نشست بغداد 9 بند را در دستور کار خود قرار می‌دهد

خبرگزاری فارس: بیست و سومین نشست سران اتحادیه عرب در حالی امروز در بغداد آغاز به کار می‌کند که اعلام شده، این نشست 9 بند از جمله بحران سوریه را در دستور کار خود دارد.

خبرگزاری فارس: نشست بغداد 9 بند را در دستور کار خود قرار می‌دهد

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، امروز (پنجشنبه) بیست و سومین نشست سران اتحادیه عرب در بغداد پایتخت عراق با حضور نمایندگان کشورهای مختلف عربی کار خود را آغاز می‌کند.

این نشست 9 بند را در دستور خود قرار داده است که مهمترین آنها رسیدگی به بحران سوریه و یافتن راهکاری برای حل آن است و انتظار می‌رود، سران عرب با طرح کوفی عنان، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه و اتحادیه عرب موافقت کنند.

طرح کوفی عنان بر آتش‌بس فوری و انجام مذاکره میان دمشق و مخالفان سوری استوار است. این درحالی است که روز گذشته دمشق اعلام کرد که با هر طرح ارائه شده توسط اتحادیه عرب تعامل مثبت نخواهد کرد.

هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق با اشاره به اینکه برای اولین بار طی نشست‌های اجلاس سران اتحادیه عرب تنها به 9 بند رسیدگی خواهد شد، موضوعات مورد بحث را تحولات سوریه، یمن، سومالی، قضیه فلسطینی، آخرین تحولات جاری در عرصه فلسطینی، نزاع اعراب- اسرائیل، بلندی‌های جولان، همبستگی با لبنان و حمایت از لبنان بیان کرد.

زیباری نشست سران عرب در بغداد را مهمترین نشست اتحادیه عرب از زمان تشکیل آن تاکنون برشمرد و دلیل آن را همراه شدن نشست بغداد با وزیدن نسیم تغییر و تحول در جهان عرب دانست.

زیباری درباره طرح اتحادیه عرب درباره سوریه گفت که این طرح، طرحی عربی بوده و امروز به سران حاضر در نشست ارائه خواهد شد، این درحالی است که روز گذشته سران اتحادیه عرب در نشست خود خواستار آتش بس فوری و توقف خشونت‌ها از سوی دو طرف درگیر در سوریه و ورود مخالفان به مذارکره با دولت دمشق شدند.

انتهای پیام/++

   


نامزد ریاست جمهوری مصر انتخابات این کشور را نمایشی مضحک خواند

خبرگزاری فارس: نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر با اشاره به اینکه نتایج انتخابات ریاست جمهوری مصر در گرو موافقت شورای عالی نظامی این کشور با آن است، برگزاری این انتخابات را نمایشی مضحک خواند.

خبرگزاری فارس: نامزد ریاست جمهوری مصر انتخابات این کشور را نمایشی مضحک خواند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، "بثینه کامل" که خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر معرفی کرده است، تاکید کرد که نتایج این انتخابات منوط به موافقت ارتش با آن است.

وی در ادامه گفت: به همین دلیل نمی‌توان انتخابات ریاست جمهوری مصر را یک انتخابات واقعی برشمرد، بلکه باید آن را یک نمایش مضحک خواند.

بثینه کامل افزود: ادامه حاکمیت نظامیان بر مصر جنایتی بزرگ در حق ملت این کشور است، چراکه این اقدام علاوه بر فرسایش ارتش، از بین رفتن شکوه و عظمت آن را نیز به دنبال خواهد داشت.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر اختلافات اخیر پیش آمده بین شورای عالی نظامی حاکم بر این کشور و جماعت اخوان المسلمون را به دلیل اختلاف در دیدگاه‌ها و اهداف این دو نهاد ارجاع داد و به همین دلیل تاکید کرد که درگیری بین این‌دو امری اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/++

   


به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب(س)
دیدار مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با پرستاران

خبرگزاری فارس: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با پرستاران شاغل در بیمارستان‌های طرف قرارداد دیدار کرد.

خبرگزاری فارس: دیدار مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با پرستاران

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد خراسان جنوبی، محمد اکبری به همراه معاون حمایت و سلامت و جمعی از مسئولان این نهاد از پرستاران شاغل در بیمارستان‌های طرف قرارداد دیدار و از زحمات این بزرگواران تقدیر و تشکر نمود.

محمد اکبری کار پرستاران را از جمله کار‌های سخت عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم دعای خیر بیماران در تمامی مراحل زندگی بدرقه راه پرستاران باشد. 

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی ضمن دیدار با پرستاران از بیماران بستری در بخش‌های مختلف دیالیزی عیادت و دلجوئی کرد.

*معافیت 38 نفر از فرزندان تحت حمایت از خدمت سربازی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در راستای ارائه تسهیلات به فرزندان مددجویان تحت پوشش این نهاد و بر حسب پیشنهاد ستاد نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا مبنی بر معافیت تعدادی از مشمولان مددجوی امداد از انجام خدمت سربازی انجام گرفته است.

علی‌اکبر نخعی ادامه داد: طی سال گذشته تعداد 38 نفر از مشمولان، از خدمت سربازی معاف شدند.

وی افزود: این نهاد با هدف اعطای خدمات لازم به مددجویان و اقدامات حمایتی برای اقشار تحت پوشش با همکاری معاونت نیروی انسانی ستاد نیروهای مسلح یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد همسر که دارای دو فرزند بالای 18 سال هستند می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال گذشته تعداد 334 نفر از فرزندان خانواده های تحت حمایت از کاهش خدمت سربازی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/ی30

   


درخواست احسان اوغلو برای حل فوری بحران برق غزه/ مرگ یک پیرمرد به دلیل قطعی برق

خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان همکاری اسلامی حل سریع بحران سوخت و برق نوار غزه و مقابله با پیامدهای بی‌سابقه آن بر این منطقه را خواستار شد.

خبرگزاری فارس: درخواست احسان اوغلو برای حل فوری بحران برق غزه/ مرگ یک پیرمرد به دلیل قطعی برق

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"سما"، "اکمل‌الدین احسان اوغلو" از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی،سازمان‌های حقوق بشر، نهادهای خیریه در جهان اسلام و دیگر سازمان‌های جامعه مدنی و سازمان‌های بین‌المللی خواست تا هر چه سریع‌تر برای جلوگیری از بحران انسانی ناشی از قطع برق و سوخت در نوار غزه اقدام کنند.

از سوی دیگر "عصام احمد الدهری"(60 ساله) که از نارسایی کلیه رنج می‌برد به دلیل قطعی برق و عدم دیالیز به موقع کلیه درگذشت.

منابع پزشکی در بیمارستان "کمال عدوان" اعلام کردند که الدهری از نارسایی کلیه رنج می‌برد و نیاز به دیالیز مداوم کلیه داشت اما قطعی جریان برق و از کار افتادن دستگاه دیالیز منجر به فوت وی شد.

قطعی جریان برق در غزه تا کنون 3 قربانی گرفته است که دو نفر از آنها نوزاد تازه متولد شده بودند.

انتهای پیام/++

   


پیکر آیت‌الله قره‌باغی در ارومیه تشییع شد

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

فارس گزارش می‌دهد
پیکر آیت‌الله قره‌باغی در ارومیه تشییع شد

خبرگزاری فارس: مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی با حضور پرشور مردم استان آذربایجان غربی، روحانیون و علما و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

خبرگزاری فارس: پیکر آیت‌الله قره‌باغی در ارومیه تشییع شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه مراسم تشییع پیکر این عالم فرزانه از ساعت 10 و 30 دقیقه صبح امروز با حضور مردم خداجو و متدین استان، مسئولان و مقامات کشوری و استانی از میدان انقلاب تا میدان امام حسین(ع) ارومیه برگزار شد.

حجج اسلام و المسلمین غلامرضا حسنی امام جمعه ارومیه، سید علی‌اکبر قریشی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، وحید جلال‌زاده استاندار آذربایجان غربی، آیت‌الله سیدحسن عاملی امام جمعه اردبیل به نمایندگی از اعضای مجلس خبرگان رهبری در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی حضور داشته و سخنرانی کردند.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم نیساری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان به نمایندگی از خانواده آن روحانی فقید از حضور مردم و مسئولان در این مراسم قدردانی کرد.

شایان ذکر است در این مراسم پیام تسلیت دفتر مقام معظم رهبری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشور، رئیس مجلس شورای اسلامی، حوزه‌های علمیه کشور، سازمان تبلیغات اسلامی کشور، مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه اردبیل قرائت شد.

با توجه اینکه حجت‌الاسلام محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در کربلای معلی حضور داشت هیئتی از سوی دفتر امام جمعه تبریز در این مراسم حضور یافتند.

پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی پس از تشییع در ارومیه برای تدفین به شهر قم انتقال یافته و در آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) و در کنار شهید آیت‌الله مفتح آرام می‌گیرد.

انتهای پیام/س10/د1000

   


کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

بخشدار لوندویل خبر داد
کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا

خبرگزاری فارس: بخشدار لوندویل آستارا از کشف یک چشمه آب داغ در روستای کوته کومه این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا

سیروس خالق وردی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به کشف چشمه آب گرم در روستای کوته کومه این شهرستان اظهار داشت: در کیلومتر 7 جاده لوندویل به طرف روستای کوته کومه چشمه‌ای با آب داغ توسط اهالی کشف و مشاهده شد.

این مسئول، با اشاره به اینکه این چشمه در دو کیلومتری آب گرم روستای کوته کومه قرار دارد، افزود: خروج گاز و بخار آب از دامنه یکی از کوه‌های حاشیه این جاده موجب جلب توجه اهالی روستا شد و به دلیل نرم بودن خاک آن اقدام به کندن زمین آن با دست کردند.

وی ادامه داد: پس از کندن این محل با خروج گاز و آب داغ مواجه شدند که درجه حرارت آن از درجه حرارت آب گرم کوته کومه بالاست و دست انسان را می‌سوزاند.

خالق ‌وردی‌پور، با اشاره به اینکه از این چشمه بخار آب و گازهای بد بویی خارج می‌شود، تصریح کرد: این چشمه در کنار یک تیر چراغ برق بین دبستان مولوی و مسجد کوته کومه قرار دارد.

وی افزود: طبق گفته اهالی این منطقه خروج چنین آب داغی همراه با گازهای بدبو در روستای کوته کومه اصلا سابقه نداشته است.

بخشدار لوندویل، با بیان اینکه به دلیل نزدیکی این چشمه به چراغ برق و خروج گازهای بدبو به مسئولان ذی‌ربط اطلاع‌رسانی شده است، ابراز داشت: روستای کوته کومه در 9 کیلومتری غرب شهر لوندویل قرار دارد که دارای یک مجتمع آب گرم محلی است و از جاذبه‌های گردشگری و توریستی شهرستان آستارا به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ی20/پ3003

   


روز گذشته
بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد

خبرگزاری فارس: رئیس شبکه دامپزشکی همدان گفت: روز گذشته بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در شهرستان همدان ضبط و معدوم شد.

خبرگزاری فارس: بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد

آرش سامی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: از 15 اسفندماه سال گذشته تا پایان تعطیلات 13 روزه فروردین‌ماه اکیپ‌های دامپزشکی صبح و بعدازظهر کشیک هستند و بازرسی مواد خام در اولویت بازرسی‌ها قرار دارد.

وی افزود: همچنین تمام هتل‌ها، رستوران‌ها، مرغ‌فروشی‌ها و قصابی‌های سطح شهر و مرکز شهر مورد بازرسی قرار گرفته و سالن‌های غذاخوری که بیشترین میزان رجوع مسافران را داشته‌اند در حوزه نظارتی مداوم قرار دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی همدان خاطرنشان کرد: در خصوص ماهی‌های قرمز نیز با همکاری شهرداری مراکز مجاز تعیین و قوانین تبیین شد و آموزش مورد نیاز در اختیار فروشندگان قرار گرفت و اطلاعیه‌های لازم نیز در میان فروشندگان توزیع شد و مشکل خاصی دیده نشد و فروشندگان و شهروندان به نحو مطلوبی همکاری لازم را انجام دادند و لاک‌پشت گوش قرمز نیز به ندرت دیده و ضبط شد.

وی بیان داشت: شهرداری و مرکز بهداشت نیز همکاری بسیار خوب و فرابخشی را انجام داده و تعزیرات حکومتی و میراث ‌فرهنگی نیز همکاری لازم را انجام داده‌اند و موارد ضبطی نیز در این مدت داشته‌ایم.

سامی تصریح کرد: دو اکیپ‌ از شهرستان همدان قبل از فروردین ‌ماه به مرزهای استان‌های لرستان و خوزستان به منظور واکسیناسیون‌های استراتژیک دام‌ها علیه بیماری‌های آبله، شاربن، تب‌برفکی و سایر بیماری‌ها اعزام شده که در نهایت عشایر با اخذ مجوز از اداره کل منابع طبیعی و سایر ادارات ذی‌ربط در هنگام ورود به استان همدان با هیچ مشکلی مواجه نیستیم.

وی در پایان حداقل افراد حاضر در اکیپ‌های اعزام شده به مرزهای استان‌های لرستان و خوزستان را در هر اکیپ چهار نفر عنوان و بیان کرد: با انجام این واکسیناسیون‌ها دام‌های وارد شده به استان از سلامت لازم برخوردار بوده و احتمال وقوع بیماری‌های واگیردار در استان و به خصوص شهرستان همدان به حداقل می‌رسد.

انتهای پیام/ی20

   


پس از اعتراضات دانشجویی
تظاهرات کارگران اسپانیایی علیه طرح ریاضت اقتصادی+ فیلم

خبرگزاری فارس: پلیس اسپانیا با حمله به تظاهرات کارگران علیه طرح ریاضتی دولت در مادرید، این تظاهرات را به خشونت کشاند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات کارگران اسپانیایی علیه طرح ریاضت اقتصادی+ فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، پلیس اسپانیا شب گذشته با حمله به تظاهراتی که بزرگترین اتحادیه کارگری در این کشور برگزار کرده بود، این تظاهرات را به خشونت کشاندند.

فیلم را اینجا مشاهده کنید
کارگران اسپانیایی‌ در اعتراض به تورم و سیاست های ریاضتی دولت مادرید و یک‌روز پس از تظاهرات دانشجویی در این کشور تظاهرات کردند.

اسپانیا در ماه‌های اخیر شاهد اعتراضات مردمی بوده و منتقدان دولت خواستار کناره گیری نخست وزیر به دلیل ناتوانی در عبور از بحران مالی هستند.

مردم اسپانیا مخالف طرح‌های ریاضتی پیشنهادی از جانب اتحادیه اروپا هستند و براین باروند کاهش هزینه از بخش‌های آموزشی و خدماتی تنها به زیان مردم است نه بانکداران و سرمایه‌داران.

انتهای پیام/ق

   


رئیس پلیس راهور خبر داد
آماده‌باش نیم میلیون نفر برای بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور از سازماندهی و آماده‌باش نیم میلیون نفر برای آغاز موج بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی در کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: آماده‌باش نیم میلیون نفر برای بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین سردار اسکندر مؤمنی پیش از ظهر امروز با حضور در محل پلیس راه استان قزوین اظهار کرد: از همه دستگاه‌ها و نهادها مانند مجموعه نیروی انتظامی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی، راه و ترابری، اورژانس، هلال احمر و ... که در برقراری امنیت در ایام نوروز تلاش کردند باید تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: استان قزوین یکی از استان‌های منحصر به فرد در کشور است که مرکز کشور را به شمال، شمال غرب، و غرب کشور متصل کرده و مسافران نوروزی زیادی از این استان عبور می‌کنند.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: استان قزوین از معدود استان‌هایی است که طی 6 سال گذشته به صورت متوالی کاهش تلفات جاده‌ای را داشته است که این موفقیت تنها با تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها رخ داده است.

رئیس پلیس راهور در جمع همیاران پلیس قزوین

مؤمنی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی در سال 91 یادآور شد: در نوروز امسال با حضور در استان‌های مختلف، شادمانی و نشاط را در چهره هم‌وطنان مشاهده کردم و این مهم به خاطر وجود امنیتی است که برای مسافران نوروزی فراهم شده تا در سال تولید ملی پس از تعطیلات به سوی حرکتی پرتلاش برای تولید ملی گام بردارند.

وی خاطر نشان کرد: الگوی سفر در سال‌های اخیر تغییر کرده و مردم نه تنها دو بار بلکه در سال گاهی سه مرتبه به مسافرت می‌روند در صورتی که جاده‌ها و ظرفیت‌ها نیز باید با تمام داشته‌ها به میدان بیایند و همه ظرفیت‌های کشور در اختیار سفر قرار بگیرد.

بازدید رئیس پلیس راهور از محورهای مواصلاتی قزوین

رئیس پلیس راهور اضافه کرد: طرح نوروزی تجلی یک کار جمعی است تا یک سفر امن برای هم‌وطنان فراهم شود.

مؤمنی تشریح کرد: شعار "بهار من، آرامش و رضایت توست" به واقع عملی شده زیرا آرامش هم‌وطنان موجب رضایت پرسنل راهنمایی و رانندگی کشور است.

وی با اشاره به آغاز موج بازگشت سفرهای نوروزی، عنوان کرد: آمادگی کامل را برای موج بازگشت سفرهای نوروزی داریم تا سفرهای نوروزی برای هم‌وطنان پایانی خوشی داشته باشد.

بازدید رئیس پلیس راهور از محورهای مواصلاتی قزوین

رئیس پلیس راهور بیان کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در بازگشت مسافران نوروزی حادثه تلخ و حادثه خیز و پایان نافرجام گریبان‌گیر هم‌وطنان نشود.

مؤمنی خطاب به مسافران نوروزی بیان کرد: نیم‌ میلیون نفر در سراسر کشور سازماندهی شده‌اند تا امنیت و آرامش را  برای مسافران نوروزی فراهم کنند که این مهم با رعایت قوانین و مقررات توسط مردم و همکاری آنها با پلیس میسر می‌شود.بازدید

بازدید رئیس پلیس راهور از محورهای مواصلاتی قزوین

وی در خاتمه یادآور شد: شرایط جوی در روزهای آتی نامساعد بوده و بارش‌ها در ارتفاعات نیز به صورت برف است که هوشیاری و آمادگی رانندگان را می‌طلبد و در روز سیزدهم نوروز نیز این شرایط جوی ادامه دارد که لازم است مسافران نوروزی بازگشت خود را به روز آخر موکول نکنند.

==============

عکس از عرفان دادخواه

==============

انتهای پیام/س10

   


مسابقات فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق پایان یافت

خبرگزاری فارس: رقابت‌های فوتبال جام نوروز 91 دهستان سبزدشت بافق با قهرمانی تیم فروغ کوثر روستای برکوئیه پایان یافت.

خبرگزاری فارس: مسابقات فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق پایان یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، در آخرین روز از بازی‌های فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق چهار تیم راه یافته به مرحله نهایی باهم به رقابت پرداختند که در نهایت نتایج زیر به دست آمد.

در بازی فینال تیم فروغ کوثر برکوئیه با پیروزی دو بر صفر تیم شهید حسینی شیطور  را مغلوب کرد و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد.

همچنین در بازی رده‌بندی به علت عدم حضور تیم بساب، نتیجه سه بر صفر به نفع تیم شهدای کرمانی اعلام شد و این تیم در جایگاه سوم قرار گرفت.

به این ترتیب در این دوره از مسابقات 240 ورزشکار که در قالب هشت تیم به مدت یک هفته در زمین ورزشی روستای موری‌آباد و شیطور  بافق به رقابت پرداختند تیم‌های برکوئیه، شیطور و کرمانی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

تیم فوتبال شهدای باجگان نیز موفق به کسب کاپ اخلاق این دوره از بازی‌ها شد.

این بازی‌ها از طرف هئیت ورزشی عشایری روستایی شهرستان بافق هر سال در ایام عید نوروز به میزبانی یکی از روستاهای منطقه سبزدشت بافق برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها هر سال مورد استقبال بسیار چشمگیر ورزشکاران و ورزش دوستان این منطقه قرار گرفته است.

دهستان سبزدشت در فاصله 85 کیلومتری شهرستان بافق دارای 68 پارچه آبادی و بیش از 5هزار نفر جمعیت است.

این دهستان از لحاظ سرانه فضای ورزشی در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.

انتهای پیام/ی30

   


فرماندار عنبرآباد:
فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی منشأ خدمات بزرگی است

خبرگزاری فارس: فرماندار عنبرآباد گفت: فعالیت و تلاش گروه‌های جهادی دانشجویی خدمات بزرگی را برای مردم به ارمغان آورده است.

خبرگزاری فارس: فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی منشأ خدمات بزرگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، ولی‌محمد مشایخی پیش از ظهر امروز در بازدید از فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویان در بخش جبالبارز جنوبی از توابع شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جهموری اسلامی روحیه جهادی در میان دانشگاهیان افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه این امر برای ایران اسلامی یک ارزش محسوب می‌شود، افزود: آنچه امروز به واسطه فعالیت‌ گروه‌های جهادی در مناطق مختلف و محروم کشور صورت می‌گیرد در راستای ارزش‌های اسلامی است.‌

مشایخی تصریح کرد: کار و تلاش گروه‌های جهادی دانشجویی خدمات بزرگی را برای مردم به ارمغان آورده و توانسته است در مسیر خدماتی که دولت در مناطق محروم ارائه می‌کند، رشد بیشتری داشته باشد.

وی ابراز داشت: مهم‌ترین چیزی که گروه‌های جهادی می‌توانند به آن بپردازند، کارهای فرهنگی است که تاکنون موفقیت‌های این گروه‌ها را دو برابر کرده است، زیرا از طریق امور فرهنگی و با ترویج روحیه جهادی می‌توان خدمات بزرگ عمرانی را در مناطق محروم انجام داد.

مشایخی بیان داشت: مدیران شهرستان عنبرآباد از بدو ورود گروه‌های جهادی در مناطق محروم این شهرستان به ویژه بخش جبالبارز جنوبی، تمام توان و ظرفیت‌های اداری موجود را به کار بسته‌ تا بتوانند به کمک گروه‌های جهادی خدمات‌رسانی به مردم محروم را افزایش دهند.

وی اذعان داشت: این گروه‌های جهادی تاکنون در زمینه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، خدماتی و ... تاکنون اقدامات خوب و مؤثری را انجام داده‌اند که باید تلاش شود تا از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

به گزارش فارس، گروه جهادی مستقر در بخش جبالبارز جنوبی از توابع شهرستان عنبرآباد متشکل از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و حوزه‌های علمیه تهران و قم مشغول خدمات‌رسانی به مردم محروم این مناطق هستند.

انتهای پیام/ی20/ژ1001

 

   


مردم صاحبان اصلی 12 فروردین هستند

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان:
مردم صاحبان اصلی 12 فروردین هستند

خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: صاحبان اصلی 12 فروردین مردم بوده و در صحنه‌های مختلف این امر را به خوبی نشان داده‌اند.

خبرگزاری فارس: مردم صاحبان اصلی 12 فروردین هستند

حجت‌الاسلام علی معبودی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: 12 فروردین از مقاطع پرافتخار کشور است که مردم با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای برای نظام افتخار آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه مردم در روز 12 فروردین آگاهانه به نظام جمهوری اسلامی رای دادند، خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب نظام مردم سالاری دینی مدل جدیدی از نظام‌های جهانی را تجربه کردند.

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه 12 فروردین زحمات دانشمندان، علما و فرهیختگان جامعه به فرماندهی امام خمینی (ره) است، ادامه داد: در این روز مردم با رای قاطع به نظام جمهوری اسلامی توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و به نظام رای "آری" دادند.

وی با بیان اینکه رژیم منحوس پهلوی به دست مردم ایران که نظام جمهوری اسلامی را با جان و دل پذیرفته بودند، سرنگون شد، خاطرنشان کرد: نظام استبدادی پهلوی با حضور مردم در صحنه نابود شد.

حجت‌الاسلام معبودی با اشاره به اینکه مردم ایران در حال حاضر الگوی مردم جهان هستند، یادآور شد: خیزش‌های مردم منطقه نشان از صدور انقلاب اسلامی به جهان دارد.

وی سرنگونی طاغوت‌های منطقه را یکی پس از دیگری نتیجه آگاهی مردم عنوان کرد و یادآور شد: مردم منطقه به دنبال ایجاد نظامی‌هایی شبیه نظام جمهوری اسلامی هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به وظایف مردم در قبال نظام جمهوری اسلامی افزود: مردم با حضور در صحنه در 33 سال گذشته همواره پشتیبان نظام بوده و از اهداف و آرمان‌های نظام دفاع کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم همواره دین خود را به نظام ادا کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در 33 سال گذشته مردم همچنان که در ایجاد انقلاب تاثیر گذار بوده و با همه وجود از نظام دفاع کرده‌اند.

حجت‌الاسلام معبودی با اشاره به اینکه مسئولان نباید اجازه دهند اهداف 12 فروردین در جامعه کمرنگ شود، یادآور شد: برای بزرگداشت این روز باید هرچه در توان داریم به کار بگیریم.

وی صاحبان اصلی 12 فروردین را مردم عنوان کرد و گفت: مردم از نظام همواره دفاع کرده و در صحنه‌های مختلف این امر را به خوبی نشان داده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان یادآور شد: مسئولان باید در این زمینه گام برداشته و برای عملیاتی کردن اهداف 12 فروردین اقدام کنند.

انتهای پیام/س10

   


تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

آیت‌الله بهشتی:
تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن دعوت مردم و مسئولان به حمایت از تولید داخلی گفت: تولیدکنندگان باید به کیفیت کالای تولیدی خود بیشتر توجه کنند.

خبرگزاری فارس: تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند

آیت‌الله احمد بهشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام «تولید ملی؛ حمایت از سرمایه و کار ایرانی» اظهار داشت: نامگذاری امسال بسیار به جا و به موقع بود چون مملکت ما الان نیاز شدید به توجه به تولید ملی و حمایت از سرمایه‌های خود دارد.

وی افزود:  اگر تولید ملی مورد توجه اکید مجلس و دولت قرار گیرد در این شرایط تهدید و تحریم می‌توانیم روی پای خود بایستیم و جز در مواقع ضرورت، هیچ وابستگی به خارج نداشته باشیم.

رئیس دانشگاه قم تصریح کرد: وقتی می‌توانیم کشاورزی و صنعت داشته باشیم چرا باید وابسته به خارج بوده و کالاهای به درد نخور آنها را وارد کنیم و سرمایه‌های مملکت را به جیب بیگانگان بریزیم در حالی که این سرمایه‌ها می‌تواند در مملکت به کار بیفتد و وسیله رشد صنعت و کشاورزی و ... شود.

وی با اشاره به موضع شهید مدرس در خصوص لایحه دولت وقت در ورود مشروبات الکلی به کشور با حداقل مالیات گفت: در زمان رضاخان دولت لایحه ورود مشروبات الکلی را به مجلس می‌دهد و شهید مدرس با آن مخالفت می‌کند و می‌گوید نباید پول‌ها برای چنین اشیایی بیرون برود بلکه باید صرف اشتغال شود.

بهشتی ابراز داشت: فرمایش مقام معظم رهبری فرمایش حکیمانه‌ای است و امید است هم مجلس و هم دولت به این رهنمود توجه کرده و در راستای کاهش وابستگی‌ها حرکت کنند.

وی با اشاره به نقش مردم در تحقق شعار امسال گفت: باید به مردم سمت و سو داده شود تا از تولیدات داخلی استفاده کنند و  به سمت اجناس خارجی نروند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در کنار این، تولیدکنندگان هم باید به کیفیت کالای تولیدی توجه کنند و تنها کمیت را مدنظر قرار ندهند تا مردم با مقایسه کالای داخل با مشابه خارجی آن به خرید آن ترغیب شوند.

وی در پایان تاکید کرد: هم دولت، هم مجلس و هم تولیدکنندگان و هم مردم باید از تولید داخل حمایت کرده و مادامی که کالای داخلی در دسترس است کالای خارجی را تحریم کنند.

انتهای پیام/ی20

   


امام جمعه یزد خواستار شد
روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند

خبرگزاری فارس: امام جمعه یزد در جمع روحانیون اردکان گفت: روحانیون باید تلاش کنند یزد را به جایگاه علمی، تقوایی و خود بازگردانند.

خبرگزاری فارس: روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، آیت‌الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در سومین گردهمایی طلاب و روحانیون شهرستان اردکان با تبریک سال نو به مردم و جامعه روحانیت استان یزد اظهار داشت: اردکان از دیرباز دیار عالمان و بزرگان بوده و آیت‌الله خاتمی و بهجتی تنها نمونه‌ای از علما و فقهای دانشمندی هستند که خدمات بسیار ارزشمندی به اسلام و انقلاب داشته‌اند.

امام جمعه یزد با ادای احترام به شهدای شهرستان اردکان افزود: شهید عاصی‌زاده از جوانان مخلص و فهیمی بود که قبل از تشکیل تیپ الغدیر یزد مسئولیت اطلاعات عملیات لشکر نجف را بر عهده داشت و در این جایگاه مهم و حساس، خدمات بی‌شماری انجام داد و بعدها نیز در کسوت فرماندهی تیپ الغدیر یزد مجاهدت و جان‌فشانی‌های بسیاری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه امروز روحانیت یک رکن اساسی از حرکت تکاملی جامعه است، تصریح کرد: امروزه در دنیا هدف از زندگی و خلقت فراموش شده و این جنگ افروزی‌ها، کشتارها و استثمار ملل نیز از همین نقص سرچشمه می‌گیرد.

وی ادامه داد: شهدا هدف از خلقت را دریافته بودند و به همین علت نیز جان خود را در راه اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند و امروز نام نیکی از آنان برجای مانده است.

آیت‌الله ناصری مهم‌ترین وظیفه روحانیت در شرایط کنونی را یادآوری هدف خلقت به انسان‌ها برشمرد و گفت: امروز جامعه بیش از هرزمانی نیازمند حضور و کار جدی روحانیون در سطوح مختلف است تا با موعظه و روشنگری مردم را به سوی رستگاری سوق دهند.

امام جمعه یزد با هشدار به روحانیون و مسئولان خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است تا دیار دارالعباده را به یکی از پایگاه‌های خود تبدیل کند و از این رو جامعه روحانیت موظف است تا با برنامه‌ریزی اصولی و صحیح، یزد را به جایگاه علمی، تقوایی خود بازگردانند.

وی افزود: دشمن با چراغ خاموش و با استفاده از وسایل ارتباطی نظیر اینترنت و ماهواره می‌کوشد جوانان ما را استحاله و به سمت خود جذب کند و چنانچه روحانیون برنامه و راهکار جدی نداشته باشند، هم جامعه و هم روحانیت متضرر خواهد شد.

آیت‌الله ناصری گفت: امروز اگر بخواهیم به ازای هر 2 هزار نفر از مردم یزد یک طلبه یا روحانی داشته باشیم به بیش از 8 هزار روحانی دانشمند که بتواند در عرصه‌هایی نظیر دانشگاه و آموزش و پرورش موثر باشد، نیازمندیم و این امر جز با تلاش، کوشش و مجاهدت جامعه روحانیت شیعه میسر نیست.

امام جمعه یزد با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت‌های روحانیت شیعه تربیت کودکان بوده است، اظهار داشت: متاسفانه چه در سال‌های پیش از انقلاب و چه در 33 سال پس از انقلاب هیچ برنامه‌ریزی مدونی برای تربیت کودکان و نوجوانان نداشته‌ایم و اکنون 18 میلیون دانش‌آموز نیازمند تربیت صحیح اسلامی هستند تا جامعه به سوی رستگاری حرکت کند.

در این مراسم که با حضور امام جمعه و بیش از 150 نفر از طلاب و روحانیون مقیم اردکان و قم در حوزه علمیه امام صادق (ع) اردکان برگزار شد، از دو تن از مبلغین پیشکسوت این شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20

   


برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است

پنجشنبه 10 فروردین 1391 نویسنده: ramin h |

از صبح امروز
برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است

خبرگزاری فارس: از صبح امروز برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است و بار دیگر این قطع برق بدون اطلاع قبلی بوده است.

خبرگزاری فارس: برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، برق در مناطق مختلفی از شوشتر از بامداد امروز بدون اطلاع قبلی قطع شده است و این امر مردم را در این مناطق با مشکلاتی مواجه کرده است.

بر اساس این گزارش، برق در مناطقی از فرهنگ شهر، خیابان عمار، فرهنگیان گتوند، تعاونی کشت و صنعت کارون و خوراک دام شوشتر قطع شده است و این قطع برق مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

بر این اساس، روز گذشته نیز پس از 24 ساعت قطع آب در مناطق بلیتی و میدان15 خرداد شوشتر و ایجاد مشکلات زیادی برای مردم آب به روز منازل شوشتری‌ها وصل شد.

تلاش‌های خبرنگار خبرگزاری فارس برای کسب اطلاع از مسئولان مرتبط در این‌باره راه ‌به‌جایی نبرد.

انتهای پیام/س20/ژ1001

   


آرشیو


پیوندها


پیوندهای روزانه


درباره وبلاگ

خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا
ramin h

آخرین پستها


نویسندگان


آمار وبلاگ

کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic