استاندار اردبیل:
رسانه‌ها از اغراق در کاهش زمان سفر سرچم خودداری کنند

خبرگزاری فارس: استاندار اردبیل گفت: رسانه‌ها باید از اغراق در انتشار آمار و ارقامی که برخی‌ها ادعا دارند زمان سفر در جاده اردببل ـ سرچم کاهش یافته است اجتناب کنند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها از اغراق در کاهش زمان سفر سرچم خودداری کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر نیکزاد اظهار داشت: رانندگان به زعم اینکه میزان مسیر اردبیل- سرچم تا تهران چهار ساعت است با سرعتی غیرمجاز رانندگی کرده و ممکن است در پیچ‌های این جاده دچار حادثه شوند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی مهمترین عامل در کاهش تصادفات جاده‌ای است خاطرنشان کرد: در اطلاع‌رسانی برای مسافرانی که از مسیر محور اردبیل- سرچم به تهران مسافرت می‌کنند و یا از تهران به اردبیل عازم می‌شوند باید میزان صحیح مسیر اعلام شود.

این مسئول به عدم اطلاع‌رسانی صحیح میزان مسیر اردبیل تا تهران از محور اردبیل- سرچم اشاره کرد و ادامه داد: با عبور از محور اردبیل- سرچم و سفر به مرکز کشور بیش از هفت ساعت زمان طول می‌کشد که متاسفانه در اطلاع‌رسانی‌ها این میزان چهار ساعت اعلام می‌شود.

نیکزاد ادامه داد: فردی که از تهران به اردبیل از جاده اردبیل- سرچم مسافرت می‌کند باید بداند زمان مسیر این جاده بیش از هفت ساعت است تا در رانندگی سرعت مطمئنه را رعایت کند.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح می‌تواند در جلوگیری از تصادفات وخیم که در اثر سرعت غیرمجاز است موثر باشد.

استاندار اردبیل در پایان سخنان خود اغراق بیش از حد در اطلاع‌رسانی زمان مسیر اردبیل- سرچم را در بروز حوادث موثر دانست و بر تلاش رسانه‌ها و خصوصا رسانه ملی در تنویر افکار عمومی از زمان صحیح مسیر اردبیل تا تهران از جاده سرچم تاکید کرد.