خبر در خبر خبر در خبر - چکیده ای از خبرهای معتبر از سراسر دنیا tag:http://news-roz.mihanblog.com 2020-09-25T01:58:00+01:00 mihanblog.com خدمات طراحی وب سایت نویا سیستم 2016-10-08T04:44:18+01:00 2016-10-08T04:44:18+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1696 ramin h طراحی وب سایت - خدمات برنامه نویسی به زبان PHP با استخدام متخصصین تیم برنامه نویسی PHP نویا سیستم تکنولوژی، از مزیت کاهش هزینه ها بهره مند شوید. آیا وب سایت شما، به طرز صحیحی کار می کند؟ نویا سیستم تکنولوژی، با در اختیار داشتن تیمی از افراد ماهر در Linux Apache، MySQL، PHP و AJAX، شاید یکی از انتخاب های شما برای برنامه نویسی به زبان PHP باشد. تجربه ای که از به پایان رسانیدن دهها پروژه طراحی وب سایت در ما ایجاد شده است، ما را قادر می سازد تا خدمات برنامه نویسی به زبان PHP را به صنایع طراحی وب سایت - خدمات برنامه نویسی به زبان PHP با استخدام متخصصین تیم برنامه نویسی PHP نویا سیستم تکنولوژی، از مزیت کاهش هزینه ها بهره مند شوید.

آیا وب سایت شما، به طرز صحیحی کار می کند؟

نویا سیستم تکنولوژی، با در اختیار داشتن تیمی از افراد ماهر در Linux Apache، MySQL، PHP و AJAX، شاید یکی از انتخاب های شما برای برنامه نویسی به زبان PHP باشد. تجربه ای که از به پایان رسانیدن دهها پروژه طراحی وب سایت در ما ایجاد شده است، ما را قادر می سازد تا خدمات برنامه نویسی به زبان PHP را به صنایع و مراکز مختلفی نظیر مدارس، دانشگاه ها، گردشگری، فروشگاه ها http://www.noyasystem.com/pages/services/webprogramming/phpdevelopment_fa.aspx ، املاک، تجارت اینترنتی، پزشکی، دیکشنری ها، دارالترجمه ها، تالارهای گفتگو، چت روم ها و بسیاری موارد دیگر، تعمیم و گسترش دهیم.

این شرکت خدمات برنامه نویسی ای را ارائه می دهد که توسط آن برنامه های طراحی شده http://www.noyasystem.com/pages/projects/webdesign_fa.aspx قابلیت انعطاف و گسترش پذیری را دارا می باشند تا این اطمینان در شما ایجاد شود که وب سایت تان به روش درستی کار خواهد کرد.
 • خدمات برنامه نویسی تحت وب
 • خدمات .NET
 • سیستم مدیریت محتوا
 • استخدام متخصصین
برای اطلاع از قیمت ها، با ما تماس بگیرید یا شرایط خود را ایمیل نمایید. همکاران ما ظرف 24 ساعت، پاسخگوی شما خواهند بود.

شما همچنین می توانید با استخدام تیم فنی برنامه نویسی به زبان PHP ، از 60 درصد تخفیف برای پروژه های خانگی خود بهره مند شوید.

استخدام برنامه نویسان نویا سیستم تکنولوژی برای شرایط:

برنامه نویسی به زبان PHP

 • مدیریت مشتریان
 • پرداختهای اینترنتی
 • محاسبات فروش / قیمت / مالیات
 • مدیریت فایل ها (فایل های متنی - صوتی تصویری)
 • طراحی مدیریت اعضاء
 • کارت های خرید
 • کاتالوگ محصولات
 • پیگیری سفارشات
 • سیستم ایمیل
 • جستجوی آنلاین
 • اخبار اینترنتی
 • ورود اعضاء

خدمات توسعه PHP

 • طراحی تقویم رویدادها
 • طراحی تالارهای گفتگو
 • طراحی بلاگ ها
 • RSS Feeds
 • طراحی آمارگیر وب سایت
 • طراحی پنل مدیریت
 • مدیریت محتوای وب سایت
 • گفتگوی آنلاین
 • طراحی فرمهای تماس - درخواست وب سایت
 • جمع آوری اطلاعات بازدید کنندگان وب سایت
 • نظرات کاربران وب سایت
 • مدیریت تبلیغات - عکس ها


تیم برنامه نویسی به زبان PHP شرکت نویا سیستم تکنولوژی، متشکل از افرادی مجرب در زمینه برنامه نویسی پیشرفته و آشنا با برنامه نویسی PHP/Mysql و Ajax می باشد. برای گفتگو، با ما تماس حاصل نمایید http://www.noyasystem.com یا شرایط مورد نیاز خود را ایمیل نمایید.دلایلی که می توان شرکت نویا سیستم تکنولوژی را برای برنامه نویسی به زبان PHP انتخاب نمود

 • تجربه کار در صنعت:
  سالها تجربه کار در صنعت، ما را به یکی از بهترین انتخاب ها برای کلیه صنایع کوچک و بزرگ تبدیل کرده است. تیم برنامه نویسان نویا سیستم تکنولوژی با سالها تجربه و طراحی بیش از دهها وب سایت رسمی و برنامه های تحت وب، آمادگی کاملی در برخورد با نیازهای شما را دارا می باشند.
 • قیمت مناسب، فعالیت بیشتر:
  تفاوت اصلی تیم برنامه نویسان PHP این شرکت، با دیگر شرکت های متوسط، در آن است که - ما کیفیت را قربانی نمی کنیم. خواه وب سایت شما ساده باشد یا از نوع پیچیده آن، نویا سیستم این اطمینان را در شما ایجاد می کند که شما بیشترین منفعت مالی را خواهید برد.
 • کیفیت مطلوب:
  ما معیارهای استانداردی برای تعریف کیفیت داریم و نیز روش های استانداردی برای برنامه نویسی بزبان PHP در شرکت تعریف کرده ایم.
 • پوشش کامل نیازهای شما
  نویا سیستم تکنولوژی، می تواند تنها راه حل شما برای تمامی نیازهای برنامه نویسی باشد. با ارائه کلیه خدمات برنامه نویسی و مجموعه کاملی از این خدمات، می توانیم تنها شرکتی باشیم که شما با آن برای پروژه های برنامه نویسی در تماس خواهید بود.
]]>
رسانه‌ها از اغراق در کاهش زمان سفر سرچم خودداری کنند 2012-09-16T08:08:48+01:00 2012-09-16T08:08:48+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1694 ramin h استاندار اردبیل: رسانه‌ها از اغراق در کاهش زمان سفر سرچم خودداری کنند خبرگزاری فارس: استاندار اردبیل گفت: رسانه‌ها باید از اغراق در انتشار آمار و ارقامی که برخی‌ها ادعا دارند زمان سفر در جاده اردببل ـ سرچم کاهش یافته است اجتناب کنند. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر نیکزاد اظهار داشت: رانندگان به زعم اینکه میزان مسیر اردبیل- سرچم تا تهران چهار ساعت است با سرعتی غیرمجاز رانندگی کرده و ممکن است در پیچ‌های این جاده دچار حادثه شوند. وی با اش
استاندار اردبیل:
رسانه‌ها از اغراق در کاهش زمان سفر سرچم خودداری کنند

خبرگزاری فارس: استاندار اردبیل گفت: رسانه‌ها باید از اغراق در انتشار آمار و ارقامی که برخی‌ها ادعا دارند زمان سفر در جاده اردببل ـ سرچم کاهش یافته است اجتناب کنند.

خبرگزاری فارس: رسانه‌ها از اغراق در کاهش زمان سفر سرچم خودداری کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل، اکبر نیکزاد اظهار داشت: رانندگان به زعم اینکه میزان مسیر اردبیل- سرچم تا تهران چهار ساعت است با سرعتی غیرمجاز رانندگی کرده و ممکن است در پیچ‌های این جاده دچار حادثه شوند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی مهمترین عامل در کاهش تصادفات جاده‌ای است خاطرنشان کرد: در اطلاع‌رسانی برای مسافرانی که از مسیر محور اردبیل- سرچم به تهران مسافرت می‌کنند و یا از تهران به اردبیل عازم می‌شوند باید میزان صحیح مسیر اعلام شود.

این مسئول به عدم اطلاع‌رسانی صحیح میزان مسیر اردبیل تا تهران از محور اردبیل- سرچم اشاره کرد و ادامه داد: با عبور از محور اردبیل- سرچم و سفر به مرکز کشور بیش از هفت ساعت زمان طول می‌کشد که متاسفانه در اطلاع‌رسانی‌ها این میزان چهار ساعت اعلام می‌شود.

نیکزاد ادامه داد: فردی که از تهران به اردبیل از جاده اردبیل- سرچم مسافرت می‌کند باید بداند زمان مسیر این جاده بیش از هفت ساعت است تا در رانندگی سرعت مطمئنه را رعایت کند.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی صحیح می‌تواند در جلوگیری از تصادفات وخیم که در اثر سرعت غیرمجاز است موثر باشد.

استاندار اردبیل در پایان سخنان خود اغراق بیش از حد در اطلاع‌رسانی زمان مسیر اردبیل- سرچم را در بروز حوادث موثر دانست و بر تلاش رسانه‌ها و خصوصا رسانه ملی در تنویر افکار عمومی از زمان صحیح مسیر اردبیل تا تهران از جاده سرچم تاکید کرد.

]]>
خبرگزاری فارس: من نمی دانم چرا ته دلم راضی نمی شد نام بازرگان را کنار نام خمینی به زبان بیاورم؟ شاید ریشه در سال های سرد دور داشت... 2012-09-11T06:06:06+01:00 2012-09-11T06:06:06+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1693 ramin h لحظه های انقلاب - قسمت نهم و «آقا» می آید... خبرگزاری فارس: من نمی دانم چرا ته دلم راضی نمی شد نام بازرگان را کنار نام خمینی به زبان بیاورم؟ شاید ریشه در سال های سرد دور داشت... به گزارش خبرنگار ادبیات انقلاب اسلامی؛ فصل 31 از کتاب ارزشمند «لحظه های انقلاب» حال و هوای روز ورود امام از زبان "سیدمحمود گلابدره ای" است. تکه هایی از آن را با هم بخوانیم.   ***   صبح زود از خواب پریدم. ... اول خواستیم  Pistachios برویم بهشت زهرا که بعد تصمیم گرفتیم بیاییم دم دانشگاه. چون
لحظه های انقلاب - قسمت نهم
و «آقا» می آید...

خبرگزاری فارس: من نمی دانم چرا ته دلم راضی نمی شد نام بازرگان را کنار نام خمینی به زبان بیاورم؟ شاید ریشه در سال های سرد دور داشت...

خبرگزاری فارس: و «آقا» می آید...

به گزارش خبرنگار ادبیات انقلاب اسلامی؛ فصل 31 از کتاب ارزشمند «لحظه های انقلاب» حال و هوای روز ورود امام از زبان "سیدمحمود گلابدره ای" است. تکه هایی از آن را با هم بخوانیم.

 

***

 

صبح زود از خواب پریدم. ... اول خواستیم  Pistachios برویم بهشت زهرا که بعد تصمیم گرفتیم بیاییم دم دانشگاه. چون «آقا» 9ونیم می آمد و بعد 10 می رسید دم دانشگاه و آنجا بنا بود صحبت کند. یکی دو نفر سر کوچه بودند و داد می زدند: «مردم! گول تلویزیونو نخورین. این حرفا رو زدن که مردم تو خیابونا نریزن. گفتن مراسم ورود آقا رو پخش می کنیم که مردم به پیشواز نرن تو خونه ها بمونن.»

آنها هم نمی گفتند، مردم در خانه نمی ماندند. با این که ساعت 7 بود، وقتی رسیدم به چهاراه پهلوی همه جا بسته بود. مردم کیپ تا کیپ ایستاده بودند.

... حالا ساعت از 9 صبح هم گذشته بود و رادیو هیچ نمی گفت. موسیقی پخش می کرد. مردی که رادیو را به گوشش چسبانده بود، وقتی به ساعتش نگاه کرد و دید 10 شده، از بغل دستی اش هم پرسید و مطمئن که شد، محکم رادیو را کوبید کف زمین و فحش خواهر و مادر داد.

... حالا «چو» افتاده بود که آقا فرودگاه است. همین طور دهان به دهان این خبر از فرودگاه رسیده بود اینجا. مردم هجوم آوردند. ... آنهایی که گل میخک در دست داشتند، گلها را ریختند روی زمین و ما با گلها راهی درست کردیم از پای میز تا وسط خیابان.

... همه جا آدم بود و به در و پنجره ی ماشین ها که در حرکت بودند آدم آویزان بود و همان ها بودند که حواس مردم را پرت می کردند. گاهی به ماشین جلویی و گاهی به عقبی اشاره می کردند که آقا اینجاست و آنجاست.

... خیابان ایران پر بود. از این ور تا آبسردار و ژاله و بهارستان و از آن ور تا سه راه امین حضور و سرچشمه کیپ تا کیپ آدم بود. ... ناگهان پیمان (که روی دوشم بود) گوش هایم را گرفت و بی اختیار جیغ زد: «آقا، آقا، آقا، بابا! آقا اوناها!» جای سرک کشیدن نبود. توان دید من تا حد پشت گردن و موهای سر نفر جلویی بود و این فاصله بیشتر از یک وجب نبود. حالا همهمه بود و قیل و قال بود و صلوات بود که پشت صلوات فرستاده می شد. وقتی رسیدیم به حیاط ناگهان چشمم افتاد به آقا.

(ص310تا316) 

 

*

 

... ناگهان شعار عوض شد: «خمینی، بازرگان پیروز است. پهلوی، بختیار نابود است». من نمی دانم چرا ته دلم راضی نمی شد نام بازرگان را کنار نام خمینی به زبان بیاورم؟ شاید ریشه در سال های سرد دور داشت. ... در هر صورت من از آن آدم هایی نبودم که از مردم کنار بکشم و غر بزنم. در دسته بودم و پیش خودم می گفتم: شاید امام این مرد را در این برهه از زمان جلو انداخته تا مرحله ی بعدی یکی مثل خودش قاطع و انقلابی را معرفی کند. (ص339و340)

 

ادامه دارد...

 

]]>
استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در تویسرکان 2012-08-17T03:22:15+01:00 2012-08-17T03:22:15+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1692 ramin h مدیرکمیته امداد تویسرکان خبر داد استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در تویسرکان خبرگزاری فارس: مدیر کمیته امداد امام (ره) تویسرکان از استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره با محوریت مساجد این شهرستان خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، تیمور کرمی‌مقدم در گردهمایی ائمه جمعه و هیئت امنای مساجد با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با نامگذاری روز قدس قدرت استکبار را در هم شکست، اظهار داشت: مردم سرافراز ایران اسلامی همواره با حضور آگاهانه خود در صحنه‌های حساس و سرنوشت‌ساز، معادلات و فت مدیرکمیته امداد تویسرکان خبر داد
استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در تویسرکان

خبرگزاری فارس: مدیر کمیته امداد امام (ره) تویسرکان از استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره با محوریت مساجد این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: استقرار 86 پایگاه جمع‌آوری زکات فطره در تویسرکان

به گزارش خبرگزاری فارس از تویسرکان، تیمور کرمی‌مقدم در گردهمایی ائمه جمعه و هیئت امنای مساجد با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) با نامگذاری روز قدس قدرت استکبار را در هم شکست، اظهار داشت: مردم سرافراز ایران اسلامی همواره با حضور آگاهانه خود در صحنه‌های حساس و سرنوشت‌ساز، معادلات و فتنه‌های استکبار را برهم زدند و امروز نیز با وحدت و انسجام بیشتر از مکتب مقاومت و هویت حقیقی بیداری اسلامی دفاع خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصتی دوباره برای مشارکت در طرح‌های خیرخواهانه و حمایت از نیازمندان است، افزود: امسال 86 پایگاه کمیته امداد در مساجد و میادین اصلی شهر و روستا از امروز آماده دریافت وجوه زکات فطریه مردم روزه‌دار را جمع‌آوری خواهند کرد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) تویسرکان با اشاره به اینکه مسجد، پایگاه اصلی فعالیت‎های عبادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است بیان داشت: براساس تفاهمنامه کمیته امداد و هیئت امنای مساجد با محوریت امام جماعت مسجد و تشکیل هسته‌های مردمی پس شناسایی افراد نیازمند کمک‌های جمع‌آوری شده در هر یک از مساجد شهرستان برای کمک به محرومان همان منطقه اختصاص داده خواهد شد.

وی ابراز داشت: احیای کارکردهای مساجد بر اساس سنت و سیره پیامبر اکرم (ص)، ترویج و تبلیغ سنت‎های حسنه و انفاق و نیکوکاری، سبب کاهش ضریب ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی و زمینه ساز رشد و پویایی اقشار مختلف مردم می‌شود.

کرمی‌مقدم افزود: آگاه‌سازی افکار عمومی از آثار معنوی زکات در زندگی فردی و اجتماعی انسان، در سطوح مختلف جامعه نقش مهمی در جریان انجام این فریضه الهی دارد پس می‌طلبد همه دستگاه‌های عامل مربوطه با همکاری و همگرایی فعالان حوزه مساجد و هیئت‌های مذهبی در قالب برنامه منظم و مستمر در این راستا گام بردارند.

وی در پایان سخنان خود بااشاره به جمع‌آوری کمک برای مردم مظلوم فلسطین در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان افزود: در روز قدس پایگاه‌های کمیته امداد در مصلی‌، محل‌های برگزاری نماز جمعه و مسیرهای راهپیمایی آماده دریافت کمک‌‌های مردمی برای امداد رسانی به مردم مظلوم فلسطین در سطح شهرستان برپاست.

]]>
هواپیمای مافوق صوت آمریکا در آسمان تکه تکه شد 2012-08-15T15:53:17+01:00 2012-08-15T15:53:17+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1691 ramin h هواپیمای مافوق صوت آمریکا در آسمان تکه تکه شد خبرگزاری فارس: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که بروز نقص فنی در سیستم کنترلی هواپیمای مافوق صوت جدید این کشور، موجب انفجار هواپیما و شکست آزمایش پرواز شده است. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که پرواز آزمایشی هواپیمای مافوق صوت جدید این کشور، با شکست مواجه شده و این هواپیما بر فراز اقیانوس آرام منفجر شده است. این حادثه 15 ثانیه پس از جدا شدن این هواپیما از موشک حامل،‌ اتفاق افتاده است. دلیل این انفجار نقص در هواپیمای مافوق صوت آمریکا در آسمان تکه تکه شد

خبرگزاری فارس: وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که بروز نقص فنی در سیستم کنترلی هواپیمای مافوق صوت جدید این کشور، موجب انفجار هواپیما و شکست آزمایش پرواز شده است.

خبرگزاری فارس: هواپیمای مافوق صوت آمریکا در آسمان تکه تکه شد

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که پرواز آزمایشی هواپیمای مافوق صوت جدید این کشور، با شکست مواجه شده و این هواپیما بر فراز اقیانوس آرام منفجر شده است.

این حادثه 15 ثانیه پس از جدا شدن این هواپیما از موشک حامل،‌ اتفاق افتاده است. دلیل این انفجار نقص در باله کنترل مسیر هواپیما، اعلام شده است.

پس از این حادثه هواپیما به سرعت تکه تکه شده و به درون آب‌های اقیانوس سقوط کرده است.

پیش از این شبکه راشاتودی هم از شکست برنامه پرواز آزمایشی این هواپیما خبر داده بود.

مدت زمان پیش‌بینی شده برای پرواز این هواپیمای بدون بال، 300 ثانیه بود و قرار بود این هواپیما پس از این آزمایش در آب‌های اقیانوس آرام سقوط کند.

همچنین انتظار می‌رفت سرعت نهایی این هواپیمای مافوق صوت در این آزمایش به 6 ماخ (واحد اندازه گیری سرعت صوت معادل 334 متر در ثانیه) برسد.

در صورت موفقیت این آزمایش امید‌ها برای ساخت هواپیما‌های مسافربری که بتواند فاصله میان نیویورک تا لس آنجلس (بالغ بر سه هزار و 940 کیلومتر) را در کمتر از یک ساعت طی کند، افزایش می‌یافت.

]]>
ارتش پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد/جنگ نیابتی آمریکا و اسرائیل در سوریه 2012-08-04T11:26:58+01:00 2012-08-04T11:26:58+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1690 ramin h عضو کمیته مرکزی حزب بعث سوریه در گفت‌وگو با فارس: ارتش پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد/جنگ نیابتی آمریکا و اسرائیل در سوریه خبرگزاری فارس: عضو کمیته مرکزی حرب بعث سوریه تحولات سوریه را به سود رژیم صهیونیستی خواند و تاکید کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند برخی از کشورهای منطقه را به نیابت از خود وارد جنگ با سوریه کنند. "خلف المفتاح" عضو کمیته مرکزی حرب بعث سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به ربوده شده 48 زائر ایرانی توسط افراد مسلح ناشناس در دمشق گفت: این اولی عضو کمیته مرکزی حزب بعث سوریه در گفت‌وگو با فارس:
ارتش پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد/جنگ نیابتی آمریکا و اسرائیل در سوریه

خبرگزاری فارس: عضو کمیته مرکزی حرب بعث سوریه تحولات سوریه را به سود رژیم صهیونیستی خواند و تاکید کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند برخی از کشورهای منطقه را به نیابت از خود وارد جنگ با سوریه کنند.

خبرگزاری فارس: ارتش پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد/جنگ نیابتی آمریکا و اسرائیل در سوریه

"خلف المفتاح" عضو کمیته مرکزی حرب بعث سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس با اشاره به ربوده شده 48 زائر ایرانی توسط افراد مسلح ناشناس در دمشق گفت: این اولین بار نیست که مجموعه‌های مسلح اقدام به گروگان گیری افراد بیگناه می‌کنند و پیش از این نیز چند مهندس ایرانی را به گروگان گرفته بودند و در حقیقت منطق اینها بر گروگان گیری و خشونت استوار است.

وی علت این اقدام مجموعه‌های مسلح و دشمنان ملت سوریه را علیه محور مقاومت فشار آوردن بر ایران برای دست کشیدن از حمایت از بشار اسد خواند و افزود: دشمنان ملت سوریه خیال می‌‌کنند از طریق ربودن شهروندان ایرانی می‌توانند بر تهران فشار بیاورند این در حالی است که ملت‌های ایران و سوریه برادر یکدیگرند و در حمایت از مقاومت اشتراک نظر دارند.

المفتاح با بیان اینکه ارتش عملیات پاکسازی حلب را با قدرت ادامه می‌دهد،‌تاکید کرد که هم اکنون تاکتیک‌های ویژه‌ای از جمله محاصره و قطع آب و غذا بر تروریست‌ها در پیش گرفته شده و به زودی تروریست‌ها را از پای در می‌آوریم.

وی علت کند پیش رفتن عملیات پاکسازی حلب را در اصرار نظام بر جلوگیری از ریختن خون شهروندان بیگناه برشمرد و تاکید کرد که مجموعه‌های مسلح از شهروندان به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند و لذا نمی‌توان مناطق مسکونی را به خاطر حضور ترویست‌ها مورد حملات نظامی قرار داد.

الفتاح با اشاره به استعفای کوفی عنان از ماموریت خود تصریح کرد که آمریکا ، رژیم صهیونیستی و ترکیه ،‌قطر و عربستان سعودی عنان را وادار به استعفا کردند زیرا راه حل سیاسی را به نفع خود نمی‌بینند.

وی با بیان اینکه دشمنان ملت سوریه سعی دارند بگویند که راه حل سیاسی برای خروج از بحران سوریه به بن بست رسیده است، ابراز امیدواری کرد که به زوی و پس از پاکسازی حلب شاهد مطرح شدن یک راه حل سیاسی از طریق گفت‌وگو بین معارضان و دمشق باشیم. در آن صورت معارضان برای مطرح شدن یک راه حل سیاسی به التماس خواهند افتاد.

عضو کمیته مرکزی حزب بعث سوریه تحولات سوریه را به سود رژیم صهیونیستی خواند و تاکید کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌خواهند برخی از کشورهای منطقه را به نیابت از خود وارد جنگ با سوریه کنند تا بدینوسیله تمام منطقه وارد جنگ و درگیری شود.

]]>
قیمت جهانی نفت کاهش یافت 2012-07-31T06:04:06+01:00 2012-07-31T06:04:06+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1689 ramin h قیمت جهانی نفت کاهش یافت خبرگزاری فارس: به دنبال ادامه نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت مالی و اقتصادی منطقه یورو قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی کاهش یافت. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی هنوز نسبت به اتخاذ سیاستهای انبساطی بیشتر از سوی بانکهای مرکزی اروپا و آمریکا تردید دارند . بر اساس این گزارش ، ادامه نگرانی نسبت به وضعیت اقتصادی جهان تا حد زیادی اخبار منتشر شده در خصوص کاهش تولید و صادرات نفت اوپک و کاهش ذخایر نفتی آمریک
قیمت جهانی نفت کاهش یافت

خبرگزاری فارس: به دنبال ادامه نگرانیهای بین المللی نسبت به وضعیت مالی و اقتصادی منطقه یورو قیمت نفت امروز در بازارهای جهانی کاهش یافت.

خبرگزاری فارس: قیمت جهانی نفت کاهش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رویترز ، کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی هنوز نسبت به اتخاذ سیاستهای انبساطی بیشتر از سوی بانکهای مرکزی اروپا و آمریکا تردید دارند .

بر اساس این گزارش ، ادامه نگرانی نسبت به وضعیت اقتصادی جهان تا حد زیادی اخبار منتشر شده در خصوص کاهش تولید و صادرات نفت اوپک و کاهش ذخایر نفتی آمریکا را جبران کرده است .

بر این اساس ،در روز سه شنبه قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با 53 سنت کاهش به 106.81 دلار رسید .  قیمت نفت سبک آمریکا نیز با 29 سنت کاهش به 89.49 دلار در هر بشکه رسید.

ریک اسپونر کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد در شرایط کنونی مسائل اقتصادی جهان مهمترین عامل تاثیر گذار بر تحولات بازار نفت است . البته شرایط ایران و خاور میانه نیز نگرانی مهمی در تحولات بازار انرژی است . قیمت نفت برنت در ماه جولای بیش از 8 درصد رشد داشته است که این بیشترین رشد از ماه فوریه به شمار می رود . قیمت نفت آمریکا نیز از ابتدای جولای 5 درصد رشد داشته است .

تازه ترین بررسی رویترز نیز نشان می دهد میزان تولید نفت اوپک طی ماه جولای با 450 هزار بشکه کاهش به کمتر از 31.18 میلیون بشکه در روز رسیده است . نظر سنجی رویترز همچنین نشان می دهد میزان ذخایر نفت خام آمریکا طی هفته گذشته بیش از 1.6 میلیون بشکه کاهش داشته است .

]]>
خبرگزاری فارس: کتاب «اسماعیلیان آقاخانی» نوشته سید محسن موسوی گرمارودی توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد. 2012-07-24T06:10:48+01:00 2012-07-24T06:10:48+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1688 ramin h /تازه‌های نشر/ اسماعیلیان آقاخانی خبرگزاری فارس: کتاب «اسماعیلیان آقاخانی» نوشته سید محسن موسوی گرمارودی توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد. این کتاب شامل بخش‌هایی چون پیدایش اسماعلیه، آقاخان‌ها، آقاخان اول، آقاخان دوم، آقاخان سوم، بیگم آقاخان، علیخان،‌آقاخان چهارم- امام حاضر اسماعیلیان نزاری قاسم شاهی است و به بررسی تاریخ معاصر این فرقه به همراه حواشی زندگی آنان می‌پردازد. در مقدمه کتاب می‌خوانیم: در ایران وقتی سخن از تاریخ اسماعیلیه است، ناخودآگاه ذهن‌ها به سمت الموت و حسن صباح
/تازه‌های نشر/
اسماعیلیان آقاخانی

خبرگزاری فارس: کتاب «اسماعیلیان آقاخانی» نوشته سید محسن موسوی گرمارودی توسط انتشارات امیرکبیر منتشر شد.

خبرگزاری فارس: اسماعیلیان آقاخانی

این کتاب شامل بخش‌هایی چون پیدایش اسماعلیه، آقاخان‌ها، آقاخان اول، آقاخان دوم، آقاخان سوم، بیگم آقاخان، علیخان،‌آقاخان چهارم- امام حاضر اسماعیلیان نزاری قاسم شاهی است و به بررسی تاریخ معاصر این فرقه به همراه حواشی زندگی آنان می‌پردازد.

در مقدمه کتاب می‌خوانیم:

در ایران وقتی سخن از تاریخ اسماعیلیه است، ناخودآگاه ذهن‌ها به سمت الموت و حسن صباح کشیده می‌شود. شاید به همین دلیل، اکثر آثار نوشته شده در مورد اسماعیلیان در رابطه با پیدایش اسماعیلیه و سقوط الموت است و کمتر اثری از دوره‌های بعد سخن گفته است.

در منابع قدیمی تقریبا همه فتح‌الموت را پایان داستان اسماعیلیه می‌دانستند، اما بیش از نیم قرن پیش پروفسور ایوانف سرگذشت اسماعیلیان پس از دوره الموت را پیگیری کرد و این رشته را تا آقاخان‌ها متصل نمود. البته عده‌ای تحقیقات ایوانف را به دلیل آنکه تحت حمایت آقاخان سوم انجام می‌شد، بی‌طرفانه ندانسته و مورد تردید قرار دادند و چون در دوره‌هایی از تاریخ اسماعیلیان بعد از الموت، جز اسامی امامان اسماعیلی هیچ شرحی از زندگی آنان وجود ندارد، در وجود آن‌ها تشکیک کرده‌اند.

به هر حال تناقضات بسیار و سوال‌های زیادی هست که باید مورد تحقیق قرار گیرند. حتی فریا استارک (نویسنده انگلیسی سفرنامه الموت، لرستان و ایلام)‌ که همراه کربلایی عزیزی رضایی گرمارودی به الموت سفر کرده بود وقتی ارتباط آقاخان سوم با اسماعیلیه الموت را شنید، چنان متعجب شد که به سراغ اسناد محرمانه انگلیس در اداره هند رفت.

انتشارات امیرکبیر این کتاب را در 343 مصور با قیمت 8600 تومان منتشر کرده است.

]]>
چند تغییر در نقشه تقسیمات کشورى استانهاى آذربایجان شرقى و کرمانشاه 2012-07-15T01:44:55+01:00 2012-07-15T01:44:55+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1687 ramin h هیات وزیران تصویب كرد؛ چند تغییر در نقشه تقسیمات کشورى استانهاى آذربایجان شرقى و کرمانشاه » سرویس: سیاسی - دولت کد خبر: 91042514709 یکشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۱ - ۰۹:۳۰ دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با چند تغییر در جغرافیای استانهای آذربایجان شرقى و کرمانشاه موافقت کرد. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقس

هیات وزیران تصویب كرد؛

چند تغییر در نقشه تقسیمات کشورى استانهاى آذربایجان شرقى و کرمانشاه

» سرویس: سیاسی - دولت

دولت با توجه به بافت جغرافیایی منطقه و با هدف توزیع بهینه و عادلانه خدمات، با چند تغییر در جغرافیای استانهای آذربایجان شرقى و کرمانشاه موافقت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیران عضو کمیسیون سیاسی و دفاعی بنا به پیشنهاد وزارت کشور و به استناد ماده(13) قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری -مصوب 1362- با تغییر نام شهر "خسرو شهر"از توابع بخش خسرو شهر شهرستان تبریز در استان آذربایجان شرقى به "خسروشاه" موافقت کرد.

همچنین نام بخش "خسروشهر" از توابع شهرستان تبریز در استان آذربایجان شرقى به "خسروشاه" تغییر می یابد.

بر این اساس، نام شهر "بناب جدید" از توابع بخش مرکزی شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی به "بناب مرند" تغییر می یابد.

بر اساس این مصوبه، نام نقطه جمعیتی پشکله علیا، پشکله وسطی و پشکله سفلی از توابع دهستان چشمه کبود بخش مرکزی شهرستان هرسین در استان کرمانشاه به ترتیب به پشت گله علیا، پشت گله وسطی و پشت گله سفلی تغییر می یابد.

همچنین نام روستایگنداب علیا و نقطه جمعیتی گنداب سفلی از توابع دهستان حر بخش مرکزی شهرستان صحنه در استان کرمانشاه به ترتیب به قنداب علیا و قنداب سفلی تغییر می یابد.

این مصوبه پس از تأیید رئیس جمهور، از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

انتهای پیام

]]>
سال تولید ملی ـ كشاورزی محور توسعه/1 2012-07-14T05:54:12+01:00 2012-07-14T05:54:12+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1686 ramin h سال تولید ملی ـ كشاورزی محور توسعه/1 مصائب مرغداران؛ تولید در شرایط سخت » سرویس: اقتصادی - كشاورزی و دامپروری کد خبر: 91042414300 شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۱ - ۱۲:۲۷ صنعت مرغداری با هشت هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش و زیرساخت‌های بسیار، یكی از بزرگ‌ترین صنایع از نظر حجم سرمایه‌گذاری صنایع محسوب می‌شود كه سالانه با تولید بیش از یك میلیون و 700 هزار تن گوشت مرغ كشورمان را در تامین این محصول پروتئینی به خودكفایی رسانده است. اما در سال تولید ملی كه تولیدكنندگان انتظار حمایت ویژه

سال تولید ملی ـ كشاورزی محور توسعه/1

مصائب مرغداران؛ تولید در شرایط سخت

» سرویس: اقتصادی - كشاورزی و دامپروری

صنعت مرغداری با هشت هزار میلیارد تومان سرمایه در گردش و زیرساخت‌های بسیار، یكی از بزرگ‌ترین صنایع از نظر حجم سرمایه‌گذاری صنایع محسوب می‌شود كه سالانه با تولید بیش از یك میلیون و 700 هزار تن گوشت مرغ كشورمان را در تامین این محصول پروتئینی به خودكفایی رسانده است.

اما در سال تولید ملی كه تولیدكنندگان انتظار حمایت ویژه مسئولان را دارند، امنیت شغلی‌شان به مخاطره افتاده به گونه‌ای كه تولیدكنندگان پس از جوجه‌ریزی با دغدغه تامین خوراك مواجه هستند و دوره‌های تولید 45 روزه در پرورش مرغ گوشتی به دلیل كمبود خوراك و مناسب نبودن جیره غذایی به 60 روز رسیده است كه این امر باعث افزایش تلفات و افت كیفیت محصول می‌شود.

به گزارش خبرنگار كشاورزی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در گذشته مرغ كالایی فانتزی محسوب می‌شد اما امروزه این ماده پروتئینی جایگزینی ندارد و از نظر گردش مالی و حجم سرمایه‌گذاری رقم بالایی در این صنعت تجمیع شده است. از سوی دیگر به لحاظ اهمیت محصول استراتژیك و پروتئنی امنیت غذایی برای 75 میلیون نفر جمعیت ایجاد كرده است و كشورمان را در تولید گوشت مرغ به خودكفایی رسانده است كه توجه و حمایت جدی به این بخش از تولید را ضروری می‌كند.

اما امروزه مرغداران با مشكل كمبود خوراك و افزایش قیمت آن مواجه هستند به طوری كه هر كیلو ذرت 300 تومانی به 600 تومان و هر كیلو كنجله سویا 500 تومانی به 1800 تومان رسیده است و سخت‌تر اینكه مسئولان دولتی كه تامین نهاده‌های تولید را برعهده دارند به وعده‌های خود جامه عمل نپوشانده‌اند.

مرغداران هم به دلیل مشكل تامین ریالی و نبود توانایی مالی نمی‌توانند نهاده‌های مورد نیازشان را وارد كنند كه در این زمینه وظیفه اصلی بر دوش شركت پشتیبانی امور دام گذاشته شده است و این در حالی است كه مرغداران بهای 55 هزار تن كنجاله سویا را بیش از یك ماه پیش به حساب شركت پشتیبانی واریز كرده‌اند، اما هنوز نهاده‌ای دریافت نكرده‌اند.

در این میان مرغداران تاكید دارند برای ارزان شدن قیمت گوشت مرغ باید حمایت از این صنعت صورت گیرد چراكه در حال حاضر تولیدكنندگان مجبورند از بازار آزاد نقدینگی و سرمایه‌ در گردش تهیه كنند كه باعث افزایش 300 تا 400 تومانی هر كیلو مرغ می‌شود.

مصرف سرانه مرغ در كشور به 23 كیلوگرم رسیده است كه افزایش قیمت گوشت قرمز در سال‌های اخیر عامل افزایش مصرف این ماده‌ پروتئینی و جایگزینی گوشت مرغ به جای گوشت قرمز در سبد مصرف خانوار‌ها در این زمینه تاثیر‌گذار بوده است، چرا كه هر كیلو گوشت قرمز تقریبا چهار تا پنج برابر گوشت مرغ است.

روزانه سه هزار تا چهار هزار تن كنجاله سویا مورد نیاز صنایع مرغداری است و برای تولید پنج هزار تن گوشت مرغ ضرورت دارد، اما در هر استان 40 تا 50 تن كنجاله ارزان توزیع می‌شود كه قیمت این محصول را كاهش نداده است.

صنعت مرغداری سالانه هفت میلیون تن ذرت و سویا به عنوان نهاده‌های تولید لازم دارد كه پنج میلیون تن آن باید از محل واردات تامین شود.

]]>
روزنامه لس آنجلس: موشک های بالستیک ایران قادرند اسرائیل را مورد هدف قرار دهند 2012-07-04T14:56:47+01:00 2012-07-04T14:56:47+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1685 ramin h لس‌آنجلس‌تایمز: موشک‌های ایران قادر است اسرائیل و نیروهای آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی اشاره می‌کند که موشک‌های ایران قادر است اسرائیل و نیروهای آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار دهد. به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی لوس‌آنجلس‌تایمز در گزارشی مسئله تحریم‌های غرب علیه ایران را مورد بررسی قرار داد و در مورد اثرات مخرب تحریم‌های شدیدتر علیه ایران هشدار داد. این روزنامه آمریکایی در تیتر خود نوشت: «تحریم‌های شدیدتر علیه ایران، تهدید و جنگ‌طلبی را ک لس‌آنجلس‌تایمز: موشک‌های ایران قادر است اسرائیل و نیروهای آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی در گزارشی اشاره می‌کند که موشک‌های ایران قادر است اسرائیل و نیروهای آمریکا در منطقه را مورد هدف قرار دهد.

خبرگزاری فارس: لس‌آنجلس‌تایمز: موشک‌های ایران قادر است اسرائیل و نیروهای آمریکا در منطقه را هدف قرار دهد

به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی لوس‌آنجلس‌تایمز در گزارشی مسئله تحریم‌های غرب علیه ایران را مورد بررسی قرار داد و در مورد اثرات مخرب تحریم‌های شدیدتر علیه ایران هشدار داد.

این روزنامه آمریکایی در تیتر خود نوشت: «تحریم‌های شدیدتر علیه ایران، تهدید و جنگ‌طلبی را کلید می‌زند»

این گزارش در ابتدا به ناکارآمدی تحریم‌های غرب در دستیابی به اهدافش اشاره کرد و نوشت: «قرار بود تحریم‌های شدید تحمیل شده به ایران، چنان شهروندان این کشور را از ضروریات زندگی محروم کند که دولت، مجبور به لغو برنامه‌ای شود که آمریکا و متحدانش بیم دارند برنامه‌ای برای ساخت تسلیحات اتمی است.»

این گزارش می افزاید: «اما در عوض، [سپاه] پاسداران انقلاب ایران، روز سه‌شنبه موشکی را آزمایش کرد که قادر است اسرائیل و ناوگان پنجم آمریکا در بحرین را مورد هدف قرار دهد.»

لوس‌آنجلس‌ تایمز با نقل تهدید نمایندگان مجلس ایران به بستن تنگه هرمز، نگرانی‌های بیشتری ابراز کرده است و به هشدار مقامات بلندپایه ایران اشاره کرده است که پیشرفت مذاکرات هسته‌ای را تنها منوط به احترام آمریکا و متحدانش به ایران دانسته‌اند.

]]>
نشست بغداد 9 بند را در دستور کار خود قرار می‌دهد 2012-03-29T11:34:36+01:00 2012-03-29T11:34:36+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1684 ramin h نشست بغداد 9 بند را در دستور کار خود قرار می‌دهد خبرگزاری فارس: بیست و سومین نشست سران اتحادیه عرب در حالی امروز در بغداد آغاز به کار می‌کند که اعلام شده، این نشست 9 بند از جمله بحران سوریه را در دستور کار خود دارد. به گزارش فارس به نقل از الجزیره، امروز (پنجشنبه) بیست و سومین نشست سران اتحادیه عرب در بغداد پایتخت عراق با حضور نمایندگان کشورهای مختلف عربی کار خود را آغاز می‌کند. این نشست 9 بند را در دستور خود قرار داده است که مهمترین آنها رسیدگی به بحران سوریه و یافتن راهکاری برای حل
نشست بغداد 9 بند را در دستور کار خود قرار می‌دهد

خبرگزاری فارس: بیست و سومین نشست سران اتحادیه عرب در حالی امروز در بغداد آغاز به کار می‌کند که اعلام شده، این نشست 9 بند از جمله بحران سوریه را در دستور کار خود دارد.

خبرگزاری فارس: نشست بغداد 9 بند را در دستور کار خود قرار می‌دهد

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، امروز (پنجشنبه) بیست و سومین نشست سران اتحادیه عرب در بغداد پایتخت عراق با حضور نمایندگان کشورهای مختلف عربی کار خود را آغاز می‌کند.

این نشست 9 بند را در دستور خود قرار داده است که مهمترین آنها رسیدگی به بحران سوریه و یافتن راهکاری برای حل آن است و انتظار می‌رود، سران عرب با طرح کوفی عنان، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد در امور سوریه و اتحادیه عرب موافقت کنند.

طرح کوفی عنان بر آتش‌بس فوری و انجام مذاکره میان دمشق و مخالفان سوری استوار است. این درحالی است که روز گذشته دمشق اعلام کرد که با هر طرح ارائه شده توسط اتحادیه عرب تعامل مثبت نخواهد کرد.

هوشیار زیباری، وزیر خارجه عراق با اشاره به اینکه برای اولین بار طی نشست‌های اجلاس سران اتحادیه عرب تنها به 9 بند رسیدگی خواهد شد، موضوعات مورد بحث را تحولات سوریه، یمن، سومالی، قضیه فلسطینی، آخرین تحولات جاری در عرصه فلسطینی، نزاع اعراب- اسرائیل، بلندی‌های جولان، همبستگی با لبنان و حمایت از لبنان بیان کرد.

زیباری نشست سران عرب در بغداد را مهمترین نشست اتحادیه عرب از زمان تشکیل آن تاکنون برشمرد و دلیل آن را همراه شدن نشست بغداد با وزیدن نسیم تغییر و تحول در جهان عرب دانست.

زیباری درباره طرح اتحادیه عرب درباره سوریه گفت که این طرح، طرحی عربی بوده و امروز به سران حاضر در نشست ارائه خواهد شد، این درحالی است که روز گذشته سران اتحادیه عرب در نشست خود خواستار آتش بس فوری و توقف خشونت‌ها از سوی دو طرف درگیر در سوریه و ورود مخالفان به مذارکره با دولت دمشق شدند.

انتهای پیام/++

]]>
نامزد ریاست جمهوری مصر انتخابات این کشور را نمایشی مضحک خواند 2012-03-29T11:34:33+01:00 2012-03-29T11:34:33+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1683 ramin h نامزد ریاست جمهوری مصر انتخابات این کشور را نمایشی مضحک خواند خبرگزاری فارس: نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر با اشاره به اینکه نتایج انتخابات ریاست جمهوری مصر در گرو موافقت شورای عالی نظامی این کشور با آن است، برگزاری این انتخابات را نمایشی مضحک خواند. به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، "بثینه کامل" که خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر معرفی کرده است، تاکید کرد که نتایج این انتخابات منوط به موافقت ارتش با آن است. وی در ادامه گفت: به همین دلیل نمی‌توان انت
نامزد ریاست جمهوری مصر انتخابات این کشور را نمایشی مضحک خواند

خبرگزاری فارس: نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر با اشاره به اینکه نتایج انتخابات ریاست جمهوری مصر در گرو موافقت شورای عالی نظامی این کشور با آن است، برگزاری این انتخابات را نمایشی مضحک خواند.

خبرگزاری فارس: نامزد ریاست جمهوری مصر انتخابات این کشور را نمایشی مضحک خواند

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، "بثینه کامل" که خود را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر معرفی کرده است، تاکید کرد که نتایج این انتخابات منوط به موافقت ارتش با آن است.

وی در ادامه گفت: به همین دلیل نمی‌توان انتخابات ریاست جمهوری مصر را یک انتخابات واقعی برشمرد، بلکه باید آن را یک نمایش مضحک خواند.

بثینه کامل افزود: ادامه حاکمیت نظامیان بر مصر جنایتی بزرگ در حق ملت این کشور است، چراکه این اقدام علاوه بر فرسایش ارتش، از بین رفتن شکوه و عظمت آن را نیز به دنبال خواهد داشت.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر اختلافات اخیر پیش آمده بین شورای عالی نظامی حاکم بر این کشور و جماعت اخوان المسلمون را به دلیل اختلاف در دیدگاه‌ها و اهداف این دو نهاد ارجاع داد و به همین دلیل تاکید کرد که درگیری بین این‌دو امری اجتناب ناپذیر است.

انتهای پیام/++

]]>
دیدار مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با پرستاران 2012-03-29T11:34:21+01:00 2012-03-29T11:34:21+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1682 ramin h به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب(س) دیدار مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با پرستاران خبرگزاری فارس: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با پرستاران شاغل در بیمارستان‌های طرف قرارداد دیدار کرد. به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد خراسان جنوبی، محمد اکبری به همراه معاون حمایت و سلامت و جمعی از مسئولان این نهاد از پرستاران شاغل در بیمارستان‌های طرف قرارداد دیدار و از زحمات این بزرگو به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب(س)
دیدار مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با پرستاران

خبرگزاری فارس: مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار با پرستاران شاغل در بیمارستان‌های طرف قرارداد دیدار کرد.

خبرگزاری فارس: دیدار مدیر کل کمیته امداد خراسان جنوبی با پرستاران

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند؛ به نقل از روابط عمومی اداره کل کمیته امداد خراسان جنوبی، محمد اکبری به همراه معاون حمایت و سلامت و جمعی از مسئولان این نهاد از پرستاران شاغل در بیمارستان‌های طرف قرارداد دیدار و از زحمات این بزرگواران تقدیر و تشکر نمود.

محمد اکبری کار پرستاران را از جمله کار‌های سخت عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم دعای خیر بیماران در تمامی مراحل زندگی بدرقه راه پرستاران باشد. 

مدیر کل کمیته امداد خراسان‌جنوبی ضمن دیدار با پرستاران از بیماران بستری در بخش‌های مختلف دیالیزی عیادت و دلجوئی کرد.

*معافیت 38 نفر از فرزندان تحت حمایت از خدمت سربازی

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی گفت: در راستای ارائه تسهیلات به فرزندان مددجویان تحت پوشش این نهاد و بر حسب پیشنهاد ستاد نیروهای مسلح و تصویب مقام معظم رهبری فرمانده کل قوا مبنی بر معافیت تعدادی از مشمولان مددجوی امداد از انجام خدمت سربازی انجام گرفته است.

علی‌اکبر نخعی ادامه داد: طی سال گذشته تعداد 38 نفر از مشمولان، از خدمت سربازی معاف شدند.

وی افزود: این نهاد با هدف اعطای خدمات لازم به مددجویان و اقدامات حمایتی برای اقشار تحت پوشش با همکاری معاونت نیروی انسانی ستاد نیروهای مسلح یکی از فرزندان ذکور مادران فاقد همسر که دارای دو فرزند بالای 18 سال هستند می‌توانند از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال گذشته تعداد 334 نفر از فرزندان خانواده های تحت حمایت از کاهش خدمت سربازی بهره‌مند شدند.

انتهای پیام/ی30

]]>
درخواست احسان اوغلو برای حل فوری بحران برق غزه/ مرگ یک پیرمرد به دلیل قطعی برق 2012-03-29T11:34:18+01:00 2012-03-29T11:34:18+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1681 ramin h درخواست احسان اوغلو برای حل فوری بحران برق غزه/ مرگ یک پیرمرد به دلیل قطعی برق خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان همکاری اسلامی حل سریع بحران سوخت و برق نوار غزه و مقابله با پیامدهای بی‌سابقه آن بر این منطقه را خواستار شد. به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"سما"، "اکمل‌الدین احسان اوغلو" از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی،سازمان‌های حقوق بشر، نهادهای خیریه در جهان اسلام و دیگر سازمان‌های جامعه مدنی و سازمان‌های بین‌المللی خواست تا هر چه سریع‌تر برای جلوگیری از بحران انسانی ناشی از قطع برق و
درخواست احسان اوغلو برای حل فوری بحران برق غزه/ مرگ یک پیرمرد به دلیل قطعی برق

خبرگزاری فارس: دبیرکل سازمان همکاری اسلامی حل سریع بحران سوخت و برق نوار غزه و مقابله با پیامدهای بی‌سابقه آن بر این منطقه را خواستار شد.

خبرگزاری فارس: درخواست احسان اوغلو برای حل فوری بحران برق غزه/ مرگ یک پیرمرد به دلیل قطعی برق

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری"سما"، "اکمل‌الدین احسان اوغلو" از کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی،سازمان‌های حقوق بشر، نهادهای خیریه در جهان اسلام و دیگر سازمان‌های جامعه مدنی و سازمان‌های بین‌المللی خواست تا هر چه سریع‌تر برای جلوگیری از بحران انسانی ناشی از قطع برق و سوخت در نوار غزه اقدام کنند.

از سوی دیگر "عصام احمد الدهری"(60 ساله) که از نارسایی کلیه رنج می‌برد به دلیل قطعی برق و عدم دیالیز به موقع کلیه درگذشت.

منابع پزشکی در بیمارستان "کمال عدوان" اعلام کردند که الدهری از نارسایی کلیه رنج می‌برد و نیاز به دیالیز مداوم کلیه داشت اما قطعی جریان برق و از کار افتادن دستگاه دیالیز منجر به فوت وی شد.

قطعی جریان برق در غزه تا کنون 3 قربانی گرفته است که دو نفر از آنها نوزاد تازه متولد شده بودند.

انتهای پیام/++

]]>
پیکر آیت‌الله قره‌باغی در ارومیه تشییع شد 2012-03-29T11:34:14+01:00 2012-03-29T11:34:14+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1680 ramin h فارس گزارش می‌دهد پیکر آیت‌الله قره‌باغی در ارومیه تشییع شد خبرگزاری فارس: مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی با حضور پرشور مردم استان آذربایجان غربی، روحانیون و علما و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه مراسم تشییع پیکر این عالم فرزانه از ساعت 10 و 30 دقیقه صبح امروز با حضور مردم خداجو و متدین استان، مسئولان و مقامات کشوری و استانی از میدان انقلاب تا میدان امام حسین(ع) ارومیه برگزار شد. حجج اسلام و المسلمین غلامرضا حسنی امام جمعه ارو فارس گزارش می‌دهد
پیکر آیت‌الله قره‌باغی در ارومیه تشییع شد

خبرگزاری فارس: مراسم تشییع پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی با حضور پرشور مردم استان آذربایجان غربی، روحانیون و علما و مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

خبرگزاری فارس: پیکر آیت‌الله قره‌باغی در ارومیه تشییع شد

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه مراسم تشییع پیکر این عالم فرزانه از ساعت 10 و 30 دقیقه صبح امروز با حضور مردم خداجو و متدین استان، مسئولان و مقامات کشوری و استانی از میدان انقلاب تا میدان امام حسین(ع) ارومیه برگزار شد.

حجج اسلام و المسلمین غلامرضا حسنی امام جمعه ارومیه، سید علی‌اکبر قریشی نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری، وحید جلال‌زاده استاندار آذربایجان غربی، آیت‌الله سیدحسن عاملی امام جمعه اردبیل به نمایندگی از اعضای مجلس خبرگان رهبری در مراسم تشییع پیکر آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی حضور داشته و سخنرانی کردند.

حجت‌الاسلام عبدالرحیم نیساری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات استان به نمایندگی از خانواده آن روحانی فقید از حضور مردم و مسئولان در این مراسم قدردانی کرد.

شایان ذکر است در این مراسم پیام تسلیت دفتر مقام معظم رهبری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور کشور، رئیس مجلس شورای اسلامی، حوزه‌های علمیه کشور، سازمان تبلیغات اسلامی کشور، مجلس خبرگان رهبری، امام جمعه اردبیل قرائت شد.

با توجه اینکه حجت‌الاسلام محسن مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در کربلای معلی حضور داشت هیئتی از سوی دفتر امام جمعه تبریز در این مراسم حضور یافتند.

پیکر مرحوم آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی پس از تشییع در ارومیه برای تدفین به شهر قم انتقال یافته و در آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) و در کنار شهید آیت‌الله مفتح آرام می‌گیرد.

انتهای پیام/س10/د1000

]]>
کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا 2012-03-29T11:34:10+01:00 2012-03-29T11:34:10+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1679 ramin h بخشدار لوندویل خبر داد کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا خبرگزاری فارس: بخشدار لوندویل آستارا از کشف یک چشمه آب داغ در روستای کوته کومه این شهرستان خبر داد. سیروس خالق وردی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به کشف چشمه آب گرم در روستای کوته کومه این شهرستان اظهار داشت: در کیلومتر 7 جاده لوندویل به طرف روستای کوته کومه چشمه‌ای با آب داغ توسط اهالی کشف و مشاهده شد. این مسئول، با اشاره به اینکه این چشمه در دو کیلومتری آب گرم روستای کوته کومه قرار دا بخشدار لوندویل خبر داد
کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا

خبرگزاری فارس: بخشدار لوندویل آستارا از کشف یک چشمه آب داغ در روستای کوته کومه این شهرستان خبر داد.

خبرگزاری فارس: کشف چشمه آب داغ در کوته کومه آستارا

سیروس خالق وردی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستارا با اشاره به کشف چشمه آب گرم در روستای کوته کومه این شهرستان اظهار داشت: در کیلومتر 7 جاده لوندویل به طرف روستای کوته کومه چشمه‌ای با آب داغ توسط اهالی کشف و مشاهده شد.

این مسئول، با اشاره به اینکه این چشمه در دو کیلومتری آب گرم روستای کوته کومه قرار دارد، افزود: خروج گاز و بخار آب از دامنه یکی از کوه‌های حاشیه این جاده موجب جلب توجه اهالی روستا شد و به دلیل نرم بودن خاک آن اقدام به کندن زمین آن با دست کردند.

وی ادامه داد: پس از کندن این محل با خروج گاز و آب داغ مواجه شدند که درجه حرارت آن از درجه حرارت آب گرم کوته کومه بالاست و دست انسان را می‌سوزاند.

خالق ‌وردی‌پور، با اشاره به اینکه از این چشمه بخار آب و گازهای بد بویی خارج می‌شود، تصریح کرد: این چشمه در کنار یک تیر چراغ برق بین دبستان مولوی و مسجد کوته کومه قرار دارد.

وی افزود: طبق گفته اهالی این منطقه خروج چنین آب داغی همراه با گازهای بدبو در روستای کوته کومه اصلا سابقه نداشته است.

بخشدار لوندویل، با بیان اینکه به دلیل نزدیکی این چشمه به چراغ برق و خروج گازهای بدبو به مسئولان ذی‌ربط اطلاع‌رسانی شده است، ابراز داشت: روستای کوته کومه در 9 کیلومتری غرب شهر لوندویل قرار دارد که دارای یک مجتمع آب گرم محلی است و از جاذبه‌های گردشگری و توریستی شهرستان آستارا به شمار می‌رود.

انتهای پیام/ی20/پ3003

]]>
بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد 2012-03-29T11:33:58+01:00 2012-03-29T11:33:58+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1678 ramin h روز گذشته بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد خبرگزاری فارس: رئیس شبکه دامپزشکی همدان گفت: روز گذشته بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در شهرستان همدان ضبط و معدوم شد. آرش سامی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: از 15 اسفندماه سال گذشته تا پایان تعطیلات 13 روزه فروردین‌ماه اکیپ‌های دامپزشکی صبح و بعدازظهر کشیک هستند و بازرسی مواد خام در اولویت بازرسی‌ها قرار دارد. وی افزود: همچنین تمام هتل‌ها، رستوران‌ها، مرغ‌فروشی‌ها و قصابی‌های سطح شهر و مرکز شهر مورد روز گذشته
بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد

خبرگزاری فارس: رئیس شبکه دامپزشکی همدان گفت: روز گذشته بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در شهرستان همدان ضبط و معدوم شد.

خبرگزاری فارس: بیش از یک تن مواد خام دامی فاسد در همدان معدوم شد

آرش سامی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در همدان اظهار داشت: از 15 اسفندماه سال گذشته تا پایان تعطیلات 13 روزه فروردین‌ماه اکیپ‌های دامپزشکی صبح و بعدازظهر کشیک هستند و بازرسی مواد خام در اولویت بازرسی‌ها قرار دارد.

وی افزود: همچنین تمام هتل‌ها، رستوران‌ها، مرغ‌فروشی‌ها و قصابی‌های سطح شهر و مرکز شهر مورد بازرسی قرار گرفته و سالن‌های غذاخوری که بیشترین میزان رجوع مسافران را داشته‌اند در حوزه نظارتی مداوم قرار دارد.

رئیس شبکه دامپزشکی همدان خاطرنشان کرد: در خصوص ماهی‌های قرمز نیز با همکاری شهرداری مراکز مجاز تعیین و قوانین تبیین شد و آموزش مورد نیاز در اختیار فروشندگان قرار گرفت و اطلاعیه‌های لازم نیز در میان فروشندگان توزیع شد و مشکل خاصی دیده نشد و فروشندگان و شهروندان به نحو مطلوبی همکاری لازم را انجام دادند و لاک‌پشت گوش قرمز نیز به ندرت دیده و ضبط شد.

وی بیان داشت: شهرداری و مرکز بهداشت نیز همکاری بسیار خوب و فرابخشی را انجام داده و تعزیرات حکومتی و میراث ‌فرهنگی نیز همکاری لازم را انجام داده‌اند و موارد ضبطی نیز در این مدت داشته‌ایم.

سامی تصریح کرد: دو اکیپ‌ از شهرستان همدان قبل از فروردین ‌ماه به مرزهای استان‌های لرستان و خوزستان به منظور واکسیناسیون‌های استراتژیک دام‌ها علیه بیماری‌های آبله، شاربن، تب‌برفکی و سایر بیماری‌ها اعزام شده که در نهایت عشایر با اخذ مجوز از اداره کل منابع طبیعی و سایر ادارات ذی‌ربط در هنگام ورود به استان همدان با هیچ مشکلی مواجه نیستیم.

وی در پایان حداقل افراد حاضر در اکیپ‌های اعزام شده به مرزهای استان‌های لرستان و خوزستان را در هر اکیپ چهار نفر عنوان و بیان کرد: با انجام این واکسیناسیون‌ها دام‌های وارد شده به استان از سلامت لازم برخوردار بوده و احتمال وقوع بیماری‌های واگیردار در استان و به خصوص شهرستان همدان به حداقل می‌رسد.

انتهای پیام/ی20

]]>
تظاهرات کارگران اسپانیایی علیه طرح ریاضت اقتصادی+ فیلم 2012-03-29T11:33:54+01:00 2012-03-29T11:33:54+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1677 ramin h پس از اعتراضات دانشجویی تظاهرات کارگران اسپانیایی علیه طرح ریاضت اقتصادی+ فیلم خبرگزاری فارس: پلیس اسپانیا با حمله به تظاهرات کارگران علیه طرح ریاضتی دولت در مادرید، این تظاهرات را به خشونت کشاند. به گزارش مانیتورینگ فارس، پلیس اسپانیا شب گذشته با حمله به تظاهراتی که بزرگترین اتحادیه کارگری در این کشور برگزار کرده بود، این تظاهرات را به خشونت کشاندند. فیلم را اینجا مشاهده کنیدکارگران اسپانیایی‌ در اعتراض به تورم و سیاست های ریاضتی دولت مادرید و یک‌روز پس از تظاهرات دان پس از اعتراضات دانشجویی
تظاهرات کارگران اسپانیایی علیه طرح ریاضت اقتصادی+ فیلم

خبرگزاری فارس: پلیس اسپانیا با حمله به تظاهرات کارگران علیه طرح ریاضتی دولت در مادرید، این تظاهرات را به خشونت کشاند.

خبرگزاری فارس: تظاهرات کارگران اسپانیایی علیه طرح ریاضت اقتصادی+ فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، پلیس اسپانیا شب گذشته با حمله به تظاهراتی که بزرگترین اتحادیه کارگری در این کشور برگزار کرده بود، این تظاهرات را به خشونت کشاندند.

فیلم را اینجا مشاهده کنید
کارگران اسپانیایی‌ در اعتراض به تورم و سیاست های ریاضتی دولت مادرید و یک‌روز پس از تظاهرات دانشجویی در این کشور تظاهرات کردند.

اسپانیا در ماه‌های اخیر شاهد اعتراضات مردمی بوده و منتقدان دولت خواستار کناره گیری نخست وزیر به دلیل ناتوانی در عبور از بحران مالی هستند.

مردم اسپانیا مخالف طرح‌های ریاضتی پیشنهادی از جانب اتحادیه اروپا هستند و براین باروند کاهش هزینه از بخش‌های آموزشی و خدماتی تنها به زیان مردم است نه بانکداران و سرمایه‌داران.

انتهای پیام/ق

]]>
آماده‌باش نیم میلیون نفر برای بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی 2012-03-29T11:33:51+01:00 2012-03-29T11:33:51+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1676 ramin h رئیس پلیس راهور خبر داد آماده‌باش نیم میلیون نفر برای بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور از سازماندهی و آماده‌باش نیم میلیون نفر برای آغاز موج بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی در کشور خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین سردار اسکندر مؤمنی پیش از ظهر امروز با حضور در محل پلیس راه استان قزوین اظهار کرد: از همه دستگاه‌ها و نهادها مانند مجموعه نیروی انتظامی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی، راه و ترابری، اورژانس، هلال احمر و ... که در برقراری امنیت در ایام نوروز تلاش رئیس پلیس راهور خبر داد
آماده‌باش نیم میلیون نفر برای بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی

خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهور از سازماندهی و آماده‌باش نیم میلیون نفر برای آغاز موج بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی در کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: آماده‌باش نیم میلیون نفر برای بازگشت دور دوم سفرهای نوروزی

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین سردار اسکندر مؤمنی پیش از ظهر امروز با حضور در محل پلیس راه استان قزوین اظهار کرد: از همه دستگاه‌ها و نهادها مانند مجموعه نیروی انتظامی، پلیس راه، راهنمایی و رانندگی، راه و ترابری، اورژانس، هلال احمر و ... که در برقراری امنیت در ایام نوروز تلاش کردند باید تشکر و قدردانی کرد.

وی افزود: استان قزوین یکی از استان‌های منحصر به فرد در کشور است که مرکز کشور را به شمال، شمال غرب، و غرب کشور متصل کرده و مسافران نوروزی زیادی از این استان عبور می‌کنند.

رئیس پلیس راهور ادامه داد: استان قزوین از معدود استان‌هایی است که طی 6 سال گذشته به صورت متوالی کاهش تلفات جاده‌ای را داشته است که این موفقیت تنها با تلاش جمعی همه دستگاه‌ها و نهادها رخ داده است.

رئیس پلیس راهور در جمع همیاران پلیس قزوین

مؤمنی با اشاره به افزایش سفرهای نوروزی در سال 91 یادآور شد: در نوروز امسال با حضور در استان‌های مختلف، شادمانی و نشاط را در چهره هم‌وطنان مشاهده کردم و این مهم به خاطر وجود امنیتی است که برای مسافران نوروزی فراهم شده تا در سال تولید ملی پس از تعطیلات به سوی حرکتی پرتلاش برای تولید ملی گام بردارند.

وی خاطر نشان کرد: الگوی سفر در سال‌های اخیر تغییر کرده و مردم نه تنها دو بار بلکه در سال گاهی سه مرتبه به مسافرت می‌روند در صورتی که جاده‌ها و ظرفیت‌ها نیز باید با تمام داشته‌ها به میدان بیایند و همه ظرفیت‌های کشور در اختیار سفر قرار بگیرد.

بازدید رئیس پلیس راهور از محورهای مواصلاتی قزوین

رئیس پلیس راهور اضافه کرد: طرح نوروزی تجلی یک کار جمعی است تا یک سفر امن برای هم‌وطنان فراهم شود.

مؤمنی تشریح کرد: شعار "بهار من، آرامش و رضایت توست" به واقع عملی شده زیرا آرامش هم‌وطنان موجب رضایت پرسنل راهنمایی و رانندگی کشور است.

وی با اشاره به آغاز موج بازگشت سفرهای نوروزی، عنوان کرد: آمادگی کامل را برای موج بازگشت سفرهای نوروزی داریم تا سفرهای نوروزی برای هم‌وطنان پایانی خوشی داشته باشد.

بازدید رئیس پلیس راهور از محورهای مواصلاتی قزوین

رئیس پلیس راهور بیان کرد: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در بازگشت مسافران نوروزی حادثه تلخ و حادثه خیز و پایان نافرجام گریبان‌گیر هم‌وطنان نشود.

مؤمنی خطاب به مسافران نوروزی بیان کرد: نیم‌ میلیون نفر در سراسر کشور سازماندهی شده‌اند تا امنیت و آرامش را  برای مسافران نوروزی فراهم کنند که این مهم با رعایت قوانین و مقررات توسط مردم و همکاری آنها با پلیس میسر می‌شود.بازدید

بازدید رئیس پلیس راهور از محورهای مواصلاتی قزوین

وی در خاتمه یادآور شد: شرایط جوی در روزهای آتی نامساعد بوده و بارش‌ها در ارتفاعات نیز به صورت برف است که هوشیاری و آمادگی رانندگان را می‌طلبد و در روز سیزدهم نوروز نیز این شرایط جوی ادامه دارد که لازم است مسافران نوروزی بازگشت خود را به روز آخر موکول نکنند.

==============

عکس از عرفان دادخواه

==============

انتهای پیام/س10

]]>
مسابقات فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق پایان یافت 2012-03-29T11:33:47+01:00 2012-03-29T11:33:47+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1675 ramin h مسابقات فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق پایان یافت خبرگزاری فارس: رقابت‌های فوتبال جام نوروز 91 دهستان سبزدشت بافق با قهرمانی تیم فروغ کوثر روستای برکوئیه پایان یافت. به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، در آخرین روز از بازی‌های فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق چهار تیم راه یافته به مرحله نهایی باهم به رقابت پرداختند که در نهایت نتایج زیر به دست آمد. در بازی فینال تیم فروغ کوثر برکوئیه با پیروزی دو بر صفر تیم شهید حسینی شیطور  را مغلوب کرد و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد. همچنین در بازی ر
مسابقات فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق پایان یافت

خبرگزاری فارس: رقابت‌های فوتبال جام نوروز 91 دهستان سبزدشت بافق با قهرمانی تیم فروغ کوثر روستای برکوئیه پایان یافت.

خبرگزاری فارس: مسابقات فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق پایان یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از بافق، در آخرین روز از بازی‌های فوتبال جام نوروز سبزدشت بافق چهار تیم راه یافته به مرحله نهایی باهم به رقابت پرداختند که در نهایت نتایج زیر به دست آمد.

در بازی فینال تیم فروغ کوثر برکوئیه با پیروزی دو بر صفر تیم شهید حسینی شیطور  را مغلوب کرد و قهرمان این دوره از رقابت‌ها شد.

همچنین در بازی رده‌بندی به علت عدم حضور تیم بساب، نتیجه سه بر صفر به نفع تیم شهدای کرمانی اعلام شد و این تیم در جایگاه سوم قرار گرفت.

به این ترتیب در این دوره از مسابقات 240 ورزشکار که در قالب هشت تیم به مدت یک هفته در زمین ورزشی روستای موری‌آباد و شیطور  بافق به رقابت پرداختند تیم‌های برکوئیه، شیطور و کرمانی به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند.

تیم فوتبال شهدای باجگان نیز موفق به کسب کاپ اخلاق این دوره از بازی‌ها شد.

این بازی‌ها از طرف هئیت ورزشی عشایری روستایی شهرستان بافق هر سال در ایام عید نوروز به میزبانی یکی از روستاهای منطقه سبزدشت بافق برگزار می‌شود.

این رقابت‌ها هر سال مورد استقبال بسیار چشمگیر ورزشکاران و ورزش دوستان این منطقه قرار گرفته است.

دهستان سبزدشت در فاصله 85 کیلومتری شهرستان بافق دارای 68 پارچه آبادی و بیش از 5هزار نفر جمعیت است.

این دهستان از لحاظ سرانه فضای ورزشی در وضعیت نامطلوبی قرار دارد.

انتهای پیام/ی30

]]>
فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی منشأ خدمات بزرگی است 2012-03-29T11:33:44+01:00 2012-03-29T11:33:44+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1674 ramin h فرماندار عنبرآباد: فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی منشأ خدمات بزرگی است خبرگزاری فارس: فرماندار عنبرآباد گفت: فعالیت و تلاش گروه‌های جهادی دانشجویی خدمات بزرگی را برای مردم به ارمغان آورده است. به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، ولی‌محمد مشایخی پیش از ظهر امروز در بازدید از فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویان در بخش جبالبارز جنوبی از توابع شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جهموری اسلامی روحیه جهادی در میان دانشگاهیان افزایش پیدا کرده است. وی با بیان اینکه این امر برای ایران فرماندار عنبرآباد:
فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی منشأ خدمات بزرگی است

خبرگزاری فارس: فرماندار عنبرآباد گفت: فعالیت و تلاش گروه‌های جهادی دانشجویی خدمات بزرگی را برای مردم به ارمغان آورده است.

خبرگزاری فارس: فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی منشأ خدمات بزرگی است

به گزارش خبرگزاری فارس از جنوب کرمان، ولی‌محمد مشایخی پیش از ظهر امروز در بازدید از فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویان در بخش جبالبارز جنوبی از توابع شهرستان عنبرآباد اظهار داشت: به برکت نظام مقدس جهموری اسلامی روحیه جهادی در میان دانشگاهیان افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه این امر برای ایران اسلامی یک ارزش محسوب می‌شود، افزود: آنچه امروز به واسطه فعالیت‌ گروه‌های جهادی در مناطق مختلف و محروم کشور صورت می‌گیرد در راستای ارزش‌های اسلامی است.‌

مشایخی تصریح کرد: کار و تلاش گروه‌های جهادی دانشجویی خدمات بزرگی را برای مردم به ارمغان آورده و توانسته است در مسیر خدماتی که دولت در مناطق محروم ارائه می‌کند، رشد بیشتری داشته باشد.

وی ابراز داشت: مهم‌ترین چیزی که گروه‌های جهادی می‌توانند به آن بپردازند، کارهای فرهنگی است که تاکنون موفقیت‌های این گروه‌ها را دو برابر کرده است، زیرا از طریق امور فرهنگی و با ترویج روحیه جهادی می‌توان خدمات بزرگ عمرانی را در مناطق محروم انجام داد.

مشایخی بیان داشت: مدیران شهرستان عنبرآباد از بدو ورود گروه‌های جهادی در مناطق محروم این شهرستان به ویژه بخش جبالبارز جنوبی، تمام توان و ظرفیت‌های اداری موجود را به کار بسته‌ تا بتوانند به کمک گروه‌های جهادی خدمات‌رسانی به مردم محروم را افزایش دهند.

وی اذعان داشت: این گروه‌های جهادی تاکنون در زمینه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، خدماتی و ... تاکنون اقدامات خوب و مؤثری را انجام داده‌اند که باید تلاش شود تا از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.

به گزارش فارس، گروه جهادی مستقر در بخش جبالبارز جنوبی از توابع شهرستان عنبرآباد متشکل از دانشجویان دانشگاه‌های تهران و حوزه‌های علمیه تهران و قم مشغول خدمات‌رسانی به مردم محروم این مناطق هستند.

انتهای پیام/ی20/ژ1001

 

]]>
مردم صاحبان اصلی 12 فروردین هستند 2012-03-29T11:33:40+01:00 2012-03-29T11:33:40+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1673 ramin h مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان: مردم صاحبان اصلی 12 فروردین هستند خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: صاحبان اصلی 12 فروردین مردم بوده و در صحنه‌های مختلف این امر را به خوبی نشان داده‌اند. حجت‌الاسلام علی معبودی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: 12 فروردین از مقاطع پرافتخار کشور است که مردم با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای برای نظام افتخار آفرینی کردند. وی با بیان اینکه مردم در روز 1 مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان:
مردم صاحبان اصلی 12 فروردین هستند

خبرگزاری فارس: مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: صاحبان اصلی 12 فروردین مردم بوده و در صحنه‌های مختلف این امر را به خوبی نشان داده‌اند.

خبرگزاری فارس: مردم صاحبان اصلی 12 فروردین هستند

حجت‌الاسلام علی معبودی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: 12 فروردین از مقاطع پرافتخار کشور است که مردم با حضور گسترده خود در پای صندوق‌های رای برای نظام افتخار آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه مردم در روز 12 فروردین آگاهانه به نظام جمهوری اسلامی رای دادند، خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب نظام مردم سالاری دینی مدل جدیدی از نظام‌های جهانی را تجربه کردند.

  مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به اینکه 12 فروردین زحمات دانشمندان، علما و فرهیختگان جامعه به فرماندهی امام خمینی (ره) است، ادامه داد: در این روز مردم با رای قاطع به نظام جمهوری اسلامی توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده و به نظام رای "آری" دادند.

وی با بیان اینکه رژیم منحوس پهلوی به دست مردم ایران که نظام جمهوری اسلامی را با جان و دل پذیرفته بودند، سرنگون شد، خاطرنشان کرد: نظام استبدادی پهلوی با حضور مردم در صحنه نابود شد.

حجت‌الاسلام معبودی با اشاره به اینکه مردم ایران در حال حاضر الگوی مردم جهان هستند، یادآور شد: خیزش‌های مردم منطقه نشان از صدور انقلاب اسلامی به جهان دارد.

وی سرنگونی طاغوت‌های منطقه را یکی پس از دیگری نتیجه آگاهی مردم عنوان کرد و یادآور شد: مردم منطقه به دنبال ایجاد نظامی‌هایی شبیه نظام جمهوری اسلامی هستند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان با اشاره به وظایف مردم در قبال نظام جمهوری اسلامی افزود: مردم با حضور در صحنه در 33 سال گذشته همواره پشتیبان نظام بوده و از اهداف و آرمان‌های نظام دفاع کرده‌اند.

وی با بیان اینکه مردم همواره دین خود را به نظام ادا کرده‌اند، خاطرنشان کرد: در 33 سال گذشته مردم همچنان که در ایجاد انقلاب تاثیر گذار بوده و با همه وجود از نظام دفاع کرده‌اند.

حجت‌الاسلام معبودی با اشاره به اینکه مسئولان نباید اجازه دهند اهداف 12 فروردین در جامعه کمرنگ شود، یادآور شد: برای بزرگداشت این روز باید هرچه در توان داریم به کار بگیریم.

وی صاحبان اصلی 12 فروردین را مردم عنوان کرد و گفت: مردم از نظام همواره دفاع کرده و در صحنه‌های مختلف این امر را به خوبی نشان داده‌اند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان یادآور شد: مسئولان باید در این زمینه گام برداشته و برای عملیاتی کردن اهداف 12 فروردین اقدام کنند.

انتهای پیام/س10

]]>
تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند 2012-03-29T11:33:37+01:00 2012-03-29T11:33:37+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1672 ramin h آیت‌الله بهشتی: تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن دعوت مردم و مسئولان به حمایت از تولید داخلی گفت: تولیدکنندگان باید به کیفیت کالای تولیدی خود بیشتر توجه کنند. آیت‌الله احمد بهشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام «تولید ملی؛ حمایت از سرمایه و کار ایرانی» اظهار داشت: نامگذاری امسال بسیار به جا و به موقع بود چون مملکت ما الان نیاز شدید به توجه به تولید ملی و حمایت از سرمایه‌های خود دارد. وی افزود:  آیت‌الله بهشتی:
تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند

خبرگزاری فارس: عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن دعوت مردم و مسئولان به حمایت از تولید داخلی گفت: تولیدکنندگان باید به کیفیت کالای تولیدی خود بیشتر توجه کنند.

خبرگزاری فارس: تولیدکنندگان به کیفیت کالا توجه کنند

آیت‌الله احمد بهشتی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به نامگذاری امسال به نام «تولید ملی؛ حمایت از سرمایه و کار ایرانی» اظهار داشت: نامگذاری امسال بسیار به جا و به موقع بود چون مملکت ما الان نیاز شدید به توجه به تولید ملی و حمایت از سرمایه‌های خود دارد.

وی افزود:  اگر تولید ملی مورد توجه اکید مجلس و دولت قرار گیرد در این شرایط تهدید و تحریم می‌توانیم روی پای خود بایستیم و جز در مواقع ضرورت، هیچ وابستگی به خارج نداشته باشیم.

رئیس دانشگاه قم تصریح کرد: وقتی می‌توانیم کشاورزی و صنعت داشته باشیم چرا باید وابسته به خارج بوده و کالاهای به درد نخور آنها را وارد کنیم و سرمایه‌های مملکت را به جیب بیگانگان بریزیم در حالی که این سرمایه‌ها می‌تواند در مملکت به کار بیفتد و وسیله رشد صنعت و کشاورزی و ... شود.

وی با اشاره به موضع شهید مدرس در خصوص لایحه دولت وقت در ورود مشروبات الکلی به کشور با حداقل مالیات گفت: در زمان رضاخان دولت لایحه ورود مشروبات الکلی را به مجلس می‌دهد و شهید مدرس با آن مخالفت می‌کند و می‌گوید نباید پول‌ها برای چنین اشیایی بیرون برود بلکه باید صرف اشتغال شود.

بهشتی ابراز داشت: فرمایش مقام معظم رهبری فرمایش حکیمانه‌ای است و امید است هم مجلس و هم دولت به این رهنمود توجه کرده و در راستای کاهش وابستگی‌ها حرکت کنند.

وی با اشاره به نقش مردم در تحقق شعار امسال گفت: باید به مردم سمت و سو داده شود تا از تولیدات داخلی استفاده کنند و  به سمت اجناس خارجی نروند.

عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در کنار این، تولیدکنندگان هم باید به کیفیت کالای تولیدی توجه کنند و تنها کمیت را مدنظر قرار ندهند تا مردم با مقایسه کالای داخل با مشابه خارجی آن به خرید آن ترغیب شوند.

وی در پایان تاکید کرد: هم دولت، هم مجلس و هم تولیدکنندگان و هم مردم باید از تولید داخل حمایت کرده و مادامی که کالای داخلی در دسترس است کالای خارجی را تحریم کنند.

انتهای پیام/ی20

]]>
روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند 2012-03-29T11:33:33+01:00 2012-03-29T11:33:33+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1671 ramin h امام جمعه یزد خواستار شد روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند خبرگزاری فارس: امام جمعه یزد در جمع روحانیون اردکان گفت: روحانیون باید تلاش کنند یزد را به جایگاه علمی، تقوایی و خود بازگردانند. به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، آیت‌الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در سومین گردهمایی طلاب و روحانیون شهرستان اردکان با تبریک سال نو به مردم و جامعه روحانیت استان یزد اظهار داشت: اردکان از دیرباز دیار عالمان و بزرگان بوده و آیت‌الله خاتمی و بهجتی تنها نمونه‌ای از علما و فقها امام جمعه یزد خواستار شد
روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند

خبرگزاری فارس: امام جمعه یزد در جمع روحانیون اردکان گفت: روحانیون باید تلاش کنند یزد را به جایگاه علمی، تقوایی و خود بازگردانند.

خبرگزاری فارس: روحانیون یزد را به جایگاه علمی و تقوایی خود بازگردانند

به گزارش خبرگزاری فارس از اردکان، آیت‌الله محمدرضا ناصری پیش از ظهر امروز در سومین گردهمایی طلاب و روحانیون شهرستان اردکان با تبریک سال نو به مردم و جامعه روحانیت استان یزد اظهار داشت: اردکان از دیرباز دیار عالمان و بزرگان بوده و آیت‌الله خاتمی و بهجتی تنها نمونه‌ای از علما و فقهای دانشمندی هستند که خدمات بسیار ارزشمندی به اسلام و انقلاب داشته‌اند.

امام جمعه یزد با ادای احترام به شهدای شهرستان اردکان افزود: شهید عاصی‌زاده از جوانان مخلص و فهیمی بود که قبل از تشکیل تیپ الغدیر یزد مسئولیت اطلاعات عملیات لشکر نجف را بر عهده داشت و در این جایگاه مهم و حساس، خدمات بی‌شماری انجام داد و بعدها نیز در کسوت فرماندهی تیپ الغدیر یزد مجاهدت و جان‌فشانی‌های بسیاری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با بیان اینکه امروز روحانیت یک رکن اساسی از حرکت تکاملی جامعه است، تصریح کرد: امروزه در دنیا هدف از زندگی و خلقت فراموش شده و این جنگ افروزی‌ها، کشتارها و استثمار ملل نیز از همین نقص سرچشمه می‌گیرد.

وی ادامه داد: شهدا هدف از خلقت را دریافته بودند و به همین علت نیز جان خود را در راه اسلام و انقلاب اسلامی فدا کردند و امروز نام نیکی از آنان برجای مانده است.

آیت‌الله ناصری مهم‌ترین وظیفه روحانیت در شرایط کنونی را یادآوری هدف خلقت به انسان‌ها برشمرد و گفت: امروز جامعه بیش از هرزمانی نیازمند حضور و کار جدی روحانیون در سطوح مختلف است تا با موعظه و روشنگری مردم را به سوی رستگاری سوق دهند.

امام جمعه یزد با هشدار به روحانیون و مسئولان خاطرنشان کرد: دشمن در تلاش است تا دیار دارالعباده را به یکی از پایگاه‌های خود تبدیل کند و از این رو جامعه روحانیت موظف است تا با برنامه‌ریزی اصولی و صحیح، یزد را به جایگاه علمی، تقوایی خود بازگردانند.

وی افزود: دشمن با چراغ خاموش و با استفاده از وسایل ارتباطی نظیر اینترنت و ماهواره می‌کوشد جوانان ما را استحاله و به سمت خود جذب کند و چنانچه روحانیون برنامه و راهکار جدی نداشته باشند، هم جامعه و هم روحانیت متضرر خواهد شد.

آیت‌الله ناصری گفت: امروز اگر بخواهیم به ازای هر 2 هزار نفر از مردم یزد یک طلبه یا روحانی داشته باشیم به بیش از 8 هزار روحانی دانشمند که بتواند در عرصه‌هایی نظیر دانشگاه و آموزش و پرورش موثر باشد، نیازمندیم و این امر جز با تلاش، کوشش و مجاهدت جامعه روحانیت شیعه میسر نیست.

امام جمعه یزد با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین رسالت‌های روحانیت شیعه تربیت کودکان بوده است، اظهار داشت: متاسفانه چه در سال‌های پیش از انقلاب و چه در 33 سال پس از انقلاب هیچ برنامه‌ریزی مدونی برای تربیت کودکان و نوجوانان نداشته‌ایم و اکنون 18 میلیون دانش‌آموز نیازمند تربیت صحیح اسلامی هستند تا جامعه به سوی رستگاری حرکت کند.

در این مراسم که با حضور امام جمعه و بیش از 150 نفر از طلاب و روحانیون مقیم اردکان و قم در حوزه علمیه امام صادق (ع) اردکان برگزار شد، از دو تن از مبلغین پیشکسوت این شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20

]]>
برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است 2012-03-29T11:33:30+01:00 2012-03-29T11:33:30+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1670 ramin h از صبح امروز برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است خبرگزاری فارس: از صبح امروز برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است و بار دیگر این قطع برق بدون اطلاع قبلی بوده است. به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، برق در مناطق مختلفی از شوشتر از بامداد امروز بدون اطلاع قبلی قطع شده است و این امر مردم را در این مناطق با مشکلاتی مواجه کرده است. بر اساس این گزارش، برق در مناطقی از فرهنگ شهر، خیابان عمار، فرهنگیان گتوند، تعاونی کشت و صنعت کارون و خوراک دام شوشتر قطع شده است و این قطع برق مردم را ب از صبح امروز
برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است

خبرگزاری فارس: از صبح امروز برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است و بار دیگر این قطع برق بدون اطلاع قبلی بوده است.

خبرگزاری فارس: برق در مناطق مختلفی از شوشتر قطع شده است

به گزارش خبرگزاری فارس از شوشتر، برق در مناطق مختلفی از شوشتر از بامداد امروز بدون اطلاع قبلی قطع شده است و این امر مردم را در این مناطق با مشکلاتی مواجه کرده است.

بر اساس این گزارش، برق در مناطقی از فرهنگ شهر، خیابان عمار، فرهنگیان گتوند، تعاونی کشت و صنعت کارون و خوراک دام شوشتر قطع شده است و این قطع برق مردم را با مشکلات زیادی مواجه کرده است.

بر این اساس، روز گذشته نیز پس از 24 ساعت قطع آب در مناطق بلیتی و میدان15 خرداد شوشتر و ایجاد مشکلات زیادی برای مردم آب به روز منازل شوشتری‌ها وصل شد.

تلاش‌های خبرنگار خبرگزاری فارس برای کسب اطلاع از مسئولان مرتبط در این‌باره راه ‌به‌جایی نبرد.

انتهای پیام/س20/ژ1001

]]>
توزیع 7 هزار کیسه زباله توسط محیط زیست در زنجان 2012-03-29T11:33:24+01:00 2012-03-29T11:33:24+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1669 ramin h در 13 فروردین صورت می‌گیرد توزیع 7 هزار کیسه زباله توسط محیط زیست در زنجان خبرگزاری فارس: مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از توزیع 7 هزار کیسه زباله از سوی محیط زیست زنجان در 13 فروردین ماه سال جاری خبر داد. عباس لطفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: روز 13 فروردین که مردم به دامان طبیعت می‌روند علاوه بر توزیع بروشور و کیسه زباله در بین گردشگران و مردم استان، شماره تلفن‌های اداره کل محیط زیست نیز آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم است. و در 13 فروردین صورت می‌گیرد
توزیع 7 هزار کیسه زباله توسط محیط زیست در زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از توزیع 7 هزار کیسه زباله از سوی محیط زیست زنجان در 13 فروردین ماه سال جاری خبر داد.

خبرگزاری فارس: توزیع 7 هزار کیسه زباله توسط محیط زیست در زنجان

عباس لطفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: روز 13 فروردین که مردم به دامان طبیعت می‌روند علاوه بر توزیع بروشور و کیسه زباله در بین گردشگران و مردم استان، شماره تلفن‌های اداره کل محیط زیست نیز آماده دریافت انتقادات و پیشنهادات مردم است.

وی ادامه داد: از مسافران و مردم درخواست می‌شود کیسه زباله‌هایی که از طریق محیط زیست در اختیار آنها قرار می‌گیرد در یک جا جمع‏آوری کنند تا با همکاری دهیاری‌ها و شهرداری‌ها نسبت به جمع‌آوری آن اقدام شود.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان متذکر شد: امیدواریم مردم و مسافران از نعمتی که خداوند متعال در راستای استفاده از طبیعت در اختیار بشر قرار داده است به نحو مطلوبی استفاده کنند.

وی با اشاره به حضور 25 اکیپ محیط زیست استان زنجان در مناطق مختلف ادامه داد: این اکیپ‌ها شامل اکیپ‌های خودرویی و موتور سیکلت است.

لطفی با بیان اینکه اکیپ‌های محیط زیست استان در مناطق حفاظت شده از جمله سرخ‌آباد و انگوران حضور می‌یابند، خاطرنشان کرد: از دشت سهرین نیز به دلیل نزدیکی به مناطق شهری به صورت ویژه محافظت می‌شود.

وی بر لزوم توجه به طبیعت و عدم تخریب آن از سوی مردم در 13 فروردین تاکید کرد و افزود: پس از روشن کردن آتش حتما نسبت به خاموش کردن آن اقدام کرده و از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان از مردم درخواست کرد زباله‌های خود را در طبیعت رها نکرده و نسبت به جمع‌آوری و قرار دادن آنها در مکان‌های در نظر گرفته شده اقدام کنند.

انتهای پیام/س20

]]>
قایق‌سواری در دل کویر و هیجان‌های یک روز فراموش نشدنی 2012-03-29T11:33:20+01:00 2012-03-29T11:33:20+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1668 ramin h غربالبیز مهریز هنوز خروشان است قایق‌سواری در دل کویر و هیجان‌های یک روز فراموش نشدنی خبرگزاری فارس: قایق‌سواری در دریاچه غربالبیز شور و نشاط فراوانی را برای مسافران نوروزی ایجاد کرده است و این چشمه به رغم ماه‌ها خشکسالی، در ایام نوروز امسال جانی تازه گرفت. به گزارش خبرگزاری فارس از مهریز مجموعه گردشگری غربالبیز با مساحتی قریب به 10 هکتار با چشم‌ اندازی زیبا و طبیعتی منحصر به فرد و با محوریت چشمه‌‌ای که آب را از حفره‌های داخل کوه در محل جاری می‌سازد، از نخستین مجتمع‌های زیستی انسان در م غربالبیز مهریز هنوز خروشان است
قایق‌سواری در دل کویر و هیجان‌های یک روز فراموش نشدنی

خبرگزاری فارس: قایق‌سواری در دریاچه غربالبیز شور و نشاط فراوانی را برای مسافران نوروزی ایجاد کرده است و این چشمه به رغم ماه‌ها خشکسالی، در ایام نوروز امسال جانی تازه گرفت.

خبرگزاری فارس: قایق‌سواری در دل کویر و هیجان‌های یک روز فراموش نشدنی

به گزارش خبرگزاری فارس از مهریز مجموعه گردشگری غربالبیز با مساحتی قریب به 10 هکتار با چشم‌ اندازی زیبا و طبیعتی منحصر به فرد و با محوریت چشمه‌‌ای که آب را از حفره‌های داخل کوه در محل جاری می‌سازد، از نخستین مجتمع‌های زیستی انسان در منطقه به شمار می‌‌رود.

هر ساله در اوایل بهار آبی گوارا و زلال از کوه‌های مجاور در آن جاری می‌‌شود و در پایین دست این چشمه با پرشدن دریاچه طبیعی غربالبیز، اسباب تفرج مسافران و گردشگران را فراهم می‌کند.

قایق سواری یکی از برنامه‌هایی است که هر سال در ایام تعطیلات نوروزی از سوی ناحیه مقاومت بسیج و پایگاه شهید مدنی مهریز در دریاچه‌ای که بیش از 9 متر عمق دارد اجرا می‌شود و تا پایان تعطیلات ادامه دارد .

در سال‌های دور که آب چشمه غربالبیز در تابستان هم جاری و خروشان بود، قایق سواری حتی در تابستان هم انجام می‌شد و شور و هیجان خاصی را برای میهمانان و مسافران بر جای می‌گذاشت.

انتهای پیام/ی20 

]]>
سپاه شهدای آذربایجان غربی ارتحال آیت الله قره‌باغی را تسلیت گفت 2012-03-29T11:33:17+01:00 2012-03-29T11:33:17+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1667 ramin h با صدور بیانیه‌ای سپاه شهدای آذربایجان غربی ارتحال آیت الله قره‌باغی را تسلیت گفت خبرگزاری فارس: سپاه شهدای استان آذربایجان غربی با صدور پیامی رحلت آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تسلیت گفت. به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، پیام منتشر شده از سوی سپاه شهدای آذربایجان غربی به این شرح است. انالله و انا الیه راجعون ارتحال ملکوتی عالم بزرگ و روحانی جلیل القدر حضرت آیت الهت سید علی‌اکبر قره‌باغی، نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبر با صدور بیانیه‌ای
سپاه شهدای آذربایجان غربی ارتحال آیت الله قره‌باغی را تسلیت گفت

خبرگزاری فارس: سپاه شهدای استان آذربایجان غربی با صدور پیامی رحلت آیت‌الله سید علی‌اکبر قره‌باغی، نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری تسلیت گفت.

خبرگزاری فارس: سپاه شهدای آذربایجان غربی ارتحال آیت الله قره‌باغی را تسلیت گفت

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، پیام منتشر شده از سوی سپاه شهدای آذربایجان غربی به این شرح است.

انالله و انا الیه راجعون

ارتحال ملکوتی عالم بزرگ و روحانی جلیل القدر حضرت آیت الهت سید علی‌اکبر قره‌باغی، نماینده مردم استان آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری که در دوران پرافتخار زندگی خود نقش بی‌بدیلی در بصیرت مردم در به ثمر رسیدن و استمرار انقلاب اسلامی ایفا کرده است، پاسداران حریم ولایت را شدیدا متاثر کرد.

سپاه شهدای استان اذربایجان غربی فقدان آن عالم ربانی را به محضر امام زمان(عج)، مقام معظم رهبری، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، نماینده محترم ولی فقیه در استان، بیت شریف، ملت شهید پرور استان و دیگر بازماندگان همچنین دوستداران و ارادتمندان آن عالم بزرگ تسلیت گفته و برای آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی و برای خانواده محترم ایشان صبر جمیل و اجر جزیل مسئلت می‌کند.

انتهای پیام/س30

]]>
برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در چالوس و محمودآباد 2012-03-26T03:26:47+01:00 2012-03-26T03:26:47+01:00 tag:http://news-roz.mihanblog.com/post/1666 ramin h رئیس کمیته فرهنگی ستاد دائمی تسهیلات سفر مازندران خبر داد برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در چالوس و محمودآباد خبرگزاری فارس: رئیس کمیته فرهنگی ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران از برگزاری کنسرت موسیقی پاپ طی امشب و فرداشب در چالوس خبر داد. به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی صبح امروز در حاشیه نشست اجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمامی برنامه‌های ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران چه اقدامات مدیران و یا مردم به نوعی فرهنگ است. رئیس کمیته فرهنگی ستاد دائمی تسهیلات سفر مازندران خبر داد
برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در چالوس و محمودآباد

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته فرهنگی ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران از برگزاری کنسرت موسیقی پاپ طی امشب و فرداشب در چالوس خبر داد.

خبرگزاری فارس: برگزاری کنسرت موسیقی پاپ در چالوس و محمودآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی صبح امروز در حاشیه نشست اجرایی ستاد تسهیلات سفر مازندران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمامی برنامه‌های ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران چه اقدامات مدیران و یا مردم به نوعی فرهنگ است.

رئیس کمیته فرهنگی ستاد دائمی تسهیلات سفر در مازندران یادآور شد: امسال نوروزخوانان را در سراسر استان تقسیم کردیم.

وی ادامه داد: مسابقه‌ای با عنوان زیباترین جمله درباره نماز طراحی شده که علاقه‌مندان می‌توانند تا 14 فروردین با ارسال پیام به سامانه 30007650001177 در این مسابقه شرکت کنند.

وی گفت: ابتدای اردیبهشت ماه نتایج مسابقه در سایت نماز استان اطلاع‌رسانی می‌شود.

ابراهیمی با بیان اینکه چند نمایشگاه در استان طراحی کردیم، متذکر شد: نمایشگاه هنرهای تجسمی، نمایشگاه کتاب، محصولات فرهنگی و هنری، ایستگاه نقاشی برای کودکان، نمایشگاه دوسالانه عکس در بابلسر از جمله برنامه‌های کمیته فرهنگی است.

وی با اشاره به اینکه کنسرت موسیقی پاپ طی امشب و فرداشب در چالوس برگزار می‌شود، تصریح کرد: اجرای کنسرت موسیقی در محمودآباد هم در برنامه است.

ابراهیمی با بیان اینکه کمیته فرهنگی پیام‌های نوروزی مقام معظم رهبری از سال 69 تا 90 را در یک کتابچه منتشر کرده است، گفت: دغدغه‌های رهبری درباره فرهنگی و مهندسی فرهنگی هم در کتابچه‌ای منتشر شده است.

وی اضافه کرد: کتابچه‌ای هم تحت عنوان بهار کتاب درباره رهنمودهای رهبری در رابطه با کتاب  و ویژه نامه اذان بهاریه منتشر شده که از دیگر اقدامات کمیته فرهنگی است.

انتهای پیام/خ۲۰

 

 

 

]]>