فرهنگ ازدواج آسان از طرح ازدواج نیمه مستقل موثرتر خواهد بود.
آیا ازدواج نیمه مستقل منجر به افزایش طلاق می شود؟
اما دراین میان یک نکته مهم وجود دارد که به نوعی باعث اختلاف موافقان ومخالفان این طرح شده است وآن هم این که آیا این طرح ممکن است منجر به  افزایش آمار طلاق شود؟
دراین زمینه برخی کارشناسان براین باور هستند که این طرح نمی تواند تغییری در آمار طلاق شود چرا که یک زوج اگر به تفاهم نرسند در یک زندگی مشترک وکاملا مستقل هم طلاق می گیرند،پس طلاق ربطی به این موضوع واصل این طرح نخواهد داشت.از سوی دیگر این کارشناسان براین باورند که باید درکنار این طرح سطح مسئولیت پذیری دختران ووپسران را با فرهنگ سازی افزایش داد تا آنان بدانند که در ازدواج نیمه مستقل مانند ازدواج مستقل باید مسئولیت پذیر باشند.
به هر ترتیب ازدواج نیمه مستقل با تمام مخالفین وموافقینش یک طرح پیشنهادی است،که می تواند در جامعه بازخوردهای مثبت ومنفی داشته باشد.اما درکنار تمام این بازخوردها یک نکته بسیار مهم هم وجود دارد،آن هم اینکه نظر اسلام دراین باره چیست؟آیا اسلام با چنین طرحی موافق است یا مخالف؟به نظر می رسد که برای پاسخ به این سوالات ودیگر سوالات باید توجه کرد که شرع مبین اسلام صریحا به این موضوع بارها اشاره داشته که ازدواج در کنار تقوا وخودکنترلی مهمترین ابزار برای ایجاد آرامش روانی درجامعه است.همچنین باید توجه کرد که اسلام بارها  از هر گونه بدعتی مانند  افزایش توقعات گوناگون درجامعه دوری جسته وآن را مورد مذمت قرار داده است.

* رضافرخی

انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614001077

   


فرمانده انتظامی لرستان خبر داد:
متلاشی شدن 2 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در خرم‌آباد

خبرگزاری فارس: فرمانده انتظامی استان لرستان گفت: با تلاش ماموران مبارزه با مواد مخدر دو با تهیه و توزیع مواد مخدر در خرم‌آباد شناسایی و متلاشی شد.

خبرگزاری فارس: متلاشی شدن 2 باند تهیه و توزیع مواد مخدر در خرم‌آباد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد به نقل از اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی لرستان، كاظم علیزاده اظهار كرد: از اعضای این باند 33 كیلو و 33 گرم ماده مخدر از نوع هرویین و تریاك كشف و ضبط شده است.
وی بیان كرد: در زمینه اجرای طرح مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر با انجام كارهای اطلاعاتی پلیسی ماموران مبارزه با مواد مخدر استان با هماهنگی مقام قضایی از فعالیت دو باند قاچاق مواد مخدر مطلع و تشكیل اكیپ‌های مجرب موضوع به طور ویژه در دستور كار پلیس قرار گرفت.
علیزاده گفت: ماموران این نیرو با عملیات شبانه‌روزی روز گذشته مشخص شد، كه یكی از این باندهای مافیایی قصد خروج مواد مخدر را از خرم‌آباد به استان خوزستان را دارد كه اكیپ‌های مستقر در محورهای استان و كنترل خودروهای عبوری به یك نفر مسافر مظنون و وی را دستگیر كردند.
فرمانده انتظامی لرستان افزود: ماموران در بازرسی از این متهم موفق به كشف 4 كیلو و
495 گرم هرویین كه به صورت ماهرانه در داخلی یك كیف جاسازی كرده بود را كشف و ضبط كنند.
وی خاطرنشان كرد: با هماهنكی دستگاه قضایی در بازرسی از منزل فرد دستگیرشده مقدار 948گرم هرویین كشف كه در مجموع 5 كیلو و 443 گرم هرویین از این متهم كشف و ضبط شد.
وی عنوان كرد: ماموران مبارزه با مواد مخدر در مدت یاد شده و در عملیاتی دیگر توانستد ضمن شناسایی یك باند تهیه و توزیع مواد مخدر مقدار 27 كیلو و 600 گرم ماده مخدر از نوع تریاك را در خرم‌آباد كشف و ضبط و سه نفر را در این رابطه دستگیر كنند.
علیزاده گفت: در پی كسب خبری از فعالیت یك شبكه تهیه و توزیع مواد مخدر و شناسایی این باند مشخص شد كه اعضای این باند قصد ورود محموله‌ای از استان‌های جنوبی به لرستان را دارند كه موضوع در دستور كار پلیس قرار گرفت.
وی افزود: ماموران مبارزه با مواد مخد با كنترل خودروهای عبوری در منطقه پل زال به یك دستگاه پراید با سرنشینی سر كرده اصلی باند و برای رد پاك كنی طی طریق می‌كرد را متوقف و آنان را دستگیر كردند.
علیزاده بیان كرد: با متوقف كردن خودروی حامل سركرده اعضای باند، راننده یك دستگاه خودروی زانتیا با مشاهد موضوع اقدام به فرار كرده كه با تعقیب و گریز فراوان ماموران با مجوز قانونی و با استفاده از سلاح لاستیك خودروی یادشده را هدف قرار داده و آن را متوقف كردند.
وی افزود: در این زمینه یك دستگاه خودروی 405 كه مواد مخدر در داخل آن جاسازی شده بود بودن توجه به فرمان ایست اقدام به فرار كرده كه با تعقیب و گریز در نهایت ماموران با بكارگیری سلاح آن را پنچر و متوقف كردند.
وی اظهار كرد: ماموران در بازرسی از داخل خودروی متوقف شده مقدار 27 كیلو و 600 گرم ماده مخدر از نوع تریاك را كشف كردند.
وی خاطرنشان كرد: طی این عملیات‌ها در مجموع 33 كیلو و 33 گرم انواع ماده مخدر كشف و چهار نفر سوداگر مرگ دستگیر و تحویل دستگاه قضایی شدند.
انتهای پیام/ج30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000897

   


/ بمناسبت سالروز شهادت آیت الله قدوسی /
پارسای پر تلاش و پیشگام در مبارزه با خط نفاق

خبرگزاری فارس: چهارده شهریور سالروز شهادت شهید آیت‌الله قدوسی یکی از تاثیر گذار ترین چهره های انقلاب است که در مبارزه با خط نفاق و در تثبیت انقلاب نقش اساسی ایفا نموده است.

خبرگزاری فارس: پارسای پر تلاش و پیشگام در مبارزه با خط نفاق

  
 
چهارده شهریور سالروز شهادت شهید آیت‌الله قدوسی یکی از تاثیر گذار ترین چهره های انقلاب است که در مبارزه با خط نفاق و در تثبیت انقلاب نقش اساسی ایفا نموده است.
شهید قدوسی در 12 مرداد 1306 ه-ش در شهر نهاوند و در یک خانواده علمی و مذهبی دیده به جهان گشود. وی در دوره کودکی و نوجوانی به تحصیل دانش پرداخت و در 15 سالگی نیز وارد حوزه علمیه قم شد. وی دروس مقدماتی را نزد شهید محراب آیت اللّه صدوقی فرا گرفت و پس از طی این دوره، در درس خارج مرحوم آیت اللّه بروجردی حاضر شد. او علاوه بر مسائل درسی، به روح بلند و ایمان خالصانه مرحوم بروجردی نهایت توجه داشت و پیوسته در کامل کردن خودْ و رفع نقایص اخلاق می کوشید. حضور در درس فقه و اصول رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی رحمه الله فرصت تازه ای برای رشد عِلمی و عَملی شهید قدوسی بود. جنبه های معنوی، تقوا، زهد و اخلاص امام خمینی رحمه الله به شدت مورد توجه شهید قدوسی قرارگرفت. وی هم چنین فلسفه و تفسیر را نزد علامه طباطبایی فرا گرفت و از بحث های متعدد ایشان در زمینه تفسیر، حدیث و شرح موضوعات اخلاقی و عرفانی، بهره فراوان برد.
شهید قدوسی در 1341 به درجه اجتهاد رسید و به تدریس در حوزه علمیه قم مشغول شد. او با آغاز فعالیت فدائیان اسلام به صف مبارزین این گروه پیوست و در جریان نهضت ملی شدن صنعت نفت در مخالفت با حزب توده فعالیت زیادی داشت، اما پس از شکست نهضت ملی و پیروزی کودتاچیان 28 مرداد 1332 و تا شروع نهضت امام خمینی در 1341، مشغول تکمیل دروس حوزوی بود. در 1343 با همکاری چند تن از فضلای حوزه علمیه قم از جمله مقام معظم رهبری، مرحوم آیت‌الله ربانی شیرازی و شهید دکتر بهشتی تشکلی را برای تحرک هر چه بیشتر حوزه علمیه بوجود آورد. سازمان ظاهرش علنی بود اما بنیانش تشکیلاتی بود در جهت تاسیس حکومت اسلامی در قیام امام‌خمینی (ره). این تشکل در 1345 توسط ساواک شناسایی و بسیاری از روحانیون فعال آن از جمله خود شهید قدوسی دستگیر و به زندان قزل قلعه انتقال یافت.
یکی از فصول درخشان شهید قدوسی تاسیس مدرسه حقانی بود که با همیاری جمعی از اساتید ، همچون آیت الله جنتی ، آیت الله مصباح و شهید آیت الله دکتر بهشتی انجام گرفت . تاسیس این مدرسه نه تنها یک حرکت صرفا فرهنگی ، علمی و تربیتی نبود بلکه همان طور که بعدها معلوم شد یک حرکت سیاسی دقیق و حساب شده ای بود که بعد از قیام 15 خرداد و تبعید امام به وقوع پیوست.
شهید قدوسی در کنار مدرسه حقانی، مدرسه علمیه‌ای نیز به نام «مکتب توحید» ـ مختص خواهران و تربیت مبلغان زن ـ تأسیس کرد.  او در مبارزات مخفی نیز فعالیت های گسترده ای داشت که کمتر به آن پرداخته شده است؛ از جمله هدایت نیروهای انقلابی در ارتش همچون سپبهد قرنی و تیمسار زمانی که تاثیر گسترده ای بر روند پیروزی انقلاب و ساماندهی ارتش پس از پیروزی داشت.
در آستانه ورود امام خمینی رحمه الله به ایرن، شهید قدوسی یکی از اعضای فعّال «کمیته استقبال» بود و به دلیل سابقه مدیریت و توانی که دراین کار داشت، بعضی از مسؤولیت های حساس به وی سپرده شد. بعد از آن از سوی امام رحمه الله در دادگاه های انقلابْ متصدی امر قضاوت گردید. پس از مدتی به توصیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، امام رحمه الله طی حکمی، وی را مأمور اداره امور ستاد انقلاب اسلامی و دیگر مسائل شهرستان قم کرد. پس از گذشتن چند ماه و در سال 1358 به درخواست مسؤولان و تأیید کامل حضرت امام خمینی رحمه الله طی حکمی شهید قدوسی به سمت دادستانی کل انقلاب اسلامی منصوب شد. لازم به ذکر است زمانی که امام خمینی رحمه الله در قم اقامت داشت، شهید قدوسی امور مربوط به دفتر حضرت امام را نیز انجام می داد و هر روز بخشی از وقت خود را در آن جا سپری می کرد.
شهید قدوسی در برخورد با مراجعه کنندگانْ از هر طبقه و پایگاه اجتماعی که بودند، حتی اگر با برخوردهای غیراسلامی مواجه می شد، اخلاق و آداب اسلامی را رعایت میکرد. از این رو، چه بسا اتفاق می افتاد که افرادی خدمت آن شهید بزرگوار می رسیدند و مدت ها وقت می گرفتند و حرف می زدند، ولی او چون کوهی استوار، بردبار و صبورْ مطالب و شکایات آن ها را می شنید و وقتی مورد اعتراض واقع می شد، می فرمود: «برای من سخت است که سخن کسی را قطع کنم ] به] صرف این که دیگران منتظرند؛ زیرا او با هزاران امید پیش من آمده است».
ایشان در عین حال که در انجام تصمیمات و اجرای احکام بسیار قاطع بود، اصرار داشت که مجازات باید در محدوده جرم باشد و از آثار جنبی آن جلوگیری شود. ایشان هم چنین معتقد بود در برخورد با هر جرمی، اگر چه بسیار زشت باشد، نباید از محدوده ضوابط و موازین اسلامی خارج شد و هر نوع واکنشی که در مقابل رفتار مجرم صورت می گیرد، باید با ملاک شرعی باشد.
یکی از اصلی ترین فعالیت های او در مبارزه با گروهک های مسلح پس از پیروزی انقلاب بود، او به همراه یارانی همچون شهید آیت الله دکتر بهشتی و شهید لاجوردی توانستند در گام هایی منطقی در برابر جریان های برانداز بایستند. از آن جمله می توان به اطلاعیه 10 ماده ای که با امضای شهید قدوسی منتشر شد اشاره نمود. بر اساس این اطلاعیه که در 19 فروردین 1360 منتشر شد، انتشار روزنامه بدون مجوز وزارت ارشاد، انجام متینگ بدون مجوز وزارت کشور، مسلح بودن احزاب و گروه های مسلح غیر رسمی و ... ممنوع اعلام شد و متذکر گردیده بود که احزاب مخالف می توانند در صورت زمین گذاشتن اسلحه و روی آوردن به مبارزات سیاسی در چهارچوب قانون اساسی و در صورتی که اقدامات آنها متضمن جرم دیگری همچون دروغ، تهمت و تحریک نباشد آزادانه به فعالیت بپردازند.
بعد از این اطلاعیه و مقاومت سازمان منافقین در تحویل سلاح بود که اهداف شوم آنها علنی شد و به مرور نقاب از چهره آنها فرو افتاد و سرانجام پس از آخرین اخطار شهید قدوسی برای تحویل سلاح در 14 خرداد و اقدام برای خلع سلاح آنان بود که سازمان منافقین تصمیم به جنگ مسلحانه گرفت.
اما اقدام شهید برای شناسایی و دستگیری عوامل نفوذی منافقین در ارگانهای نظام که منتهی به شهادت افرادی همچون شهدای حزب جمهوری اسلامی، دفتر نخست وزیری و ... شده بود، صبر منافقین داخلی و حمایتگران خارجی آنها را لبریز کرد. پس از آغاز شناسایی خط جنازه ساز برای کشمیری در جریان انفجار هشتم شهریور و برخورد با افراد غیر مسئولی که خود سرانه در حال رسیدگی به پرونده بودند؛ محمد فخارزاده کرمانی عضو نفوذی منافقین در دادستانی دستور انفجار دفتر آیت الله قدوسی را دریافت کرد و با کار گذاشتن بمبی قوی در اتاق زیرین دفتر کار آیت الله قدوسی او را به شهادت رساند. او پیش از این فرزند خود را نیز در راه حفظ نظام و با خیانت های بنی صدر در راه آرمانهایش اهدا نموده بود. او که در آن زمان جزو دانشجویان برجسته مشهد بود که در زمره‌ پیشتازان جنگ تحمیلی قرار گرفت و در هویزه به شهادت رسید و پیکرش نیز هیچگاه پیدا نشد. وقتی خبر شهادت ایشان را به قدوسی دادند، همه متاثر شدند اما شهید قدوسی خم به ابرو نیاورد و به گونه‌ای عمل کرد تا عواطف پدرانه‌ خود را بروز ندهد و تنها خواست که اگر پیکر این شهید پیدا شد، به ایشان خبر دهند.
آیت الله قدوسی اما پس از یک عمر مبارزه و پس از سی و یک ماه خدمت خود نیز به فیض عظمای شهادت نایل آمد . اما م خمینی ره در پیام خویش فرمودند : " این جانب سالیان طولانی از نزدیک با او سابقه داشتم و آن بزرگوار را به تقوا و حسن عمل و استقامت و مقاومت و تعهد در راه هدف می شناختم . شهادت بر او مبارک باد ! وفود الی الله و خروج از ظلمات به سوی نور بر او ارزانی باد. راهی است که باید پیمود و سفری است که باید رفت. چه بهتر که در حال خدمت به اسلام و ملت شریف اسلامی شربت شهادت نوشید و با سرافرازی به لقاء الله رسید و این همان است که اولیای معظم حق تعالی که آرزوی آن را می کردند و از خدای بزرگ در مناجات خود طلب می کردند دست یافت."
مقام معظم رهبری، حضرت آیت اللّه خامنه ای، در بزرگْ داشت مقام و شخصیت والای شهید قدوسی چنین فرمودند: «چند خصوصیت در ایشان وجود داشت، یکی این بود که وی مردی صریح و صادق و صاف بود و نسبت به آن چه احساس وظیفه می کرد، به شدت پی گیر و علاقه مند بود. یک روحانیِ با صفای خالصی بود. خصوصیت دوم پرکاری و پشتکار داشتن ایشان بود. هم پر کار بود [و] خسته نمی شد، هم پشتکار داشت و این طور نبود که یک کاری را رها کند ودنبال کار دیگری برود. از خصوصیات دیگر ایشان این بود که مردی مثبت و خوش بین بود. حالت های منفی گرایی و منفی سرایی که در خیلی ها وجود دارد، در ایشان نبود».
 
پی نوشت ها
سایت حوزه
تبیان
*مجید مرادی
هشت شهریور 
 
 
 
 
 
                                                    
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000999

   


پیام تبریک رحیمی به احسان حدادی

دوشنبه 14 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

پیام تبریک رحیمی به احسان حدادی

خبرگزاری فارس: معاون اول رئیس‌جمهور در پیامی احراز عنوان سومی مسابقات پرتاب دیسک قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک توسط احسان حدادی را به وی و جامعه ورزش ایران تبریک گفت.

خبرگزاری فارس: پیام تبریک رحیمی به احسان حدادی

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور در پیامی احراز عنوان سومی مسابقات پرتاب دیسک قهرمانی جهان و کسب سهمیه المپیک توسط احسان حدادی را به وی و جامعه ورزش ایران تبریک گفت.

متن کامل پیام محمدرضا رحیمی كه در پایگاه اطلاع رسانی دولت منتشر شده به شرح زیر است:

جناب آقای احسان حدادی

کسب عنوان سومی مسابقات پرتاب دیسک قهرمانی جهان بزرگترین رویداد ورزشی سال 2011 که باعث شد نام ایران برای نخستین بار در رده‌بندی جهانی دو و میدانی قرار بگیرد را به شما و جامعه ورزش ایران تبریک گفته و امیدوارم که همیشه پیروز و سرافراز باشید.

بیشک کسب مدال برنز جهانی و کسب سهمیه المپیک همزمان با عید سعید فطر، عیدی بزرگی به جامعه ورزش کشور و مردم قهرمان‌پرور ایران اسلامی بود.

محمدرضا رحیمی
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000994

   


رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور خبر داد:
تشكیل کارگروه سایبری برای مبارزه با جرائم

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور گفت: کارگروه سایبری برای مبارزه با جرائم تشکیل شده است.

خبرگزاری فارس: تشكیل کارگروه سایبری برای مبارزه با جرائم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، مسعود اخوان‌فر ظهر امروز در دومین همایش سازمان بسیج حقوقدانان که در سالگرد شهادت شهید قدوسی برگزار شد، اظهار داشت: هدف سازمان بسیج دفاع همه جانبه از انقلاب اسلامی در عرصه‌های داخلی و بین‌المللی است که در این راستا با تمام قوا در عرصه حقوقی کشور تلاش می‌کند.
وی با بیان اینکه خوشحالیم که دشمنان از کارآمدی در نظام حقوقی ناراحتند، گفت: در همین راستا راندمان کارمان را با قدرت و متانت بالا می‌بریم.
اخوان‌فر با اشاره به ماموریت‌های سازمان بسیج حقوقدانان گفت: در عرصه قوانین، ساختارها و نیروی انسانی تلاش می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که در هیچ عرصه‌ای صرفا اجرایی نبودیم و نخواهیم بود.
وی در ادامه افزود: ماموریت دیگر سازمان بسیج حقوقدانان کشور شناسایی نیروهای معتقد به این مسیر و ایجاد گفتمان عمومی و تخصصی در مبانی علم حقوق است که در این زمینه برنامه‌ای پنج ساله تصویب کردیم و به طور خاص در سه عرصه آموزش و پژوهش و مشاهده برنامه خودمان را پیاده‌سازی کردیم.
اخوان‌فر افزود: با ظرفیت عظیم که حدود 5 هزار نیرو است، تلاش می‌کنیم به تمام آنچه برای آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم دست یابیم و سعی می‌کنیم در این راستا نیروهای خود را به 20 هزار نفر افزایش دهیم.
وی با اعلام این خبر که در سال 90 برای سازماندهی نیروهای جدید و آموزش و ارتقای نیروها، برنامه‌های تخصصی را خواهیم داشت، تصریح کرد: در سال گذشته نیز تدوین دوره تحصیلات تکمیلی حقوق هسته‌ای را که به‌زودی اعلام می‌شود داشتیم و همچنین کارگروه سایبری برای مبارزه با جرائم تشکیل شده است.
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان با اشاره به طرح شجره صالحین اظهار داشت: این طرح از تدابیر رهبری است که شامل مباحث تخصصی، بصیری و اخلاقی و معنوی است که همه به آن نیاز داریم.  
رئیس سازمان بسیج حقوقدانان کشور افزود: نگاه به بیرون و توجه به آن که مقام معظم رهبری فرمودند در سازمان همان مقوله امر به معروف و نهی از منکر است و حداقل حرکت ما در این زمینه حمایت از شهدای قوه قضائیه است و حفظ راه و اعتقاد آنهاست.
وی با تاکید بر اینکه نخستین مجموعه‌ای بودیم که بعد از سخنرانی آقا در عسلویه کارگروه نفت و گاز را تشکیل دادیم، گفت: در زمینه انرژی هسته‌ای حس کردیم کسانی که مدعی دموکراسی و آزادی هستند عواملی را اجیر می‌کنند تا دانشمندان هسته‌ای را ترور کنند.
اخوان‌فر تاکید کرد: 15 کار گروه تخصصی در سازمان بسیج حقوقدانان کشور سازمان‌دهی شده است که هم‌اکنون در تهران اجرایی شده و ان‌شاء‌الله امسال شاهد تاسیس همین کارگروه‌ها در شهرستان‌ها نیز باشیم.
انتهای پیام/صا10منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000981

   


شرفی مربی با اخلاقی است
منصوری: تمرینات مس سرچشمه آبگوشتی نیست، حرفه‌ای است

خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه مس سرچشمه گفت: تمرینات ما حرفه‌ای است و آبگوشتی نیست.

خبرگزاری فارس: منصوری: تمرینات مس سرچشمه آبگوشتی نیست، حرفه‌ای است

حسین منصوری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد اظهارات محمد مایلی‌كهن كه به طور تلویحی تمرینات و سرمربی جدید تیم مس سرچشمه را آبگوشتی نامیده گفت: تمرینات تیم ما كاملا حرفه‌ای است و آبگوشتی نیست. ما امكانات خوبی برای تیم تدارك دیده‌ایم و تمرینات مناسبی هم برگزار می‌شود. هر شخصی می‌تواند نظرش را بیان كند و به قول معروف هركسی از ظن خود شد یار من.

وی ادامه داد: شرفی مربی خوبی است و كاری خارج از عرف انجام نداده است. ما با این مربی به توافق رسیده‌ایم و ایشان هم مربی با اخلاقی است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000933

   


حجت‌الاسلام انصاری بویراحمدی در گفت‌وگو با فارس:
نایب سوم امام زمان(عج) از خانواده‌ای ایرانی و محب اهل‌بیت(ع) انتخاب شد

خبرگزاری فارس: مدیر مجمع جهانی شیعه‌شناسی با اشاره به اینكه در روز یكشنبه پنجم شوال سال 305 هجری نخستین توقیع حضرت مهدی(عج) به «حسین بن روح نوبختی» نگاشته شده است، این امر را ناشی از ویژگی‌های جامع این شیعه ایرانی و محب اهل بیت(ع) دانست.

خبرگزاری فارس: نایب سوم امام زمان(عج) از خانواده‌ای ایرانی و محب اهل‌بیت(ع) انتخاب شد

حجت‌الاسلام والمسلمین علی انصاری بویراحمدی، مدیر مجمع جهانی شیعه‌شناسی به مناسبت فرا رسیدن سالروز صدور توقیع امام زمان(عج) برای نایب سوم خود، به خبرنگار آئین و اندیشه فارس گفت: «حسین‌بن روح نوبختی» از خانواده‌ای ایرانی است كه بیشتر اعضای این خانواده از دانشمندان جهان اسلام بوده‌اند.
وی اظهار داشت: برخی اعضای این خانواده چون «ابو سهل بن نوبخت» ستاره‌شناس، «فضل بن نوبخت» فیلسوف و متكلم، «حسام بن نوبخت» متكلم معروف به ابو اسحاق و صاحب كتاب «الیاقوت»، اسماعیل بن علی از اصحاب امام هادی، «حسن بن عیسی نوبختی» ستاره‌شناس و صاحب كتاب «فرق الشیعه» در میان جهان تشیع می‌درخشیدند.
این كارشناس علوم دینی با اشاره به اینكه حسین‌بن روح نوبختی از جایگاه علمی بالایی برخوردار است، افزود: ایشان بعد از نایب دوم به عنوان نایب سوم امام زمان انتخاب شد كه امام زمان در روز یكشنبه 5 شوال 305 قمری نخستین توقیع برای حسین بن روح صادر می‌كند كه در آن توقیع امام خطاب به وی می‌فرماید: «حسین بن روح را می‌شناسیم، خداوند تمام خوبی‌ها و خشنودی‌های خویش را به وی بشناساند و او را با عنایت خود خشنود گرداند. از نامه او آگاه شدیم و در مسئولیت محوله به آن اطمینان داریم، او نزد ما دارای مقامی است كه موجب شادی وی خواهد شد، خداوند احسان خود را نسبت به او زیاد گرداند».
حجت‌الاسلام انصاری با بیان اینكه صادر شدن توقیع امام زمان برای حسین بن روح نشان از جایگاه والای نایب سوم در نزد حضرت مهدی دارد، خاطرنشان كرد: حسین‌بن روح در مناطق مختلف صاحب نفوذ بوده است كه وقتی به نیابت امام زمان انتخاب شد، تمام فقها، متكلمین، مفسرین و محدثین سراسر عالم تشیع به وی التماس كردند.
وی با تأكید بر شخصیت جامع حسین‌بن روح و توانایی وی در سامان بخشیدن به مشكلات جهان تشیع، ادامه داد: فقهای بزرگ شهر قم نیابت وی را پذیرفتند، به طوری كه پدر شیخ صدوق نامه‌ای به حسین‌بن روح می‌نویسد و مطالبی را مطرح می‌كند و او نیز پاسخ این مسائل را از امام زمان برای پدر شیخ صدوق می‌گیرد.
انتهای پیام/كمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900613000481

   


یادداشت اجتماعی/
رمضان گذشت، زندانیان غیرعمد همچنان چشم به راه هستند

خبرگزاری فارس: مردم ایران ثابت كرده‌اند كه در كار خیر همیشه گوی سبقت را از دستگاه‌ها و مسئولان ربوده‌اند و می‌توان در بدترین شرایط هم برای كمك به نیازمندان به آنها امیدوار بود.

خبرگزاری فارس: رمضان گذشت، زندانیان غیرعمد همچنان چشم به راه هستند

زمانی كه شهید لاجوردی برای اولین بار به اتاق بازرگانی تهران رفت تا از اعضای این اتاق بخواهد برای آزادی زندانیانی كه به دلیل ارتكاب غیرعمد جرایم به زندان افتاده بودند،‌ كمك مالی كنند توانست با 80 هزار تومانی كه از آنها گرفت، تعدادی از زندانیان را آزاد كند.

اما در آن زمان شاید شهید لاجوردی كمتر تصور می‌كرد كه در آینده‌ای نه‌چندان دور از یك‌سو هم تعداد این زندانیان كه به دلایل مختلف مانند تصادف، مهریه، نفقه و صدور چك به زندان می‌روند، افزایش سرسام‌آوری پیدا كند و از سوی دیگر با سنگ بنایی كه نهاده بود، هر ساله اقشار مختلف جامعه از پایین‌ترین طبقات تا وكیل، وزیر، رئیس جمهور و در نهایت شخص اول نظام، برای كمك به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد پیش‌قدم شوند.

با تأسیس و راه‌اندازی ستاد دیه، اقدامات مناسبی برای كاهش ورود كسانی كه مرتكب این جرایم شده‌اند به زندان صورت گرفت؛ اقداماتی مانند اصلاح قانون بیمه شخص ثالث كه قرار شد به عنوان وثیقه از سوی مراجع قانونی پذیرفته شود و همچنین تلاش برای گنجاندن مسائل فرهنگی در این زمینه و آموزش فرهنگ رعایت قوانین رانندگی در كتاب‌های آموزشی كه متأسفانه از سوی مسئولان آموزش و پرورش كمتر مورد توجه قرار گرفت.

اما مردمی كه قرار است به نیازمندان و زندانیان جرایم غیرعمد كمك كنند، كمتر به وظایف دستگاه‌های مسئول در این زمینه و كم‌كاری‌های صورت گرفته توجه می‌كنند و هرگاه لازم بوده به سرعت وارد كار شده‌اند.

مردم ایران ثابت كرده‌اند كه در كار خیر همیشه گوی سبقت را از دستگاه‌ها و مسئولان ربوده‌اند و می‌توان در بدترین شرایط هم برای كمك به نیازمندان به آنها امیدوار بود.

در جشن‌های گلریزان ستاد دیه كه در سراسر كشور برگزار می‌شود شاهد بوده‌ایم كه مردم بدون هیچ چشمداشتی از یك‌هزار تومان تا ده‌ها میلیون تومان برای آزادی زندانیان كمك كرده‌اند.

اوج این كمك‌ها و برگزاری جشن‌های گلریزان در طول ماه مبارك رمضان است كه حس نوع‌دوستی و دست‌گیری ایرانیان به تأسی از مولایشان امیرالمومنین علی علیه‌السلام متجلی می‌شود و مردم و مسئولان دست در دست هم می‌دهند تا جایی كه ممكن است از تراكم زندانیان غیرعمد زندان‌ها كاسته شود.

در این شب‌ها افراد گوناگون در جشن‌های گلریزان دیده شدند تا برای آزادی زندانیان گامی بردارند؛ مردی كه جوانش را در تصادف رانندگی از دست داده بود تا شخصی كه فرزندش به دلیل دیگری در زندان بود و به نیت آزادی فرزند خود، برای آزادی زندانی دیگری كمك می‌كرد. یا رقابت چند خیر كه در بین آنها برخی مسئولان هم بودند، برای خرید یك تخته فرش كه 25 میلیون تومان به فروش رسید.

همه این‌ها نشان از یك چیز داشت و آن هم این بود كه مردم بدون توجه به بدهكار و بزهكار بودن افراد، تلاش كردند چشم و دل خانواده‌های چشم انتظاری را روشن كنند و خود را در این معامله مقابل خدا دیدند و هیچ زبانی قادر به قدردانی از این همه لطف و مهربانی نبود.

قطعا توجه بیشتر مسئولان برای كاهش ارتكاب جرایم غیرعمد و به دنبال آن كاهش ورود مرتكبان این جرایم به زندان‌ها از طریق گسترش فرهنگ انعطاف‌ نشان دادن مردم مقابل قوانین بروز خواهد كرد. مسئولان آموزش و پرورش هم باید به كوتاهی‌های خود درباره گنجاندن مسائل آموزش فرهنگ ترافیك در كتاب‌های درسی پایان دهند.

ستاد دیه هم می‌تواند با گسترش اقدامات خود در طول سال، ‌اكتفا نكردن به برگزاری مراسم در ماه مبارك رمضان و درخواست بیشتر از رسانه‌ها برای كمك به كاهش و حتی رفع این معضل بزرگ كه روزانه تعداد زیادی را روانه گورستان و زندان می‌كند و بسیاری از خانواده‌ها را از هم گسسته می‌كند، استفاده كند.

اما نكته‌ای كه باید مورد توجه قرار گیرد این است كه باید ماه‌های دیگر سال را هم همچون ماه مبارك رمضان بدانیم تا زمانی كه به شب عید نوروز می‌رسیم هیچ زندانی غیرعمدی در زندان، سال را نو نكند و خانواده وی هم چشم به در و منتظر به استقبال سال نو نرود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900613000557

   


روش جدید سارقان برای دزدی از عابربانک‌ها

دوشنبه 14 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

محققان دانشگاه كالیفرنیا كشف كردند:
روش جدید سارقان برای دزدی از عابربانک‌ها

خبرگزاری فارس: محققان دانشگاه كالیفرنیا دریافتند سارقان به تازگی می‌توانند با استفاده از دوربین‌های مادون قرمز، رمز عابر‌بانک‌ها را که توسط افراد وارد شده است را شناسایی کنند.

خبرگزاری فارس: روش جدید سارقان برای دزدی از عابربانک‌ها

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا در سان دیاگو موفق شدند دریابند که چگونه می‌توان با استفاده از دوربین‌های مادون قرمز دیجیتالی رمز وارد شده توسط افراد را با بررسی صفحه کلید ورودی رمز تشخیص داد.

آنها دریافتند به هنگام لمس صفحه کلید توسط افراد قبل از اینکه گرمای منتقل شده از انگشت فرد به صفحه کلید از روی سطح صفحه کلید از بین برود، توسط دوربین‌های مادون قرمز می‌توان نقاط پر حرارت تا کم حرارت را تشخیص داد و رمز را دریافت کرد.

به گزارش سی ان ان، این زنگ خطری برای افراد استفاده کننده از دستگاه‌های عابربانک است که باید نسبت به این مورد آگاهی داشته باشند.

محققان دریافتند احتمال صحت تشخیص رمز پس از یک دقیقه به حدود 50 درصد می‌رسد. با توجه به اینکه صفحه کلید‌های پلاستیکی و لاستیکی قابلیت ذخیره‌سازی بیشتری از حرارت را دارند بنابراین استفاده از این صفحه کلید‌ها خطر دزدیده شدن رمز را افزایش می‌دهد.

بنابراین جنس صفحه کلید نیز با توجه به ضریب انتقال حرارت آن بسیار مهم خواهد بود و استفاده از موادی که انتقال حرارت در آنها سریع رخ خواهد داد در جلوگیری از سرقت رمز بسیار مناسب خواهد بود.

توصیه می‌شود در جهت پیشگیری از سو استفاده سارقان از این روش کشف ‌شده، سایر نقاط صفحه کلید لمس شود تا به این ترتیب سارقان به دلیل تعداد بالای نقاط گرم موجود در صفحه كلید دچار سردرگمی شوند.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900613000963

   


وزیر اقتصاد اعلام كرد:
نگران شیوه كنونی تعیین نرخ سود و تسهیلات بانكی هستم

خبرگزاری فارس: وزیر اقتصاد با تشریح دغدغه‌های خود از وضعیت بانكداری و تعیین نرخ‌ها در نظام بانكی به بیان موارد شبهه‌برانگیز در امور بانكی پرداخت.

خبرگزاری فارس: نگران شیوه كنونی تعیین نرخ سود و تسهیلات بانكی هستم

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس (توانا) سیدشمس‌الدین حسینی در بیست و دومین همایش بانكداری اسلامی دغدغه‌های خود را با مسئولین اقتصادی و نظام بانكی كشور در خصوص وضعیت بانكها در میان گذاشت و اظهار كرد: مارپیچی در اقتصاد كشور به وجود آمده كه این پیچیدگی اقتصادی امروز به قانون نیز تبدیل شده است.
وی با اشاره به اینكه در ماده 92 قانون برنامه پنجم توسعه تعیین نرخ سود بانكی بر مبنای تورم است افزود: این پیچیدگی ادامه دارد و تعیین نرخ سود مبنای نرخ تسهیلات و تعیین نرخ تسهیلات مبنای تامین هزینه‌های مالی است.
وزیر اقتصاد با بیان اینكه بنده به عنوان وزیر در خصوص این روند شبهه دارم تاكید كرد: در كنار این دغدغه‌ها قرار است عقود اسلامی نیز رعایت شود و این مسئله بر نگرانی‌های من می‌افزاید.
حسینی تاكید كرد: ارتقاء، هم‌افزایی نظام اقتصادی و شفافیت در این زمینه دغدغه اصلی ما است.
وی با اشاره به تخلف 20 هزار میلیارد تومانی در نظامی بانكی كشور گفت: نظارت‌ها در این سیستم باید تقویت شود و با هم‌افزایی این مهم قابل دستیابی است.
وزیر اقتصاد تحقق مشروعیت و كارآمدی در نظام اقتصاد اسلامی را مهمترین مسئله حتی در نظام اقتصاد جهانی دانست و بار دیگر تاكید كرد: سازمانهای نظارتی باید با هم‌افزایی بیشتر در مسیر ارتقای كارآیی حركت كنند.
وی به دارایی بانكهای اسلامی در فاصله سالهای 1995 تا 2009 اشاره كرد و گفت: دارایی بانكهای اسلامی در این سالها 24 درصد رشد داشته در حالی كه این رشد در فاصله سالهای 2002 تا 2009 به 32 درصد رسیده است.
انتهای پیام/حمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000267

   


معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی اعلام کرد:
آخرین مهلت کشاورزان برای تحویل گندم ؛20شهریور

خبرگزاری فارس: معاون بازرگانی داخلی شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران گفت: کشاورزان سراسر کشور باید حداکثر تا20 شهریور ماه، گندم تولیدی خود را به مراکز خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران تحویل دهند.

خبرگزاری فارس: آخرین مهلت کشاورزان برای تحویل گندم ؛20شهریور

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی دولت، احمد عبدوس گفت: تاکنون 5 میلیون و 338 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است‌.
عبدوس افزود : تاکنون یک هزار و 800 میلیارد تومان به کشاورزان پرداخت شده که معادل 95 درصد مطالبات گندمکاران است.
معاون بازرگانی داخلی شرکت مادر تخصصی دولتی ایران اضافه کرد: 3 میلیون و 500 هزار تن گندم به صورت مستقیم از کشاورزان و یک میلیون و 800 هزار تن نیز از طریق مباشران بخش خصوصی خریداری شده است.
عبدوس گفت : مبلغ مورد نظر برای خرید تضمینی گندم از سه محل خط اعتباری ایجاد شده توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها و بانک‌ها با پرداخت سود تسهیلات از طریق ستاد هدفمندی یارانه‌ها تامین شده است.
همچنین بر اساس اعلام شرکت بازرگانی دولتی ایران 5 درصد باقی مانده مطالبات گندمکاران نیز مربوط به گندم‌هایی است که تازه تحویل شده است و در فرصت زمانی 10 روزه پرداخت خواهد شد.
عبدوس تصریح كرد: مبلغ مورد نظر برای خرید تضمینی گندم از سه محل خط اعتباری ایجاد شده توسط بانک مرکزی، ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها و بانک‌ها با پرداخت سود تسهیلات از طریق ستاد هدفمندی یارانه‌ها تامین شده است.
 انتهای پیام/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000333

   


اردوی تیم ملی گلبال در قم برگزار می‌شود

دوشنبه 14 شهریور 1390 نویسنده: ramin h |

کهندانی خبر داد:
اردوی تیم ملی گلبال در قم برگزار می‌شود

خبرگزاری فارس: دبیر هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان قم از برگزاری اردوی تیم ملی گلبال کشورمان در قم خبر داد.

خبرگزاری فارس: اردوی تیم ملی گلبال در قم برگزار می‌شود

علیرضا کهندانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: با نظر فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان نخستین بار اردوی تیم ملی گلبال رده سنی امید کشورمان تشکیل می‌شود و قم میزبان این مرحله از اردوی تیم ملی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان قم با توجه به امکانات خوبی که دارد و تمام میزبانی‌هایش در مسابقات و برنامه‌های مختلف فدراسیون مورد توجه فدراسیون قرار دارد، به مدت پنج روز میزبان این اردو است.
دبیر هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان قم عنوان داشت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته، اردوی تیم ملی گلبال نابینایان و کم بینایان کشورمان از روز سه‌شنبه پانزدهم شهریور ماه به مدت پنج روز تا نوزدهم شهریور در قم برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: سالن ورزشی شهید طاهریان در اختیار هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان قم قرار دارد و تمام برنامه‌های این هیئت در بخش‌های مختلف همگانی، آموزش و قهرمانی این هیئت نیز در این سالن برگزار می‌شود.
کهندانی بیان داشت: بدین ترتیب اردوی تیم ملی گلبال رده سنی امید کشورمان نیز در روزهای پانزدهم تا نوزدهم شهریور ماه در سالن ورزشی شهید طاهریان برگزار می‌شود تا ملی پوشان کشورمان خود را برای حضور در مسابقات مهم برون مرزی آماده کنند.
وی تصریح کرد: اردوی تیم ملی گلبال نابینایان و کم بینایان کشورمان در حالی برگزار می‌شود که در حال حاضر نفری از ورزشکاران فعال در گلبال قم در این تیم حضور ندارد ولی امید زیادی داریم که با حضور این تیم در قم، نفراتی در این تیم عضویت یابند.
دبیر هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان قم در ادامه از آغاز اردوهای آماده‌سازی تیم گلبال قم برای حضور در مسابقات لیگ برتر گلبال مردان باشگاه‌های کشور در فصل جدید این مسابقات خبر داد و اظهار داشت: این تیم امسال قصد حضوری پر قدرت در لیگ برتر باشگاه‌های کشور را دارد.
وی خاطرنشان کرد: گلبال قم از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است و در سال‌های اخیر موفقیت‌های چشمگیری در عرصه رقابت‌های داخلی و برون مرزی توسط گلبالیست‌های خوب و موفق قمی در مسابقات مختلف به دست آورده‌اند.
کهندانی در ادامه به زمان و مکان برگزاری رقابت‌های فصل جدید لیگ برتر گلبال باشگاه‌های کشور اشاره کرد و عنوان داشت: دور رفت از فصل جدید مسابقات لیگ برتر گلبال مردان باشگاه‌های کشور از نیمه مهر ماه در شهر کاشان برگزار می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: این در حالی است که رقابت‌های لیگ برتر به صورت متمرکز برگزار می‌شود و بر اساس برنامه ریزی انجام شده در فدراسیون ورزش‌های نابینایان و کم بینایان، هیئت ورزش‌های نابینایان و کم بینایان استان قم میزبان دور برگشت این مسابقات در بهمن ماه است.
انتهای پیام/ج20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900614000218

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic